Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 29 pro 2016 21:03

Pokud budes chtit redukcak na tuto vzduchnu,tak mam zato,ze jsem ho videl nekde na netu jako hotovy kus i s komorou v celku ale nevim,co za nej chteji.V kazdem pripade to s timto jejich typem reglu obnasi ztratu manometru,ktery pak nelze do niceho namontovat.Ten valecek pro manometr musi z kartuse pryc.Take ten valecek nemam ale doslo k uprave a manometr je na svem puvodnim miste,akorat nemeri tlak v kartusi ale tlak v redukovane casti komory.Chtel jsem tento manometr zachovat,je to trochu slozitejsi na montaz ale funguje to.


j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 30 pro 2016 21:48

Mám vystříleno tak 300 diabol. Střílím při tlaku od 140 do 175 kPa. Chybějící regulátor je znát hodně na soustřelu. Dnes jsem zkoušel střelbu na 60m a na terči gamo se vejdu do černého, to je nějakých 65mm, při použití stratonů. Takže to není zas tak hrozné, ale zásadní je hlídat tlak. Dofukuji po 8-10 ranách.
Na povolování nanometru jsem upravil obyčejný ořech z goly 24mm. Stačí odtočit cca 6mm od kraje na průměr 28mm, aby ořech zapadnul do pažby. Je to levné, rychlé a naprosto funkční.
Také jsem si všimnul proč začíná drhnout klička závěru. Při výstřelu tluče hřídel kličky o zarážku a po několika výstřelech se materiál nahrne do drážky kudy hřídel chodí. Lehkým opilováním se to na delší dobu odstraní.
S přesností se za stejné peníze dostanu na větší přesnost s tímto systémem jak s pružinovkou. Na druhou stranu, se výkon u pružinovky dá vytáhnout větší, při použití plynové pružiny. Prostě takové něco za něco.
Něco by se už našlo :-)
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 01 led 2017 10:45

Jestli se da vytahnout vetsi vykon z pruzinovky jak jak z PCP,tim si nejsem jist ale co se tyce presnosti,tak tam je rozdil zcela jasny.Absence regulatoru je take jasna vec.Nyni se pracuje na blokaci uderniku aby nedochazelo k nezadoucim vibracim,ktere zpusobuji zname prdeni.Abych pravdu rekl,ani jsem nezkousel jak to funguje bez reglu a tak nemohu posoudit presnost.S reglem je to jine a to vse s orig hlavni a se zasobnikem.Ano vse proslo nejakou upravou aby nabijeni probihalo ciste a plynule jak po masle.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 06 led 2017 15:30

Našiel som predajcu regulátorov tlaku, ktorý má v ponuke regulátor aj pre túto pušku. Má ich dokonca dva druhy, avšak ak sú obrázky autentické, tak rôznych vzhľadov - konštrukcie:
prvý pre pušky SMK
http://laneregulators.com/shop/tuning-p ... lancet-smk
a druhý pre pušky SPA
http://laneregulators.com/shop/tuning-p ... lancet-spa
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 07 led 2017 09:55

Regulator pro SPA je jiste dobry ale neznam jeho rozmery ani obsah komory.Take mi neni znamo jestli se po montazi tohoto reglu zachova manometr,nebo jestli je treba jej odtranit.Osobne ho mam zachovany ale urcuje tlak pouze v redukobane casti,coz mi nevadi.Jen pro predstavu.Pri komore 13cm3 a tlaku 80bar to v pohode v rozmezi 150-90bar v obsahove casti postaci na 4 zasobniky pri 16J.
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 08 led 2017 10:54

Blokovani uderniku uz je hotove a funguje dobre.Zadne prdeni se neozyva a je to znat jak na presnosti,tak i na spotrebe.Bohuzel nemam zadnou fotodokumentaci ale postaci protahnout spousteci cast o 20mm , pod tuto cast na cep pridelat zapadku a spojit slabou pruzinkou.Zadne kaleni neni treba nebot nikde nejsou zadne extremni sily,ktere by pusobily destrukcne.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 08 led 2017 11:22

Neviem či aj v tomto linku predajca neponúka riešenie toho "prdenia" pri výstrele
http://laneregulators.com/shop/tuning-p ... de-twanger
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
jiri38
Příspěvky: 28
Registrován: 26 kvě 2008 17:31

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od jiri38 » 08 led 2017 13:13

To se mi nezda,nevim jak by to melo zabranit rozkmitani uderniku.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 08 led 2017 14:50

Ani ja tomu veľmi nerozumiem, ako by to malo rezonovaniu - kmitaniu zabrániť, ale keď som dal do prekladača preložiť sprievodný text, tak tam také niečo píše..
Preklad: Niektoré vzduchovky môže mať hroznú ding, ping alebo brnknutí potom, čo bol prepustený. Tento počuteľný hluk je spôsobený rezonancie v vzduchojemu prevádza do zásob, ktoré potom pôsobia ako rezonančná doska (Tuning vidlice).
Začal som robiť tieto De-Pinger / Twanger / rezonátory pred 20 a viac rokmi a oni sa zastaví akúkoľvek rezonanciu spôsobenú výpustného ventilu a vzduch vo vnútri zásobníka.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Branik
Příspěvky: 36
Registrován: 09 led 2017 10:33

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Branik » 12 led 2017 17:32

Zdravim. Dovolte mi predstavit sa a poprosit o radu, pomoc.
Byvam pri Bratislave, skusenosti so vzduchovkami male, len sused ma CZ200S, par krat sme spolu stielali a zapacilo sa mi to. Este strielam doma v garazi z plynovej airsoft pistole (beretta M92F od tokyo marui - super) a mam aj crosman vigilante - s tym strielam na vzduchovkovy terc na 6m - dost ma to chytilo :)

Otazka, po niekolkodnovom citani for, videi na yt atd som sa rozhodlol pre PR900W s ohladom na rozpocet, 400Eur za CZ200S mi pride vela...

