Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 03 dub 2014 21:28

Řekl bych že narážíš na Cometu Lynx, osobně se domnívám že brzy udělají verzi 2.0 a nabíjení upraví. Ono dnes se všechno testuje na lidech a tabulky prodeje a reklamací jsou bohužel alfou omegou všech výrobců. Taky si myslím že první zbraň jiné koncepce u každého výrobce je tak trochu o nabývání zkušeností na úkor zákazníka. Třeba takové HW PCP trpí taky chronickými onemocněními :wink:


Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 03 dub 2014 21:51

Lynx je epizoda sama o sobě :? . To bych tu snad ani nerozmazával. Rozhodně si s ní Cometa udělala opravdu hodně špatnou reklamu, pustit do světa takový nedodělek :roll: ........za to bude ještě nějaký čas(u zakazníků) tvrdě platit :!: :idea:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 03 dub 2014 21:56

Pokud mohu. Nechtěl jsem tady rozdmýchat nějakou debatu jestli je či není CF400 srovnatelná nebo lepší než HW97, ono popravdě můj názor je ten, že se jedná o dva rozdílné produkty s jinou cílovou skupinou potencionálních zákazníků ( HW je 2x dražší ). Třeba kdybych se já ve výběru pohyboval v těchto relacích kolem 12,- tis pak bych asi šel do AA TX200.
Osobně jsem ve výběru srovnával pružiny kolem 6000,- tis. a tady opravdu moc výběr není, ačkoli nevylučuji, že může být, nebo lépe řečeno asi i je spousta spokojených uživatelů třeba Gamo Maxima nebo Hatsan 135 :wink:
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 03 dub 2014 22:04

Zdendaxx: Popravdě jsem asi mimo. Otázku dizajnu řešit nebudu, někomu se to líbí, někomu ne. Ale asi netuším, co všechno na ní shledáváš špatné, krom toho nabíjení. (za ty peníze co stojí)

ganmiki: Já jsem nebyl omezen rozpočtem a koupil jsem Cometu. Zatím jediný fakt který vidím je, že HW má z mého pohledu lepší zpracování pažby a sundávatelná mířidla.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 03 dub 2014 22:24

Asi máte pravdu že nejsem úplně objektivní, ale mám k tomu své důvody. Už je to nějaký čas co jsem měl možnost (delší čas) a na vlastní oči vidět, jak se ve Španělsku přistupuje k práci a kvalitě celkově. Sice se nejednalo o vzduchovky ale pravdou je, že jsem byl zhnusen. Jediné co tam u nich neodfláknou, je ta jejich "siesta" :roll: :lol:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 03 dub 2014 22:35

S tou zaujatostí to znám - neuvěřím dokud neuvidím. Pravda je, že co Mám Zoraki - Turecko - maximální spokojenost. Cometa - Španělsko - taky. Co mě zcela nepřesvědčilo je Crosman - Čína. Nicméně i v Číně se dělají kvalitní věci, jen nejsou tak levné a proto se k nám zřídka dostávají pod oficiálním názvem - spíše se to tu pak smontuje a napíše made in Czech Republic.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Martin K » 04 dub 2014 09:08

Pixly píše:Třeba takové HW PCP trpí taky chronickými onemocněními :wink:
no teď jsi mi dal brouka do hlavy, dík. já zrovna uvažoval o koupi HW 100... asi si to ještě rozmyslím. smím se zeptat jaké jsou ty chronické nemoci?
dycky STEYR
skotchdopole
Příspěvky: 66
Registrován: 20 úno 2013 15:56

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od skotchdopole » 04 dub 2014 10:44

No přece, že chronicky dobře funguje :-)
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 04 dub 2014 13:20

HW100, jsem nikdy neměl, mít nebudu a nemám chuť se s někým hádat zda při své první větrovce si "nedali prostor" ke zdokonalení v následující verzi. O tom tohle vlákno není, nechtěl jsem ani obhajovat Lynx ani hanit HW, nebo jinou. Pouze jsem chtěl vyjádřit svůj postoj k tomu že vytvořit složitější, nový produkt bez jakéhokoli kopance je téměř nemožné. Tímto ukončuji debatu na téma co je lepší jestli HW nebo Lynx - protože to je každému asi jasné.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od greywolf » 04 dub 2014 17:03

ganmiki:...Tak už vím,kam se stěhovaly koruny :) ...Jsem docela zvědavej,jak budeš s Cometou spokojenej...Já po pauze začal s Gamem...a skončil jsem u AA TX200
To období mezi tím mě stálo dost peněz...a všichni mi to říkali od začátku,vy.er se na krámy,kup pořádnou vzduchovku,ušetříš majlant....a měli pravdu :lol:
Holt osobní zkušenost je nepřenosná...
Jde o to,aby jsi byl spokojenej.. :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Martin K » 04 dub 2014 17:42

greywolf píše:Já po pauze začal s Gamem...a skončil jsem u AA TX200
To období mezi tím mě stálo dost peněz...a všichni mi to říkali od začátku,vy.er se na krámy,kup pořádnou vzduchovku,ušetříš majlant....a měli pravdu :lol:
Holt osobní zkušenost je nepřenosná...
Jde o to,aby jsi byl spokojenej.. :wink:
Honzo, svatá pravda :wink: .
já nikdy nikde netvrdím, že někomu nebude klidně stačit vzduchovka za 4K. na blbnutí jednou za měsíc, na zahradu která má 20 metrů, na plechovky... ale pokud chce střílet opravdu alespoň trochu přesně, tak taková vzduchovka je málo...
dycky STEYR
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 04 dub 2014 18:55

Tak otázka je, co je trochu přesnější? Já s ní střílím na 30m vršky petláhví, Pak nastává otázka co lze s úspěšností trefovat s AA, nebo HW na těch 30m že bych to prubnul.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 04 dub 2014 19:27

Teď jsem se díval na zbraně-vzduchovky a našel jsem tam novou verzi Lynxe. Mají v popisu uvedeno, že vylepšili spoušťový mechanizmus a inovací prošlo i zasouvání diabolků do hlavně, což jsou dvě nejčastější věci, které jsem se tady dočetl že lidem na ní vadily.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 15:15

Po domluvě s Martinem K, který právem zpochybnil fotku nástřelu, jsem se rozhodl že udělám relevantní test 10 ranama na 30metrů, použil jsem diabolky JSB Exact Express 4,52. Levý terč nejlepší výsledek, pravý průměrný výsledek. Je to dobrý výsledek na pružinovou vzduchovku nebo ne?
Edit: Prosím hodnoťte výsledek, nikoli sympatie, či nedůvěru ke značce.
Přílohy
2014-04-05 15.08.03web.jpg
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od strelec3751 » 05 dub 2014 15:34

S AA TX 200 podepřenou o bag v sedě nastřílím líp. A to si myslím, že jsem mizerný střelec.
Odpovědět