Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 04 pro 2016 00:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony
PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 15:11 

ak sa nelakaju baterky tak by to mohlo byt riesenie NV ti da moznost dostat sa na kratsiu vzdialenost a cas a ked ta nevidia tak ani nevedia pred cim maju utekat :-)

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 16:27 

Ta vzdálenost je i kvůli hluku při střelbě. Nic je nebude plašit jen budou padat :lol: .

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 20:05 

odskusaj si to aby si nebol sklamany je to dost daleko a na ciernobielom pri slabom svetle to mozno nebude ono

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 21:09 

Vždy se nechá použít přísvit v neviditelném spektru. Podle toho co jsem viděl na trubce, by to nemuselo bít zas tak špatné. Viditelnost s verzí L jako použitelnou všude uvádějí 100 a více metrů s vlastním přísvitem bez přidaných dalších. Někde jsem našel i daleko pozitivnější recenze. Verzi 4,6 jsem si ošahal, bohužel ve dne na krámě. To moc neřekne.
Mě by stačilo i 40m, vždy mám rad i jistou rezervu.
Škoda že se o těchto optikách zde moc nepíše. Hodně zde přítomných používá samé "luxusní" optiky a nikdo snad nezkoušel toto :?:

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 22:32 

Pouzivam nocni videni skoro denne,mam jak podomacky delane tak origo.Photon jsem pouzival posledni 2 roky ale nakonec jsem ho vymenil za ATN x-sight ktery je v noci o neco horsi jak Photon ale zase pres den je lepsi a ma integrovanou kameru a wifinu.Pokud hledas vylozene na strileni v noci Yukon je jednoznacne lepsi volba.Na strileni do 50m staci Photon 4.6 s 1.7 doublerem,pokud trvas na 6.5 tak doubler 2.5x50 ktery ti da priblizeni 16x.Jeste pokud strilis s Photonem i ve dne tak dat predni krytku s 10mm -12mm otvorem a poslouzi taky i kdyz jen cernobile.

https://www.cameraking.co.uk/yukon-nvrs-2-5x50-doubler/
https://www.youtube.com/watch?v=nAun3Z716ws

Co se tyka IR prisvitu tak pouzivam jak 850nm tak 940 ale 850 ti to osviti mnohem lepe a pro potkany,zajice,lisky atd je stejne neviditelna jak 940 ,jen to cervene spektrum je vice viditelne

PříspěvekNapsal: 01 pro 2016 08:02 

s yukonom cez den to nieje nic moc
tym ze ten obraz je cierno biely tak sa stracaju detaily
805nm obraz je cistejsi a jasnejsi ale pri pohlade s predu vydno zdroj to znamena ze vydis akoby cervene oko na vecsiu vzdialenost nad 40 m by to ale nemuselo vadit na 20m sa bude potkan plasit a hlavne ked minies a spoji si oko, hluk a nieco okolo mna cinklo
940nm super ale polovicny dosah ak hovorime o rovnakej led
20m nieje problem 7w led
nad 30m napr osram C8S ale tam uz tiez trochu vydno zdroj
(na kratsiu vzdialenost to je prilis vela svetla) idealne mat dve a striedat podla situacie
Laser hmm no podla mna je to o sosovke pri lacnej sosovke nebude obraz taky cisty a ten co je sucastou photonu nepouzivat :-)
baterky to celkom papa v porovnani s noktovizorom ale to sa da riesit
a ked sa pouzije aj yukon mpr recorder tak sa to da pouzit aj pri treningu deti kedze vydis v realnom case na co mieri

PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 21:18 

Tak napíšu něco málo o Yukonu Photon XT 6,5x50L.
Včera jsem si ho přinesl domů a celý natěšený ihned vybalil a odzkoušel. Za dne se používá na objektivu krytka ve které je malinká dírka přes kterou čip snímá. Obraz po zaostření je sice černobílí, ale pro člověka co pamatuje černobílé televize a monochromatické monitory to není sebemenší problém :D . Hurá s ním na pušku a zastřílet. Pro montáž jsem měl připravené nějaké střední montáže čínského původu. Tak jak jsem psal zkouška na cca 60-70m. První rána a hodně dolů, tak překlikávám a překlikávám až jsem se dostal a maximum a stejně mě ještě kousíček chybí. Horizontálně to téměř sedí perfektně. Puška střílí se soustřelem 7cm což mě osobně stačí. Pár ran a než jsem se nadál je tma jako v ranci. Rozsvítil jsem přísvit. Při pohledu proti je vidět krvavě rudá bludička. Na vzdálenost 50m si toho snad ani nic nevšimne, jak se ztrácí mezi hvězdičkami a světelném smogu v okolí. Zato já vidím stejně jako ve dne. Na první stupeň bezpečně vidím na 70m, dal jen stíny. Na dvojku je vidět 150m při sněhu i do 200m a na trojku si svítím na les cca 300m daleko. V té dálce jsou vidět pasoucí se srny u lesa :lol: . Chápu zájem myslivců v okolí o tento přístroj. V otevřené krajině naprostá paráda, jen baterky rychle ztrácí energii. Ze zvědavosti jsem se mrknul na kraj do lesa a tam je už horší pohled. Vzdálenost dohledu stejná, ale netrénovaný se rychle ztrácí v přesvětlených stromech poblíž a méně osvětlených v dálce.
Zkrátka jsem naprosto spokojený a yukon předčil moje očekávání. Na vzdálenost 40-50m ani myška nebude vědět odkud to přilítlo :twisted: a bude v pánu.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 21:29 

Gratuluji k predcasnemu Jezisku a hodne streleckych a loveckych zazitku :D Jen jedno minus to ma, budes ted v noci vic venku jak v posteli.Tak jestli je tam mlada zena tak at se nezacne sama nudit :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina