Strelba VzPi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 12 pro 2012 09:55

Teď jsem si uvědomil, že jsou i v provedení s elektronickou spouští, takže není co řešit :)


Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mandy » 12 pro 2012 20:02

Ať tak nebo tak, většina lidí po všech možných a nemožných pokusech stejně skončí u Steyru. A pak už je jedno, jak je to poháněno. Hlavně, že to skvěle funguje.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 12 pro 2012 22:37

Vidíš a mě by zrovna nejvíc zajímali ty možný a nemožný pokusy, protože mluvil jsem (sice jen) se dvěma střelci a oba značku Steyr zrovna nechválili. Jeden nadával na kolegovu LP10. Neustálé problémy dokud jí nepřestavěl na CO2!!! Druhý prohlásil: Se Steyrem je to jako s KTM – „Vypadá pěkně, jezdí pěkně, ale jinak je to jen nablejskanej rakouskej sráč“. Nemluvil o konkrétní zbrani.
Nemám vlastní zkušenost tak nevím. Proto jsou názory ostatních vítány :)
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mandy » 12 pro 2012 23:00

A to je právě ono,každý má jiný pohled. Já měl od Steyra LP10, Hunting 5 i 110FT spokojenost.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 12 pro 2012 23:15

Měl? Můžu vědět proč už jí nemáš?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mandy » 13 pro 2012 18:06

Jasně, LP10 a 110FT stále mám. Steyr Hunting 5 jsem prodal, ale né pro nespokojenost, jako spíše pro nutnost nákupu ostatních střeleckých komponent v šílených cenách. Jako například puškohled ZD 4-16x44 atd. Jinak to je super puška, kterou mohu jen doporučit viz. forum Steyr Hunting 5.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 13 pro 2012 20:32

A co si měl předtím za pistole? Jak se ti změnili výsledky s přechodem na LP10?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 13 pro 2012 20:48

V blízké budoucnosti chci prodat TAU7 a koupit něco lepšího. Jakou bazarovku do 500€ byste doporučili? Chci aby měla max. 1100g, dobrou plně seřiditelnou spoušť a neměla těžiště moc vepředu.
Co říkáte na CPM1, CP200/201, LPM1, FWB103? Jak si vedou v porovnání s moderními zbraněmi (LP10,LP400,P44..)? Koukám na nástřely z upnuté zbraně a jednou dírou chodí všechny. Co se na nich pořád vyvíjí?
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
SphAnel
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2012 13:26

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od SphAnel » 16 pro 2012 13:41

to DaveM:

myslím, že se steyrem chybu neuděláš a svědčí o tom i její používanost. Jde o špičkovou zbraň. Je potřeba si také uvědomit, že všechno je to hlavně v nás. Pokud si člověk myslí, že koupí LP10 začne střílet přes 570, tak je vedle. A pokud si tvůj kamarád koupil LP10 a předělal ji na CO2, pak je to asi největší blbost jakou jsem kdy slyšel :D To už samo mluví za sebe. Jezdím hodně po závodech a bohužel kolem mě je spousty lidí co mají peníze, tak si koupí drahé vybavení, ale jejich technika má spoustu chyb a tak to začnou samozřejmě svádět na pistol, jak jinak. I se starou taukou 7 se dá střílet přes 560!
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 19 pro 2012 11:26

SphAnel: Nekoupil si jí můj kamarád, ale kamarád pána od kterého jsem kupoval cp2. Je to závodník - střílel mezinárodní soutěže. Určitě ho budeš znát. Napsal: „Jeden můj kamarád měl LP10 která byla dost poruchová a vždy jsme byli s opravou přímo ve fabrice a nepomáhalo to. Od přestavby na CO2 má pokoj. Samozřejmě tímto směrem je to dost neekonomické.“ Jestli chceš, můžu ti přeposlat jeho mail abys neřekl že si vymýšlím.
Toho co přirovnával Steyr ke KTM neznám – jen jsem mu volal na inzerát, takže možná jen nemá rád rakušáky :)

Koho jsem se ptal, ten mi řekl to samé co ty – spousta lidí si nakoupí morinky a steyry a končí na 520... Někdo dokáže střílet s taukou 560-570, ale mě zase jeden psal, že jeho nepustila přes 535. Přechodem na starou FWB okamžitě skočil na 545, je na 550 a pořád se zlepšuje. Teď když jí zase zkusil musel dost bojovat aby se udržel v devítkovém kruhu. Mě tauka taky moc nesedí – řeším druhý odpor a velkou rukojeť. CP2 je težká na čumák jako prase a spoušť není dvouodporová. Chci obě prodat.

