Taipan Bullpup

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Redys
Příspěvky: 188
Registrován: 02 lis 2012 14:13

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Redys » 29 kvě 2014 21:51

Dotaz na všechny majitele Taipanů, zajímalo by mě, jestli má někdo v kartuši v oblasti regulátoru - vyznačené na obrázku - vyvrtanou minidírečku? Jak ji máte orientovanou - do pažby nebo směrem k hlavni?

Díky
Přílohy
Umístění regulátoru.jpg


....možná za pár let....
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Hellboy » 29 kvě 2014 22:17

Dle meho souhu to maji vsechny stejne jako cvrcek stejna konstrukce rekl bych i skoro stejny regulátor jako od litevce konstrukcne oboji jsem videl zevnitr
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Redys
Příspěvky: 188
Registrován: 02 lis 2012 14:13

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Redys » 29 kvě 2014 22:26

Jo, já ji tam taky mám, asi to vychází z principu regulátoru, akorát jsem si jí ze začátku nevšiml. A ta orientace - je důležitá?
....možná za pár let....
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Hellboy » 29 kvě 2014 22:33

Orientace je jedno spis z toho nesmi uchazet vzduch tou dirkou pokud ano jsou netesne o krouzky na regulátoru myslim ze jsou tam nekde 2 dirky plati to samé nesmi utikat vzduch ano souvisi to s konstrukci regulatoru
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
rokr
Příspěvky: 79
Registrován: 12 črc 2014 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od rokr » 12 črc 2014 22:07

Ahoj všem.Tak asi před půlrokem jsem si pořídil stávajícím hračkam nového mazlíka.Po přečtení příspěvku zde na foru,nakonec vyhral Taipan v 5,5 před cvrčkem a edíkem.Zatím si nemám na co stěžovat,je přesný,žádné závady,snad jen ta pažba je nicmoc,ale ta byla vlastně gratis.Toto téma tady nějak umírá,vím,že v Bohumíně jich měli 10 kousku a určitě se najde někdo další kdo ji má.Určitě bych si rád vyměnil zkušenosti.
Zatím
Taipan II .22 + Optisan Viper 10x44 SCB
AA S410 Classic .177 + Leapers 6-24x50 MILDOT
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Romčan » 15 črc 2014 07:21

Take schanim informace a rozhoduji se mezi nim a cvrckem zajima me hlavne ta presnost pocet ran atd.mam zjisteno ze tak zhruba za 2 mesice budou k mani na zbrane vzduchovky.cz velke + u teto zbrane je pro me moznost prehozeni packy na levou stranu.rokr kolik mas zasobnicku a kolik stoji?podej info treba do sz diky
rokr
Příspěvky: 79
Registrován: 12 črc 2014 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od rokr » 15 črc 2014 10:41

To Romčan.To je fajn,že budou cca za dva měsíce,vím že mají v Bohumíně objednány další Taipany,ale situace na Ukrajině????,no není moc přívětivá.Mě flinta stála 21 000 Kč,měl jsem slevu na pažbu,jak jsem psal není zdařilá,jinak ji nabízeli za 25 000 Kč a to je bezkonkurenčně nejmín v porovnání s konkurenci.Matadot cca 40 papíru,cvrček něco přes 30 papíru. Co se týče železa tak zpracování je super,v detailech více promyšlené,třeba šroub regulující přítlak pružiny je z kovu a ještě zajíštěn proti náhodnému posunu červíkem,stejně je zajíštěn i moderator,pojistka spouštěatd.Kromě ladění spouště sem na nic nemusel šáhnout a to jen proto,že mám radši citlivější nastavení,ne že bych musel,těsnění těsní (to je super),mám vystřílené cca 3000 ran různých typů diabolek,nejlíp mně lítají Exakty Jumbo Heavy.Ze začátku jsem byl s přesnosti trošku na rozpacích,po pár stovkach si to sedlo a teď jsem spokojen,ale tady musím přiznat,že jsem byl rozmlsaný střelbou do terče ze 4,5 od AA S410 classic,holt na terče je lepší 4,5.Optiku mám Optisan Viper 10x44 scb s podsvícením,na střelbu do 50 m do terče je to na hranici,ale stačí to,stejně v 16 J na větší vzdálenost nemá smysl střílet,líta to už s větším rozptylem a přesný zásah ovlivňuje spousta věcí,vítr,teplota,tlak rosný bod nebo to jestli jsi den před střelbou nešel pařit :),ale i tak na 50 metru trefiš vzduchovkový terč :D Další tvé dotazy ti zodpovím na SZ.
Taipan II .22 + Optisan Viper 10x44 SCB
AA S410 Classic .177 + Leapers 6-24x50 MILDOT
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Hellboy » 15 črc 2014 10:53

jinak flinta je delala prevazne na rychlost D80 m/s pri mensi rychlosti muze byt trosku horsi
konzistnece diky moc silne a kratke pruzine vetsinou funguje nejlip pri 40 a vice knedliku :wink:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
rokr
Příspěvky: 79
Registrován: 12 črc 2014 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od rokr » 15 črc 2014 11:44

