Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od dykmore » 26 led 2014 11:50

A já k tomu hned přidám svůj názor, i když Cometu nevlastním. Narazil jsem v komisním prodeji na Fenix 400 Compact, tedy zkrácenou verzi s "moderátorem" na hlavni. Co se týče zpracování, slícování, pažby, mířidel, byl jsem z ní naprosto unešený. Tak krásný kus puškařiny v cenové relaci dostupné průměrně vydělávajícím ženatým mužům jsem už hodně dlouho neviděl (mám na mysli lámačku do 6000kč :mrgreen: ).

V porovnání se Slávií vypadá Cometa opravdu jako puška, dřevo kryje kostku a po stranách kostky je dostatečně tlusté, aby se nekroutilo. Kostka zamyká přesně bez jakékoliv vůle, zajištěna je odpruženou kuličkou. Mířidla jsou světlovodná, což už budu od každé pušky nadále vyžadovat. Při výstřelu naprázdno v místnosti moderátor znatelně moderuje hluk v porovnání se Slavií 634. Pažba luxusní, s pryžovou botkou, železo bezchybný brynýr. Písty v Cometách jsou údajně leštěné, náhradní díly údajně dováží Bohumín. Hned vedle Comety leželo pár vzduchovek Norica, taky údajně španělských, a to je děs běs, fujtajbl a hned jsem je vrátil na jejich místo. Proti Cometě jak Trabant vs Mercedes.

Otázka je, jak přesně Cometa střílí a jak dlouho vydrží. Ale dle prvotních znaků není důvod, aby nevydržela stejně jako například S634. Za mě rozhodně pro Cometu velké ANO.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od 67. » 26 led 2014 15:02

A ja ju mám už dosť dlho na to,aby som mohol tvrdiť,že je to jedna z najlepších "lámacích" vzduchoviek,ak nie najlepšia.Spúšť vynikajúca s možnosťou nastavenia odporu aj dlžky chodu,ťažká hlaveň a výborné dielenské spracovanie.Jedinú slabinu vidím v nie prílíš kvalitných pružinách,ale tie sa vymieňajú veľmi jednoducho,viz.môj odkaz na predchádzajúcej strane...
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
ostrolucan
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2009 01:22
Bydliště: Zvolen

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ostrolucan » 27 led 2014 19:46

67. píše:A ja ju mám už dosť dlho na to,aby som mohol tvrdiť,že je to jedna z najlepších "lámacích" vzduchoviek,ak nie najlepšia.Spúšť vynikajúca s možnosťou nastavenia odporu aj dlžky chodu,ťažká hlaveň a výborné dielenské spracovanie.Jedinú slabinu vidím v nie prílíš kvalitných pružinách,ale tie sa vymieňajú veľmi jednoducho,viz.môj odkaz na predchádzajúcej strane...
No to si hádam nemyslel vážne že najlepšia lámačka :-) :-) A čo sú potom HW alebo Diany?Myslím že cenovo sú si podobné a kvalitou spracovania alebo streľba je neporovnateľná.
Diana 350 N TEC Magnum Panther+Discovery VT2 4,5-18x44 SFVF+BKL 263MB
youtube:ostrolucan-----a tam pár videí :-)
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 27 led 2014 23:10

Pixly píše:Našel jsem na zahraničních fórech srovnání s HW97k, kdy majitel obou tvrdí, že přesnost je skoro stejná a pokud má po nějaké šáhnout pro odstřel nějakého hlodavce, že raději sáhne po Cometě.
To srovnání bych si moc rád přečetl, můžeš sem dát odkaz :?: 8) Nic proti, ale srovnávat Cometu s HW(hlavně v té přesnosti) je docela odvaha :!: 8)
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od milius » 27 led 2014 23:49

ostrolucan píše:
67. píše:A ja ju mám už dosť dlho na to,aby som mohol tvrdiť,že je to jedna z najlepších "lámacích" vzduchoviek,ak nie najlepšia.Spúšť vynikajúca s možnosťou nastavenia odporu aj dlžky chodu,ťažká hlaveň a výborné dielenské spracovanie.Jedinú slabinu vidím v nie prílíš kvalitných pružinách,ale tie sa vymieňajú veľmi jednoducho,viz.môj odkaz na predchádzajúcej strane...
No to si hádam nemyslel vážne že najlepšia lámačka :-) :-) A čo sú potom HW alebo Diany?Myslím že cenovo sú si podobné a kvalitou spracovania alebo streľba je neporovnateľná.
Osobně zpracováním bych model Fusion Premier postavil před Diany a to dost napřed :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
ostrolucan
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2009 01:22
Bydliště: Zvolen

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ostrolucan » 28 led 2014 08:54

No dobre milius,ale to je asi najlepšie čo dokážu španieli vyrobiť.Tak teraz skúsme porovnať takú HW 35.Nič v zlom ale myslím že 35-ke tá cometa či už vypracovaním alebo presnosťou nesiaha ani po botku :-) .A týmto nechcem znevažovať cometu alebo niekoho odhovárať od jej kúpy,len je to proste tak.
Diana 350 N TEC Magnum Panther+Discovery VT2 4,5-18x44 SFVF+BKL 263MB
youtube:ostrolucan-----a tam pár videí :-)
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 28 led 2014 10:51

Odvaha to srovnávat samozdřejmě je, malé chybky na ní určitě naleznete. Jako třeba že přední mířidla jsou nedemontovatelná a dost vysoko, takže Vám to hází "stín" do optiky (pouze u Fenix). Zadní (stavitelné) mířidlo jsem ručně upravil, protože maximální výška byla na samé hranici závitu při střelbě na 5m a občas mi šroubek vypadl (asi bude taky jen u Fenixe). Při vysunutí botky jsem zjistil že není pažba v těchto místech nalakovaná (budu ještě řešit s prodejcem jestli se nejedná o chybu konkrétního kusu) JENŽE tyhle všechny chybky, jsou pro mně zanedbatelné (mířidlo jsem upravil za 30minut), stín mi nevadí a s tou botkou, pokud to bude standardní, tak dolakuju. Po těchto úpravach to klidně už srovnávat budu, protože jsem krom HW98 neměl v ruce žádnou lepší vzduchovku, nižší řady HW mi až tak super nepřipadají, co jsem četl tak né vše od HW má Lothar Walther hlaveň a tak je otázka jak přesné jsou. Vzduchovek jsem zkusil dost, ale do téhle jsem se doslova zamiloval. Pro ty co nevěří, zajděte si do Bohumína, tam jí mají vystavenou a srovnejte si jí s AA, nebo HW co tam mají taky. jinak včera jsem s tím na 7m zabíjel hřebíky do dřeva (naklep jsem hřebík a diabolkou ho do hlavy zabíjel) Bohužel nyní nemohu s Tím zajít ven abych zkusil větší vzdálenost, toto mi momentálně musí stačit.

--------------------
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 28 led 2014 11:45

No já chtěl spíš ten odkaz :wink: Ty vůbec máš na ty své informace nějaký tajný zdroj :lol: Nevím, kde jsi přišel k informaci cituji "co jsem četl tak né vše od HW má Lothar Walther hlaveň a tak je otázka jak přesné jsou" a prosil bych taky odkaz. Do jisté míry máš pravdu, protože HW používá hlavně své a nikoliv LW :roll: , a pokud mohu soudit dle vlastních zkušenosti, co se týče přesnosti jsou s LW nejen srovnatelné ale dovolím si tvrdit že snad dokonce lepší :wink: Takže příště nejdříve koukni do mapy, nastuduj než se začneš pouštět do podobných úvah kudy, tudy :wink: Nic ve zlém 8) :wink:
Naposledy upravil(a) Zdendaxx dne 28 led 2014 13:13, celkem upraveno 1 x.
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od deef » 28 led 2014 12:47

2 dykmore. Jeslti se jednalo o komisní prodej, tak původní majitel zřejmě Cometu upravil, aby byla vůbec prodejná :lol: Fusion Premier jsme chvilku měl, ale to co popisuješ k ní vůbec nesedí, spíš by se to hodilo na nějaký model z dua Weihrauch vs Air Arms.
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od thubalek » 28 led 2014 12:51

To skoro vypadá jako by Cometa měla dvě tváře: jednu šuntovou a jednu top (souvisí to s časem, kdy si člověk tu pušku koupil?)
Přijde mi, že u těchhle vzduchovek se osobní návštěva prodejce vyplatí dvojnásob.
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 28 led 2014 13:17

