Strelba ze vzduchovky na zahrade

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od kayco » 18 dub 2010 21:10

tvoje trable mi pripominaju jeden pripad ktory som na vlastnej kozi zazil niekolko krat, ide o to ze som aj s kolegami vykladal tovar z velkej skrinovej dodavku do troch mensich vzdy cca medzi 23:30 - 01:00 oproti firme bola skolka a rodinny dom v ktorom byval ujo a pri tom prekladani vznikal samozrejme hluk takze na nas volal policajtov, tí prisli videli ze si len robime svoju robotu tak nam povedali ze pani ak sa da trocha tichsie (bohuzial sa nedalo :) no ako tam boli uz viacejkrat tak vzdy len prisli zo slovami: ´´zasa nam henten volal a ved viete ze sem musime aby bol nejaky zaznam´´ minutku pokecali a odisli, proste boli uplne v pohode. co tym chcem povedat je to ze kludne sa s policajtami bav normalne a slusne a oni sa budu tiez spravat normalne a budu vediet ze tvoj sused je curak a zakazdym co sa dotknes vzduchovky vola policajtov... nakoniec sa s tebou budu normalne bavit a susedovi budu hovorit ze oni nemozu zasiahnut nakolko dodrziavas pravidla a vlastne si neporusil ziadny zakon a blabla

btw. strielat zo vzduchovky ti na zahrade nikto nemoze zakazat pokial dodrzis zakladne bezpecnostne pravidla a nebudes nikoho ohrozovat na zdravi, majetku alebo zivote (to by ti potom mohli zakazat aj mocit na vlastnej zahrade s tym ze sa obnazujes a pohorsujes okolie:) ) takze by som bol na tvojom mieste kludny a nerobil by som si z toho tazku hlavu


Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Kubajzz » 19 dub 2010 12:43

Tenhle postup bych v případě vzduchovky rozhodně nedoporučoval.
Policajti se tváří jako hodní strejcové (oni to umí, je to jejich práce), policajtům je nějaká vzduchovka úplně fuk, oni si bez emocí sepíšou co zjistili, pak napíšou hlášení a tím pro ně práce končí. Všechno pak řeší jako stížnost přestupková komise, což jsou zase jiní lidi, kteří jednají podle toho, co jim kdo napsal. Takže když policajti napíšou, že nic nezjistili, tak komise nemůže nic řešit.

Postup je zhruba takový.
Policajti: Dobrý den, vy tady střílíte ze vzduchovky?
Ty: Dobrý den, je toto tzv. Podání vysvětlení?
Policajti: Ano je. Vy tady střílíte ze vzduchovky?
Ty: Poučíte mě o tom, jak je vaší povinností?
Policajti: Blablabla, paragraf XXX. Vy tady střílíte ze vzduchovky?
Ty: Tak já využívám svého práva, podle toho paragrafu jak jste zrovna řekli a nebudu podávat vysvětlení.
Oni: Aha, tak nashledanou.
Ty: Nashledanou.

Paradoxně policajti mají tento přístup rádi, protože do hlášení napíšou jedinou větu (Odmítnul podat vysvětlení), takže s tím mají minimum práce.

V jiném případě, když spolupracuješ, se můžeš dočkat slohovky ve stylu:
Pan X uvedl, že v 16:30 vystřelil ze zbraně QB78 výrobní číslo 123 ráže 5,5mm nejméně 80x směrem k pozemku pana Y atd. atd.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
hw100
Příspěvky: 56
Registrován: 09 úno 2010 15:56

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od hw100 » 20 dub 2010 09:41

A co když si ho soused vyfotí a natočí na video s pěkným akustickým doprovodem při výstřelu?
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Artifex » 20 dub 2010 13:09

Co je s tím za problém? Tak ať si to vyfotí nebo natočí? Pokud má zabezpečené dostřeliště tak nic neporušuje ať to bouchá jak chce. Když někdo řeže na zahradě dříví tak si taky nedá kvůli blbci sousedovi na cirkulárku tlumič a vzduchovka je proti řevu cirgule slast
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od ALKAJ » 20 dub 2010 22:30

Sused si ho môže vyfotiť a natočiť na verejnom priestranstve (aj to len za istých okolností). Na jeho pozemku nie - to potom treba na neho zavolať policajtov že ťa fotí nejaký úchylák ponad/cez plot na tvojom vlastnom pozemku :) .
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia ... o-zakonom/
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od kayco » 20 dub 2010 23:09

kubajzz vidis to podla mna v najhorsom svetle, aka priestupkova komisia? to by muselo byt dokazane ze priestupok bol spachany az potom by musel pred komisiu. pochybujem ze sa tam niekto bude jebat s meracmi ked chalanisko bude plinkovat lebo kym tam dojde tak bude uz davno po strelbe. Teda bremeno dokazovania je na susedovi a pisal ze sused je o par domov dalej takze dotycneho suseda zahrada je mimo palebnej linie nehovoriac o tom ze chalan by sa podla mojho nazoru do hlukovych noriem zmestil nakolko sa to mera ako hluk za urcity casovy usek a nie momentalna hladina hluku. nikde nebola rec o tom ze by mal poskytovat info o vyrobnom cisle zbrane type atd!
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od Kubajzz » 22 dub 2010 00:50

Špatně, kdyby to bylo dokázané, tak ti dají pokutu rovnou policajti. Přestupková komise se pořádá kvůli kdejaké pitomosti.

