Souteze CSS

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Vaskent » 29 lis 2015 21:45

Tak jsem prave prijel z Bundesligy. Celkem se darilo, ale asi uz pomalu budu muset zacit i trenovat :D i tak 398 a 395 si myslim, ze neni zle...

Sice je to slozite, ale stale jsem nepochopil, ze neco obdobneho zde v CR nefunguje... Vim, ze v minulosti zde liga druzstev fungovala, i kdyz to nebylo nic popularniho (myslim pro verejnost oproti bundeslize) tak alespon neco bylo a fungovalo to. Melo to navaznost na praci klubu a jejich cinnost. Proc to zmyzelo, respektive proc se namist toho nevytvorila obdoba Bundesligy? V nemecku je to dost popularni zalezitost a pro strelce napric vekovymi kategoriemi prestizni vec a dle meho nazoru vyborny trenink pod slusnou psychickou zatezi... Myslite, ze by se dala najit vule mezi kluby to vzit odzadu a neco obdobneho usporadat v mensim meritku ude? Me by to prislo zajimave a verim, ze nejsem jediny...?


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od harpplayer » 30 lis 2015 14:03

Nechci přivolávat staré časy, ale:
Dřív se vzduchovka střílela skoro v každé hospodě v každé druhé vesnici. Lapače s pojezdem vyráběl v hojné míře DOSS (Dům obchodních služeb Svazarmu), terče se daly nafasovat za symbolický peníz na každém OV Svazarmu, zbraně ani střelivo sice nebyly nic moc, ale podmínky byly relativně srovnatelné. Docela by mě zajímalo, kde je dnes tenhle materiál rozkradenej. Vzduchovkových střelnic je dnes po málu na to, aby se začalo od jakési "pralesní" ligy. Dnes, když uděláš vzduchovkovou soutěž, tak se tam nahrnou borci a borkyně s moderníma PCP a pákovky nebo céóčka si ani neškrtnou, což samozřejmě jejich majitele naséře a na další soutěž už nepřijedou. Ten, kdo si horko těžko našetří na SM-2 nebo Suhl 150 pro střelbu v létě, těžko vyplázne 50 kolíků za vzdůšu, aby si mohl vystřelit i v zimě. Možná tak ještě dokáže zafinancovat stařičkou FWB 300, v lepším případě 600. Ze VzPu se tak stala disciplína pouze pro majetné střelce nebo členy majetných klubů, zatímco hobíčkář se může jít v zimě tak maximálně klouzat (když trochu přimrzne). :?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od harpplayer » 30 lis 2015 14:14

Tak, hoši, a máme po ptákách. Ozval se mi Ing. Bílek s vyjádřením KR VV ČSS:

jak jsem Vás informoval, diskutovala KR Vaše dotazy týkající se PSS. Pokud střílíme podle platných PSS, která jsou v souladu s pravidly ISSF, pak musíme tato pravidla respektovat.

K prvnímu dotazu – odkládací „nožičky“:

* Pokud střelec používá sklopné nožičky, pak je nutné je posuzovat jako závaží. V tom případě musí odpovídat čl. 7.4.5 d).

* Pokud střelec používá nožičky nesklopné, které jsou namontované na zbrani napevno, pak je to tentýž případ.

* Pokud střelec používá nožičky, které nejsou namontovány na zbrani, pouze k odkládání zbraně v poloze vleže, pak není asi nutné řešit.

K Vašemu druhému dotazu:

* Tato otázka je jasně řešena v PSS čl. 7.4.1.6 a) a b).

* Pokud některé národní střelecké svazy v cizině používají jiná ustanovení pro tuto situaci, pak je to otázka jejich národních pravidel pro národní disciplíny.

* V rámci ČSS se prozatím s podobnou úpravou PSS neuvažuje. Po OH v roce 2016 budou určitě nějaké úpravy pravidel a pak možná ISSF přijde i nějakou podobnou úpravou, pak to určitě budeme řešit i v našich podmínkách.


Takže žádný vyklopený nohy a slepejši pěkně brejle na nos. :shock: Že na svěťáku někdo může i finále střílet s vyklopenejma - nezájem. :roll:
A v Německu, ať si dělaj, co chtěj - taky nezájem - my jsme přece suverénní ČSS. Kéž by to tak platilo i např. v migrační otázce... :mrgreen:
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od FlyBear » 30 lis 2015 15:19

harpplayer píše:...tak se tam nahrnou borci a borkyně s moderníma PCP a pákovky nebo céóčka si ani neškrtnou...
Tohle je IMHO dost zbytečná litanie. Copak je takový problém vyhodnotit například dvě rozdílné kategorie - tedy PCP zvlášť a pružiny zvlášť :?: Aspoň my to tady tak v pohodě provozujeme... (a najdou se střelci, kteří s pružinou v klidu nastřílí lepší výsledek než leckterý majitel PCP :mrgreen: ).
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od harpplayer » 30 lis 2015 16:26

Problém to samozřejmě není, jen musí být dobrá vůle a ta často chybí. Bohužel chybí i ten materiál, který dřív byl skorov každý ZO.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Chiko » 30 lis 2015 19:39

harpplayer píše:Nechci přivolávat staré časy, ale:
Dřív se vzduchovka střílela skoro v každé hospodě v každé druhé vesnici. Lapače s pojezdem vyráběl v hojné míře DOSS (Dům obchodních služeb Svazarmu), terče se daly nafasovat za symbolický peníz na každém OV Svazarmu, zbraně ani střelivo sice nebyly nic moc, ale podmínky byly relativně srovnatelné. Docela by mě zajímalo, kde je dnes tenhle materiál rozkradenej. Vzduchovkových střelnic je dnes po málu na to, aby se začalo od jakési "pralesní" ligy. Dnes, když uděláš vzduchovkovou soutěž, tak se tam nahrnou borci a borkyně s moderníma PCP a pákovky nebo céóčka si ani neškrtnou, což samozřejmě jejich majitele naséře a na další soutěž už nepřijedou. Ten, kdo si horko těžko našetří na SM-2 nebo Suhl 150 pro střelbu v létě, těžko vyplázne 50 kolíků za vzdůšu, aby si mohl vystřelit i v zimě. Možná tak ještě dokáže zafinancovat stařičkou FWB 300, v lepším případě 600. Ze VzPu se tak stala disciplína pouze pro majetné střelce nebo členy majetných klubů, zatímco hobíčkář se může jít v zimě tak maximálně klouzat (když trochu přimrzne). :?
Nesouhlasím s tebou harppe.Je vidět , že už jsi dlouho na žádnejch vzduchovkovejch závodech nebyl. Na lapače se střílí jenom minimálně a co vím,tak je v klubech používaj jenom na trénink nebo na závody dětí.Lapače dosluhujou a je těžké udržet je v provozu.Co se týká závodů tak jenom v tvém sousedním kraji jich je za sezonu asi tak dvanáct a v tvém kraji takových pět.Myslím,že je jich daleko víc než v dobách Svazarmu.Co se týká těch zbraní.Zase s tebou nemůžu souhlasit.S pružinovkou už nikdo dneska nestřílí a chudší střelci mají FWB 600-3 nebo A 2002 pákovku.Kdybys jezdil na závody,tak by sis všiml,že i nepříliš zdatní střelci nebo začátečníci kteří s nima střílejí touží po moderní PCP zbrani.A přitom netuší,že s těmahle zbraněma se můžou dostat hodně nad 606-až nevím kolik.Tyhle vzduchovky mají stejný charakter výstřelu jako moderní PCP pušky.Přesností se jim pákovky taky vyrovnají.Rozdíl je jenom v komfortu nabíjení a v možnosti nastavení.U nás střílíme ligu a mezi střelcema jsme s Romanem Brožkem poslední mohykáni co střílíme FWB 601 a jsme schopni to nandat čas od času bývalejm juniorskejm reprezentantům či letošnímu juniorskému ůčastníkovi ME v malorážce.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Vaskent » 01 pro 2015 00:05

Jasne, ve vybaveni mohou byt rozdily, to samozrejme ano. Ale svym zpusobem nerad hledam duvody prpc by to nemelo jit, ale spis duvod proc by to jit melo... Dnes jak se tu psalo, se temer vyhradne pouzivaji zbrane od FWB 600 nahoru. To dava ne uplnou ale temer shodnou kvalitu zbrani vsem... Ale kouzlo bundesligy je v tom, ze to je zavod druzstev. V tom zavode nastupuje nejlepsi z tymu A proti nejlepsimu z B a tak dale az po pateho. Nestrilis tedy proti vsem ale jen proti tomu jednomu a ziskas, nebo neziskas pro tym bod. Samozrejme kdyz je 5 zavodniku tak vyhrava tym, ktery nazbira 3 a vice bodu. A nikoho nezajima jestli ten bod ziskas za 399 nebo 362... A v nasich podminkach dat peticlenny tym dokupy na "super" urovni nebude tak snadne... Ostatne i to je mozne omezit pravidly, aby tymy nebyly slozeny jen z repre atd, aby proste slo o to, se pobavit... Ale to jsou detaily, ktere by se daly resit v pripade, ze by se nasla vule neco takoveho zorganizovat, ale na to by bylo zapotrebi vice nez jedne osoby...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od harpplayer » 05 bře 2016 17:02

Tak si tak přátelé myslím, jestli nás kromě celého vedení ČSS netahá za fusekli i komise rozhodčích. V listopadu 2015 jsem písemně diskutoval s Ing.Bílkem o pohledu na odkládací dvojnožku montovanou na zbrani s tímto výsledkem (cituji ve zkrácené verzi):
" Pokud střílíme podle platných PSS, která jsou v souladu s pravidly ISSF, pak musíme tato pravidla respektovat...
* Pokud střelec používá sklopné nožičky, pak je nutné je posuzovat jako závaží. V tom případě musí odpovídat čl. 7.4.5 d).
* Pokud střelec používá nožičky nesklopné, které jsou namontované na zbrani napevno, pak je to tentýž případ."
Uvádím citovaný bod mezinárodních PSS platných od 1.1.2014:
d) Závaží na předpažbí nesmí zasahovat níže, než 90 mm pod osu
hlavně a ne dále vpřed, než 700 mm od zadního konce systému.
V těchto dnech se střílí Světový pohár v Bangkoku. Když jsem na několika videích sledoval práci rozhodčích, jak bedlivě dbají na dodržování pravidel, nemyslím si, že by přehlédli něco, co je v rozporu s nimi.
Přikládám aktuální snímek z finále disciplíny LM 60, který mě uvádí do jisté schizofrenie. Vidíte to, co já - dvojnožku na zbrani během střelby, která nikomu nepřipadala unfair. Mimochodem, konec té dvojnožky není v žádném případě vzdálen do 90 mm od osy hlavně...
Komu mám tedy věřit - rozhodčím pískajícím Světový pohár nebo předsedovi komise rozhodčích ČSS?
Přílohy
WC ISSF 2016 Bangkok, 50 m prone.jpg
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Chiko » 06 bře 2016 18:40

Jenom trochu odbočím . Všimněte si prosím záběru kolem 20 min . Spouštění budoucího vítěze Torbena Grimmela a jeho sluneční brýle . Asi se dá střílet jakýmkoliv způsobem , ale střelec se k němu musí dopracovat . A nová puška KK 500 . Vypadá to jako pohoda klídeček , ale asi to má ten střelec nadřený.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Vaskent » 07 bře 2016 08:56

pánové, to jste si ještě nevšimli, že českým překladům a českým rozhodčím se dá věřit pouze v rámci ČR? nikdo z nich nikdy nevystrčil paty z ČR aby se třeba podival na SP alespon do Mnichova,... proč? vždyt oni to znaji, neni třeba... A takovéto detaily neni třeba přeci řešit... Oni jsou za to jenom placeni, to je ten problém, chybí jim zapálení, chybí jim to, co mí většina amatérů. Chybí jim to, aby je to jednoduše bavilo. Totéž platí o vedení ČSS. Před nějakym časem jsem vznesl dotaz směrem k p.Šaňákovi zda se nepojede podivat do Nurinbergu, kde je největší výstava zbraní světa. Výrobci zde zpravidla představují novinky, a jsou tu všichni důležití hráči. Domlouvají se obchody, sponsoringy, slevy... vše. Odpověď? "rozhodně ne, kdyby to byl Autosalon v Ženevě tak bych hned jel, ale zbraně, vždyt to je stále totéž..." no je to pouhý zaměstnanec bez zápalu pro věc, což se domnívám že je ohromná chyba na tomto postu. Třeba ale mam špatný názor. Ale to patří do jiné sekce ;)
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Vaskent » 07 bře 2016 09:12

a perlička k p.Bílkovi, na GP Plzně při mém závodě jsem měl nějaké problémy, nestřílel jsem jak jsem si představoval tak jsem měl celkem dost přerušení atd. Takže spolu s tim souvisí nedostatek času. na druhou půlku (30 ran) mi zbývalo asi 22 minut. 8 minut před koncem, kdy jsem měl ještě 10 ran za mnou přišel p.Bílek s oznamenim, že mam odevzdávat po 10ti ranách terče. Nepochopil jsem co řika, tak jsem se zeptal co se děje (terče jsem totiž odevzdával, jen s ohledem na časový press jsem jich měl spočítáno na tabuli mnohem méně než jiní střelci...). Na muj dotaz již krapet durazněji zopakoval, že mam odevzdavat terče. To jsem již zachytil, tak jsem taky zduraznil sve nepochopeni k teto informaci. Na to na mě (slovně) zaútočil že mam poviost odevzdavat terče a že to nedělam. Na takové útoky jsem alergicky tak jsem si z plna hrdla na něj zařval jestli nahodou neupadl někde že odevzdavam atd... No vyměnili jsme si par slov a ja měl posledních 10 ran pod časovým presem a skvěle "uvolněný". Tato sranda mě stála 3 hodně daleké devítky a konečný výsledek byl jeden z důvodů proč jsem nebyl nominován na ME. Po závodě se mi p.Bílek přišel omluvit s tím, že jsem na něj nemusel křičet a že to výsledek scela jistě neovlivnilo tak nemusim přeci nic řešit. Tak jsem na něj znovu zvedl hlas, protože takový blbosti prostě nemůže dělat "obyčejný" čárový rozhodčí, natože někdo, kdo je v jeho postavení... Nutno říct že obdobné blbosti on dělá bohužel pravidelně. Ale asi je nenahraditelný jako každý jiný...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od harpplayer » 07 bře 2016 09:20

Tak jsem předsedovi KR, Ing. Bílkovi poslal mail ve věci odkládací dvojnožky vers. PSS Předpokládám, že se na to bude muset opět sejít komise, která řekne, že se takovou prkotinou nebude zabývat a pošle mi podobný nic neříkající mail jako minule. Pokud to tak skončí, pošlu dotaz vč. uvedení komunikace s KR ČSS přímo na p. Jörga Brokampa, předsedu technické komise ISSF. Možná se pak někdo chytí za nos. :wink:
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od mari » 20 bře 2016 09:32

Uplnou nahodou jsem narazil na soutez Mistrovství ČR 2016 ve sportovní střelbě
na mizivé cíle do 300 m.
Na to, ze je to MCR, ikdyz v narodni discipline, tak se o nem neda nikde najit ani zminka, pouze je zasite v kalendari CSS, coz je mozna skoda.
Nejvic me ale zarazi pravidla. Nato aby se clovek mohl zucastnit, musi zaslat vysledek z predesle souteze v Decine. To by nebylo zas az tak zvlastni, ale smernice konci vetou:
Střílí se podle pravidel platných od 1.4.2016 schválených komisí
rozhodčích dne 3.3.2016 a sportovně technickou komisí dne 10.3.2016


Na strankach CSS samozrejme nikde takove pravidla nejsou, nebo jsem slepy a prehledl jsem je temer jako tuto zminku o poradanem MCR. Je zde naposled aktualizace tri roky stara.
Jak se ma clovek pripravit na soutez, ktera je za dva mesice a nezna ani podrobna pravidla?
Nebo je to pouze soutez nazvana MCR, ktera je jen pro lidi obeznamene s konnanim a pravidla uz znaji driv nez ostatni?

Toto mi neprijde zrovna jako dobre PR pro strelecky sport pod vedenim CSS.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěže ČSS

Příspěvek od Vaskent » 20 bře 2016 18:33

na toto navážu... V letošním roce zažádal o pořádání MČR v Benchrestu SSKP Sokolov a bylo mu MČR přiděleno. Ale "tradiční" pořadatel mistrovství se rozhodl že ho toto nezajímá a uspořádá vlastní MČR v Benchrestu pod hlavičkou ČSS... No tak nevim zda tomu nerozumim já, nebo je nesmysl opravdu takovyto postup? :D

co se propagace týče, to ví každý jak na tom ČSS je... Je to velice tristní. Pamatuji si, když Luboš Opelka byl jakoby státní trener, že měl povinnost hlava nehlava ihned po návratu z akce napsat článek o akci spolu s hodnocením akce... A to bylo bezvýjmky vyžadováno obratem (jistě nevíte kdo na to nejvíce dbal...). No a nyní je po ME, je po thajském SP (kam se s ohledem na peníze a na termín konání vubec původně nemělo jet, no a jeli jen lidi, co nemají místa na OH....) a stále pokud se nemýlím žádná správa o tom, jak se střílelo na ME, proč tam byly celkově o několik kategorií nižší výsledky než na obdobných akcích jinde, nic o pěkném výsledku ve vzduchovce Gabiny Vognarové ve vzduchovce v Bangkoku a ani o 6.místě Adely Bruns Sýkorové ve stadnartu... No třeba se ještě letos dočkáme ;)
Odpovědět