Strelba ze zbrane kategorie D

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od BUBBA » 08 dub 2011 21:35

Pokud na tebe zaútočí divoké prase a ty po něm budeš střílet,v žádném případě to NO není...


Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od bradek džon » 08 dub 2011 23:21

Ne? a co to je?
Podle mě jo. A to nedělám rozdíl v tom jestli je to prase černý nebo růžový.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od sunn » 08 dub 2011 23:38

Není to NO, ale KN (krajní nouze).
Kromě toho - v případě, že by ti myslivecká stráž chtěla odebrat pistoli, kterou máš u sebe v režimu nošení, je jasné, že ses předtím dopustil přestupku - nenosil jsi zbraň SKRYTĚ. A skrytou krátkou zbraň nemá myslivec jak objevit - není oprávněn provádět osobní prohlídku, když tě potká v lese.
45acp
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2011 07:57

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od 45acp » 11 dub 2011 10:27

Opravdu? Ale nepovídej. Stačí "důvodné podezření".
(zdroj: epravo.cz)
Nový zákon o myslivosti totiž výslovně stanoví, že myslivecká stráž je oprávněna zastavit a prohlížet v honitbě a na účelových komunikacích v honitbě dopravní prostředky, včetně přepravovaných zavazadel, je-li důvodné podezření, že přepravují nebo obsahují neoprávněně nabytou zvěř, a za tím účelem požadovat předložení dokladu o nabytí zvěře. Podobné ustanovení je i ve stávajícím zákoně o myslivosti, ale nestojí takto samostatně. Stávající zákon o myslivosti stanoví, že myslivecká stráž je oprávněna zadržet ke zjištění totožnosti osobu, kterou přistihne při neoprávněném výkonu práva myslivosti nebo při činu tímto zákonem zakázaném, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě s loveckou výstrojí, popřípadě se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních předpisů nosit zbraň i na honebních pozemcích. V takových případech je oprávněna požadovat od přistižených osob předložení loveckého lístku a povolenky k lovu, zastavit a prohlížet v honitbě a na účelových komunikacích v ní dopravní prostředky včetně přepravovaných zavazadel, je-li důvodné podezření, že přepravují nebo obsahují neoprávněně nabytou zvěř, a požadovat předložení dokladu o jejím oprávněném nabytí.
Přestože i nový zákon o myslivosti výslovně stanoví, že prohlídka dopravních prostředků a zavazadel nesmí sledovat jiný zájem než zjištění, zda v těchto prostředcích a zavazadlech není neoprávněně nabytá zvěř, tak asi každý cítí snadnou zneužitelnost takového zákonného ustanovení.
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od sunn » 11 dub 2011 11:34

Je dobré si uvědomit, že osobní prohlídka a prohlídka dopravního prostředku jsou z právního hlediska dva diametrálně odlišné úkony.
A o osobní prohlídce se - pokud vím - v zákonu o myslivosti nepíše. Obecně ji může provádět pouze Policie ČR za poměrně přísně specifikovaných podmínek.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Joezbrna » 11 dub 2011 11:37

Takže tu kosu, s kterou chodím na jeleny, mám mít pod kabátem a ne v kufru? :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
sunn
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2011 20:23
Bydliště: Praha

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od sunn » 11 dub 2011 13:36

Nebo v nohavici jako v Pytlákově schovance :lol:
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Radgost » 11 dub 2011 14:57

Mám to chápat tak, že mě může myslivecká stráž v případě, že pojme podezření, např. že v revíru vyvádím lotroviny, omezit na svobodě? Typicky se bude snažit bránit mi v odchodu z místa?
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Artifex » 11 dub 2011 16:33

Říká se tomu občanské zadržení a nesmí k tomu použít násilí, je to cca srovnatelné s ostrahou v supermarketu= prd zmůžou.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Biggles » 11 dub 2011 17:30

jj, ostatně takhle "zadržet" může kterýkoli občan.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Joezbrna » 11 dub 2011 20:17

