Strelok - Balisticky kalkulator pro Android smartphony

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 06 čer 2011 22:10

Warthog píše:No jo, to je těžký. Já chci něco, co stáhnu a bude to fungovat. Ne že budu během 3 měsíců instalovat deset updatů. Mimochodem ta verse opro iPhone, co ještě nepočítá s hmotností, je stará dva týdny. A omlouvám se za metrické jednotky, ty tam jsou vykopnuty do system preferencí, jak to v zásadě má být (ovšem je tam jen jediný přepínač, v takovém případě se to většinou dává někam do aplikace).

Každému co jeho jest, já radši oželím 20 dolarů.

Chceš-li lepší alternativu pro Android, tak Shooter: http://www.androidzoom.com/android_appl ... _fqyd.html
Fungoval hned po stažení na Nokii N90 i na iPhone4. A znovu opakuji, že hmotnost střely nepotřebuješ, protože pokud ten program není jasnovidec a zrovna nevidí jaký máš doma náboje do pušky, tak výsledky sedí s jinými softy, kam hmotnost střely zadáváš. Zkus si to.

Q. When I close the program, all values revert to default values?

A. Reinstall the program (delete and install again)


--------------------------------------------------------------------------------

Q. I can't find bullet weight? I'm wondering where the input for the caliber, cartridge, and weight of the round are supposed to go?

A. Weight is necessary only to calc bullet energy. To calc trajectory, caliber, cartridge and weight is completely not necessary.


--------------------------------------------------------------------------------

Q. Where is cartriges base?

A. Coming soon.


--------------------------------------------------------------------------------

Q. Which drag function used in the program?

A. G1.


Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 08 čer 2011 13:18

Nevím, školy nemám, ale třeba ChairGun Pro mi pro stejný BC, ráži a rychlost ale odlišnou hmotnost střely dá rozdílnou dráhu. Na 75 yardech rozdíl v propadu skoro palec.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 09 čer 2011 08:02

Myslíš tím střelbu ze vzduchovky nebo větrovky?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 09 čer 2011 10:10

Jaký je mezi tím rozdíl? :-O Na rozdíl od hmotnosti je způsob vymetení střely z hlavně dokonale irelevantní, udělí-li střele danou stejnou rychlost. Způsob pohonu střely se v ChairGun nenastavuje.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 09 čer 2011 10:32

Špatně jsem se vyjádřil: myslel jsem, jestli to používáš se vzduchovkama nebo kulovnicema. A hlavně ten program asi není určen pro profesionály, kteří střílí LR a už vůbec se neví, jaký engine pro výpočet to používá, takže pokud ti to vyhazuje nějaký čísla (propad a podobně) tak nikdo neví jestli je to správně. Ty máš změřené úsťové rychlosti všech diabolek? Střílí ti to konstantní rychlostí? atd atd. Toť můj názor.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Warthog » 09 čer 2011 10:44

Moc nechápu, o co Ti teď zase jde. Bavili jsme se přece výhradě o vlivu či nevlivu hmotnosti střely na její dráhu. Ty tvrdíš, že to vliv nemá, já tvrdím, že ano. Abych to ověřil, zadal jsem do jednoho z balistických kalkulátorů dvě situace, lišící se jen a pouze hmotnostní střely. Ostatní parametry mohu zanedbat, pokud jsou shodné a to jsou. Pokud by hmotnost střely neměla na dráhu vliv, jak tvrdíš, vyšly by dráhy identické. A ony nevyšly.

O přesnosti Streloku v absolutních číslech mám své pochyby, ale o tom teď momentálně řeč nebyla. Mohu ho o prázdninách vyzkoušet.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od onevan74 » 09 čer 2011 10:49

Já jsem streloka zkoušel a proto ti to píšu, má stejný výsledky jako každej jinej soft. A mimochodem, pokud zadáváš balistický koeficient, tak tam je obsažena informace jak o tvaru střely, tak o jejím průměru a hmotnosti. Jinak mi samozřejmě o nic nejde. Jde jen o to, že jsi psal, že iStrelok nemá možnost zadávat hmotnost střely a to není důležité, když umí zadat bal. koef. nebo ne?
Když zadáváš do bal. kalk. druh náboje (respektive střely) tak se ti doplní jak bal. koef. tak i váha střely, protože ty hodnoty jsou prostě svázané pro určitý typ a výrobce střely a neměl bys je měnit. Zadáváš jen úsťovou rychlost a ta je podstatná.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 04 čer 2012 06:55

ja strelok používam a dokonca mi pri rovnakých hodnotách dáva aj rovnaké výsledky s chairgunom... takže dá sa povedať že spokojnosť...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
2Luky2
Příspěvky: 132
Registrován: 10 srp 2008 10:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od 2Luky2 » 04 čer 2012 09:59

zero distance,m... co to je ?? co tam mam zadat?
Je niekde nejaky navod na pouzitie v cz ?? som z toho voljaky zmeteny :lol:
Weihrauch HW77 K .177 cal. + MTC VIPER 10x44 IRS SCB
Air Arms s410 Classic .177 cal. + HAWKE SIDEWINDER 6.5-20x42 (20x Half MD)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 04 čer 2012 11:11

zero distance v nastaveniach rifle je prvá nula :D čiže nakolko máš nastrelené na stred kríža... čiže ked máš ja neviem na 12 m nulu tak potom aj niekde okolo 30 m budeš mať druhú nulu podla toho ako vysoko máš os puškohladu od osi hlavne vzdialenú... (to je zasa scope height)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
2Luky2
Příspěvky: 132
Registrován: 10 srp 2008 10:25

