Strelecka videa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Beran » 14 čer 2016 10:04

Nějaké kurzy za sebou mám, od koho je celkem jedno - nicméně jsou to mnohem fundovanější lidé než ty.
Vzhledem k tomu že figuruješ ohledně Drilly.cz nebo AOTS.eu tak je zřejmé co tam děláš.
Na starých videích to bylo i vidět. Nicméně to že skoukneš pár akčních filmů a videí na youtube z tebe instruktora neudělá...
Kurzovat se od tebe rozhodně nenechám, nezlob se... netoužím po tom aby mě díky blbé manipulaci kdokoliv prostřelil nohu, nebo něco jiného :lol:
Ptám se na základní věci ohledně bezpečné manipulace a správné polohy při střelbě... ano berete to hodně "tacticool" ale uvědom si že to co by "prošlo" na bojišti je tady jen obyčejnej risk, protože okolo střelnic se běžně pohybují lidé a ta střela dosviští opravdu daleko...
Asi tomu nerozumím jak píšeš, nicméně něco o stabilní poloze za puškou a o přesné střelbě díky kurzům vím a to co tu předvádíš je opravdu podivné.
S videem si klidně pohraj jak potřebuješ, pár sem jich viděl a vždycky se u nich dobře bavím :D
Možná je to jen má doměnka, ale myslím si že je lepší získávat informace od někoho kdo tomu rozumí a něčím si prošel, než od někoho kdo jen něco viděl na monitoru a rozhodl se že to bude na základě těchto "zkušeností" učit ostatní...
Můj názor na tebe znáš.
Ono pochvala tě nikam neposune, kdežto konstruktivní kritika by mohla... pokud však o ni nestojíš, tak je to marné.
A to nemyslím jízlivě... tohle mockrát dokázala minulost v různém odvětví :wink:


Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Beran » 14 čer 2016 10:15

Na AOTS.eu o sobě píšeš že jsi dozor... nikde ovšem není uvedeno kdo skutečně lektoruje a už to by mne odradilo.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Střelecká videa

Příspěvek od AREYOU » 14 čer 2016 10:28

Beran
konstruktivní kritice se nebráním ba naopak. No čekal jsem, že mi napíšeš konkretní věci né takové obecné nic (napiš mi co dělám špatně a jak to mám dělat), ale u tebe sem na to zvyklej. No co se týká shlédnutí akčních filmů :) tak tos mě pobavil to spíš ty se učíš z akčních filmů a ještě z blbejch. Moje prodělané kurzy najdeš zveřejněny na webu AOTS.eu nemám důvod je tajit jako ty. Ty neznáš ani základy střílíš bez resetu spouště, když máš dlouhou v závadě nepřejdeš na krátkou, ale přebíjíš dlouhou atp. seš nikdo a nic neumíš.
PS ty jediné co umíš je blbě kecat pokud seš tak nabitej tak dojdi na kurz (tam můžeš popřít všechno co učím a před všema mě ztrapnit a ukázat jakej sem debil a jak ty víš co a jak) nebo na drill kde máš tu samou možnost neplatí jen pro tebe, ale pro kohokoliv já se konfrontace nebojím a co učím si dokáži obhájit pokud mě vyvedete z omylu a vysvětlíte co a jak dělat lépe zařadím to. A se sklopenou hlavou uznám, že sem se v něčem pletl.
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Kalič » 14 čer 2016 10:46

Mládenci, budou vůbec ještě nějaká videa nebo má admin přejmenovat vlákno?
msss
Příspěvky: 6
Registrován: 11 čer 2016 21:00

Re: Střelecká videa

Příspěvek od msss » 14 čer 2016 11:32

Jo jo, chtělo by to videa, zatím jediný kdo má koule sem dát něco svého je AREYOU, Reaktora nepočítám, není tam nic vidět. Mohl by si pořídit stativ. Jsem přesvědčen, že to bude přínos pro všechny.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Beran » 14 čer 2016 11:38

Richarde...
Odpověděl sem ti stejně jako odpověděls ty na mé dotazy - jen bez urážek.
Důvod proč nechci konfrontaci sem uvedl v dřívějším přízpěvku a opakuji že se nechci nechat postřelit.
Jistě že mám chyby a není to vinou instruktorů u kterých sem kurzy dělal, je to jen mou vinou že jsem si je třeba nebyl schopnej zafixovat do svalové paměti a že dostatečně necvičím.
Nicméně ten hlavní rozdíl je v tom že já to nikoho neučím... nepasuju se za instruktora. Prostě jen chodím střílet.
A nezlob se na mne, ale opět s mě rozesmál...
Po těch pár kurzech jsi došel k přesvědčení že to "umíš" a tak začals "učit"... opravdu úsměvné - alespoň pro mne :lol:
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Střelecká videa

Příspěvek od AREYOU » 14 čer 2016 11:52

Neoslovuj mě jménem neznáme se. Kurzy jsem začal dělat na přání lidí neb chtěli předat info a taktiku já si neudělal školu za účelem profitu vytvořil jsem soutěž kde chodili prokurzovaní lidé, ale jejich kvalita byla nedostatečná a vědomosti mizerné (nemluvím o všech) tak se udělala přípravaka aby se lidi srovnali do nějaké kvality. Osobně se nedokážu posoudit jak dobře nebo špatně to učím, ale na základě zpětné vazby od lidí si myslím, že to nedělám nejhůře. Pokud bych byl takovej dement jak ty mě tady snažíš vykreslit, proč se lidi vracejí a chodí několikrát a pochvalují a dohazují známé? Já funguji na ústním doporučení a to je pro mě nejlepší kontrola, že to asi nedělám tak blbě. Ty kurzy co máš ty musely být buď hodně divné nebo ty seš úplný dřevo. Střílet na resetu je prostě základ všech základů a to u mě umí i největší dřevo prostě to do těch lidí liju. Ono kurzy kde stojí 16 lidí v řadě a střílí na papír prostě nejsou tak individuální jak to dělám já, ale já si nemohu dovolit kurzovat stylem 16 lidí v řadě neb pak takovej materiál by se na drillu postřílel. OK už mě to unavuje se obhajovat mysli si co chceš je mi to jedno až jednou sebereš odvahu a dojdeš možná to pochopíš o čem mluvím.
Nevím o nikom kdo by dělal kurzy, že by svoji práci pak musel takto obhajovat mě to nevadí stojím si za tím co dělám, ale furt dokola to samé unavuje. Navíc mě vždy kritizuje někdo kdo u mě nebyl a ani na drillech nebyl a argumentuje tím, že se nechce nechat postřelit :) u nás se nikdo nepostřelil. I když ty Berane bys byl se svejma návykama asi první docela tomu věřím, když jsem to tvoje video viděl.
Nic seru už na to mějte se tu fajn.

msss
díky jj kecat od PC umí každej.
john.hawk
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2016 09:54

Re: Střelecká videa

Příspěvek od john.hawk » 14 čer 2016 12:35

video se mně líbí, dělá to tak jak se to dělat má. Pokud to někdo nechápe, neměl by aresivně vyžadovat informace pomocí manipulace..
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Střelecká videa

Příspěvek od edelweiss » 14 čer 2016 17:04

Pánove řekl jsem jednou že hádek je dost, takže dalšího rýpala po mém textu rovnou bloknu!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
trubkin
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2016 16:43

Re: Střelecká videa

Příspěvek od trubkin » 14 čer 2016 17:09

Areyou: Člověče čtu co píšeš a koukal sem na tvoje videa a hmmmm nevím jak to kulantne vyjádřit. Já osobně mám profesně 20 let praxi s "taktickou" střelbou a to ne do plechu a papíru a můžu ti říct že 90% věcí z toho co říkáš a ukazuje je ne sice životu nebezpečný, ale kravina. Vezmu pár věcí popořadě. 1) když máš potřebu zbraň zvednout hlavní vzhůru tak ji tak drž do dalšího nahození pak to bude mít nejakej efekt (i když tě asi vyhodej z pár střelnic) 2) tvoje lehnuti s nohama u sebe a tvůj argument s menší siluetou je blbost. Nohy mají bejt roztažený nejen kvůli stabilitě při střelbě ale i kvůli jakymukoli naslednymu pohybu. 3) zběsilý měnění pozice pro kterým vypadás jak křeček na trypu je sice pro video efektní ale v praxi na výkal ty se musíš soustředit na cíl a pozici měnit pouze v nutným pripade. Změnit pozici pro pouhou změnu je strata času,koncentrace a často dobré pozice. 4) zapichování na kazdej novej cíl je jen strata času a koncentrace a nemá efekt ani jako cvičení protože vede ke špatnému návyku. Atd.atd.atd.

Celkově pusobis jako někdo kdo prošel několika kurzy, vzal si pár věcí a pak na základě filmů, nereálných "výcvikových" ruských videí a možná i videoher si "vytvořil" tvoji verzi "taktický" střelby. Neber to jako napadání ale jako postřehy člověka který už párkrát střílení mimo střelnici. A sice jsou tvoje videa vážně minimálně vtipný tak takovej instruktor zero byl na začátku ještě horší. Když na sobě zapracujes a nebudeš se snažit vymejslet už vymyšlený,funkční a jednoduchý věci tak to nebude tak špatný.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Křapáček » 14 čer 2016 17:17

Ederlit : ber to tak, ze mensi rvacka pred veceri zvedne chut k jidlu a clovek tak lepe uleha ke spravedlivemu spanku.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Střelecká videa

Příspěvek od Beran » 14 čer 2016 17:49

Tak taky jedno vložím ať se můžou najít nějaké chyby :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=WF-ojJW7yck
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: Střelecká videa

Příspěvek od 666karel » 14 čer 2016 18:32

moc pěkny, když nejde o život. Možná drobnost v podobě otáčení hlavy např ve 2:41. jinak koukatelny :D
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Střelecká videa

Příspěvek od AREYOU » 14 čer 2016 18:45

trubkin
k bodu jedna hlaveň nahoře, odpovím otázkou víš vůbec, proč to tak dělám? Evidentně nechápeš, proč to tak dělám jinak bys nenapsal cos napsal. Hlaveň je nahoře, protože po kontrole zbraně může přijít přebíjení nebo uvidím závadu nebo prázdnou zbraň a to provádín v poloze s hlavní nahoře, pakliže je vše OK dávám zbraň dolů do transportní polohy.
k bodu dvě nohy u sebe jsou naprosto OK s pohybem to nemá co dělat roztažené nohy nedavají žádnou pohybovou výhodu když ležím, opět otázka kde bude ta výhoda? Když se zvedám jdu přes ruku na kolena kontrola okolí a pak do postoje co říkáš ty s tím nesouhlasím a jediné čeho dosáhneš je toho, že budeš větší terč. Bavíme se o lehu v otevřeném terénu.
k bodu tři neměnit polohu po zalehnutí je hodně velká hloupost stejně jako neměnit polohu při tasení atp. zalehnu na zem a zůstanu tam pak jako nepřítel vídím jak jdeš na zem a střílím přesně na to místo, když změníš polohu nepřítel bude střílet na místo kde viděl stojícího chlapa kterej lehl, ale ty tam nebudeš jednoznačná výhoda pokud to nevnímáš tvoje věc.
k bodu čtyři zapichování znova na novej terč bylo v rámci tréninku na poprech normálně bych přenesel přes Učko tos dopletl dvě různé věci do sebe.

Ty celkově působíš, že si asi působil nebo působíš v armádě někde u méně profesní složky neb některé věci co zmiňuješ jsou standardem např. u BRN a ty o nich mluvíš jako o hloupostech z toho usuzuji, že tvůj výcvik nebude na úrovni BRN nebo lepší. Ovšem, když na sobě zapracuješ a nebudeš lpět na 20 let starých systémech tak to s tebou nebude tak špatné.

PS ohledně instruktora ZERA a ruských videí se vyjadřovat nebudu neb by mě mohl cenzor bloknout :)
msss
Příspěvky: 6
Registrován: 11 čer 2016 21:00

Re: Střelecká videa

Příspěvek od msss » 14 čer 2016 18:56

To video od Berana je koukatelné, střih, hudba, i kamera ujde. Který z nich jsi???
Odpovědět