Steyr LG 110 Field Target

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 16 led 2014 16:57

To je pravda. Alebo sa nasla po pol roku Palova kartusa, alebo mu za nu poslali financnu nahradu? Riesil to priamo s fabrikou.V tom pripade sa ospravedlnujem.
Mandy, jednoducho to necitaj, ked si labilny. :mrgreen: A ked ti je podvedeneho luto, nemusi, uz si kupil novu.


Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Laponec » 16 led 2014 17:26

Mandy : páč jsi čtivej :D

Som tu aj keď tu nie som :D

Nevite si rady s cestováním soustřelů a zhoršenou přesností celkově v nižších teplotách/ pod +6st./ ? Poradím zadarmo a rád. Kupte si pilku na železo a epoxidové lepidlo. Ne, teď skoro vážně, to byla jenom skorolegrace. Proč ? No protože přední podpěra / housing / je i byť lehce dotažena k laufu a tím se začínají přetahovat dva materiály v dilataci s následným pnutím a logicky se tím posouvajícím soustřelem -ly. Pravda, dilatační posuny se v podpěře pohybují v řádech setin mm ale i to stačí aby zásahy cestovaly na 25m po BR terčiku až téměř ke krajnímu okruží. To by mohl a tajně doufám, pochopit pekař i strojař.
No, ale nespíme, objevili jsme Ameriku, tak jsme anulovali řezem podpěru hlavně / plovoucí / a lauf pevněji ukotvili do lůžka, tedy aspoň zalepili krom stávajícího mechanického dotažení. A ejhle, světe div se, ta dramatická změna řekněme soustřelu na 30m se při chlazení flinty v 6st+ / z +20st / už nekoná. Dramatická zn., že byl pokles zásahů o 15mm, nyní o pouhé 2mm.
Až budou opravdu chtít známé fi. vyrábět FT/HFT/BR speciály / tyto disciplíny mají mimo jiné společné klimatické, celoroční podmínky / půjdou určitě jinou cestou než bastl na zbraně vyvinuté primárně pro olympijskou střelbu, tzn. 10m ve stálých klimatických podmínkách.
Osobně pokládám Mariho funkční projekt větrovky jako jasný návod, kterou cestou vykročit, viz výsledky, přesnost a stabilnost zásahů atd.
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mandy » 16 led 2014 17:52

fero1 píše:To je pravda. Alebo sa nasla po pol roku Palova kartusa, alebo mu za nu poslali financnu nahradu? Riesil to priamo s fabrikou.V tom pripade sa ospravedlnujem.
Mandy, jednoducho to necitaj, ked si labilny. :mrgreen: A ked ti je podvedeneho luto, nemusi, uz si kupil novu.
Tak se měj hezky a pěkný zbytek dne.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 16 led 2014 18:16

Zelam ti to iste.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Tomayo » 17 led 2014 11:43

mandy píše:
Martin K píše:však nikdo ( kromě Mandyho :D ) netvrdí, že je Steyr špatná puška. naopak!
a mimo to, je potřeba rozlišovat disciplíny jako je FT/HFT a Benchrest ! to co v pohodě stačí na FT může být na BR k smíchu! a Laponec si tu svou pušku ladí právě na BR...
Neber si mě do huby! Já neříkám, že Steyr je špatná puška!
A jaky tedy je ( Ten velký čávo steyr)? Naozaj jako jedina možnost mi nepřijde. Je opravdu tak dobrý?
Není to otázka smerovana citaci přímo na Martina a Mandyho i když jejich názor mě také zajímá, ale pro všechny majitele, hlavně ty minule co prezbrojili na Walther a jine.
Ono mi to totiž přijde, že zákulisní plky o zbraní říkají něco jiného než jak je tu zbraň všeobecného prezentována. To že odešel regulátor v Evu se tu dozvěděl kazdy, to že u daystate odešla elektronika také, ale kolik lidi ví že odešel regulátor u steyra? Nebo jak je ten super stabilizátor na dvě věci? A ta ergonomie pušky a její vyvazeni pro ft nebo HFT je vázne tak super? Podle mě je na tom Evo o dost lépe v jistých vecech. Přesností porovnatelne. Nevím čim to je jestli nadutosti majitelu Já mám Steyr jsem velký čávo , žádný problém a lze si do kapsy nebo je to vázne Naozaj jedina možnost?
Mám steyr napíšu mistrovství světa vyhrál typek se Stayerem, mam Walther a vyhrál Walther. .........komicke
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Martin K » 17 led 2014 12:21

já jsem vždy tvrdil ( s Hellboyem i sázel :D ), že HFT dokážu odstřílet jakoukoliv přesnou puškou, kterou osadím svoji optikou. teď, co mám Steyr na reklamaci ve fabrice, střílím CZ 200. a nyní tvrdím, že i když je CZ přesnější než Steyr tak se Steyrem nastřílím přesto líp! I sebepřesnější puška, pokud ti nepadne do ruky, nemůžeš si ji nastavit podle sebe ( a to bohužel CZ bez úprav je ), bude horší než ergonomicky nastavitelná zbraň. Prostě palmrest, lícnici, sportovní spoušť, botku ( hák ) ničím nenahradíš... Ale tyhle věci samozřejmě víš :wink: .
To mně jistě potvrdí kluci, co přezbrojili na Steyr nebo Walthera a jejichž výsledky šly hodně moc nahoru ( PetrK, Srambo, Moloto ).
Co se týká regulátoru, tak nevím o žádném který by odešel vlastní vinou. To že jsem se v tom hrabal a dojebal, není vina Steyru :lol: . Proč je stabilizátor na dvě věci?
Dle mého skromného názoru, jsou tyhle " supersporty " zhruba na stejné úrovni. jde jen o to, co se komu líbí... Osobně můžu porovnat Walther a Steyr ( Evo jsem neměl a mít nebudu... ) a musím uznat, že na tom je Walther o malinko líp- ale to už je v detailech bez kterých se dá žít, nebo které se dají na Steyru doladit.
Toť pouze můj osobní názor, se kterým se nemusíte ztotožnit...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 17 led 2014 14:03