Z výběru jsem vyřadil FWB řady 100 a LPM1. Zůstali CPM1 a CP200, která nikde není k vidění. Nově přibyla P34. Ta je prý ale stejně jako Steyr „velmi rychlá“ a trestá sebemenší chybičku v technice. Nevím ale co si pod tím „velmi rychlá“ mám představit.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
SphAnel
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2012 13:26

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od SphAnel » 19 pro 2012 13:55

DaveM: ono jde o to, že když si koupíš zbraň za 30tisíc, tak už nepočítáš s tím, že by si musel dělat nějaký zásah. Já sobně bych do takové zbraně nezasahoval. A to si myslím, že předělání na CO2 je docela velká úprava. Já se smál hlavně proto, protože v mém okolí žije spousta takových kutilů co si zbraně předělávají dle svých představ.
Ano máš pravdu, já osobně jsem Tauku taky vyměnil. Jakákoliv nemožnost nastavení ručky, spouště, klesající a stoupající rány vzledem k nápni, prostě dobrá zbraň na začátky, ale pokud to myslíš vážně, tak rozhodně přejít.
Hmm, velmi rychlá? To bude nějaký reklamní tah ne :-) protože jinak nevím co se tím myslí.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 19 pro 2012 14:32

SphAnel píše:.
Hmm, velmi rychlá? To bude nějaký reklamní tah ne :-) protože jinak nevím co se tím myslí.
To mi napsal pán kterému dávám dotazy ohledně střelby. Ptal jsem ho na P34. Odpověděl, že jí má jeho kolega, který jí hodnotí jako velmi rychlou a trestající každou chybičku. Taky napsal: „Střílel jsem STAYERem od kolegy - velmi vysoká rychlost a okamžitá reakce spouště / elektronika/ - musí se držet jemně a nedivočit jinak je zásah okamžitě v 7 anebo 6, .takže tam musí být technika střelby vzorová...“ Když jsem se ho ptal jak to mám chápat, tak neodpověděl.
Doufám, že sem nechodí aby se nenaštval že to tady zveřejňuji. :) :)

K těm kutilům :) taky jsem přemýšlel vyhodit z cp2 tu ocelovou flašku a dát místo ní vyřazenou hliníkovou na vzduch. Po deseti letech se mají vyhazovat a na co2 by mohla posloužit. Spoušť by se taky dala upravit, ale kašlu na to. Stálo by to čas a peníze a výsledek nejistý.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
SphAnel
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2012 13:26

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od SphAnel » 19 pro 2012 14:58

přesně tak, každá chybička je hned vidět, tam už musí mít člověk něco natrénováno, ale výsledky pak stojí zato. Jednu úpravu spouště dělal přímo někdo od nás, ale výsledek nebyl nic moc. Jako podařilo se mu to, ale věčně s tím pak měl problémy :-)
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od DaveM » 19 pro 2012 15:38

No dobře ale pořád nevím co je ta rychlost. Rychlost střely asi ne. Jestli je to rychlost mechaniky tak Skanaker píše: „U vzduchové pistole je totiž čas od okamžiku aktivování spouště po okamžik, kdy střela opustí hlaveň, až pětkrát delší než u malorážních pistolí. Jakákoliv chyba ve spouštění má tedy katastrofální následky na směr střely.“ Z toho se dá odvodit, že čím rychlejší mechanika zbraně, tím lepší. Ale nechápu, proč ne pro začátečníky.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
SphAnel
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2012 13:26

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od SphAnel » 19 pro 2012 16:04

a co myslíš tou mechanikou? Jinak rychlost střely můžeš regulovat i u Tauky, ale tam asi není moc co řešit. Pokud máš malou, pak ti budou rány lítat obloukem což je špatně a pokud dáš moc velkou rychlost, pak ti bude i vzduchovka "kopat" což nesmí. Jinak co se týče Skanakera, tak je to právě ta rychlost střely. Rychlost střely uvedená do pohybu vzduchem je prostě mnohokrát pomalejší. Je možné že LP10 má vyšší úsťovou rychlost než tau... ale to si musíš pohledat...
Odpovědět