strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 19 říj 2016 17:30

Pánové , děkuji za odpovědi :)
Se mnou je to tak , že jsem , přestože mám ZP přes 20 let , ještě z nějakého, mě samotnému neznámého důvodu , "nedorostl" do pistolí :)
Vlastním pouze pušky a zřejmě touto cestou ještě nějakou dobu půjdu :)
Ano , v práci máme CO2 agregát , takže s plněním by potíže nebyli :)
Střílím max. na 15 metrů , a to ještě za předpokladu , že z přípojky do stoky vyjedou rozbředlé zbytky od oběda , které potkan nemůže odnést a musí je sežrat na fleku...můj "nápad" přilákat je na kraj stoky nalámaným rohlíkem sice funguje, ale potkan ho bere v běhu , takže smolíček :D
Musí být rozmočený na maděru , aby s ním nemohl utéct , to je jediný případ , kdy potkan nenese žrádlo do hnízda..( proto je asi propagovaná ta Nuttella, protože je to pasta a ne , že by potkana tak chuťově lákala , ale musí u ní zůstat a tím poskytne čas na zásah )...
A navíc je u toho nutná asistence kolegy se světlem...
Kdo jste střílel ze světla do tmy , víte , že samotné oko vidí celkem daleko , bohužel to neplatí pro koukání přes mušku , na tmavém pozadí se potkan rozplyne...
Počítám , že s jakoukoli optikou , nebo kolimátorem , kdy potkana nebude překrývat muška , to půjde jistě lépe...
Nevím , zda to tu proběhlo a humánní zastánce trávení chápu , ale pokud je kdekoli stoka přerušena výkopem kvůli rekonstrukci , tak v podvečer a v noci se potkani bez potíží, pouze s nezbytně nutnou dávkou obezřetnosti, vydávají ke kontejnerům....tomu nijak nelze zabránit...a pakliže takový "natrávený" potkan vyleze ven , což není nic zvláštního , může se stát obětí dravých ptáků , například poštolek , kterých je v Praze víc , než ve volné přírodě ( ne každý potkan váží 80dkg :)...a co se stane ? Začnou hynout dravci , nebo následkem otravy nejsou schopni reprodukce , což je jen jiný způsob jejich úbytku...
Mám-li a budu-li mít tedy možnost potkana zastřelit , nebo otrávit , vždycky budu volit výstřel, přestože se to může někomu zajídat a je to jen plivnutí do moře...
Jinak úplně čumím , kolik se toho dá o vzduchovkách napsat , je velká škoda , že jsem tohle forum neobjevil dřív :)
Ještě jednou děkuji za přijetí :)


Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od karel743 » 22 říj 2016 12:01

Tak tady si dovoluji radit nějakou zásobníkovou CO2 v 5,5mm, vzhledem k prostředí a vzdálenosti klidně levnou a postupně dotunit na 200m/s. Optiku netuším, protože puškohled doplněný baterkou nemusí vyhovovat kvůli možnosti plašení těch potkanů. Noktovizorová nadstavba je ale za 15000,-. Osobně načtené mám QB78 nebo umarex 850, mají tu velkou podporu.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 22 říj 2016 20:44

No já to zatím čistím babičkou vz.47 a potkan udělá kotrmelec jak profi gymnasta , takže si myslím , že 4,5mm na ně stačí....
Já po tom Umarexu pokukuju , ale ruku na srdce...brát tuhle pušku do stoky s hovnama ( admin snad promine ten výraz ) , se mi úplně moc nechce :)
Kdybych věděl , že to zvládne ten crosman 1077 , tak toho bych za ty prachy tolik nelitoval...
Každopádně bych rád COčko...já tu zatím pročítám vlákna , fakt zírám , kolik toho tady je...
A na tuhle vzdálenost ( strop je max. 20 metrů ) by mi stačilo obyčejný kukátko , protože jediná potíž je ta střelba do tmy a to se fakt nedá koukat přes mušku...
Mám doma obyčejnej kolimátor Gamo , mám ho skoro 15 let a ten možná bude vhodnější , protože budu mířit oběma očima otevřenýma , což bude taky lepší...
Akorát mě u toho Crosmana odrazuje , že to žere jen ty 12gr bombičky a ne 88gr sundávací a ta konverze na 88gr vypadá děsivě....o chodu spouště se toho tady napsalo dost...
Tak nakonec to asi odnese ten chudák Umarex 850 :(
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od strelec3751 » 23 říj 2016 00:02