Tak já nevím, ale Google máme asi všichni, tak nějak netuším proč na mě útočíte. To že ve svých top modelech HW používá PRÉMIOVÉ HLAVNĚ LOTHAR WALHER není žádné tajemství. Je to napsané přímo v jejich popisech např zde, nebo se zeptat prodejce/oficiálního distributora/výrobce: http://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzducho ... h-hw98-45/

Speciálně pro ZDENDAXX: Co je ovšem zajímavé je, že je výrobci cpou do toho nejdrahšího co mají, když podle Tebe jsou lepší jejich vlastní hlavně. Nic si z toho nedělej jsem taky naprd střelec a mimořádnou kvalitu od velmi dobré neocením.

Recenze na Fusion zde: http://www.gunmart.net/gun_review/comet ... ring_rifle
Recenze na Fenix zde: http://www.gunmart.net/gun_review/cometa_fenix_400

Porovnání růných vzduchovek si můžete dohledat sami na GOOGLE xxx vs xxx, nebo samotným prohlížením zahraničních fór s Cometa vzduchovkama.

Pokud neumíte anglicky, tak si naistalujte prohlížeč CHROME, ten Vám to přeloží do Češtiny.

------------------
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 28 led 2014 14:04

Nebuď tak vztahovačný, nikdo na tebe neútočí, pouze diskutujeme :wink: Jinak, díky za odkaz, google chrome samozřejmě mám ale přítomnost hlavní LW mi na HW zůstala utajena(pouze u modelu 98 :roll: ) :lol: Je zajímavé, že na ofiko strankách Weihrauchu to zřejmě také neví, nebo to alespoň nezmiňují :shock: :lol: , tak nějak mi připadá že toto je pouze marketingovým tahem prodejců,(HW to totiž nemá zapotřebí takto mystifikovat) protože tuto informaci lze najít pouze na jejich stránkách. Ještě k těm TOPmodelům od HW, oním modelem je zcela jistě HW100, HW101 a ty tedy rozhodně používají hlavně vlastní produkce :wink:
Naposledy upravil(a) Zdendaxx dne 28 led 2014 14:22, celkem upraveno 1 x.
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od dykmore » 28 led 2014 14:19

Deef: já psal o cometě fenix 400 compact...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 28 led 2014 14:26

Pohoda 8) Jen jsem Ti to chtěl vrátit :wink: Taky jsem se díval na stránky Weihrauchu, ale těch informací je tam vyloženě minimum. Žádný datacheat ani nic jiného. Je taky možné, že je to záměr a ty hlavně tam prostě jsou. HW 97 jsem měl možnost vyzkoušet a byl jsem z ní nadšený z HW98 ohromený, z Comety překvapený.

deef: Proč jsi ten Fusion prodal a co jsi si místo něj pořídil? V čem vidíš rozdíl?


Ještě jeden takový postřeh, asi protože je to samozřejmé, tak se to tu na foru moc nepíše, nebo alespoň jsem si toho nevšiml. Když jsem koupil Crosman, tak byla ůplně suchá, olej snad nikdy neviděla a Cometa zas byla snad ponořená v nějaké hnusné zelenohnědé vazelíně. Obě bylo nutné rozmontovat, všechny těsné kluzné plochy promazat třeba WD, a opět zbytek "naimpregnovat". Osobně nejraději používám stříkací vazelínu. Po této "úpravě" je pro mne teprve zbraň použitelná, protože do té doby jsem si například na tom Crosmanu natahoval svaly a to si nemyslím že bych byl kdovíjaký drobek. Taky chod spouště je nyní u obou daleko hladší.

---------------
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 28 led 2014 15:04

I kdyby tam byli, žádná výhra to nebude :lol: On tady, každou chvilku někdo nevědomky mystifikuje, právě proto že se nechá masírovat těmi marketingovými kecy :roll: :wink: No, polaď tu svou Cometu a někdy to můžeme na srazu prubnout, mám teda velkou nevýhodu která spočívá právě v absenci LW hlavně na mém HW97 8) :lol: :mrgreen:
EDIT:To WD není moc dobrá volba :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Odpovědět