Takhle to chodi jinde

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Takhle to chodí jinde

Příspěvek od Kubajzz » 13 dub 2006 13:12

http://www.euportal.cz/modules.php?name ... le&sid=715

No nic, zamáčkněme slzu a vraťme se do reality... :?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 13 dub 2006 19:49

Tak jsem tu slzu zamáčkl. Co dodat? Snad jen to, že to vlastenectví a jednotu, může český národ amíkům pouze závidět.
Si vis pacem, para bellum.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 dub 2006 08:26

Ale jejich omezenost a nabubrelost zase ne. Sumasumarum, zit bych tam nechtel.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 09:39

V omezenosti bych řekl, že jsme na tom 1:1, možná i hůř.
A tu tzv. "nabubřelost" bych osobně označil spíš jako sebevědomí, na to u nás lidi nejsou zvyklí - bohužel.
Otázkou jen je, nakolik je v konkrétní situaci to jejich sebevědomí oprávněné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 dub 2006 10:44

No, ja ve statech nebyl, ale pokud budu vychazet z toho clanku, tak oproti tem rednecks ja osobne neznam zadneho cecha, ktery by si myslel, ze zit mimo uzemi CR musi byt peklo. Vsude je neco, vsude je chleba o dvou kurkach ( jen v arabii maji chleba bez kurek )
Mate snad nekdo pocit, ze G. Bush jr. je spravny chlapik, ktery vi, co dela?
Znam dost lidi, co ve statech byli a pracovali tam. A z toho, co mi vypraveli, jsem byl zase v soku ja. Demokracii nelze posuzovat jen podle benevolentnimu pristupu ke zbranim, byt by se mi jejich pristup u nas libil. Ale za jakou cenu. Policejni stat nemusim.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 dub 2006 11:42

Nikde není nic ideální. Já osobně nevidím žádný rozdíl mezi jejich redneck-em a naším vesnickým traktoristou nebo řidičem kamiónu. Všechno jsou to poctivá zaměstnání a ti lidé, co je dělají, jsou všude stejní.

Oni jsou zase docela v šoku u nás. Třeba na silnici když je v obci 50, tak nechápou jak někdo může jet rychleji a smějí se, že je u nás chaos jak někde v Bombaji. Nebo když vidí ožralé bezdomovce, co se válí na veřejnosti po zemi v parku nebo u nádraží, tak jenom kroutěj hlavou.
Ale jsou trochu jiní v tom, že jim to je sice divné a vyprávějí to u nich doma jako největší zážitky, ale nepovažují nás proto za blbce, spíš mají radost že zažili něco jiného a že to bylo surprise a exciting. :wink:
S tím Bushem se to u nich má jako u nás s Klausem nebo Havlem, někdo ho má rád a někdo zase ne. Jinak oni o politice moc nemluví, on ten stát na ně nemá zas takový vliv, tam se musí spíš každý starat sám o sebe, to není jako u nás, kde tě stát chce pořád vodit za ručičku. Kromě toho oni jsou na svoji zemi hrdí a nenadávají na ni, to je další rozdíl oproti nám.
Já osobně považuji Bushe jr. za dobrého prezidenta. Kromě toho, když si představím, že jeho protikandidáti byli Gore a Kerry, tak bych mu dal hlas taky.
Jinak stát, kde si každý může svobodně koupit bouchačku kdykoliv ho napadne, bych těžko označil jako policejní.
BTW:Možná Washington DC nebo NY, kde nesmí mít nikdo zbraň a mají tam nejvyšší kriminalitu v zemi - podobnost čistě náhodná. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 dub 2006 15:49

Rekl bych, ze jsi prave urazil vetsinu nasich traktoristu a kamionaku. Nejde o poctivost zamestnani, nikdo netvrdi, ze ranceri se nezivi poctive. Ale v pripade typickeho americana, jakym redneck je, jde o nazory, ktere se k tomu vazi. Zeptej se jich treba, co si mysli o interupci. Mozna by ti za to ustrelili hlavu tim nabojem za dva dolary.

