Strelba z brokovnice - poradte

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

max8888

Střelba z brokovnice - poraďte

Příspěvek od max8888 » 12 úno 2006 11:28

Protože jsem víceméně začínající střelec z brokovnice, prosil bych o pár rad zkušenější. Tedy jak poznám, že mi zbraň sedí, jak mám trénovat, atd.
Předem díky.


Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 12 úno 2006 12:46

Podívej se na tyto stránky: www.c-box.cz/pavel.tomasek/brokovnice.htm
Olaf

Brokovnice

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 12:52

Záleží na tom, jaké záměry s tou brokovnicí máš a jakou máš brokovnici. Ale
všeobecně bych Ti poradil /pokud ji již máš/ nejprve přizpůsobit pažbu Tvé tělesné schránce, aby především odpovídala délce tvých paží a potom již jenom trénovat. Je řada SSK, kde dnes mají automaty na asfaltové terče. Většinou se platí pouze cena terče s nepatrnou marží a je to přímo stavěné na to, aby jsi zjistil jak na ně. Většinou se v těch SSK nachází spousta nadšenců, kteří Ti poskytnou fundované rady do začátku. Tak se poohlédni v Tvém regionu, určitě něco podobného najdeš. Myslím si, že je to dobrá příprava i pro lidi, kteří koupili brokovnici pouze k loveckým účelům, byť lovecké využití vzhledem k dnešním stavům drobné zvěře, je již značně omezené.
Návštěvník

tomaska ne!

Příspěvek od Návštěvník » 12 úno 2006 16:48

To, co tam píše, "pomůže" fakt jen totálním amatérům. Pokud už zbraň máš, jsou ti jeho obecné rady na houby (nebo jsou i škodlivé).
U střelby na asfaltové holuby ti pomůže trénovat, trénovat a trénovat.
Ne 100 ran každý den, ale krabička nábojů jednou týdně.
Sice se říká, že "puška střílí, pažba trefuje", ale základní nácvik vždy stejného přilícení a hlavně sledování pohyblivého cíle /můžeš trénovat doma přes okno na ptáky apod./ tě nestojí ani halíř. Dobré je taky rychle sledovat linie, dráty el. vedení nebo hranu protějšího domu, a neustále kontrolovat správné přilícení a správné zamíření.
Až začneš skutečně střílet, je dobré střílet s chlapy, kteří ti řeknou, kam brokový shluk letěl (většinou se ti budou smát, že jsi "pistolkář" a jako takový míříš přesně na holuba, tj. nemůžeš ho nikdy trefit, broky proletí neškodně za ním).
Olaf

brokovnice

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 17:37

"anonymní" ještě že je ten můj příspěvek těsně nad Tvým. Radím mu asi něco jiného viď ?
Olaf

brokovnice

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 17:52

"anonymní" omlouvám se, až nyní jsem si všimnul předmětu Tvého příspěvku /Tomáška ne!/. Myslel jsem, že reaguješ na můj příspěvek.Sorry.
Smazaný uživatel 111

Re: brokovnice

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 12 úno 2006 19:41

Bez zkušených střelcu kteří ti přesně řeknou kam letel tvuj shluk broků to opravdu nejde - sou to rady k nezaplacení :wink:
Začal sem trénovat na cíle které letěli vždy jen ode mně když sem si myslel že už je to sranda tak sem posunul vrhačku aby letěli i do strany no a jednou sem jel na lovecké kolo a netrefil sem skoro nic :cry:
Chce to jen trénovat a střílet videl bych to tak 2X týdne po 50až100nábojích,ale kdo na to má čas a peníze. Sem rád když se na vrhačku dostanu tak jednou za tři týdny.
max8888

Technika

Příspěvek od max8888 » 12 úno 2006 19:51

A může mi někdo říci, jak poznám, jestli jsem na terč málo nebo moc předsadil? S tím mám asi největší problémy. Hlavně když letí cíl 90 stupňů kolem mě. Taky nevím, jak moc mám zalícit - aby se ztratila horní lišta a byla vidět jenom muška? Díky za odpovědi.
Smazaný uživatel 111

