Tezky vzduchovy kulomet

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 14 dub 2006 22:39

Vik píše:Tohle mely uz stare spitfiry. Je to jen pruhledovy zamerovac s korekci. To byl tenkrat vykrik techniky. Moderni HUDy sou nesrovnatelne :D
Myslim ze to byl Mustang P-51


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 15 dub 2006 04:29

bublich píše:To Troj
Tohle forum sleduji tak rok a přiučil jsem se dost.
Tobě to v 21 letech již samozřejmě nehrozí.
ja jsem se priucil uz take dost a take jsem tu tak rok-reagoval jsem jen mirne ironicky na "tezky vzduchovkovy kulomet"..coz je v same podstate uplna hloupost..nerikam ze vzduchovkovy automat s rotacnimy hlavnemi by sestrojit nesel a neni to zajimava myslenka..jen se proste obcas nedokazu ubranit pocitu ze nekteri pisatele tady pisou naproste hlouposti..tim se nechci nikoho dotknout ale je to tak..mozna jen nekteri lide spatne chapou onu ironii v nekterych odpovedich stejne jako ja jsem si spatne prebral nedavno kubajzovo rejpnuti do me osoby..nikdo neni neomylny ani vsevedouci-ani ja ne..a na druhou stranu chapu ze moje osoba je nekterym pritomnym diky mym nazorum znacne nesympaticka..takze jestli chcete rejpat tak jen do toho..jo-a mimo jine-myslim ze druzici navadena diabolka je stejny primer jako tezky vzduchovkovy kulomet..Pane bublich
Ondra

Příspěvek od Ondra » 15 dub 2006 08:01

Treba je to Bublan!Tak pozor.. :lol:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 15 dub 2006 08:10

To Bublich: Tenhle thread byl od zacatku myslen jako ironie.Jen si nemyslim ze bys mel rejpat do Troje kvuli veku.Ono vek neni meritkem inteligence ale zkusenosti.Ale i u tech zkusenosti jsem kolikrat svedkem jak mladsi radili(zcela opravnene a pravdive)o 30 let starsim mistrum.A protoze dle svych slov"vsechno znaji,vsechno vi".Udelali podle sebe,zku*vili to a z namyslenosti a principu(ze jsou starsi)nepriznali ze ten mladej"capek"mel pravdu...
Samozrejme ve vetsine pripadu opravnene plati ze starsi=zkusenejsi ale nesnasim prirovnani podle veku,nikdy nevis kdo Te muze prekvapit!
bublich

Příspěvek od bublich » 15 dub 2006 14:39

Ano v tomhle bez výhrady souhlasím.
Pánové hezké svátky.
frne

Příspěvek od frne » 16 dub 2006 11:42

Myslim ze to byl Mustang P-51


Já si zase myslím,že to mělo opravdu hodně letadel nejenom Spit nebo Mustang,je to německý vynález a říká se tomu reflexní zaměřovač :P
Spisovatel

Re: Těžký vzduchový kulomet

Příspěvek od Spisovatel » 16 dub 2006 13:26

wqcr píše:Chtěl jsem se optat, jestli náhodou nevíte o nějakém volně prodejném, vzduchovkovém, těžkém ,plně automatickém kulometu v kalibru 4,5mm
Není to tak nemožné. :wink: Nešlo by to ale vyrobit jako vzduchovka, ale na Flobert náboje r. 4 nebo 6 mm by to šlo, když se budeme bavit o zbrani na volné prodejnou munici bez ZP. Základem by nebyl svazek hlavní jako u rotačního kulometu, ale dnes už nepoužívaný systém DARDICK (DARDIK, DARDIC - už si nepamatuji přesně, jak se to píše), který využíval zvláštního tvaru nábojů (takový zakulacený trojúhelník) a defakto otevřeného válce, podobnému budbínků u revolveru. Viz ten neumělý nákres. Ty náboje měly pravidelný tvar stejný, jako tvar komor. Při stisku spuště se válec otočil jako u revolveru, do jedné komory vklouzl náboj, druhá komora zůstala zafixovaná vůči hlavni a úderník klasicky odpálil. Při dalším otočením opět byl nabrán ze zásobníku druhý náboj a prázdná patrna vypadla otvorem ven. Takže teroreticky, stačí zalít klasický flobert náboj do plastikového pouzdra toho tvaru, vysoustružit buben, ten pohánět elektromotorkem a synchronizovat s ním úderník, vyrobit tělo zbraně a zásobník a máte primitivní samopal nebo kulomet r. 4mm Flobert. :D
Přílohy
dardik.gif
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2006 20:18