Rozmyslam nad kupou z Allegro.pl, nova tam vychadza 800poskych zlotych co je 183Eur.

Ale nadabil som na tuto ponuku:

ma to byt kus upravena PR900W za 999 zlotych / 228Eur

http://allegro.pl/artemis-kandar-pr900w ... 12445.html

original text

Wiatrówka w wersji Lvl.1 przeszła następujące modyfikacje:

* Usunięcie nadlewek, zadziorów, ostrych krawędzi i wszelkich niedoróbek fabrycznych
* Usunięcie fabrycznych "smarów" i poprawne smarowanie wszystkich elementów
* Montaż transferportu o zmniejszonym przepływie w stosunku do oryginału
* Dorobienie regulacji długości pierwszej oraz drugiej drogi spustu
* Wymiana sprężyn spustu na "lżejsze"
* Planowanie i polerowanie części współpracujących spustu
* Wymiana wszystkich uszczelnień na wysokiej jakości markowe Oringi
* Zmniejszenie napięcia wstępnego sprężyny zbijaka
* Polerowanie zbijaka i popychacza śrutu
* Planowanie i polerowanie zakończeń sprężyn zbijaka i zaworu strzałowego
* Poprawa portu ładowania
* Wykonanie nowej korony lufy

preklad paste z google translatora:

Vetrovku verzia Lvl.1 prešiel nasledujúce zmeny:

* Odstráňte pasce, ostré hrany, ostré hrany a akékoľvek niedoróbek továreň
* Odstránenie továrne "mazivá" a správne mazanie všetkých dielov
* Inštalácia transferportu znížený prietok v porovnaní s pôvodným
* Dorobenie nastavovanie dĺžky prvej a druhej drahy spuste
* Výmena pružiny mozgov "ľahší"
* Plánovanie a leštiace časti spolupracujúce spúšť
* Výmena všetkých tesnení na vysoko kvalitných značkových O-krúžky
* Znížte predpätie dodgeball
* Leštenie dodgeball a posunovač výstrel
* Plánovanie a leštenie koncov ventilové pružiny vybíjanej a trhacie
* Vylepšené nabíjanie portu
* Zavedenie nového korunového barel

Chcem sa Vas spytat ci mate skusenost s nakupom z allegro, ci si myslite ze uvedene upravy stoja za tych 45Eur navyse kedze nemam ziadne skusenosti s rozoberanim a upravovanim vzduchoviek a celkovo na nazor...
Pripadne ci mam kupit z sk, cz inet obchodov za ca 222 Eur.
Etse sa chcem spytat ci nema niekto skusenost so strankou http://www.allegropl.sk/ - sprostredkuvaju nakup z polska, neviem sa tam nikde docitat kolko si beru navyse....
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 21 led 2017 16:32

Ahoj, tak jsem si byl dneska zastřílet s PR900W na rampouchy, co visí ze střechy a je to parádní zábava :-). Střílel jsem tak z 10 až 15 m a mířil nad okap, abych ho nepoškodil. Sundávalo to i rampouchy s průměrem 50 mm :-).
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 21 led 2017 20:14

Výborný nápad - námet :idea: Pri najbližšej príležitosti skúsim :D
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od bobpet » 23 led 2017 17:47

Branik, ahoj.
Priamu, nesprostredkovanú skúsenosť s nákupom z alegra.pl nemám.
A k druhej časti Tvojej otázky, ak si inzerentom citovaný rozsah prác na puške nedokážeš sám urobiť, tak Ti odovedám Áno, stojí to za tie peniaze, lebo na nej urobil najnutnejšie úpravy - údržbu, čo sa týka odmastenia a dôkladného vyčistenia, vyleštenia pohyblivých častí, a výmeny tesnení za trvácnejšie.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 25 led 2017 23:52

Tak jsem si dal tu práci a srovnal hlaveň na desetinu. Jen mě překvapuje ta měkota. Stačí působit váhou půl kila na konci hlavně při čemž byla upnutá v soustuhu a konci druhém a nevratné ohnutí bylo o zhruba 1mm. Hlaveň byla zohýbaná do šroubovice. Nyní je vyrovnaná co to jen šlo, ale zatím ji montovat zpět nebudu, protože si stačí ťuknout auž to bude zase šišaté. Nedivím se že při montáži je zohýbají, na 5,5 by měly přidat na průměru minimálně 2mm. Určitě by se jim to vyplatilo i kdyby puška stála o 500,- více.
Jinak až na malinký pokles tlaku (někde malinká netěsnost) stále střílím.
Něco by se už našlo :-)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 27 led 2017 13:04

Stále mě to nedalo, proč se sekají diabolky ze zásobníku a občas i z jednoraného. Několikrát jsem měl zbraň rozebranou a stále jsem na nic nemohl přijít. Až dneska jsem zjistil v čem je zakopaný pes. Při výrobě se nestrefily s uložením hlavně proti nabíjecímu trnu. Dno uložení je o dvě-tři desetiny mimo. Tak jsem na původní hlavni zvětšil vrtání o 0,3mm a už do hlavně jdou diabolky jako po másle. Takže leštění a lapování bylo málo :lol: . Převrtání stačilo udělat po otvor transferportu hlavní je pak mírný náběh na původní 5,5 a vše pak zaleštit. Na původní jsem nacvičil a odzkoušel postup a už to mám i na hlavni ze slávie. Takže už jde i nabíjení ze zásobníku.
Něco by se už našlo :-)
Odpovědět