No jo může být,také se mně zdálo,ale nebyl jsem si jistý.......zvlášť když jsem střílel v neděli dopoledne po sobotní grilovačce spojene s konzumaci opojné vody :D. A teď vím,že to bylo nastavením flinty a ne mnou :twisted:
Taipan II .22 + Optisan Viper 10x44 SCB
AA S410 Classic .177 + Leapers 6-24x50 MILDOT
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Hellboy » 15 črc 2014 11:55

jj nejdriv jsem mel podezreni na regulator,ale to nebyl ten problem..."problem" je ten ,ze pruzina je moc kratka a tvrda puska je hrozne citliva na sebemensi byt nepatne otoceni(nejen sroubem nastveni) nebo pokud je pruzina navolno coz pri 16J bude tak i na polohu pri natazeni nebo usazeni a klidne to udela 10-15metru pokud se zvysi pritlak sroubem a tim i rychlost pruzina jiz nemam tendenci menit polohu a nebyt navolno a problem se temer eliminuje,ale uplne nezmizi.....
zkouseli jsem jinou delsi a mekci pruzinu a s ni i pri D20 m/s to chodili naprosto bez chyby,ale
zase byla moc mekka a na vyssi vykon jsme se nedostali.....a jinou pruzinu optimalni zatim nemam a,protoze to nemam na BR a tim padem to az tam nemam potrebu resit....killzonu to trefi :mrgreen:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
rokr
Příspěvky: 79
Registrován: 12 črc 2014 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od rokr » 15 črc 2014 12:49

jj ta pružina mně také překvapila,krátka a taková macatá....v porovnáním s pružinou u cvrčka.Ale co, na střelbu do terče mám AA S 410 s regulatorem od Altarose vyladěnou na zhruba 15,5 J kde se jako bonus zvýšil počet použitelných střel a taipana mám jen tak pro radost a experimentování,např. na střelbu na 90 m a více m.... ikdyž se hůř hledá vhodný plac,tráva roste jako zběsilá :D.Docela prudí když si chcu zastřílet na větší vzdálenost,vzít do ruky křoviňák,projít se sním 100 metru,pak nachystat terče pak 100 m zpátky,setřít pot s očí atd. :D. Než to nachystáš tak se ti přestane chtít střílet :mrgreen:
Taipan II .22 + Optisan Viper 10x44 SCB
AA S410 Classic .177 + Leapers 6-24x50 MILDOT
Uživatelský avatar
Redys
Příspěvky: 188
Registrován: 02 lis 2012 14:13

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Redys » 15 črc 2014 12:59

Další Taipany už budou mutanty s jiným typem zásobníku.
....možná za pár let....
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Hellboy » 15 črc 2014 13:03

ja vim to mne prudi,protoze tohle byt jednoduche,ale spolehlive reseni je lepsi nez to co je na cvrcku kde nic neni se nema co pokazit :wink:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od Romčan » 15 črc 2014 13:05

Tak to je hodne dobra zprava!
rokr
Příspěvky: 79
Registrován: 12 črc 2014 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: Taipan Bullpup

Příspěvek od rokr » 15 črc 2014 14:53

Souhlasím s Hellboyem,na budíku není co zkazit,takové stížnosti co jsem na tom slyšel......špatně se to láduje a chrastí to....no nevím,mě to neva ja s tím chodím střílet a ne chrastít po hospodách,pokud s tím chce někdo chrastit ať si pořídí vhodnější hudební nástroj :D.Když tam naláduji Heviky,zatlačím bříškem prstu tak nevypadavají ven,trošku se sice hybou,ale v mezích a to střílím v různych pozicích a puškou hybu při přebíjení.Jo predatory jsou v zásobníku na prd,dlouhé,tenčí....tak ty z toho zásobníku vypadávají,ale od toho máme adapter pro jednotlivé rány.......a to teď taipan mít zřejmě nebude :( .
Je otázkou jestli to není krok zpět,ale ......každý máme jiné preference.
Je známa nová cena Taipana Mutanta?Asi to nebude za 25 papíru jako ty předchozí,zvlašť když cvrčci zdražili.
Taipan II .22 + Optisan Viper 10x44 SCB
AA S410 Classic .177 + Leapers 6-24x50 MILDOT
Odpovědět