Steyr LG 110 Field Target

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Jiřin » 14 led 2014 16:15

JuroNR, aby ma odpoved nezapadla mimo kontext, tak si dovolim vlozit citace.

13 led 2014 11:06 jsi napsal:
JuroNR píše:To kmitanie hlavne by aj mňa zujimalo. Hlavne ako to dokaže niekto odmerať-tak na to som ozaj zvedavy. Kor u vetrovky kde to kmitanie pri tlaku 1bar je tak 0,0000000 nič nič nič.
Vetsinou do diskusi nezasajuji, ale tentokrate me zaujalo Tve tvrzeni: "Kor u vetrovky kde to kmitanie pri tlaku 1bar je tak 0,0000000 nič nič nič". Proto jsem se Ti dovolil polozit otazky, jak jsi k te hodnote 1 bar prisel? Navic uvadet, ze je kmitani hlavne v hodnote: "0,0000000 nič nič nič" na specializovanem foru, ktere by melo mit alespon nejakou minimalni technickou uroven povazuji za mystifikaci. Ja Ti tve tvrzeni nechci vyvracet, ver si cemu chces, ale ...... nech si to pro sebe v pripade, ze pravda stoji na opacne strane. Cte to tady spousta lidi a pak se takova mystifikace siri dal. Abych dodrzel onu minimalni technickou uroven, doplnil jsem to vetou, ktera jmenuje parametry, ktere takove kmitani ovlivnuje. Pro uplnost dodavam:

14 led 2014 06:30
Jiřin píše:Vetrovka ma pri vystrelu tlak 1 bar??????

Mel bych na tebe nekolik otazek:
1) jak jsi to zmeril?
2) v ktere casti hlavne jsi to meril?
3) v jakem case po zmacknuti kohoutku jsi to meril?
4) jaky byl pocatecni tlak v nizkotlake komurce (v pripade regulatoru), nebo jaky byl tlak v kartusi (bez reglatoru)?
5) v jake energii ta dotycna vetrovka byla?
6) jak mela dlouhou hlaven

Jestli si myslis, ze kmitani hlavne u vetrovky neni, ja ti tvuj nazor vyvracet nebudu. Ja ti k tomu jen napisu toliko, ze neni vetrovka jako vetrovka, takze mluvit obecne o "nejake vetrovce" aniz by jsi doplnil parametry: delka hlavne, prumer hlavne, material hlavne, raze, hmotnost moderatoru (je-li jim vybavena), vykon, hmotnost kladiva, dosazena sila na pruzine kladiva, tlak pred ventilem, ma-li letmo uchycenou hlaven (nebo ne - pak kde se nachazi podpera a kolik jich je) .... ma vypovidaci hodnotu 0.
Dostal jsem nasledujici odpoved:
14 led 2014 11:43
JuroNR píše:Jirin,tu na fore je to presne tak ako to pišeš ty vo svojom prispevku. Vy mne nemusite odpovedať na žiadnu otazku,ale ja vam musim odpovedať na všetko s presnymi čislami s presnymi hodnotami. Ved odpovedz ty mne. Kolko kmita hlaveň u vetrovky??? A chcem presne čislo-hodnotu. Ked mi ty odpovieš na moju otazku ja odpoviem na tvoju. Inač bavime sa tu o vetrovkach v zakonnom limite,len pre info.
Dalšia tvoja veta: že nechceš mi moj nazor o kmitani u vetroviek vyvracat. Tak ja ti mam vysvetliť milion otazok-samozrejme ktore absolutne nikto neodmera a absolutne nemaju nič spoločne s kmitanim hlavne,ale zaroveň mi napišeš že mi nič nebudeš vyvracať. To ako keby si napisal že: bavime sa o autach,ale ja sa o autach baviť nebudem.
Ja som nikde nenapisal že hlaveň u vetrovky nekmita,prečitaj si moj prispevok poriadne. Napisal som že to kmitanie je tak male že je zanedbatelne a pre bežnych smrtelnikov nemeratelne. a presne to iste plati aj o rozťažnosti materialov vplyvom teploty. Pri rozdieloch 30stupňov to nikto z vas nedokaže ani len odmerať,pretože je to tak mala hodnota. Potom taky motor v aute ktory je ovela presnejšie vyrobeny a je tam tisic krat viac sučiastok ako v nejakej posratej vetrovke by sa v zime asi rozpadol a všetky ložiska by povypadavali a keby v lete sa material tak rozťahoval ako piše Helboy o kolajniciach tak auto by malo hadam aj o meter viac a blok motora je hlinikovy aj piesty su z hliniku,klukovka zo železa,rozdielne materialy,ja sa vobec čudujem že ten motor funguje. A čo taky nakladiak potom musi mať v lete aspoň o 5m vačšiu dlžku a čo potom taka lokomotiva ktora je cela zo železa ta musi tak narasť že sa ani nevojde medzi kolaje.
Tak a ted premyslim co s tebou dal. Vis, uz nejsem nejmladsi a za svuj zivot jsem se setkal uz s ledascim. Videl jsem stekat kocku, hada blit, letadlo letet pozpatku a taky mam znameho, ktery s oblibou prichazi s takovym zertikem, kdy zacne prohlasovat, ze kun neplave. A pak mu dela strasne dobre, kdyz se lidi kolem zacnou hadat s tim, ze to neni pravda, ze kun plave a on si vymysli vselijake 3,14coviny proc jakoze neplave a cim vic se lidi hadaji a rozciluji, tim ma z toho vetsi radost. No a vzhledem k tomu, ze takovy clovek existuje, tak samozrejme existuje i pravdepodobnost, ze nebude sam ..... Cili, jestli jsi az doted "nechtel pochopil", ze oblast kmitani a tepelne roztaznosti opravdu existuje navic v relevantne meritelnych hodnotach, pripadne si vynucujes konkretni hodnotu kmitu hlavne, aniz by jsi uvedl parametry, ktere toto kmitani ovlivnuji (nektere jsem se snazil vyjmenovat) ........... prichazeji v uvahu 2 moznosti.

1) jsi typ cloveka podobny memu znamemu a i kdyz vis, ze kmitani hlavne a tepelna roztaznost je realna, schvalne vyvolavas diskusi, ktera vyvolava nevoli.

a nebo ........

2) se te musim zeptat, jakeho jsi dosahl stupne vzdelani a v jakem oboru. Je dost dobre mozne, ze Ti chybi dostatecne odborne vzdelani k tomu, aby jsi mohl vest diskusi vyzadujici znalosti z oboru pruznost, pevnost, mechanika, fyzika, metalurgie ......... Abych Tebou nebyl znovu osocen, ze po Tobe chci neco, aniz sam poskytnu, tak osobne mam za sebou studium na stredni prumyslove skole strojnicke - obor konstrukce a nasledne studium na Fakulte strojniho inzenyrstvi - obecne strojirenstvi.

Navic, chtel jsi konkretni hodnotu kmitu hlavne vetrovky. Jak uz jsem uvedl vyse, bez vstupnich parametru se tato hodnota neda stanovit!

Pro ostatni uvadim jednoduchy priklad vypoctu kmitu:
Zakladni vzorce zde: http://bacula.nti.tul.cz/~petr.sidlof/v ... 04_AnP.pdf
Konkretne kapitola "7.3–Setrvačná soustava s jednou plochou pružinou", zacina to na strane 3.
Z prilozeneho nakresu je videt, ktere vstupni parametry budete pro vypocet potrebovat.
Silu Fo lze dopocitat z hmotnosti hlavne (nezapomente, ze se jedna o vetknuty nosnik) + hnotnost doplnku na konci hlavne (moderator, kompenzator ...... )
Inicializace celeho kmitu zacina uvolnenim kladiva, pak se k tomu pridava naraz kladiva na ventil a jeste je k tomu potreba pricist tlakovou vlnu vznikajici pruchodem vzduchu pres 2x ostre lomeny kanal pri vstupu do hlavne. Takto nascitana energie vyvola prvotni vykmit hlavne - amplituda kmitu bude zaviset na energii, nasledne hlaven dokmita viz vorce vyse.
Protoze se jedna o velmi slozitou zalezitost, uvadim pouze orientacni postup, jak se k teto hodnote dostat.
Kdo nevi, jak se vypocita sila na zaklade hmotnosti ma bud smulu, nebo musi nastoupit samostudium.

Tim bych problematiku kmitani hlavni povazoval z me strany za uzavrenou.

p.s.
mate stesti, ze se dnes nudim, jinak by se na to tady fakt vykakal .........


Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od John Steele » 14 led 2014 22:06

Zdendo, pokud se chceš o Steyeru opravdu něco kloudného dozvědět, budeš muset navštívit jiné zdroje....

http://cs.wikipedia.org/wiki/Steyr

http://www.agrics.cz/traktory-steyr

http://www.ft-hft.sk/forum/viewtopic.ph ... &start=950

A tak dále... :roll:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od honda » 14 led 2014 23:00

Tady je něco kolem kmitání hlavně
Přílohy
P12006744.jpg
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 15 led 2014 00:20

Jirin, V prvom rade ti musim napisať že tu nejde o rozťažnosť materialov ani o kmitanie hlavne ale o niečo uplne ine,o čo napišem v sz.
Začalo to tym že som si dovolil napisať prispevok že sa mi nemeni nastrel v zimnom obdobi pri minusovych teplotach. Toto moje tvrdenie dokonca priznalo aj viacero strelcov včetne tych čo teraz na mňa utočia.Lenže to by museli mať na to gule aby to priznali.Možno za zmenu nastrelu môže kriva hlaveň,alebo nejake pnutie v hlavni,alebo puškohlad,ale určite nie tepelna rozťažnosť duraloveho tela pri rozdiele 30stupňov,ale mysliš že to niekto prizna? Kdeže,čierny peter zostane v mojich rukach.
Dalej čo sa tyka tvojho prispevku tak tiež si nič konkretne nenapisal čo by dokazovalo že nemam pravdu,nehnevaj sa na mna.Ano napisal si vzorec do ktoreho treba dosadiť hodnoty ktore nikto nedokaže odmerať a teda ani vypočitať.
Dalej, Budeš sa čudovať ,ale aj v Nitre mame technicku fakultu a dokonca svetovo uznavanu a tiež mam davno za sebou technicku mechaniku,pružnosť,pevnosť,fyziky,metalurgiu a podobne predmety.Neboj sa aj ja som musel počitať nosnik na osem stran vzorcov a vypočtov. Neboj sa nelozime tu po stromoch ako si mysliš. V strojarine robim 30rokov tak asi niečo viem o materialoch, a v Brne som robil 6rokov v zavode kde sa zbrane vyrabali,takže nielen teoreticky ale aj prakticky som ich vyrabal. Viac prezradzať nebudem.
Dalej,ano ten tvoj kamarat čo nahodi temu a ludia tam pišu a on sa naramne bavi,tak ten človek je aj tu,presne to robil aj v inych vlaknach za čo aj dostal BAN. Dnes je tu pod inym nikom a on začal tuto debatu,len si pozri par prispevkov dozadu,neviem prečo teda obviňuješ mňa?
Kmitanie,ano všetci vieme že existuje ale to kmitanie narasta s velkosťou raže,tlaku v hlavni horenim prachu a dlžkou hlavne,udajne u väčšich kalibrov je tlak na konci hlavne aj 1000kp. Ja jasne že ta hlaveň sa vlni ako hadica ked do nej pustime vodu,ale u malych kalibrov a teda u vetrovky je to kmitanie tak male že je až zanedbatelne a vôbec nema vplyv na rozptyl..Ked to niekto dokaže vyvratiť nech sa pači ja už nebudem reagovať,pretož fakt to nema cenu. Kludne sa vratte ku kolajniciam. Určite niekto kto striela vzduchovkami tak pol roka je mudrejši ako ja :lol:
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mari » 15 led 2014 00:37

Juro vysvetli mi teda proc se na malorazky pouzivaji tunery s posuvny zavazim, proc se na vetrovky na hlaven aplikuje posuvne zavazi?
Kvuli hmotnosti to opravdu neni.
Ten kmit tam opravdu je ikdyz maly, ale priblizeni se k uzlu amplitudy prispiva presnosti.
viz. mikrometricky stavitelne zavazi - tuner
http://www.killoughshootingsports.com/i ... s-blk.html
Naposledy upravil(a) mari dne 15 led 2014 00:43, celkem upraveno 1 x.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 15 led 2014 00:42

Ano Honda toto je presne ten obrazok pre tych ludi ktory ked uvidia takyto obrovsky diagram tak si myslia že aj v skutočnosti tak kmita ta hlaveň meter hore a meter dole. Už len treba vysvetliť pekarom,cukrarom,mlynarom,zahradnikom a pod. že ten udaj toho kmitu je v 10mikrometroch,alebo 10mikronov, neviem to prečitať takže je to bud v tisicinach alebo až v desaťtisicinach mm. Takže presne ako som pisal 0,001 alebo 0,0001 nič. No a presne taketo hodnoty,alebo podobne platia aj pri rozdiele teploty 30stupnov, Ratať to teda kvôli nikomu z vas nebudem,ale určite ten steyr nenarastie ani do dlžky ani do širky viac ako jednu desatinu mm pri rozdiely 30stupňov.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od JuroNR » 15 led 2014 01:02

Mari,to je dobra otazka čo si napisal. Niečo sa už o tom popisalo vo vlakne MAO. Lenže v mao su ludia - niektory s ktorymi sa tiež neda debatovať. Ako nahle tam niekto cudzi napiše čokolvek tak je automaticky sfuknuty pod čiernu zem,stači si to tam prečitať a hned pochopiš. Tam neni šanca sa dostať,oni neznesu nikoho,ved vela ludi sa tam už popalilo.
Ja ti odpoviem protiotazkou,možno pochopiš čo tym chcem povedať.
Su ludia ktory v snahe lepšieho sustrelu odlahčuju udernik,mysliš že je to nejak meratelna hodnota ktora povie konkretne čislo,že o tolko a tolko sa ten rozptyl zlepšil?
Tych prikladov by som vedel uviesť viac,ale načo? aj tak sa najde niekto kto napiše že je to upne inač. Tu už sa to stalo xstokrat,ved mi sa na tom už doslova smejeme.Ved o tom je stale cela tato debata.
Ked niečo napišem tak je to kravina,ale za dva dni to iste napiše niekto iny-s inym nikom a je to najväčšia mudrosť na svete.Prečitaj si cele vlakno a uvidiš že mam pravdu.
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Jiřin » 15 led 2014 07:36

Ten obrazek, co sem daval Honda je celkem zajimavy. Je tam napsano "pohyb usti hlavne v siti 10 mikrometru".

Takze, kdyz se podivame na Steyr LG 100 http://www.targetshooting.ca/graphics/e ... _LG100.JPG - tak nas na prvni pohled zaujme, ze:
1) na hlavni se nachazi zavazi
2) hlaven je uprostred podeprena.

Priznam se, ze neznam delku hlavne, ale odhadnu, ze od usti k podpere je to nejakych 250 mm.
Z grafu odectu, ze polovina amplitudy ma 0,02 mm.
Takze tady mame pravouhly trojuhelnik, ktery ma delku strany a 250 mm, delku strany b 0,02 mm.
Prepoctem me to vychazi, ze na 30 m to dela rozdil 2,4 mm. Pro nekoho je to zanedbatelne, pro nekoho je to hodne.

V pripade letmo ulozene hlavne, ktera nebude mit tlumic kmitu (zavazi) umistnene na spravnem miste bude kmit vyrazne vyssi.

Dalsi faktor, ktery ovlivnuje presnost strelby je rychlost strely v okamziku opusteni hlavne, respektive v jake fazi kmitu se nachazi hlaven a v ktere casti hlavne (usti) je v ten okamzik strela. Takze se muze stat, ze pri nejake ustove rychlosti to bude strile presneji, nez pri jine rychlosti.

A to, ze ten kmit neni videt je dano frekfenci. Lidske oko vnima svit zarivky jako plynuly i kdyz zarivka blika s frekfenci 50 hz.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mzprx » 15 led 2014 10:58

Ak sa dobre pametam, tak ta hlaven v tom mieste nie je podopreta. Samozrejme, ak predtym s nou niekto netreskol o zem.
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od palo73 » 16 led 2014 13:36

Tym STEYROM striela viac ako 50% vsetkych strelcov vo svete FT.Ak by ta puska bola naozaj zla pochybujem,ze by s nou islo tolko ludi na minulorocne MS.V nasej skupine 4 ludi, boli dva Steyre jeden mal american Greg,ktory s nou vyhral svoju kategoriu a fakt mu to islo.Kmit hlavne by som neriesil.Pokial ju neriesi konstrukter priamo vo fabrike.Vplyv teploty
tam musis pocitat s celou vybavou,cize montaz optika atd.Vsak si zistim ako to lieta pri teplotach,poznacim si a mam vyriesene 8)
Ak ma niekto potrebu sa vrtat v STEYR-ke .Tak skor viac pokazi ako vylepsi.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od Martin K » 16 led 2014 14:11

však nikdo ( kromě Mandyho :D ) netvrdí, že je Steyr špatná puška. naopak!
a mimo to, je potřeba rozlišovat disciplíny jako je FT/HFT a Benchrest ! to co v pohodě stačí na FT může být na BR k smíchu! a Laponec si tu svou pušku ladí právě na BR...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mikiki » 16 led 2014 14:24

Martine, někdy Ti půjčím moji LG 100 a musíš odzkoušet.
Já tvrdím, že to "nej" co mám :D
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mandy » 16 led 2014 14:24

Martin K píše:však nikdo ( kromě Mandyho :D ) netvrdí, že je Steyr špatná puška. naopak!
a mimo to, je potřeba rozlišovat disciplíny jako je FT/HFT a Benchrest ! to co v pohodě stačí na FT může být na BR k smíchu! a Laponec si tu svou pušku ladí právě na BR...
Neber si mě do huby! Já neříkám, že Steyr je špatná puška!
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od fero1 » 16 led 2014 15:12

Po tom, co sa zistilo, ze u Walthera kradnu (nenavratne, bez nahrady sa stracaju veci dane na reklamaciu) je Steyr naozaj jedina, rozumna volba.
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Steyr LG 110 Field Target

Příspěvek od mandy » 16 led 2014 15:14

Bože, za co mě trestáš, že musím takový kecy číst!?
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Odpovědět