troj píše:
bublich píše:To Troj
Tohle forum sleduji tak rok a přiučil jsem se dost.
Tobě to v 21 letech již samozřejmě nehrozí.
ja jsem se priucil uz take dost a take jsem tu tak rok-reagoval jsem jen mirne ironicky na "tezky vzduchovkovy kulomet"..coz je v same podstate uplna hloupost..nerikam ze vzduchovkovy automat s rotacnimy hlavnemi by sestrojit nesel a neni to zajimava myslenka..jen se proste obcas nedokazu ubranit pocitu ze nekteri pisatele tady pisou naproste hlouposti..tim se nechci nikoho dotknout ale je to tak..mozna jen nekteri lide spatne chapou onu ironii v nekterych odpovedich stejne jako ja jsem si spatne prebral nedavno kubajzovo rejpnuti do me osoby..nikdo neni neomylny ani vsevedouci-ani ja ne..a na druhou stranu chapu ze moje osoba je nekterym pritomnym diky mym nazorum znacne nesympaticka..takze jestli chcete rejpat tak jen do toho..jo-a mimo jine-myslim ze druzici navadena diabolka je stejny primer jako tezky vzduchovkovy kulomet..Pane bublich
Ja jsem nemyslel s rotacni hlavní. Spis neco na zpusob M60E3.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 dub 2006 20:24

Podávání diabolek bych udělal stějně jako je to u IZ MP 661K Drozd 4,5mm -
http://shop.zbrane-frano.sk/proginfo.ph ... rozd-4,5mm
a náboje by byly uschované v bubnovém zásobníku na 200 ran.
Viper

Příspěvek od Viper » 18 dub 2006 18:18

Jen malý nevýznamný postřeh zapadlého Airsofťáka. Pokud by to nemuselo střílet diabolky, ale plastové kuličky, tak je za 47 500,-Kč k mání toto. M134 Vulcan - střílí za pomoci stlačeného plynu, hlavně rotují pomocí elektromotoru a tudíž střílí ze všech hlavní jako jeho ostrý vzor. Jak to podává a zásobuje plynem mi taky není zcela jasné, ale jestli si chcete hrát na predátora, tak máte šanci

http://www.scaar.at/airsoft/vulcan.htm
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2006 18:32

Viper píše:Jen malý nevýznamný postřeh zapadlého Airsofťáka. Pokud by to nemuselo střílet diabolky, ale plastové kuličky, tak je za 47 500,-Kč k mání toto. M134 Vulcan - střílí za pomoci stlačeného plynu, hlavně rotují pomocí elektromotoru a tudíž střílí ze všech hlavní jako jeho ostrý vzor. Jak to podává a zásobuje plynem mi taky není zcela jasné, ale jestli si chcete hrát na predátora, tak máte šanci

http://www.scaar.at/airsoft/vulcan.htm
O to mi nejde. Mě jde spíš o to, a bych nemusel neustále přebíjet. A na terčovku na větší vzdálenosti to taky nemusí být špatné. A skvělé by to bylo k obraně před napadením.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 18 dub 2006 19:14

a skvele by to bylo k obrane pred napadenim. WQCR je komik :lol:
Viper

Příspěvek od Viper » 18 dub 2006 19:59

Jen jeden doplněk. S nebezpečím, že stále píši o něčem jiném a pokud necháme stranou názory ochránců zvířat, tak bych měl odkaz na jedno video s tím M134. Otevřít a stáhnout video1 (TVdeath). Video2 je výsledek. Sice je to jen kuličkárna, ale střílí se tam kovovými kulemi rychlostí 450fps s kadencí 5000ran/min.

http://www.pipersprecisionproducts.com/m134_6mm.htm
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 18 dub 2006 20:28

Tak to je aspoň prima hračka :o)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 dub 2006 20:52

Ja jsem netrápil, netrápím ani nebudu trápit zvěrstvo. Jestli zastřelit, pak okamžitě usmrtit. Ja lov totiž nesnáším. Osobně se mi dost hnusí pohled na zastřelené zvěrstvo. Jen jsem to chtěl předvést jako příklad.
Odpovědět