V Bombaji jsem nebyl, ale mel jsem tu cest zazit dopravu v takovych zemich jako Turecko, Rumunsko, Bulharsko, Italie. Proti tem jsme ukazneni a umirneni ridici.

Nevim, proc by american mel kroutit hlavou nad bezdomovcema, kdyz jich tam maji sakra vic nez my. Dokonce bych rekl, ze mestsky " homeless " je jejich prispevek svetu.
Naopak vim, jak se takovi americane chovaji u nas a ze takoveho americana vetsinou poznam na sto metru, protoze se u nas chova jak dobytek.
Jo a jinak, zkus v USA pri silnicni kontrole vylezt bez povoleni z auta. Mozna zmenis nazor.

A ja osobne koncim debatu o amicich. Sice se tam mozna maji lepe, ale zit bych tam nechtel. A rozhodne si tim nenecham zkazit nastavajici prodlouzeny vikend, anobrz mi ho uz zkazilo pocasi.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 15 dub 2006 21:12

Jeste k Amikum.Pobavila me jejich kritika na nasi zed v Maticni ulici(jestli si to jeste pamatujete :wink: )
Po case jsem mluvil s typkem-puvodem cech,nyni zije cca 8 let v USA a doslo na otazku rasizmu.Na"nase"cigany.Strasne se divil PROC se k nim chovame tak slusne?Ze ziji z nasich dani?Kdyz u nich"negr"-pro ne zcela bezne slovo,dela bordel(je drzy na bile spoluobcany!!!)a vidi to policajt,proste ho zreze pendrekem jak psa a nic se nedeje!Tak to jsou jeho zazitky z malomesta(cca 20Kobyvatel)
neuvadim to tu proto ze bych na nekoho chtel nadavat nebo to tu prosazovat ale protoze mi to pripadne vcelku kontrastni s jejich politikou a vystupovanim ve svete...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2006 12:20

Luke, jen poznámku.
O víkendu jsem byl na chatě v hospodě a skoro všichni místní co tam seděli měli kárované flanelové košile a na věšáku kšiltovku. :lol: Hned jsem si vzpomněl na ten článek, opět podobnost čistě náhodná. Jediný rozdíl byl v tom, že neměli oblečeny rifle, ale tepláky Adidas (čím víc proužků, tím víc Adidas :wink: ) a ti rafinovanější měli ty košile rozepnuty, aby byl vidět nápis Adidas na tričku.
Nejlepší tam byla jedna tetka neurčitého věku, která každou větu končila "já se na to vy*eru" nebo "stojí to za ho*no" k čemuž jí zbytek hospody houfně přizvukoval. Ptát se na interupce bych určitě neriskoval, nábojem za dva dolary by mě asi nestřelili, ale vidle v zádech taky nejsou nic příjemného.
Jinak ten postup při zastavování vozidla tamní policií je právě založen na předpokladu, že každý Američan má zbraň, nevidím na tom nic neobvyklého. Jestli máš jiný nápad jak by to měli dělat, sem s ním.
A ten rozdíl mezi dopravou, který my vidíme v Bulharsku nebo Turecku, jim připadá stejný u nás v Praze.
Jo, a ten dobytek. To, co vidíš o víkendu v Praze jsou chlastací zájezdy Anglánů, žádní Amíci (ikdyž kdyby to k nám měli blíž, tak si o tom nedělám iluze).
BTW: Redneck je přesvědčen, že život mimo Ameriku je peklo, Čech prý ne. Ty píšeš, že bys tam rozhodně žít nechtěl, aniž bys tam někdy byl. Nemáš trochu opálený zátylek? :lol: :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 dub 2006 12:50