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od 2Luky2 » 04 čer 2012 12:20

Aký majú dibolky JSB balisticky koeficient?? Teda s polgulatou a spicatou hlavou, a predatory??
Weihrauch HW77 K .177 cal. + MTC VIPER 10x44 IRS SCB
Air Arms s410 Classic .177 cal. + HAWKE SIDEWINDER 6.5-20x42 (20x Half MD)
pucel1
Příspěvky: 38
Registrován: 22 kvě 2010 08:32

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od pucel1 » 06 čer 2012 00:01

a ktory program bere do vypoctu aj naklon listy pripadne montaze?????
AA EV2 MK4 Big Nikko FT
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od Kubajzz » 06 čer 2012 02:20

Žádný, protože to na balistiku nemá žádný vliv. :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od markr.5 » 06 čer 2012 06:21

byl jsem na závodě v Polsku, kde jeden maník pravidelně před každou sklopkou tahal z kapsy telefon a řešil pomocí takového programu, jak tu sklopku nejlíp trefit. po páté sklopce, kdy se trefil celkem jednou toho nechal. byl ostatním docela pro smích :lol:
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelok - Balistický kalkulátor pro Android smartphony

Příspěvek od madbugie » 06 čer 2012 08:23

no vidíš to a mne náhodou android pomáha... len treba vedieť že čo a ako robíť...

na strelbu pod uhlom používam: vodováhu na nameranie sklonu terénu, kalkulačku funkcia cosínus uhla x nameraná vzdialenosť z puškohladu a vieš kam máš mieriť...

ale na uhol existuje aj jednoduchá tabulka, takže sa dá aj tak... a koniec koncov skoro všetci majú balistickú tabulku, krivku, hodnoty na krku zavesenú... takže v podstate je jedno či to máš v mobile alebo na papieri ale z tabulky to asi rýchlejšie odčítaš ked máš prax...

strelok beriem ako doplnkový element ak strielam na inú ako štandardnú vzdialenosť, čo ale v mojom prípade nie je často...

moje nastavené hodnoty:

počasie

altitude - nadmorská výška 150 m
temperature - teplota okolia 20 °C
pressure - tlak 1000 hpa

rifle 1 - zbraň 1

zero distance nastrelená nula na kríži 13 m
scope height - vzdialenosť osi puškohladu a osi hlavne 4,5 cm
vert a hor click - klikanie puškohladu 0,35 cm pri 1/8 moa, 0,7 cm pri 1/4 moa, 1 cm pri metrickom klikaní - závisí od vežičiek puškohladu
scope click unit - jednotky či je to MOA - väčšinou alebo cm pre metrické
scope reticle - typ kríža... treba si vybrať ja mám bud Mildot marine pre zväčšenie 10x alebo Mildot 0,5 bar pre zväčšenie 20x kedže Hawke Eclipse má mildot true pri 10x

cartridge - info o strele

bullet weight - jednotky som v nastaveniach dal gramy a 0,56 pre exact
ballistic coefficient - balisticky koeficient pre exacty 4,5 mm 0,024 pre 5,5 mm 0,029
Bullet speed - 211 m.s-1 treba odmerať chrono, hradlá
teplota 20° a faktor 2,5 som nechal povodne

no a v hladnom menu si treba nastaviť

distance vzdialenost na ktoru chceme strielat
slope angle - uhol strelby na rovine je to 0
wind speed rýchlosť vetra ja som dal jednotky na m.s-1 štandardne mám 0
wind direction - smer vetra v uhloch na dráhu letu štandardne mám 90°

no a treba vždy stlačiť calculate a reticle a zobrazí sa vám to pekne prípadne rolovať nižšie a ísť do table - tabulky vzdialeností ktorú si treba nastaviť po metroch a vybrať si ktoré stlpčeky potrebujeme... mne stačia vzdialenosť, kliky a mrad či moa podla typu puškohladu...

a ked je to dobre nastavené tak to zhruba sedí aj s chairgunom aj s reálnou balistickou krivkou... ono u pružinoviek sa to troška komplikuje spôsobom úchopu pažby (od toho dosť závisí POI) ale u pcpčiek by to malo byť ok
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět