Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavel_S
Příspěvky: 53
Registrován: 17 zář 2016 19:46

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Pavel_S » 16 pro 2016 17:30

Co znamená, žes jí zkousšel na skle? Kompenzátor tam dopasovat jedině nějakej, co se upevňuje červíkama že jo? Pokud se takové dělají pro 15 mm.


j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 16 pro 2016 18:45

Protože doma nemám litinovou desku na měření, tak nejrovnější co doma najdeš je sklo. No a otočením na skle je vidět jestli to šajdá nebo ne. V soustruhu to je vidět lépe, na to mě nějak už nezbývají síly a čas. Je slušné počasí a tak makám v lese než se to zhorší.
Nad kompenzátorem jsem zatím moc neuvažoval. Buďto vytočím něco na soustruhu, případně upravím stávající (spíš ne) a nebo na hlavni udělám závit na klasiku od AA. Zatím vyhrává varianta a. Na to je však ještě brzo, rozhodnu se jak se do toho pustím.
Něco by se už našlo :-)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 17 pro 2016 18:56

Tak jsem dneska hodil hlaveň z 634 do soustruhu a poměřil. Při upnutí mezi hroty házela do 0,1mm. Originální 1,7mm a je do spirály, proto to střílelo ve spirále. Asi jim v 5,5 už nezbývá moc materiálu a hlavně se deformují. Co jsem viděl tak 4,5 je lepší. Konec jsem přetočil a už zbývá vyrobit objímku mezi kartuší a hlavní.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Termit » 17 pro 2016 20:52

Pokud je křivá hlaveň tak by to mělo tendenci střílet dle vzdálenosti z jedné strany n druhou, třeba nastreleno na 30m střed, na 10m do leva, na 45m do prava. Řešilo se to pootacenim hlavně tak aby ta vychylka byla čistě vertikální. Co se týče letu diabolky ve spirale tak se tu řešilo ze to muze dělat vyšší rychlost než zvládá hlaveň či diabolka, poškozená diabolka podavačem,třeba o grot na transferportu nebo zásobníku....nebo třeba hodně zbytečného vzduchu letícího za diabolkou a prý u tenké hlavně vibrace... Pokud bude hlaveň ohnutá, tak taky nepoletí diabolka do kruhu. Hlavně co používá Slavie nejsou špatné,také jsem používal než jsem přešel na HW.... 1400 za Slavii 3000 za HW a asi 2100 za CZ....oproti Slavii jsou potom velký rozdíly v přesnosti.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 17 pro 2016 21:47

Aha tak v tom je více faktorů :!: . Většina se snad eliminuje novou hlavní. Netrpím honbou za dokonalostí, bude mě stačit trocha přesnosti :lol: . Hlavně abych nemusel honit vzdálenost - vpravo či vlevo nadsazovat :?: . To doufám odpadne.
Něco by se už našlo :-)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od pellerm » 18 pro 2016 23:18

Já si myslim,že to nebude ani tak ohnutou hlavní jako něčím jiným. Moje SPA střílelo obstojně i s origo hlavní,ale měl jsem pujčený od kamaráda jeho SPA a to byla katastrofa. Na 30m se to pomalu nedalo udržet ve vzduchovkovým terči. Kdyby to lítalo na jedno místo a nedalo se to nastřelit na střed bych pochopil,ale tady šli dvě rány doprava další doleva nebo nahoru nebo dolů. Něco podobnýho mi dělal HATSAN a ať jsem s tím dělal co chtěl,upravoval ústí,leštil komoru aby nebyl otřep na transferportu nic nebylo platný pořád to mělo rozptyl jak z brokovnice nakonec jsem vyměnil hlaveň a najednou puška začala trefovat.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 19 pro 2016 06:48

No uvidím nová hlaveň je už na místě a přes den budu zastřelovat.
Něco by se už našlo :-)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 19 pro 2016 16:30

Hlaveň je dobrá :wink:. Střílí přesně, na 20m cca 3cm soustřel z ruky. Takže se to vyplatilo. Ještě budu muset vyřešit podavač diabolek. Ten je moc tenký a při vkládání, když si nedám pozor cpe diabolku nakřivo. Bude to chtít větší průměr tyčky, ta je mimochodem menšího průměru jak u 4,5 AA. To však možná až někdy, zatím si budu užívat novou hlaveň.
Něco by se už našlo :-)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od pellerm » 19 pro 2016 17:24

Ahoj,tak to je paráda hlavně že jsi spokojenej. I z větrovky za pár korun se dá udělat slušná puška aniž by se do ní cpaly horentní sumy.Ona až se ta hlaveň zajede tak se ten soustřel ještě zlepší, S výměnou toho trnu za větší budeš muset asi vyměnit i o kroužek v hlavni a změřit jestli větší trn projde zásobníkem. Já třeba zásobník nepoužívam vyhovuje mi jednoranka.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 19 pro 2016 20:41

Právě že i při jednorance diabola zadrhává. Průměr u těsnění zůstane. jedná se o špičku co tlačí před sebou diabolku. Tím že tam je malý průměr tak v sukénce diabolky má velkou vůli a diabolka někdy nejde čistě rovně. Při porovnání s tím co mám doma bych si typnul, že konstruktér udělal jedinou změnu mezi kalibrem 4,5 a 5,5 hlaveň a zásobník. Přitom to původně byla 4,5, se kterou může být tato flinta dobrá už v základu.
Drhnou tam stratony, boxery a standardy, exakty to nedělají. Náběžné hrany a vše je začištěno a zaleštěno.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od Termit » 21 pro 2016 15:55

Vyplatilo se mi vždy vyleštit kanálek co se v něm posouvá diabolka k hlavní a vstup do hlavně do zrcadlového lesku. Pak tam ty diabolky jezdily samy. Ještě jde dělal to aby trn byl při posuvu lehce dolu a tlačil diabolku pod osou,ale to jen pri jednoranném nabíjení....
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 21 pro 2016 21:20

Zaleštěné to mám až po otvor transferportu a přesto to občas zadrhává, lépe řečeno se diabolka kříží. To však dělá už od počátku. Střílím jednotlivě a tak si na to dávám pozor a nervu je tam. Většinou stačí lehce poťukat na diabolku nabíjecí kličkou a ona se srovná a zapadne lehce.
Na nabíjení je stejně AA510 to nejlepší co jsem kdy vyzkoušel. Tento systém nabíjení nijak neovlivňuje diabolky na rozdíl od bubínků s pružinkou.
Zatím jsem vystřílel něco přes 100 kousků a až na občasný úlet to vypadá docela slušně. S boxerama na 40m se vejdu do 5cm většina jde 10. To však má příčinu v chybějícím regulátoru. Zatím jsem spokojený a víc se v tom vrtat nebudu.
Něco by se už našlo :-)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od pellerm » 22 pro 2016 00:17

Nemůže ti ten občasný úlet dělat zdeformovaná diabolka,díky jejímu křížení při nabíjení? Mě to nedělá,ale musel jsem na hlaveň tam jak je těsnící o kroužek co těsní nabíjecí trn udělat do hlavně lehkej náběh. Pušku jsem složil vyndal nabíjecí trn nabil biabolku a protlačil ji vytěrákem. Zjistil jsem,že ta pevná část co přes ni prochází diadolka než ji trn zasune do hlavně není slícovaná s hlavní a právě na tom přechodu se mi lehce ořezávala hlavička diabolky.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od j-k » 22 pro 2016 05:23

Taky mám pocit že není díra v těle co drží hlaveň v ose s hlavní a nabíjecím trnem. To však je problém oměřit a zvětšovat otvor se mě zatím nechce, když nemám jistotu kde je problém. Do hlavně jsem náběh udělal velký dost a zásadní rozdíl ve vkládání není. Nejčastěji se začne zvedat sukýnka nahoru a hlavička má snahu se oříznout dole. Ještě zkusím vyhodit jednoraný adaptér a zasouvat diabolky ručně jestli se mě tam vejdou prsty.
Zatím to nechám, aby si to sedlo a časem se uvidí kde je problém. Hlavní je že se už vejdu do rozumného soustřelu a na různé vzdálenosti se nemění místo dopadu na obě strany. Tahle hračka stejně je na drobné škůdce a takovou "špinavou" práci. Na terče mám lepší hračky :evil: , které bych nerad tahal na výlety po lese. Není nad to když si vystřelím po šišce, a pod. Na terče se to brzo omrzí.
Něco by se už našlo :-)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Snow Peak Airgun (SPA) PR900W

Příspěvek od pellerm » 22 pro 2016 14:55

Taky mi napadlo jestli by nebylo od věci zatížit úderník,akorát nevim jestli udělat cca 3mm silnou ocelovou podložku a dát ji na dno uderníku nebo ho udělat novej :D. Půvobně jsem ho chtěl udělat z nerezu ale nerez je dost bláto aby se to nezačalo na konci rozklepávat a ocelove může zase reznout. Taky jsem doma našel komůrku na vzduch co mi tu zbyla po montáži regulátoru do CZ 200 a když jsem rozebral AA 400 tak ji má taky má to za úkol vlastně dávkovat stejný množství vzduchu na výstřel,tak bych ji tam zkusil vnutit :D mělo by to být jednoduchý.
Odpovědět