Strelba VzPi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mobi2010 » 14 čer 2015 16:42

Tak toto áno. To je mi už viac známe a tiež som takéto čosi očakával.
Preto aj tá moja predošlá poznámka o sústrele.
Tiež si myslím, že si aj čosi natrénoval a dostal sa do optimálnej polohy
čo sa týka streľby.
Ja som zatiaľ nepokročil, mám starosti z puškou, no a na TAU-7 ku nie je doťahovací
kľúč na 12 gramové bombičky, ktoré som si kúpil. Mám iba zopár klasických 8 gramových.
Ten kľúč, určený na 8 gramové na tie novšie 12 gramové nepasuje, pretože príliš
vyčnieva dovnútra kolíček, čo zapadá do drážkového vybrania na prepichovači.


HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od kb » 25 bře 2016 19:48

Mohol by niekto skúsenejší osvetliť, aký je rozdiel medzi Steyr LP10 a Steyr LP2? Cenovo sú na tom veľmi podobne, pretože LP10 s 2 kartušami vyjde na cca 1440,- eur a LP2 s 2 kartušami na 1270,- eur. Pritom na vyšších súťažiach LP2 vôbec nevidno, iba samé LP10.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od Vaskent » 27 bře 2016 10:28

Předpokládám, ze hlavní rozdíl bude v tom, ze LP2 nemá kompensator. Nemyslim ted na ústí hlavně ale v závěru takové protichodné závaží
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od kb » 16 dub 2016 15:00

Nevie niekto poradiť, podľa čoho sa dá zistiť na pištoli Walther LP 300 veľkosť rukoväte? A akú má Walther stupnicu veľkostí?
Rôzni výrobci to majú rôzne, napr.:
Morini - šírka dlane 85 mm - "S"
Steyr - š. d. 85-95 mm - "M"
Rink - š. d. 85 mm - "S"
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od pbrejsa » 27 kvě 2020 20:18

Máte někdo pistoli Gehmann GP1 nebo MatchGuns MG1 (MGH1)? Zajímaly by mě vaše zkušenosti s touto VzPi. Vyrábí se již cca 6 roků, není moc drahá a nabízí toho docela dost. Děkuju za případné reakce. Případně můžete použít i formu soukr. sdělení.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Streľba VzPi MGH1 - Gehmann GP-1

Příspěvek od pbrejsa » 05 bře 2021 13:31

Zdravím všechny,
moc informací o pistoli MGH1 s mechnickou spouští (Gehmann GP-1) od úživatelů fora jsem nezískal. Nakonec jsem si ji po dlouhém váhání zakoupil v červnu 2020. Pistole střílela i docela dobře, dobře se obsluhovala. Rukojeť z mého pohledu perfektní, spoušť dokonalá. V těchto směrech bez výhrad. Po vystřílení necelé pětistovky diabolek začal markantně ucházet vzduch, do druhého dne o cca 30 barů i více. Do měsíce jsem novou pistoli předal k záruční opravě. Za další měsíc byla zpět a za další měsíc se vše opakovalo. Takže druhá záruční oprava a pořád stejný problém, únik vzduchu. Po poradě s technikem originálního výrobce (Matchguns) a lokalizaci místa úniku vzduchu a především proto, že se jednalo novou pistoli v záruce jsem pistoli vrátil. Za cca 10 dní mi prodejce oznámil, že mi vrací peníze bez dalšího vyjádření a následně mi vrátil převodem na účet peníze.
Sice už pistoli nemám, ale taky už nemám starosti jak ji opravit. V Česku jsem byl pravděpodobně jediným vlastníkem této technické střelecké exotiky, ale aspoň jsem za těch několik měsíců komunikace s dalšími vlastníky této vzduchové pistole mohl čile komunikovat po celém světě prostřednictvím Internetu. Nebyl jsem jediným vlastníkem, kterému z tohoto zařízení nechtěně utíkal vzduch. Je mi nyní zřejmé, že netěsnosti tuto pistoli provázejí až typicky a že jsem nebyl jediným zasaženým uživatelem. Do jisté míry jsem měl i štěstí,že se u mě projevily problémy netěsností od samého začátku používání a pistoli jsem mohl vrátit s minimálními vícenáklady na čas a přepravu. Moc zábavy, té střelecké, jsem si s ní neužil.
Odpovědět