Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
steag
Příspěvky: 19
Registrován: 18 říj 2015 21:05

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od steag » 21 črc 2016 18:56

Docela by jsem chtěll vědět kolik sní jde ystřelit konstantních výstřelů. Já teřabs mam QB 79 a občas pinknout plechovku na třebas 30 metru neni vubec problem. Ani se mi nezdá tato zbran se zásobníkem na vzduch za tu cenu špatná (Jasný neni to AA 410 ani jinej poklad za 15k a víc ale pro deti super) Jinak Pružiny a Hlaveň se dá vždy vyměnit.


checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od checkroot » 23 črc 2016 20:56

Ten bipod je připevněný v samořezném nebo šroubovacím očku?
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od HonzaKLE » 24 črc 2016 22:18

Koupil jsem bipod s očkem s metrickým závitem (s vrutem zrovna nebyl). Do dřeva jsem vyřízl závit a z vnitřní strany zahloubil pažbu pro podložku a samojistící matici.
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od HonzaKLE » 29 črc 2016 07:33

Pomalu této flintičce pronikám do hloubky.
Hodně mi pomohly a důvěru dodaly tyto stránky http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/vet ... r900w.html, http://forum.fieldtarget.cz/viewtopic.php?f=8&t=919 a toto video https://www.youtube.com/watch?v=AnUcmgYdETc
Špatně mi fungovalo natahování bicí pružiny tak jsem ji rozebral. Trubku kde se pohybuje úderník jsem odhrotil, navíc zde byla nateklá barva takže jsem všechnu odbrousil a namazal. Teď chodí pěkně plynule.
Doporučuji zalepit kličku nabíjení, zůstala mi v ruce, nevšiml jsem si že se povoluje. Tady bude asi první tuning, klička je poměrně malá a po pár natahování bolí prsty.
Také se mi zdá že má výkon menší než deklarovaných 16J. Upravit výkon půjde poměrně snadno výměnou transferportu, jenom je potřeba měření. Nemáte někdo na prodej nepotřebné Air Chrony MK1 nebo MK2?
Spoušť je úplně v pohodě, ladit se sice nedá ale chodí hladce.
Ještě přikládám výkres transferportu, otvor je potřeba vyvrtat dle potřeby. Ve zbrani je osazen transferport s průměrem otvoru 1,5 mm, v balení je přibalen transferport s průměrem otvoru 3,5 mm.
Ať vám to střílí, Honza.
Přílohy
transferport_a4.pdf
(21.32 KiB) Staženo 752 x
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od HonzaKLE » 01 srp 2016 11:15

Včera jsme měli střílení s dětmi a byly nadšené z této zbraně. Vystříleno dobře 500 ks diabolek, zbraň bez závad, jenom na zásobník musel člověk dávat pozor aby děti dotlačily diabolku až do hlavně, jde to někdy ztuha, a pokud cukly zpátky nabily dvě diabolky. Na 30 m neměly děcka problém kácet biatlonové terče každou ranou. I to pumpování byla nakonec docela dobrá zábava, tatínkové se střídali :D .
Posílám nástřel na 10 m s oporou, horní je od 11-ti leté holky, spodní 8-mi letá holka.
Přílohy
CCF01082016_0000.jpg
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od HonzaKLE » 05 zář 2016 21:08

Další poznatky se zbraní.
Podařilo se mi zakoupit chronometr a provedl jsem měření rychlosti (výkonu).
S dodávaným transferportem s otvorem o průměru 1,5 mm byl výkon cca 10 J. Experimentoval jsem s většími průměry otvorů, průměr 1,8 mm dával výkon cca 15 J což nekorespondovalo s dostupným měřením na internetu.
Po proměření součástek jsem zjistil, že dodaná pružina úderníku má stejný vnější průměr jako uložení v úderníku tj. 10 mm.
Pružina šla do otvoru v úderníku vložit ztuha. Převrtal jsem otvor na 10,2. Rázem se zvýšil výkon a s transferportem o průměru 1,5 mm dává cca 15,5 J což odpovídá měřením na internetu.
Tip: protože nemám přístup k soustruhu, druhý dodaný transferport s velkým otvorem jsem zaletoval a vrtám otvory dle libosti. Nápad není můj, četl jsem někde na polském fóru.
Přílohy
transferport_1_5_0_51g.pdf
(18.19 KiB) Staženo 143510 x
Pope
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2016 14:30

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pope » 21 zář 2016 20:59

Objednal jsem si Artemis PR900W - dorazila dnes a byl jsem příjemně překvapen. Rozhodně je to mnohem víc, než bych za tu cenu očekával a když vyčistíte hlaveň, je i mnohem přesnější než jakákoli pružinová - ani spoušť není špatná a alespoň je hliníková... za některé větrovky zaplatíte dvakrát tolik a dostanete plastovou spoušť... sedmiranný zásobník funguje bez větších problémů.

To nejlepší je, že se vzduchovkou přijde i "správná" průchodka na vzduch pro americký trh. Chronograf říká při tlaku 150 bar 550 fps nebo 167 m/s v ráži 5,5 mm s JSB Jumbo 1.03 g, to je 14,13 Joule.

Trvá 15 minut, rozebrat zbraň a dát tam novou průchodku - a chronograf říká při tlaku 150 bar 850 fps nebo 259 m/s, to je 34,5 Joule.

Samozřejmě jsem to pouze vyzkoušel a následně ihned vrátil do původního stavu pod zákonný limit 16 Joule - ale rozhodně mě překvapilo, že vše, co potřebujete k přestavbě, přijde i s větrovkou.

Stojí za zmínku, že dostanete i kompletní sadu náhradního těsnění - opět věc, která často není ani u mnohem dražších větrovek.

Když pořádně vyčistíte hlaveň před první střelbu, tak s optikou není problém, sypat na 25 m vše do jedné díry, tj. ani přesnost tady není problém. Zbraň je velmi tenká a lehká (méně než 3 kg) a téměř působí jako hračka.

Zbraň mohu tedy vřelé doporučit jako první větrovku, nebo klidně i druhou nebo třetí :-)

Pokud někdo máte v úmyslu, instalovat přiloženou průchodku vzduchu, uvědomte si prosím dvě věcí: za prvé porušíte zákon, za druhé není problém, s takovou energii zabít člověka klidně i na dálku přes 100 metrů - ne, že by to s 16 J nešlo, ale 35 J vyžaduje obrovský respekt a potřebujete víc než jen pár kusů novin, abyste diabolku spolehlivě zastavili. Diabolka má na 100 m kolem 14-15 Joule, tj. to, co máte s legální verzí na ústí hlavně. Tj. nedělejte kraviny...

Máte někdo stejnou větrovku? Jaké s ní máte zkušenosti?
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 26 zář 2016 21:24

Ahoj. Tak dnes som si ju objednal aj s pripojovacou hadicou na plnenie. Este musim 300 barovú fľašu na vzduch, aby som ju vedel používať :lol:
Nevieš prosím Ťa, či je "tuningový" transferport bežnou súčasťou každého balenia?
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 30 zář 2016 19:34

bobpet píše:Ahoj. Tak dnes som si ju objednal aj s pripojovacou hadicou na plnenie. Este musim 300 barovú fľašu na vzduch, aby som ju vedel používať :lol:
Nevieš prosím Ťa, či je "tuningový" transferport bežnou súčasťou každého balenia?
Ahoj, já jí mám teprve pír dní a jsem z ní celkem nadšen :-). K této větrovce jsem dostal plnící pin a sadu náhradních těsnění. Těch těsnění tam je hodně kusů a více druhů. V balení žádný transferport nebyl. Objednával jsem z zbrane-vzduchovky.cz. Jo a budeš potřeboval rychlospojku k plnící hadici, jinak nepojíš hadici s pinem. Hadice má šroubovací koncovku a pin má koncovku pro rychlospojku a žádný závit..
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 01 říj 2016 09:09

Nevíte, jestli zásobník SPA CP-9M a SPA CP-7M, který je určen pro vzduchové pistole SPA bude kompatibilní se vzduchovkou SPA PR900W?
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od DFender » 01 říj 2016 12:05

bobpet píše:Ahoj. Tak dnes som si ju objednal aj s pripojovacou hadicou na plnenie. Este musim 300 barovú fľašu na vzduch, aby som ju vedel používať :lol:
Nevieš prosím Ťa, či je "tuningový" transferport bežnou súčasťou každého balenia?
Není, potřebuješ k němu soustruh :-)
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 01 říj 2016 19:55

Zdravím... Takze puška mi v stredu prišla, objednával som ráž 5,5mm z pažba sk. V krabici sa pri puške nachádza ako príslušenstvo: bohatá sada gumených tesnení - o krúžkov, jednoduchý pin do quick fillu zásobníka vzduchu pušky, ktorý sa pripája k tlakovej fľaši cez rýchlospojku, zásobník na 7 diaboliek, a aj očakávaný mosadzný transferport s 4 mm otvorom :D . Vo štvrtok mi syn z Topoľčian, z Merkuria.net predajne, priniesol tlakové fľaše - slávne tankové dvojča z NZ skladov, ešte zaplombované, komplet aj s brašňou v ktorej bol dýchací automat s príslušenstvom i sadou tesnení, a piatok mi prišlo objednané, na mieru kompletne zostavené prepúšťanie z fľaše do pušky :o . Inak puška mi prišla natlakovaná na 150bar, takze bola príležitosť ju hneď aj vyskúšať. Striela slušne, narýchlo, pred vyčistením hlavne, som mal na 10 m cez mieridlá sústrel tak na 2€urovku. Chystám sa ju rozobrať, vyčistiť, premazať, trocha "vylepšiť", osadiť na ňu optisan cobra, a potom uvidím. Zatiaľ som spokojný. Veeľmi 8)
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 01 říj 2016 20:05

bobpet píše:Zdravím... Takze puška mi v stredu prišla, objednával som ráž 5,5mm z pažba sk. V krabici sa pri puške nachádza ako príslušenstvo: bohatá sada gumených tesnení - o krúžkov, jednoduchý pin do quick fillu zásobníka vzduchu pušky, ktorý sa pripája k tlakovej fľaši cez rýchlospojku, zásobník na 7 diaboliek, a aj očakávaný mosadzný transferport s 4 mm otvorom :D . Vo štvrtok mi syn z Topoľčian, z Merkuria.net predajne, priniesol tlakové fľaše - slávne tankové dvojča z NZ skladov, ešte zaplombované, komplet aj s brašňou v ktorej bol dýchací automat s príslušenstvom i sadou tesnení, a piatok mi prišlo objednané, na mieru kompletne zostavené prepúšťanie z fľaše do pušky :o . Inak puška mi prišla natlakovaná na 150bar, takze bola príležitosť ju hneď aj vyskúšať. Striela slušne, narýchlo, pred vyčistením hlavne, som mal na 10 m cez mieridlá sústrel tak na 2€urovku. Chystám sa ju rozobrať, vyčistiť, premazať, trocha "vylepšiť", osadiť na ňu optisan cobra, a potom uvidím. Zatiaľ som spokojný. Veeľmi 8)
Já mám právě 4,5mm verzi. Zatím jsem spokojen, akorát to natahování kličky je takové nespojité, jakoby se mírně zadrhávalo. Nevím, jestli to je u každého kusu takhle, nebo jen u mého. Dá se to rozebrat, bez toho, aby bylo vidět, že jsem to rozebral? Myslím kvůli záruce.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 01 říj 2016 20:33

Ahoj. Ten záver to robí aj mne, v druhej polovici chodu pri zasúvaní diabolky ako keby v jednom bode zadrhával.... Zato spúšť má omnoho jemnejší chod, pri porovnaní s QB78. A k Tvojej otázke: myslím že skúsené oko mechanika na hlavách imbusových skrutiek zľahka odhalí, že zbraň niekto rozoberal :( Ale zas na druhú stranu - pri rozoberaní nemáš čo pokaziť :) A zbraň je tak jednoduchej konštrukcie, že si nemyslím, že by sa pokazila, a teda že by ju bolo treba reklamovať.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 02 říj 2016 16:34

Tak jsem dělal částečnou rozborku PR900W (kromě tlakové části). Jeden pidi okroužek byl roztrhlý - jeden ze dvou malých černých, co se navlíkají na nasouvací část hlavně. Jinak občas nějaká špona v sedle o-kroužků nebo nečistoty v závitech. Manometr jsem povoloval i utahoval kleštičkami. Je to dost pakárna s kleštěmi. Jak jsem ho utahoval, tak jsem si udělal vryp do sklíčka nebo plexiskla. Nevíte o nějakém vhodném nástroji na ten manometr. Měril jsem, že by to mělo jít s trubkovým klíčem velikosti 24, ale ten klíč má moc velký vnější průměr, takže se tam asi nevejde..
Odpovědět