Re: Technika

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 12 úno 2006 20:38

Ty sám tak odhadem podle zátky která vyletí s broky,ale nejlépe to vidí člověk který stojí přesně za tebou - vidí takovou šedivou šmouhu. (shluk broku) Na cíl který letí kolmo 90° je prý metr skoro málo - holub má docela rychlost. Sám mířim tak že horní lišta neni zcela ztracená tudíž nevidim jen mušku.
Olaf

Brokovnice

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 20:53

Všichni Ti radí dobře. Předně trénovat na sucho, tedy bez střelby a potom na střelnici, rady kamarádů atd. Na to předsazení má vliv spousta věcí jako úhel pod kterým střílíš, počasí ale především každá vrhačka může mít jinak napnutá péra a všechno je zase úplně jinak. Nezbývá nic jiného jak trénovat a trénovat. Dřív či později na to přijdeš. Když si jenom vzpomenu jaké jsem měl problémy jen s nácvikem obou otevřených očí při střelbě z brokovnice. A to se dá také trénovat jen na sucho. Ty s tím třeba problémy nemáš.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 13 úno 2006 08:29

Největší chybou co jsem si všiml když střílí začátečník na asf. holuby je, že si sice správně předsadí, ale v okamžiku výstřelu zůstanou s hlavní stát, nepokračuje hlavní s holubem a tím pádem jsou výstřely vždy za terčem. Střelec to špatně vidí, ale někdo zkušenější za střelcem by mu měl ze začátku pomoci. Chce to jen trénink. Sám to nestřílím, zkoušel jsem to párkrát z samonabíjecí brokovnice ala Kalach Saiga 12C docela mi to šlo, ale není to žádná sranda.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 30 srp 2007 14:36

Oživuji tady starou diskusi, ale mam potřebu se svěřit se zážitky. Byl jsem si tuhle zastřílet na mysliveckém kole. Jen tak z legrace. Mam totiž pumpu, takže jsem byl rád, že tam nebyli žádní myslivci, co by na mě koukali jako na magora. Mam na ní klasická pušková mířidla, taksi asi umíte představit, jak mi to šlo. Stoupl jsem si na prostředek a obsluhu poprosil o vždy jen jednoho holuba. První holub, rána a holub na cimpr campr :shock: . No skvělý - druhý nic, třetí nic :? , čtvrtý nic :x . Dával jsem mu totiž asi moc, asi ten metr (někde jsem se to dočetl). Pak jsem zkusil půl metru, možná i míň a zas to šlo. A pak zas ne. Až se mně obsluze zželelo, stoupla si za mě a říkala jak a co. Většinou jsem byl pod holubem. Od té doby se to jako mávnutím kouzelného proutku zlepšilo. Vim, že ta flinta na to nikdy nebude a na holuby budu střílet fakt jen pro zábavu, ale tu jsem si ten den opravdu užil. Už se těšim až tam zas pojedu.
Tukan

Příspěvek od Tukan » 30 srp 2007 18:46

Já s tím taky začal asi před měsícem. Od kámoše jsme si pujčit jetý Zhčko a postavil se na baterku, ve třetím kole jsem sundal 7 holubů což majitel těžce nesl. Sám střelil max. 4 Tak jsem si koupil starou ZH221 16ktu v dobrým stavu za málo peněz a začala chodit 1x týdně. Včera jsem zkusil poprvé i lovecké kolo a trefil asi 4 holuby, na trapu to bylo lepší. Zajimavostí je že jsem trefoval nejčastěji až druhou ranou. Vím že 16 není na sport ideální ale chci se zatím rozkoukat pak koupit něco lepšího a tohle si brát jen na hony. Chlapi co stáli za mnou mi říkali kam to letělo. Klasický chyby a návyky z pistole - zpoždování a střílení pod holuba. Je to ale super zábava a já v tom hodlám pokračovat.
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: Střelba z brokovnice - poraďte

Příspěvek od DrU2 » 15 bře 2017 16:18

Asi se to hodi sem.
Prosim, s jakym zahrdlenim na UZKON AS17 se daji strilet BuckShoty?
Diky
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: Střelba z brokovnice - poraďte

Příspěvek od Pajik_CZ » 16 bře 2017 21:54

buckshoty nebo slugy? U buckshotu je to myslím jedno, hlavní to projde. U Slugu (jednotná střela) se obecně nedoporučuje vyšší zahrdlení než 0,5 (tři čárky)
Odpovědět