spokojenost s puskohledy BUSHNELL

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 06 led 2008 18:53

harpplayer píše:Dovolte, abych taky přispěl zkušeností s Bushnellem. V době, kdy jsem o puškohledech věděl kulový (nedomnívám se, že teď vím o mnoho více), jsem koupil z druhé ruky Bushnell Trophy 3-9x40. Následně jsem se dověděl, že byl umístěn na SKS. Dal jsem ho na svou Brno Mod.4 a nebyl jsem schopen se trefit. Měl jsem pocit, že mi vždycky jaksi "poskočí" osnova. Z pocitu se stala jistota, dal jsem ho na opravu, kde konstatovali utržený kříž (sqělej kšeft). Byla provedena celková oprava, čímž se rozptyl srovnal (už to neskákalo). Následně jsem pořídil jiný sklo a bushnella jsem nechal kámošovi, který se začínal seznamovat se střelbou s optikou. Po určité době jsme zkusili udělat test různých dalekohledů a ten Bushnell posouvá záměrný bod při min./max. zvětšení o cca 10 mm. Stejnou chybu vykazuje při box testu. Vzhledem k tomu, že typ Trophy patří do střední úrovně programu firmy, domnívám se, že ty levné asi nebudou nic moc. Naproti tomu úroveň Banner by asi mohla být slušná. Na kulovnici bych se ale asi hodně rozmýšlel tuhle optiku montovat.
U Bushnellů je úroveň Banner NÍŽE než Trophy. Posloupnost od nejvyšší řady k nejnižší je tato: Elite 4200, Elite 3200, Legend, Trophy, Banner, Sportsman.
Odsuzovat kvalitu puškohledů Trophy podle jednoho dobitého kusu koupeného z druhé ruky asi není zrovna seriózní, promiň... :(


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2008 19:04

Co jsem se díval, tak obě ty řady Elite se hodně chválí. No ale taky jsou už cenově srovnatelné třeba s Nikonem nebo i Leupoldem.
Ono je Bushnell největší americký výrobce (údajně) a bohužel prodává i ty šmejdovní řady.
Stejně jako třeba Hammerli jsou zároveň zbraně světové extratřídy i šmejdovní vzduchovky za pár šlupek.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 led 2008 07:27

To ses teda, Harquebusiere, probudil brzo - reagovat na rok starej příspěvek. Právě z důvodu objektivity popisuju, co všechno ten dalekohled prodělal a na základě toho říkám, že bych ho na kulovnici příliš nedoporučoval. Ten Bushnell vykazuje odchylky i po generální opravě. Přestože ho už nemám, mohu sledovat, jak se chová.
Moh´jsem klidně napsat - je to shit, nekupujte to, protože to posouvá záměrný bod a nic to nevydrží - a taky by to byla svým způsobem pravda, jenže poněkud vytržená v kontextu. Na to tady občas jsou taky machři. Nechal jsem na vůli každého, ať se rozhodne, jak umí. Takže až někoho budeš zase obviňovat z neserióznosti, mě laskavě vynech. Kdyby ses bejval probudil včas, mohls klidně napsat svoje zkušenosti. Teď jsi už trochu OT a s křížkem po funuse.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 07 led 2008 09:03

To harpplayer: Off topic rozhodně nejsem, protože toto vlákno je věnováno puškohledům Bushnell a k těm jsem se vyjádřil. Z křížkem po funuse? Proč? Vlákno je stále živé, má několik příspěvků z posleního období (leden 08 ). Je přece pouze na mě, na který zareaguji.
Obviňuj mě třeba z toho, v čem je můj příspěvek fakticky nesprávný. Bohužel, chybné informace máš ve svém příspěvku sám, a na mě útočíš, že reaguju na starej... Fakt to není seriózní.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 07 led 2008 09:22

zdar morousové :lol: :lol: včera jsem na swfa.com zahlédl v news, info o nové řadě BUSHE snad Elite 6500 nebo 6200 a maj tam zooma 6-30x50 :!: :!:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 07 led 2008 10:03