Přesně tak, dokazování je na sousedovi, proto když policajtům nic neřekneš, tak je to hra na jistotu.
Policajti jsou často velmi rozumní i chápaví, ovšem sepíšou hlášení, což musí páč je to jejich práce, kde napíšou co na místě zjistili. Takže otravný soused pak může operovat papírem Vypověděl že střílel na zahradě, místo papírem Nevypovídal nic jsme nezjistili.

Podobný případ je tady http://forum.gunshop.cz/vzduchove-zbran ... 26-30.html
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od kayco » 22 dub 2010 10:16

takze je to viacmenjej vyriesene, nikomu nic nehovorit a suseda si nevsimat
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od cvicubis » 15 lis 2010 19:43

Postup, který zde uvedl Kubajzz je velmi logický a sofistikovaný. Takže VELKÉ DÍKY PATŘÍ JEMU. Ale co když mě policajti taky rovnou u toho střílení i uvidí? Dá se toto použít taky? Myslím třeba případ, že by soused zavolal policajty a policajti by přijeli v plné parádě by mě viděli jak jsem zrovna střílím, láduju diabolky do laufu nebo tak něco......... . Jestli by se švestky v tomto případě nestali přímými svědky......... . Dalo by se i z tohoto nějak vybruslit?
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od pavel 54 » 16 lis 2010 11:01

Myslím si, že i kdyby se na mě dívali policajti, tak se budou určitě po chvilce na něco ptát. Tak zase platí to co řekl Kubajz. Nebo ne?
Ovšem za předpokladu, že mám ošetřeno vše kolem bezpečnosti.
Ne nebudu nic vysvětlovat. Je to tak správně??? Docela dost mě to zajímá protože v zimních měsících jiná možnost než krátkodobě picat lze jenom na zahradě a doma.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od milius » 16 lis 2010 21:22

No hlavně aby ste si na ten postup vůbec vzpoměli,až přijde na lámání chleba. :lol: Většinou kdo nemá problémy se zákonem je tímto zaskočen.
Sousedi jsou základ.Jeden z obou mých sousedů dokonce moje služby potřebuje a druhý požaduje(podnikatel a pěstování jahod).Navíc mezi námi nejsou a ani nepotřebujeme ploty.
To musim zaklepat.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od pavel 54 » 17 lis 2010 07:15

A o to tu právě jde. Málo kdo má problémy s policajty. Ale hodně lidí má problémy s blbcem sousedem! Včetně mě.
Jedno přísloví říká: není žalobce-není soudce. Všude se najde pitoma, kterému něco vadí na tom druhém. Proto je dobré a poučné vědět, co napsal Kubajz.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od cvicubis » 17 lis 2010 19:55

pavel 54 píše:A o to tu právě jde. Málo kdo má problémy s policajty. Ale hodně lidí má problémy s blbcem sousedem! Včetně mě.
Jedno přísloví říká: není žalobce-není soudce. Všude se najde pitoma, kterému něco vadí na tom druhém. Proto je dobré a poučné vědět, co napsal Kubajz.

Jj, je to hold pravda. Občas docela závidím těm, kteří bydlí někde na samotě, hájovně atd..... .
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od BENNY » 22 zář 2011 18:24

Nedávno na mě jeden důchodce který bydlí o zahradu přes jednu parcelu vybafl že si nepřeje abych na naší zahradě střílel ze vzduchovky. že na mě pošle městské strážníky. Jakou mají tito měštáci pravomoc ? A co kdych pak trval že chci policisty normální?
Hail And Kill !
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Střelba ze vzduchovky na zahradě

Příspěvek od WohlmuthOta » 22 zář 2011 19:18

Pokud jsi vlastníkem pozemku na kterém střílíš, popř. jsi tam se souhlasem majitele pozemku a provádíš střelbu se souhlasem majitele objektu a celá střelba probíhá na tvém pozemku tak se nemáš čeho bát.

Musíš pouze mj. dodržet následující: (3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném

Pokud nikoho neohrožuješ (nelítají diabolky skrz plot k někomu jinému), tak bych souseda naprosto ignoroval. Nemá právo ti zakazovat střílet na tvém pozemku. Pokud zavolá policii, je jedno jakou, doporučuji uplatnit následující postup:

Policie: Dobrý den, vy tady střílíte ze vzduchovky?
Ty: Dobrý den, to je podání vysvětlení?
Policie: Ano, střílíte tady ze vzduchovky?
Ty: Poučte mě, jak je vaší povinností dle zákona.
Policie: Bla bla, kecy kecy,....
Ty: Takže já odmítám podat vysvětlení podle toho § co jste teď řekl. Nashledanou
Policie: Nashledanou

Závěrem, nepouštěj jakoukoliv policii na tvůj pozemek, nemá na to právo, bez příkazu. Vzduchovku jim v žádným případě neukazuj, nic jim do toho není. Uplatni výše uvedený postup a máš postaráno, tím to hasne a ničeho se neboj.

Edit: Koukám že to tu Kubajzz napsal už výše :D
Odpovědět