Akorát MS je veřejný čunitel (podobně jako zelení fízli v NP, a na rozdíl od třeba posádky sanitky), takže dát mu do držky je útok na veřejného činitele.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od DrobasMirek » 14 dub 2011 16:17

ani mu nemusíš dát do držky, prostě odejdeš středem, nesmí použít násilí k tomu aby ti v odchodu zabránili.. teoreticky, prakticky z toho bude výborná bitka :lol:

OT:
je už to pár let, měl sem ve zvyku vzít krosku a jet se projet po poli, podél rybníka, tam si dát sváču a jet dál žádný prasečiny, žádný uřvaný výfuk, prostě se projet.. jedu si tak po hrázi rybníka a do cesty mi škoči zřejmě porybnej.. Prostě takovej hastroš v zeleným, u nás ty paka choděj oblíkaný stejně. Zastavim, ptám se co je a on mi začal hrabat po klíčku, že si pěkně počkám na policajti. Jak ho tahal ven tak se mu povedlo ho zlomit. Já sem na jakýkoliv sahání na motorku dost háklivej tak sme se servali jak koně, tenkrát se to nijak dál neřešilo, já odtlačil mašinu jednim směrem a on odešel na druhou stranu. Párkrát sem ho už potkal i v hospodě tak si kejvnem na pozdrav
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od Alexxxus » 14 dub 2011 20:00

Mno mně odchytnul zelenej mozek v Prokopským údolí, měl jsem ProSporta a začal se po mně sápat že mně tu kulovnici sebere, když jsem mu řekl že to budu brát jako loupežné přepadení tak mně odvětil tu kulovnici Ti hajzle vezmu a basta. Nebo dostaneš tady od kamarádů do držky ( bylo tam asi 7 pořízků v montérkách ) a že si prej můžu klidně zavolat NOVU , a když jsem začal někam jako volat tak se zastavil a jen poslouchal v okamžiku kdy slyšel cca toto ... pane policajt oni mne oloupily o zbraň ... já se musím bránit aby nenabil ten blb co nemá ani zbroják zbraň ... tak já ho střelím do bachoru ... on na mne míří ... tak já ho trefím můžu jo ??? No položil opatrně vzduchovku na zem a pomalu si vedle ní chtěl lehnout a umřít jak byl posranej strachy a to jsem ani kvér navytáhnul. Dneska jdu do Prokopáku mám 4 cedulky ty zapíchnu do zemně že tam střílím ze vzduchovky a je poměrně klid střílím proti skále a cesta vede za mnou - zající tam nejsou a ptáci tam nelétají. A jestli to vyjde tak máme kde střílet. Už aby mně vydali noty na auto.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od bradek džon » 15 dub 2011 12:05

Já měl podobnou zkušenost která byla jednim z několika významných důvodů proč jsem si dělal zbroják. Prostě zastavil mě v lese kam jsem jezdil trampovat už léta myslivec. Tehdy jsem měl ještě Škodu 100. vyrhl mi klíče z palubky a řval jak smyslů zbavenej ať se legitimuju. Já na to "jakým právem?". No a on vytáhl jakejsi zubatej rambo nůž s kompasem a začal mi mávat před břichem "jestli tu občanku neukážeš zavolám SNBáky" (pozn. byl rok 1998). Já na to " to bu strašně rád" a nůž jsem mu sebral. Hoši tomu myslivci jestli řeknu že mu bylo 80 let, tak mu zřejmě ubírám. Já měl strach, že jsem měl co dělat abych udržel stolici. Dodnes nevím co by bylo kdybych mu ho nevzal. U tak starýho, rozčílenýho člověka opravdu nevíte co se může v hlavě dít. Uznávám, že jsem tam asi s tim autem neměl co dělat, byť jsem tam jezdil léta, ale takhle se to přeci neřeší. Od té doby "nosím" skoro vždy.
Sorry za OT
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Střelba ze zbraně kategorie D

Příspěvek od DrobasMirek » 15 dub 2011 12:17

a co řikal když si mu ten nůž vrátil?

JÁÁUUUUUUU!!!!! ? :lol:
Odpovědět