No, mě na tom článku nejvíc zaujala věta "...V tomto kraji (stejně jako ve všech venkovských oblastech Středozápadu) totiž zločinnost v podstatě neexistuje..."
Samozřejmě, bodejť by existovala, když má zloděj v tomto kraji prakticky jistotu, že vleze-li někomu do baráku, tak ho ten někdo s radostí, možná přímo s nadšením střelí Čs. armádní puškou vz. 24 mezi žebra, na místě ho zabije, a nejenom, že nebude žádný soud (jako u nás), ale ještě za to ten střelec dostane div ne odměnu od státu :wink: . Tak to je a tak by to podle mě být mělo. Problém je v tom, že tohle průměrnému politikovi nevysvětlíte. Jejich schopnost naprosto ignorovat všechno, co se jim nehodí do krámu, včeně statistik, jimiž se v jiných případech tak nadšeně ohánějí (totiž tehdy, když mají dojem, že statistiky mlví pro ně), je zkrátka silnější, než jakékoli možné vzepětí zdravého rozumu....
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 dub 2006 07:48

Znám jen tři lidi,kteří v USA byli,a všichni se bez rozdílu věku a pohlaví shodli na tom,že kdyby se jim podařilo se tam legálně usadit,neváhali by...
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 19 dub 2006 13:53

Já sice amíky taky nemusim, ale některym nelze dětství nezávidět :lol:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 19 dub 2006 17:17

No, neviem prečo si kubajzz myslíš, že v USA je super demokracia,
ale je to obyčajný policajný štát. Aj keď v telke vykrikujú, že sú
najdemokratickejšia krajina na svete a 95 percent ľudí to žere
aj s navijákom. Práve preto, že si ľudia môžu hocikedy kúpiť zbraň
sú pozorne kontrolované všetky vyššie tranzakcie na účtoch
kreditné karty - kde čo a za koľko kupujete. Keď sa chcete porozprávať
s najlepším kamarátom vyberáte von baterku z mobilu......

Nezdá sa mi to moc demokratické keď sú všade kamery a stále
Vás sledujú.

Môžete nosiť len menšiu hotovosť ak niekde prídete a vyberiete
z peňaženky 500 dolárov ako nič, za 5 minút na vás zavolajú políciu
kde ste to ukradol a prečo to nemáte na účte kreditky a čo kupujete
........ jedného známeho chceli odviesť na políciu a vypočúvať ho.
Pri väčšom finančnom obnose sa na vás dívajú ako na zločinca,
pretože nemáte svoje peniaze na kreditke a úrady vás nemôžu kontrolovať koľko za čo míňate peňazí.

To je ťažká daň za to, že prídem do obchodu a kúpim si brokovnicu.

Nečudo, že sa amíci na stredných školách potom strieľajú
ako vo westernoch.

A keď prileťíte do štátov berú Vám odtlačky prstov.............................
To je mi teda demokracia.

Práve preto, že amíci svojmu štátu dôverujú a o politiku sa nezujímajú
sa im ich vláda opláca skrytou totalitou a využíva tak ich nevedomosť.

Pre zaujímavosť: V roku 2003 bola priemerná bilancia v New Yorku
90 kamier na kilometer štvorcový
- dnes je ich určite viac ako sto.

ĎAKUJEM TAKÚ DEMOKRACIU NEMUSÍM


A ešte k tým američanom: Viete prečo keď príde Slovák, alebo Čech
do USA nemá problém sa uživiť ? Lebo sme vzdelaný a múdry, priemerný slovák je v amerike na tom vedomostne ako každý tisíci američan.
Sú sprostý ako bambusy nevedia ani ukázať európu na mape, alebo vyrátať jednoduchú rovnicu, násobilku...

A všetci ich vyzdvihujú a chcú sa od nich učiť, pričom všetko odkukali
od Európy aj sochu slobody im stavali Francúzi ...............................

Sú sebavedomí dosť, avšak nemajú byť absolútne načo hrdý,
sú nevzdelaný a primitívny. Zato my by sme sa konečne mali zobudiť
a vážiť si samých seba, byť hrdý na to čo sme, no netreba to preháňať ako amíci, netreba prestať makať a viac tlačiť na svoje vlády a bude to fajn.

ďakujem za vašu trpezlivosť
:idea:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 dub 2006 09:23

jozsp111, v podstatě se všim můžu souhlasit.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 20 dub 2006 21:08

jozsp 111 Povídej nám ještě něco o Americe,třeba jak dlouho a kde všude jsi tam byl....
Odpovědět