Tak dobrá, kvalitu puškohledů Bushnell posuzuji podle jednoho kusu, ostatně podobně jako skoro každý podle toho, co kdy zkusil. Ale rozhodně to není dobitej kus, protože prošel totální generálkou. Bohužel mechanika je taková, jakou ji ve fabrice udělali. I přes GO je to stále nic moc.Nevím, jak to mám ještě kulantněji napsat, že bych ten klumpr už do baráku nechtěl.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 led 2008 14:28

On ten Trophy 3-9x40 stojí asi 90$ a jestli byl předtím na SKS, tak se není co divit.
Já mám jeden Bushnell 4x32 a je pořád v pohodě, ale je na malorážce a skoro z ní nestřílím. Takže podle toho mého kusu myslím, že je v pohodě, ale vzhledem k počtu odstřílených ran, zpětnému rázu malorážky a k charakteru použití (střelba na plechovky) to nic neznamená.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 led 2008 14:54

Nojo, nejdýl vydrží puškohled na flintě, když se s ní nestřílí. Já, kdybych z tý malorážky nestřílel, měl bych ho tam v původním stavu ještě dneska. :D :D :D :D :D :lol:
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 10 led 2008 08:47

Jen kdyby náhodou někdo uvažoval stejným směrem, jako já...na Ebay je dobchodník GT-SCOPE a nabízí puškohledy Bushnell za super ceny (4-16x50mm se dá dovézt i s poštovným a DPH pod 1500 Kč). Problém je, že je to řada Banner a v nabídce je i pár modelů, které Bushnell prostě v katalogu nemá. Rozhovor s prodejcem mi připadal jako hluchý s blbým. Dotaz: jaké je modelové číslo nabízeného puškohledu? Odp. "Číslo aukce je xxxxx" Dot. "To si přečíst umím, ale na to se neptám. Jaké je číslo tohoto modelu podle Bushnell katalogu?" Odp. "Je to 4-16x50, najděte si to na ebay" Dot. "Ano, na Ebay nabízíte tento puškohled z řady Banner, problém vidím v tom, že Bushnell v řadě Banner takový nevyrábí. Proto se ptám, jaké je modelové číslo tohoto puškohledu? A opravdu je od Bushnellů?" ... žádná odpověď. Tak ať nenaletíte :)
Smazaný uživatel 3736

Puškohľad Bushnell

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 12 lis 2008 21:51

Objednal som si Bushnell Banner 3-9x40 (č. kat. 713948). Už by mi mal prísť. Potom napíšem svoje skúsenosti a pridám sem aj nejaké fotky.
Smazaný uživatel 3736

Bushnell Banner 3-9x40

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 15 lis 2008 15:48

Takže včera mi panáčik doniesol Bushnell. Mám ešte aj ďalekohľad Bushnell a keď porovnávam kvalitu zobrazenia, tak ten puškohľad má nenormálne kryštáľový obraz oproti ďalekohľadu. Pofotím a zajtra sem dám fotky.
Smazaný uživatel 3736

Bushnell

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 25 lis 2008 14:36

Konečne sa mi ho podarilo nafotiť. :)

..fotka zmazaná..
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 3736 dne 26 lis 2011 13:29, celkem upraveno 1 x.
premahunter
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2008 12:05

Bushnell

Příspěvek od premahunter » 07 pro 2008 14:07

Zdravím ve spolek, mám pár měsíců Bushnell Elite 4200 2,5-12x50 s bodem na 7x64, montáž MAK, jsem s ním zatím maximálně spokojen, perfektně ostrý obraz, max spokojenost za zhoršených viditelnostních podmínek, uvidíme co za pár let, ale za tu kraťoučkou chvilku opravdu spokojenost. Nechal sem si ho poslat v létě ze států a i s poštovným a clem mě vyšel na krásných 10500 K4 :P
happymoos

Příspěvek od happymoos » 07 pro 2008 14:16

a z jakého e-shopu?
Smazaný uživatel 3736

Bushnell

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 11 pro 2008 10:09

Odpovědět