Jestli uvažuješ takhle, tak ta QB 78(79) není špatný tip.
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od LaRi » 23 říj 2016 21:22

A relativně jednoduše jde plnit přímo z lahve.
2Luky2
Příspěvky: 132
Registrován: 10 srp 2008 10:25

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od 2Luky2 » 23 říj 2016 22:09

https://www.youtube.com/watch?v=v0rf6zxasEk
https://www.youtube.com/watch?v=Cgz69t83fIA
a dá sa dorobiť aj zásobník síce trubkový ale funkčný 8) ...
nevie náhodou niekto či sa to dá niekde kúpiť ? :lol:
Weihrauch HW77 K .177 cal. + MTC VIPER 10x44 IRS SCB
Air Arms s410 Classic .177 cal. + HAWKE SIDEWINDER 6.5-20x42 (20x Half MD)
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od mikiki » 23 říj 2016 23:25

Koupit ne - ale video dobrý :lol: :lol: :lol:
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 26 lis 2016 18:01

Tak na potkany nakonec bude S.P.A. CR600W :)
Co nejdřív zastřílet buď optiku , nebo kolimátor a hurá do práce :)
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od skagerak » 26 lis 2016 18:28

4,5 mm ?
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 26 lis 2016 20:02

jojo, vzal jsem ji i tím Umarexem 850 najednou....oboje ve 4,5mm:)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 26 lis 2016 21:27

Na potkany bohatě stačí 4,5. Doporučil bych S.P.A. PR900W po tom co mám odzkoušeno, co umí, nebo i zatracované gamo či cokoliv s 11 a více J. Jinak jsem viděl s 4,5 neupravenou AA400 sundat lišku na 20m, tak nevím proč tu někdo řeší 4,5 vs. 5,5 na potkana. Vždyť trubka je plná videí kde s 5,5 střílí prasata na 40m.
Noční vidění to je něco jiného. O tom se tu již tolik nepíše. Jedna možnost je "spatlanina z číny" z Ebay za cca3000. Další alternativa noktovizor za cca15000, který se montuje na optiku a je to podstatně vylepšená a slušně vypadající předchozí varianta. A poslední možnost optika Yukon cca 17000 a tomu podobné. Otázkou je kterou cestou se vydat a zda by stačilo zvětšení 6,2 Yukona který vypadá nejlíp.
Něco by se už našlo :-)
grepet
Příspěvky: 68
Registrován: 11 zář 2012 21:48

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od grepet » 28 lis 2016 00:05

yukon photon je fajn 4,6 uplne staci 6 je uz vela
na prisvit potkany reaguju spolahlivo utekom takze treba vyuzit bocnu weaver a prilepit 940nm led 5w staci do 20m nad 20 treba lepsiu led
kritku optiky pootocit tak aby pri otvoreny prekrila vstavany prisvit (ani nevies ako a uz svieti)
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 28 lis 2016 22:58

Pokud se to týká mě , tak já bych do stoky nikdy nevzal nic dražšího , než je nezbytně nutné :D
Něco jiného jsou videa na trubce , kde se kosí potkani ze židličky, s oporou na stolku a podobné "komforty" :wink:
Ale představte si , že lezete do výkopu , všude bláto ( v lepším případě ), nebo vám pod nohama teče polovina sídliště (v běžném případě) a máte co dělat , abyste neuklouzli :wink:
No a teď si představte , že máte na vzduchovce vercajk , kterej třeba trojnásobně převyšuje cenu zbraně a ujede vám noha...nemusíte se nutně vykoupat, stačí , když rozhodíte ruce v reflexu udržet rovnováhu a tím NV byste flákli o pažení výkopu , nebo o cihly ze stoky...
No neměli byste zkažený den ? 8)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od j-k » 29 lis 2016 17:28

Noční vidění si řeším pro sebe 8) . Den je dost omezující :D .
Ta 6,5 se nechá použít na větší vzdálenost, můj předpoklad 50-60m. Chtěl bych tím osadit AA510 4,5mm. Alespoň to je moje úvaha.
Do kanálu s NV v takové ceně ani omylem :lol: . Maximálně bych použil kolimátor z číny, nebo laser do 600.
Něco by se už našlo :-)
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: strelba vzduchovkou na potkany/krysy/mysi vs. zakony

Příspěvek od kiwiseek » 29 lis 2016 20:09

No neříkám , že by se mi v práci NV nešiklo :)
Ve stoce je tma jak - ve stoce :lol:
Ale máš recht :lol:
Levnej kolimec mám , určitě ho prubnu :)
Odpovědět