Strelba VzPu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 22 pro 2012 09:08

Kdo z Vás střílí VzPu dle ISSF na klubové nebo národní úrovni? Čím to střílíte - má ještě dnes šanci dobrá páková vzduchovka? Na jaké terče se dnes střílí (rozměry terče znám) - pásy nebo přitahovačky? Na jaké terče trénujete - staré převíjecí lapače z doby Svazarmu už dnes nikdo nevyrábí a asi by do nich ani nešly s ohledem na rozměry použít současné terčové pásy. Prostě rád bych po letech zas zkusil VzPu, ale od doby, kdy jsem to aktivně střílel je všechno jinak. Uvítám (a asi nejen já) každou smysluplnou radu. Předem dík.


Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Oňarb » 22 pro 2012 11:08

Ahoj, na klubovej alebo okresnej sutazi nie je problem vidiet aj pakove vzduchovky. Ak je presna a mas k nej dobry vztah, preco nie? Co sa tyka lapacov, zalezi od organizatora sutaze, ake lapace ma. Pritahovacky su modernejsie ale este stale funguju aj tie zvazarmovske lapace. Da sa do nich nasunut vlozka a do nej ten uzky puskovy pas. Ak vlozku vyberies, da sa zase pouzit na pistolove terce. Cize stale su v prevadzke, nemaj obavu :D
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 22 pro 2012 12:04

Děkuji za informaci. Na jaké terčové zařízení ale kdo trénujete? Ty staré svazarmovské posuvy jsou dnes prakticky nesehnatelné a nikdo nic podobného nevyrábí (alespoň se mi to nepodařilo najít). Do současně nabízených lapačů, které jsou uzpůsobeny pro zasunutí "kartiček" zas neseženeš odpovídající terče. Je pravda, že renomovaný výrobce terčů, firma Kueger, vyrábí aršíky 13,5x13,5 cm s pěti terči http://www.krueger-targets.com/sch_en_a ... 5&saSearch, ale nikdo z prodejců (Varga, Střelecký portál) tyhle terč nenabízí. A chodit vyměňovat jednotlivé terče po cca 5 ranách je pěknej vopruz. Takže co s tím?
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od parabellum » 23 úno 2013 23:28

Ja ked trenujem doma, tak chodim vymienat terce po 5 ranach. Nepovazujem to za "vopruz." Aspon tak precvicujem zaujatie polohy :)
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Chiko » 24 úno 2013 17:31

Zdravím.Někdo ty posuvný lapače prodával na inzerci ČSS.ale je už to docela dlouho.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 28 úno 2013 13:57

Naše juniorky vybojovaly na ME v Dánsku ve VzPu stříbro! Blahopřeji! Jsem zvědav na naše chlapy i na naše ženský, které střílejí bez největší opory, Kateřiny Emmons. Zas ale mají hodně vyrovnaný a dobrý tým, takže to bude dost zajímavý. Nutno říct, že má moje sympatie nový puškařský trenér Luboš Opelka, přeji mu, aby to k tomu juniorskému stříbru ještě aspoň jednou cinklo. :D
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Chiko » 28 úno 2013 19:45

Trochu mě překvapilo, že se střílel zákl.závod na desetiny bodu,ale jinak připojuji velkou gratulaci a přeju ještě hodně medailí.
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od parabellum » 01 bře 2013 14:42

To su nove pravidla ISSF, ze sa v roku 2013 bude strielat na desatiny a na konci roka sa posudi, ci sa v tom bude pokracovat na trvalo.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 01 bře 2013 17:50

Tak Vašek Haman dnes 12. - to vůbec není špatný, škoda že to nedalo na finále. Přesto blahopřeji. Jsem zvědav na Vaškovy pocity, věřím, že se podělí. Ten desetinovej systém je ale pro mě z pohledu "diváka" divnej. Na nový systém finále bohužel dojel favorit této disciplíny, olympijský vítěz Nicolo Campriani, vítěz kvalifikace a jeden ze dvou iniciátorů petice proti novým pravidlům. Dokážu si představit, jak musí být nas..nej, když kvaldu vyhrál o parník. Nakonec ho přestřílel střelec postupující jako 6! Co je tohle za "spravedlivej" systém? Doufám, že tahle bramboračka nebude mít dlouhýho trvání. :twisted:
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Chiko » 02 bře 2013 12:02

Souhlasím s Tebou Harpe.Ale kdyby Vašek nakonec proklouznul do finále a udělal medaili,tak bysme určitě byli rádi.Ale to je jenom takový kecání(kdyby)a to ve sportu neplatí.A dvanáctý místo je pěkný a pro Vaška to bude určitě posun a nakopnutí do další přípravy.A hlavně pro jeho střelecké sebevědomí to bude balzám.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 03 bře 2013 10:13

Adéla Sýkorová včera 11. - na finále chybělo 0,8 bodu. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby se nestřílelo na ty podělaný desetiny. Každopádně rovněž blahopřání k pěknému výsledku. Škoda, že ostatním holkám do tolik nestřílelo. V družstvech jsem jim docela věřil.
Ty desetiny lze stejně praktikovat pouze na elektronických terčích, takže pro běžný klubový a "národní" závody je to nepoužitelný. Jak pravil jistý předseda JZD v populárním českém flmu - ... kraviny do kravína! :roll:
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Chiko » 03 bře 2013 20:11

Chci se zeptat Vaška na jeho pocit ze závodu a kolik vlastně nastřílel postaru.622,5 mi zatím moc neřekne,ale poznám že třetí a šestá položka byla na3,14ču(Moc se mě ten výraz líbí a ať se autor nezlobí že ho zde použiju).
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Vaskent » 05 bře 2013 11:19

Ahoj,

diky za gratulaci. Po zavodě jsem byl zklamanej, ale 12.místo beru jako dobré umistění. 3. položka byla 99, ale absolutně nepochopitelně střílená. Samá rána 10,1 a poslední 97, takže 596 když to chcete postaru. Bohužel musim uznat že jsem to dle mého úsudku nezvládl hlavou. Možna se na tom podepsaly další faktory, ale ty bych nerad zde rozebíral. Na čáře jsem já... Co se týče desetinného systému, tak já osobně jej považuju za mnohem spravedlivější. I když je pravda, zase pro diváka bude nejspíš méně pochopitelný než systém starý. Ve finále například ruský borec měl dle starého systému 594... Naopak jeden rakušák s 599ti (stejně jako Campriani) byl na 21.místě. Zda je to spravedlivé nebo ne, je velice subjektivní, ja skrátka tvrdim že ano. Hodněkrát jsem na závodech střílel a měl třeba jen 592 ale třeba 50 centrových zásahů, tož měli třeba jen dva-tři střelci další. Ale prostě mi tam nechodily ty rány 10,0, ale 9,9. Toto považuji sice za psychicky náročnější závod, ale spravedlivější pro střelce co střílejí přesně...

Finále je složité hodnotit. Myslim že když se podivate na finále Camprianiho, tak podle mě i s náskokem by mu to medaily nedalo. Na druhou stranu je to jak jste psali to kdyby, přepočitavat na stary finálový systém to nejde, protože by s naskokem byl mnohem klidnější. Rozhoně já na finále nebudu nadávat, ani Campriani na něj nenadava, ani Debevec. S oběma jsem měl možnost se o tom bavit. Že iniciovali petici je pravda, že by si to představovali třeba jinak, je také pravda. Ale oni jsou proti především tomu, jakým způsobem se pravidla dávají dohromady. Tedy že to vymýšlí 5 funkcionářů, kteří již třeba 40 let nestřílí a znají střelbu jen od stolu. Nepozvou si zástupce médií aby probrali co konkretně upravit aby natáhly diváky (vše mají pouze z doslechu...), nepozvou si aktuální nejlepší střelce, aby s timi probrali jak by to šlo realizovat atd atd. Je to krapet vše složitější. Fakt je jeden. Současný systém finále je zajimavější pro diváka, protože osmý může být první. Ano, zapory finále znám také. Ale konkretně proti finále vleže a ve vzduchovce se moc lidí nebouří... Horší to je s finále na polohy, tam teprve začíná "legrace"

Ještě se vrátim k evropě. Celkem mne mrzel výsledek Petra Šmola. Ondra dal taky solidní vsledek a i Petr měl na to aby byl přez 620 bodů. Celkem jsem věřil ve slušné umístění družstev. Bohužel, mimo Ondry dle plánu ČSS jsme to měli jako první pokus střelby na desetiny. No myslim že soudruzy z ČSS něco podcenily...
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Sheerif » 13 bře 2013 08:57

Poslední větě musím tleskat.Tradice porušena nebyla,naopak vylepšena.
karell
Příspěvky: 198
Registrován: 01 pro 2013 18:16

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od karell » 13 úno 2019 13:18

Dobrý den.Mám ve sbírce několik dioptrů určených pro vzduchovku Slavia 631,jeden typ je plastový výrobce Test Košice,druhý je plechový výrobce Aeron Brno,pamatuje někdo jejich používání v dobách Svazarmu?Druhá otázka je viděl někdo z Vás vzduchovou pušku TAU MK300 Match na soutěži?
Odpovědět