Urcite nie som hoden davat svoj nazor medzi skupinu odbornikov, ale skusim. O jednom reglatore u Steyra viem co isiel do.... Majitel bol Igi79. Vyriesene vo fabrike k plnej spokojnosti v ramci zaruky. Co sa tyka EV2, tak co poznam asi iba Adrian nemal problem s regulatorom, ostatne EV2 mali problem, niektore opakovane. A teraz najvacsia trufalost, dovolim si porovnat Walther 300 Dominator (trosku upraveny) a Steyr. Steyr o nieco presnejsi, u Walthera trochu lepsia ergonomia. Je to ale iba moj skromny nazor, nemienim tu dalsie tri strany riesit veci okolo toho.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Pali KM
Příspěvky: 80
Registrován: 30 kvě 2012 20:51

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Pali KM » 17 led 2014 14:09

Spochybniť presnosť walthera oproti steyeru to si si naložil :mrgreen:
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 17 led 2014 14:26

Ale to bolo porovnavane k mojmu kuzelnemu Steyru, ale uznavam, ze som si zavaril. :mrgreen:
EDIT:
Doplnim k stabilizatoru. Ked som kupoval druheho Steyra, merali sme ustovku a po prvej rane som povedal ze to nejak kope, asi nefunguje stabilizator (ked bude chciet, byvaly majitel potvrdi). Stabilizator bol naozaj odstaveny. Miesto toho "zlomeneho" kruzku a troch pruziniek boli z drazke navlecene tri O-kruzky, ktore zaistovali aby stabilizator nechodil, bol stale zaveseny a zaroven tesnili. Moj nazor je taky, ze je poznat, ci je stabilizator funkcny a za seba mozem povedat, ze mne pri FT urcite pomaha. Viem, ze strelbu so stabilizatorom a bez skusali Alkaj s Bench rest-om, tak mozno prispeju nazorom a mozno nie. :D

Ked je niekto presvedceny, ze stabilizator je blbost, mozem mu sprostredkovat vymenu jeho zaveru so stabilizatorom, za zaver bez.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 17 led 2014 22:54

Fero si dovolil nielen spochybniť presnosť walthera,ale dokonca ako jediny si tam dovolil aj napisať. Inač kupiť Steyra bez FT pažby je uplne k h....u , alebo k ničomu. U nas walthera nikto nema-našťastie takže ťažko porovnavať,ale s toho čo sa piše vo vlakne o tych waltheroch je asi steyr lepši.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Warthog » 17 led 2014 23:08

LG-110 bez FT pažby mám (konkrétně Hunting) a nestěžuju si. Proč konkrétně by non-FT pažby měly být k exkrementu?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 18 led 2014 00:04

Vobec som nespochybnil presnost Walthera. Moje hodnotenie je skor pocitove. Tie pusky su +- rovnake. Je na kazdom co sa mu paci a co si vyberie.
Myslim, ze asi najkompetentnejsi pre nejake porovnanie je Kubajzz.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Tomayo » 18 led 2014 00:37

Ano, mas dle mého názoru Martine naprostou pravdu v tom ze ergonomie pušky -pažby je pro strelbu daleko zásadnější než nějaký milimetr navíc na 50m. Me se Steyr moc líbi - přiznám se. Už několikrát jsem si ho pro sebe chtěl koupit, přesnost super od stolu výsledky parádní, problém ale vždycky nastal při tom, když jsem chtěl střílet povine hft polohy klek a stoj. Při stoji padá hodne na čumák a do k léků se s nim proste nesrovnam. Ty máš Custom pažbu takže něco jiného. Další věc co mi vadila byl užsi Palmrest než tělo zbrane. To natahování a vkládání diabolky mi také moc nevyhovuje....možná otázka zvyku.
Ten stabilizátor je narocny na čistotu ne ? A celkove ten mechanizmus ,myslím že by si o tom mohl vyprávět jestli se nepletu? A nejen ty.

Ano vím o lidech kterým odešel regulátor, ale mluvit za ne nebudu. Tusim ,ale ze to vrtání v nem to nebylo.


Walther vypadá super a prý netrpí věcmá co mi vadi u Stajeru. Bohužel zatím jsem neměl tu možnost porovnat

To co udělal Laponec se mi líbi, už jsem to dřív viděl na nějakých fotkách i u LG 300. Samozrejme jsou tu ještě vlivy optiky , montáží atd ale určíte je to krok dopředu. Podle toho co mám vyzkouseno záleží i odkud svíti slunce. Na 50m to udělá i více jak 1cm do strany a rozdílu teplot cca 20 stupňů.
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Kubajzz » 18 led 2014 09:48

Fero, přece po mně nemůžeš chtít, abych se taky účastnil téhle žabomyší války o nejlepší pušku. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od _Stalker_ » 18 led 2014 10:19

Po delší době taky přidám něco do mlýna. Martin K má pravdu, ještě bych dodal, ze velkou roly hraje i spoušťový mechanizmus.

A hádat se o přesnosti u HFT s puškama co se liší rozdílem soustřelu o milimetry je vážně mimo mísu.
Nebo spíš je to uzemí BR.
Odpovědět