SVD ( Dragunov )

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Smazaný uživatel 111

Re: kulomet náboj

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 17 úno 2007 11:16

m.puskin píše:Lze tuhle krasavici dlouhodobě krmit náboji pro kulomet od Hermexu............
Jak už tu bylo řečeno cpát do toho mužeš cokoliv(teda té příslušné ráže) jinak naboj určený pro SVD je 7H1 o hmotnosti střely 148gr.


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 08 bře 2007 19:06

Já vím, že je to teď moderní, ale já samočinným odstřelovačkám nevěřím. Kdysi se tady střílela (Mosinem 1891/30) disciplina AP 3x20 na 300 m (terč 100/60). Divil jsem se, že zkušení střelci nabíjeli těsně před výstřelem do hlavně 1 náboj, hned po výstřelu vyhodili, hlaveň profoukli (!) a postavili svisle.
Vysvětlili mi, že zahřátý náboj ze zahřáté hlavně "chodí" jinam. Ověřil jsem si to pak na vlastní kůži - byl jsem začátečník a střílel jsem to jen jednou - Pu vz.54. Ale na lehkou váhu bych to nebral. A když vezmu, že tady se ta hlaveň (a tedy i prach v náboji) ohřeje DOST, nedivím se, že se u Dragunova základní přesnost uvádí 1,5 MOA.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 bře 2007 10:37

1,5 MOA tak to by mělo na chlapa do 700m v pohodě stačit. :wink:
Dragunov je puška na střílení lidí, ne na střílení do terče.
Takže daleko víc oceníš, že můžeš rychle pálit na skupinu vojáků, než že jednoho z nich trefíš do oka a než přebiješ a necháš vychladnout hlaveň, abys tu perfektní trefu mohl zopakovat, tak už jsi v půlce cesty do márnice. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 bře 2007 10:45

přesně :wink:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 bře 2007 12:01

Tak tě nevim, Kadle :wink:
Buď je to kulomet, nebo odstřelovačka. Na skupinový cíl se prý hodí a používá spíš ten kulásek - aspoň nás takhle cvičili. Dokonce na skupinový cíl lze s úspěchem použít i Sa 58, ale to jsem nepruboval.
Pokud jsem dobře četl všechny materiály k odstřelovačům, :? tak navrhovaný postup na vzdálenost 700 m je kvalifikovaný a patrně velice úspěšný pokus o sebevraždu :cry:
Ve všech těch materiálech je totiž u VOJENSKÉHO odstřelovače kladen maximální důraz na dokonalé krytí a změně stanoviště po úspěšném zásahu. :shock: Dokonce je to u odstřelovačů podmínkou - nevím, třeba kecaj!
O nějaké rychlopalbě slyším prvně. Doteď jsem si myslel, že deviza odstřelovače je právě přesnost a krytí.
Je ovšem možné, že hromadná likvidace odstřelovačů je taktika Rudé armády v duchu "nas mnogo"! :) :o
Naposledy upravil(a) Fantan dne 09 bře 2007 12:45, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 bře 2007 12:44

Odstřelovači nejsou jen "osamělí lovci" (to je takové to záškodnické pojetí odstřelovače), ale bývají běžně přidělováni k obyčejným bojovým jednotkám, takže operují v součinnosti s nimi. Tj. odstřelovač střílí na dlouhou vzdálenost a ostatní ho kryjí, tedy normálně se účastní boje a neleží někde v obleku ghilie. :wink:
Klidně si umím představit, že odstřelovač musí střílet rány rychle za sebou. Třeba při obraně nebo i při útoku. Zvlášť v Rudé armádě, kde byly odstřelovačů mraky, tam byli od druhé světové zavedeni v docela masovém pojetí, takže jich fakt bylo "mnogo". :wink: Nebo prostě na hlídce s normální jednotkou uvidí skupinu nepřátel s utěrkou na hlavě a kalašnikovy v ruce, tak po nich vypálí pět ran během pěti sekund a stáhnou se. Nebo tak něco... kurňa, asi začnu psát ty scénáře. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 bře 2007 12:48

:D :D :D :shock: :roll:
Jo, ty scénáře nejsou špatnej nápad :D :D :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Arnie

Příspěvek od Arnie » 09 bře 2007 13:14

Teda aspon u vysadkaru v 90. letech melo dragunovku kazdy druzstvo a strelec jen prodelal vycvik ve strelbe s ni - nebyl to odstrelovac v pravem smyslu slova. Mel pouze zarucit druzstvu mirenou strelbu do vzdalenosti cca tech 700m. Dobre jsem se znal s jednim dustojnikem od nich (lital jsem na letisti kde oni chodili skakat) - jsou to informace jen z doslechu.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 09 bře 2007 15:16

No vidíš, to je odlišný způsob pojetí boje. Já byl kulomeťák - každé družstvo mělo UK 59 a tyto úkoly byly právě na kulásku - Dragunov tenkrát (62-4) ještě nebyl.
Jako další odbornost jsem měl tu 54 se sklem - a to mělo s bojovou činností zbytku jednotky (roty) společného jen to, že při nějakém riskantním návratu z předpolí (kdyby byla zjištěna nepřátelská palba, koncentrovaná někam do neznáma) mě měli krýt střelbou.
Výcvik byl docela sranda - o "hejkalu" nikdo ani neslyšel, ale když jsi nebyl k nalezení, byla za to delší vycházka. :lol: Bohužel nebylo kam střílet (dálka) - nejvýš jsme měli 300 m a to je pro odstřelovače málo. :cry:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 bře 2007 17:40

ted je normal v družstvu, střelec 1(samopal),kulomet,panceřovník,odstřelovač,velitel(samopal)střelec 2 (samopal) :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 09 bře 2007 18:26

SVD není odstřelovačka v pravém slova smyslu už z principu přístupu Ruska k roli odstřelovače. Je to zbraň ostrostřelce, který je přidělován na úrovni družstva (ne jako v USA a jinde na úrovni jednotky nebo dokonce pluku) a vede podpůrnou palbu při operacích družstva. Tedy při útoku, defenzivě a podobně. Jinak priorita cílů je stejná jako v jiných armádách.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 čer 2007 20:28

máte někdo zkušenost s rumunským SVDčkem? Kurna zapalujou se mi nějak mozkové závyty a začínají toužit po něčem na větší vzdálenost (jinak cena baj oko 800usd)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 kvě 2008 14:26

PSL-Dragunov 7,62X54R
Můj new. mazel
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 26 kvě 2008 14:42

ede ty na ty svoje mazliky musis mit vyhrazenou uz celou mistnost :lol: jinak dragunov je prudce gut :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 kvě 2008 14:47

Místnost mám,tento je Rumunský a je to takový upravený kalaš.No i tak krasavec a jak jsem ho testoval před koupí,tak armádou na 100m 2cm,což na takový klumprt jistě stačí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět