Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 23 lis 2017 14:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Střelba ze zbraně kategorie D
PříspěvekNapsal: 23 bře 2017 17:36 

Honitba začíná 200m od plotu poslední krajní obydlené nebo zastavěné parcely .

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 20:59 

Jenže tohle platí asi jen na papíře. Mě tady šmejdi střílí u salaše plot neplot. A to je tady více zastavěných a oplocených pozemků. Příští hon zapojíme PČR ať je nějaká legrace,přeci nebudu opětovat palbu. Nemusím být stejný debil jako oni,i když mi cinkají broky o střechu...

PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 08:07 

Podle mě platí to co je v zákoně, jen si to musíte přečíst:
Zákon č. 449/2001 Sb.
§ 2
Vymezení pojmů
e) nehonebními pozemky pozemky uvnitř hranice současně zastavěného území obce, jako náměstí, návsi, tržiště, ulice, nádvoří, cesty, hřiště a parky, pokud nejde o zemědělské nebo lesní pozemky mimo toto území, dále pozemky zastavěné, sady, zahrady a školky řádně ohrazené, oplocené pozemky sloužící k farmovému chovu zvěře,1),2) obvod dráhy, dálnice, silnice, letiště se zpevněnými plochami, hřbitovy a dále pozemky, které byly za nehonební prohlášeny rozhodnutím orgánu státní správy myslivosti,
f) honebními pozemky všechny pozemky v písmenu e) neuvedené,

Tolik k honebním a nehonebním pozemkům. Takže třeba pastvina, i když bude oplocená, může být honebním pozemkem a součástí honitby.

K těm 200 metrům - zase je potřeba se podívat, k čemu se to vztahuje (společný lov na drobnou to není a není to ani naháňka nebo nátlačka na vysokou s černou...).

§ 14
Oprávnění myslivecké stráže
e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,
g) usmrcovat po předchozím oznámení místně příslušnému obecnímu úřadu zdivočelá hospodářská zvířata a dále volně se pohybující označená zvířata z farmových chovů zvěře ve vzdálenosti větší než 200 m od nehonebního pozemku, na němž je farmový chov provozován,

ZAKÁZANÉ ZPŮSOBY LOVU
§ 45
n) lovit zvěř v době nouze ve vzdálenosti do 200 m od krmelců a slanisk,
r) lovit zvěř na honebních pozemcích, na kterých současně probíhá sklizeň zemědělských plodin, a na sousedních pozemcích ve vzdálenosti do 200 m od hranice těchto pozemků,
s) lovit zvěř na čekané ve vzdálenosti do 200 m od hranic sousední honitby, lovit bažanty ve vzdálenosti do 200 m od sousední bažantnice a v těchto vzdálenostech přikrmovat zvěř, umísťovat myslivecká zařízení a provádět lov z mysliveckých a jiných zařízení,

Takže pokud ti cinkají broky na střechu, je potřeba to řešit, ale nevztahuje se na to nic ze zákona o myslivosti....
A myslím že pokud je to pravda, to co píšeš, tak je to ohrožení střelnou zbraní - zavolej policii. A hlavně dej potom vědět jak to dopadlo.
Podle mě nijak, protože to není pravda....

PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 09:03 

Když střelíš na letícího bažanta (na zemi se nestřílejí) tak některé broky trefí bažanta a některé ne a ty které ho netrefí letí ještě asi 200m nahoru a potom vlivem gravitace padají dolů. Protože jsou to kuličky o průměru 3 mm tak tím volným pádem už nikomu nemohou ublížit, pokud tento nečumí nahoru a brok mu nespadne do oka, Takže cinkání o střechu je přibližně stejné jako bys na ní hodil hrst hrubého písku. Tím samozřejmě neomlouvám pitomce který vystřelí směrem k obydlí. Taková střelba je zakázaná a musí se trestat.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 10:41 

jednou jsem byl u někoho na návštěvě, slyšel jsem, že se poblíž střílí brokovnicema, když najednou o barák "cinknul" zasažený bažant :lol:

PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 16:35 

Dobrý. A byl oběd.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2017 11:06 

Mohu střílet na schválené 100m střelnici pro pušku i z krátké zbraně?
Povolení má prý provozovatel střelnice psané na pušku. V mém případě se to týká pouze předovkových pistolí, ale to je asi jedno.Děkuji za případnou odpověď.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2017 19:52 

Dle mých zkušeností z naší střelnice tak na pušku cokoliv co má pažbu,samotná pistole nee. Ale proč se nezeptáš přímo správce,ne?

PříspěvekNapsal: 19 črc 2017 20:28 

protože správce se ptal přímo mě :lol:
Tak to je blbé, že nemohu s krátkou, zajímalo by mě jak jsou na tom přídavné pažby ke krátkým zbraním.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2017 20:34 

U nás funguje,pokud to má pažbu,můžeš na puškovou

PříspěvekNapsal: 19 črc 2017 22:42 

jen poznámka: asi by to chtělo vidět přesnou formulaci , on např. náš zákon o zbr. a stř. třeba s pojmem "puška" zrovna moc nepracuje...
(předpokládám, že mají provozní řád, balistický posudek nebo tak něco ? )

PříspěvekNapsal: 20 črc 2017 06:56 

V provozním řádu to najdeš, bude tam něco jako "povolené způsoby střelby", kde je posáno, jak a z čeho se může střílet, třeba "dlouhé palné zbraně - vstoje, vsedě, vleže" nebo něco podobného. Myslím, že s krátkou s přídavnou pažbou se ale do dlouhých stejně nevejdeš.

PříspěvekNapsal: 20 črc 2017 18:31 

Já jsem to bral tak,že na ,,pušku,, normálně chodím se sa vz. 58,Zastava M70,ale pouštějí mě tam i s Glockem 34 v konverzi,protože ta hračka má pažbu. Tohle se konkrétně týká SSK Třebeš v Hradci Králové

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina