Strelba v centru Ostravy

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Střelba v centru Ostravy

Příspěvek od jbiker » 27 lis 2006 15:27

To je zase počteníčko :evil:

http://lidovky.zpravy.cz/ridic-najel-do ... _domov_znk

OSTRAVA 27. listopadu 2006 | 11:11 Řidič v centru Ostravy v neděli ve čtyři ráno způsobil srážku se čtyřiadvacetiletým chodcem. Drobná dopravní kolize ale přerostla v incident se střelbou, když viník nehody vytáhl zbraň, střelil oběť do nohy a odjel. Řekl to mluvčí severomoravské policie.

"Čtyřicetiletý muž řídil osobní vůz a najel na chodce. Pak následovala krátká rozepře, po které starší muž z vozidla vytáhl legálně drženou střelnou a poškozeného střelil jednou ranou do stehna pravé nohy," popsal mluvčí další fázi incidentu. Postřelený skončil v nemocnici.

Kriminalisté přesný motiv střelby, k níž došlo nedaleko Stodolní ulice, vyšetřují. Vše však nasvědčuje tomu, že nešlo o řešení dlouhodobého sporu. Policisté pachatele brzy po střelbě zadrželi a obvinili z pokusu těžké újmy na ydraví. Ve vězení by mohl strávit až osm let.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 27 lis 2006 15:42

:shock: tak to je fakt bezva. Maník tě sejme autem (nehodu prý zavinil) a pro jistotu tě pak ještě střelí do nohy (tzv. vyhánění čerta ďáblem - aby nebolel úraz po nehodě, způsobíme průstřel končetiny) :lol: Už vážně nevím jestli se smát nebo brečet.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 lis 2006 16:26

Jo je to masakr. Takova mala silnicni zabijacka :-)
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Utok

Příspěvek od Kubo 630 » 27 lis 2006 18:28

Myslim ze ten chlap vytiahol zbran preto ze vedel ze mu za to nic strasne nehrozy. Unas sa v sobotu v noci okolo jednej pred istym barom strhla bitka medzi punkacmi a nackami. Asi desat minut sa mlatia, nackovia vidia ze ich je menej a dostavaju nafrak, tak zoberu nohy na plecia a utekaju. Jeden ,,frajer" od punkacov vytiahol ostru zbran a vystrelil do vzduchu(vraj nie celkom, letelo to ponad nich, boli v parku a nad nimi zaprastali zaluze) asi v tom zmysle nech sa tu uz neukazuju. Ochvilu nato prisla policajna hliadka vysetrovat dovod strelby, no ked sa dozvedeli ze strielal znamy kvietok a znami basman, tak mu iba dali pokutu 400 sk a povedali aby si v pondelok prisiel na policiu po zbran. Takyto pristup podla mna dava ludom vediet, ze sa im podobne veci prepecu.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 27 lis 2006 19:51

http://www.novinky.cz/krimi/taxikar-pos ... eas4p.html

A teď si to přečtěte tady a dozvíte se, že bylo stříleno slepými náboji nejspíše z plynovky a raněný byl po ošetření propuštěn z nemocnice - což asi neodpovídá vážnému zranění. Média jsou prostě úžasná. :?

Čtyřicetiletý ostravský taxikář postřelil v neděli o půl čtvrté ráno mladého muže při jízdě po Stodolní ulici v Ostravě. Mladík byl při návštěvě známého centra zábavy v centru Ostravy zraněn naštěstí jen lehce.

27.11. 2006 17:21
OSTRAVA - Podle svědků byla Stodolní ulice brzo ráno plná lidí a taxikář údajně jednomu z mladých lidí přejel nohu. Když mu za to začal další člen skupinky nadávat, šofér na něj údajně nejprve najížděl automobilem a pak vytáhl pistoli. "Chodce střelil jednou ranou do stehna pravé nohy. Z místa činu následně s vozidlem odjel," řekl mluvčí policie Milan Klézl.

Kriminalisté střelce zadrželi krátce po činu a poté ho obvinili z pokusu o těžkou újmu na zdraví. Ve vazbě ale není. "Jenom jsem se bránil. Co se taky dá dělat jiného ve stavu, kdy na vás lidé zaútočí ve chvíli, kdy jenom zatroubíte," řekl taxikář Právu do telefonu bez bližších podrobností. Dodal, že střílel pouze slepými náboji.

Postřelený muž musel podle policie vyhledat lékařské ošetření v nemocnici. "Přišel po svých. Nebylo to nic vážného, po ošetření ho lékaři propustili do domácího ošetřování," řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Marie Dlabalová.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 27 lis 2006 20:33

Aha, takže další legálně držená "zbraň". Kdo ví, jak to vlastně bylo. Domníval jsem se, že Lidovky jsou relativně důvěryhodný zdroj ...
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 28 lis 2006 09:46

jbiker píše:Aha, takže další legálně držená "zbraň". Kdo ví, jak to vlastně bylo. Domníval jsem se, že Lidovky jsou relativně důvěryhodný zdroj ...
ŽÁDNÝ zdroj není tak důvěryhodný, aby v něm občas nebyly totální bláboly. Najmě jde-li o incidenty s "legálně drženými" zbraněmi. To jsou tam potom často i účelové totální bláboly. Občas je to úplná volovina, většinou je to jen zveličené.
Přidám příklad: Dneska jsem se dočetl v deníku "24 hodin", že "Na Kampě pyrotechnici likvidovali nevybuchlou munici". To na mě udělalo dojem, že na Kampě našli přinejmenším PT minu ze druhé světové. Když jsem četl dál, zjistil jsem, že šlo o 17 (!) puškových nábojů po Němcích. Na tom mě fascinuje:
1) Že kvůli tomu někdo volá pyrotechniky
2) Že se tím novináři jsou ochotni zabývat a ještě tomu dát tak nebetyčně patetický nadpis
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět