Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 28 úno 2018 20:05

Presne tak :-) I keď mne to išlo ľahko.


QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Uživatelský avatar
daritu
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2010 20:38

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od daritu » 16 bře 2018 12:52

Zdravím všetkých.
Tiež som majiteľom tejto vetrovky a aj kedˇ som si prečítal celé vlákno podobný problém som nenašiel.
Nič som sňou zatial neriešil, až kým som nemusel vymeniť nejaké o krúžky, pretože mi unikal vzduch.
Kedˇsom ju rozobral zistil som že hlaveň nie je rovnobežná s kartušou.
Na obrázkoch je vidieť rozdiel s objímkou a bez objímky. Ten rozdiel je veľký. Je to na reklamáciu, alebo
je to v poriadku?
Hlaveň som kontroloval na skle /inú možnosť nemám/, vyzerala v poriadku.

Obrázek
Obrázek
Ďakujem za akékoľvek odpovede.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 22 srp 2018 18:53

Ahoj.

V týdnu jsem zakoupil SPA PR900W. Za ty peníze vypadá bohovsky, padne do ruky, je lehká, takže půjde snadno střelba ve stoje, takhle na první pohled z dálky nemám co vytknout.
Ještě si nejsem jist správností svého počínání ohledně nastavení, ale dnes se mi ji povedlo s puškohledem Valiant Lynx 3-9x40 vyladit tak, že jako začátečník, v mírném větru, na 20m, s Diabolo JSB Exact heavy, jsem dal centimetrovou černou desítku na terči velice jistě, docela doprostřed. Tedy masaker, a přesnost. O takových výsledcích se mi nezdálo s žádnou dosavadní puškou, kterou jsem dostal do ruky. Prostě SNIPER. :-)

Mno a teď k tomu negativnějšímu:
Vehement na vkládání jednotlivých diabolek je trošku zlobivý, a rád vyjíždí (nakládám ze strany proti směru zásunu kolejničky onoho vodícího vehementu pro diabolku, zásobníček jsem zatím nepoužil). To mě dost štve. Také místa na vložení není nazbyt. Zepředu montáž puškohledu, nad je puškohled. Asi je třeba si zvyknout.

Množnosti polohování puškohledu s původní montáží jsou špatné - jsem nadoraz dopředu, a myslím si, že mi to nestačí.

Hlaveň od závěru směřuje mírně dolů. Odhadem 2mm po celé délce. Hlaveň je vpředu přesně držena objímkou zadního mířidla, která vede do předpažbí, a asi drží i tlakovou nádobku, takže s tím asi vesměs nejde nic dělat.
Pozorovatelně ohnutá není, ale jednou to asi rozeberu, a poválím na mramorové desce...
Řekl bych, že s tím uchycením hlavně jde o výrobní tolerance. Když jsem měl puškohled uchycený na místě zadního mířidla, tak to střílelo 46cm pod kříž, mimo zorné pole puškohledu. Po namontování montáže puškohledu na zadní úchyty se problém hodně spravil, a už to jde snadněji uklikat. Je tohle normální? Já bych čekal, že všechny úchyty ohledně míření budou mít stejnou rovinu, ale očividně se tomu tak neděje.

Výkon zdá se být menší, a i když to nemám spočítáno, vyletí z toho hodně diabolek, než tlak hodně ubyde. Asi to někdy doměřím a doladím do 16J...

Každopádně se s ní sžívám, a zdá se, že budu velice spokojený.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 22 srp 2018 20:54

Pár postřehů k tomu co bylo napsáno víše. Doporučuju používat zásobník. Nějaký čas jsem zkoušel také jednotlivé ládovaní zásobník je však pohodlnější. Hlaveň jsem zkoušel rovnat a však v 5,5 co byla to nemělo smysl už i pro její rozptyl. A že jsem si s tím dal dost práce aby byla co nejrovnější. Stejně jsem nakonec skončil u hlavně ze Slávie. Optiku na ní nyní nepoužívám a raději trénuji přes mířidla na 20 a 35m . Na 20m není problém cinkat o terč 4cm, u 35m každou 2 v průměru. Také je znát rozdíl tlaku v kartuši přeci jenom není v ní regulátor. Na plinkačku to není špatná hračka. Kanálek transfer portu mám 3mm a výkon se pohybuje od 15j do 16,5 při 110 bar 5,5mm a váze diabolky 1,03g. Při rozpětí tlaku 200 -100 bar dám cca 6 zásobníků po 8ks.
Stahování hlavně může dělat objímka, respektive nepřesnosti z výroby závěru, tím že je vyšší než má být jde hlaveň dolu. V tom případě se to nechá vyřešit novou objímkou či úpravou závěru.
Je to lehká puška prioritně určená k lovu, není to terčovka a člověk s tím musí počítat. Za tu cenu je to výhodnější investice, jak pružinovka i když tuning od Strixxe jí hodně šlape na paty. I ta kvalita odpovídá ceně.
Něco by se už našlo :-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 22 srp 2018 21:18

Ano, zásobník jistě vyzkouším, a asi by mě to i o kousek víc bralo, protože se člověk tolik nevyrušuje od střelby.
Ano, o 5.5 kalibru jsem něco načetl. SPA v 5.5 má pokud vím tenčí hlaveň právě o ten rozdíl kalibru, a také bývá větší rozptyl. Já to sice mám i na terčovou střelbu, ale jenom tak velice rekreačně, a na to se mi to docela osvědčilo. Alexxxusova recenze mě trošku zneklidnila tím, že ze 30-40m trefí plechovku, mno ale dnes jsem viděl, že s tím půjde trefovat spíš úplně snadno i takové lamě, jako jsem já. I 50m možno, no to se uvidí, až se dostanu na tak velkej plac. Totiž, měl jsem štěstí, puška přišla natlakovaná. Pumpu ještě nemám, teprve mi jede DHLkem z německa...

Střelba přes mířidla pro mě machrovina. Nikdy mi to nešlo. Ale střílel jsem s dost blbejma, nebo doj*** vzduchovkama. Tady u SPA je muška tak tlustá, že s tím se prostě nedá dělat :-) Asi si vytisknu na 3Dčku nějakou pěknější, tenčí...

Rozdíl v tlaku teprv musím ověřit, neměl jsem tu možnost, protože jsem hodně vystřílel jen kvůli tomu, abych nalovil puškohled.

Jestli naměřím málo, tak transferport asi půjde na 2mm...

Ano, to s tím závěrem je také možnost. Sice sedí přesně, ale může být objímka o 0.5-0.7mm výš, a už to udělá takovýhle rozdíl. No, pokud to jde doladit, a nic se tomu neděje, asi s tím problém nemám.

Co se výběru týká, určitě bych chtěl všem, kdo se na pomoci s výběrem podíleli, všem co tu psali dobré rady ohledně dalších značek pušek, čerpal jsem z toho.

Po prvních dvou dnech čtení jsem chtěl Hatsana, pak Gamo, a nakonec jsem se dočetl "až sem". :-)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 22 srp 2018 22:08

Mušku jsem si zeslabil. Vybrousil jsem si jí do špičky aby to nebylo takový tlustý heblo. Nyní koukám na špičatý trojúhelníkový profil a jsem spokojený. S optikou střílím také ale na to mám 4,5 AA510.
Něco by se už našlo :-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 23 srp 2018 09:48

Zajímalo by mě, jestli je normální, že úchyt zadního mířidla může být jinde než "na ose" oproti úchytu u závěru.
Viděl jsem, že všichni ostatní to chytají dozádu, a funguje jim to - mě taky.
Nicméně mi to není příjemné na polohu puškohledu, a zmenšuje to vzdálenost úchytů, a tedy přesnost, a zvyšuje to možnost vibrací atd...
Asi to budu muset řešit jinou montáží, nebo Bůh ví jak.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 23 srp 2018 14:51

Asi to bude běžné. Puškohled jsem tam měl také trochu krkolomně, poté jsem dospěl k názoru že nejlepší budou otevřené mířidla.
Něco by se už našlo :-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 23 srp 2018 17:48

Dík. No je to pro laika podivné, ale asi je to tak.
S Namontovaným puškohledem dozádu to lítá přesně.
Dnes, opět ve větru, 20m, JSB Exact heavy - krom pár rozívených rozklepaných výstřelů očividně dost jinam, to všechno lítalo do 15mm soustřelu. Jenže už mám prázdno, a musím počkat na pumpu, než dorazí.
Mikrofonem jsem se pokoušel měřit rychlost. Vím, že to přesně nejde, ale 198 m/s s EXact heavy zní velice věrohodně. To je 13J s poklesem tlaku. Na plnej to asi těch 15-16 může mít. Takže dobré, radost. Už jsen se s tím dobře naučit.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 23 srp 2018 20:55

S poklesnutím tlaku k jaké hodnotě? Většinou to funguje tak, že největší výkon se pohybuje okolo 90-110bar. Tam bývá vrchol největšího výkonu. Směrem k většímu tlaku výkon klesá protože na ventil působí větší síla a pod už je zas malý tlak. Je to laicky popsáno, odborníci prominou. Proto se dávají regulátory nastavené na tlak cca 100bar nejen do této pušky.
Upnutí hlavně není zrovna dobře navrhnuté, je to skoro odfláklé ovšem za tu cenu nemůže člověk očekávat zázrak.
Něco by se už našlo :-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 24 srp 2018 12:07

Pokles na 110bar. Podle recenzí to vypadá, že špička výkonu je poněkud výš. No, zkusil bych jí klidně I najít a doměřit to, ať se dostanu na těch 16J.
Co jsem viděl nějaké grafy, tak po nahuštění byl výkon na nějakém pátém až sedmém výstřelu. Tedy spíš 160bar. Ale nemám to ověřené.
Upnutí hlavně rozhodně není nejlepší, ale od číňana za ty peníze opravdu asi nejde čekat víc.

Spíš mě trápí, že jestli to všechno dopiluju, donastavím, a přijde nějaká praxe, tak 9x puškohled vůbec nemůže stačit. Asi budu muset pokračovat na 12x nebo 16x. Pěkně to stříleníčko umí lézt do peněz :-).
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Vigomat » 24 srp 2018 12:35

Vcera jsem strilel se 4x32 na 30m a taky to jde. Sice kriz uz skoro zakryje 7mm tecku od fixy ale jde to. I na diru od diabolky to jde ale je to opruz. Taky proto mam na ceste tu 4-16. Nicmene s 9 to do 50m musi jit :)

Jinak parada ten soustrel.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 24 srp 2018 12:54

Jo, taky jsem nadšený.
U mě je ta střelba zatím opravdu hodně vizuální věc, a le čím víc je vidět nepřesnost a moje klepavost, tím snáze se to koriguje. Jinak kříž samozřejmě dost velkej je, v tom problém není.
Když si to vemu jak to psal Alexxus: Na čtyřicet metrů plechovku – tak to nemůže být se současnou sestavou vůbec žádnej problém.
Víkend jedu pryč, ale pak se do toho zas dám, a určitě postnu finální výsledky. Pumpa už je v mých rukou, tak když jí nic nebude, nic mi nebude bránit v pokusech a měřeních a úpravách….
Díky za pomoc, rady, info...
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 26 srp 2018 15:40

Právě jsem se dostal k pumpě a k plnění.
Velice to ufukuje skrzeva quickfill ventil (v té špičce), mno a Alexussovo pojednání o této situaci nelze vyčíst, páč mu asi momentálně nejede web.
// Už jsem to vykoumal. Pozice, pozice, pozice :-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Crashpc » 28 srp 2018 19:27

// A naposledy:

Dnes jsem střílel docela hodně. Nejvíc času mi dává zabrat porozumění puškohledu, a jeho obsluha na různé vzdálenosti. Ono je jednoduché si to na terči nastavit, a pak pálit do černého, ale takhle se s puškohledem nedá fungovat na všechny disciplíny a situace. Tak to je jeden z velkých domácích úkolů.

Dále určitě přemýšlím nad třetím bodem uchycení hlavně pro jistotu přesnosti, a jak se dnes ukázalo, možná i nad redukčním ventilem, protože změna tlaku v pušce na střelbě JE znát. Nejvíce pak při nižším tlaku pod 120bar.
Dnes jsem to dojel na 100bar, což mi vpodstatě asi relativně zkazilo zástřel a poslední střelbu na kovový terčík:

Střelba vleže s oporou, diabolo JSB Exact, vzdálenost 31-32m, stále začátečník, mírný vánek:

Obrázek

Horizontální výchylka na střed diabolky (tak bych asi vědecky měřil) 8mm.


Vertikální výchylka bohužel cca 1", hodně kvůli klesajícímu výkonu zbraně směrem ke 100bar

Obrázek

Už bylo v puškohledu jasně vidět jak to lítá, a jak diabolka opisuje pěkný oblouček.
Věřím, že se stálým tlakem by tam těch 10mm asi taky šlo dostat.

Za mě maximální spokojenost! O plechovky na 40-50m se vůbec nebojím.
Bohužel, tak velkou zahradu nemám, takže budu koukat po nějakém pěkném místě, nebo větší střelnici. :-)
Odpovědět