Sluchatka, sluchadla, spunty - ochrana sluchu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 10 lis 2007 09:34

Pro Nikdo:
Mají rozdílný útlum a celkově jsou přizpůsobeny buď pro krátké zbraně nebo pro dlouhé zbraně.Takže se sluchátka volí tak, jestli budeš střílet spíše jenom z krátkých zbraní nebo pořádné kulovnice. :wink:


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 lis 2007 09:38

takže je to o útlumu a ne pro krátké a dlouhé zbraně....
Osobně bych i pro krátké zbraně vzal sluchátka s co největším útlumem.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 10 lis 2007 20:36

A čo si Erix predstavujete pod takým slovom "celkově přizpůsobeny"?
Já bych potřeboval sluchátke celkově přizpůsobeny běžným dioptrickým brýlím, máte nějaký tip?
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 10 lis 2007 20:42

A kde je problém? Jaký je rozdíl mezi sluchátky pro běžné dioptrické brýle a ochranné brýle? To jsem ještš neslyšel.S ochrannými střílím a problém nemám. Teda, teď mám gelové ušníky nebo jak se to jmenuje a je to o poznání příjemnější než byly Peltory.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 10 lis 2007 21:01

A daly by se da gelové ušníky na Peltory Sport Tac?? Jsou to elektrony a tlumí dobře, ale gelovky by mohly líp obtékat kolem brýlí.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 10 lis 2007 21:06

glock69 píše:A kde je problém? Jaký je rozdíl mezi sluchátky pro běžné dioptrické brýle a ochranné brýle? To jsem ještš neslyšel.S ochrannými střílím a problém nemám. Teda, teď mám gelové ušníky nebo jak se to jmenuje a je to o poznání příjemnější než byly Peltory.
Jsa začátečník, zatím si chrániče půjčuju na střelnici. Když skloním hlavu, ten pásek přes hlavu mi do nožky brýlí strká, pohne brýlema, pak mimo mušku vidím vedle ní ještě její odlesk. :evil:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 10 lis 2007 21:15

Já používám normální mušle Stihl co mají dřevorubci trošku jsem je uvnitř docpal složenou intimkou bez vůně a místo výstřelu slyším jenom takový dusnutí jako když kopneš gumákou do dřevěnýho sudu.
Aquila non captat muscas
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 10 lis 2007 21:20

Osobně používám Peltor Optime III - pro pistolové disciplíny úpně v pohodě.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 10 lis 2007 21:26

Údajně by měli gelové ušníky pasovat, někde jsem je viděl nabízet od nějakého výrobce i jako náhradní na Peltory. Kromě toho, že jsou příjemnější(subjektivní pocit) tak i zlepší utlumení. Jen jsou drahé, stojí kolem 2000 Kč.
2Nikdo: mám sluchátka upravené(posouvání ušníků) na svoji hlavu a problém, že by mi sluchátka nebo brýle cestovali nemám.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 10 lis 2007 21:29

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2007 01:52

Už to bylo zmíněno, ale raději opakuji.
Rozdíl u sluchátek na práci a na střílení, je v postatný - jsou laděné na úplně jiné frekvence a typ ,,zvukové nárazové vlny". Sluchátka určená k práci a bez certifikace pro střelbu rozhodně nejsou dobrá volba.


Zvuky jsou ,,vysoké, nízké, pronikavé, nárazové(impulsní)".... různé sluchátka umějí tlumit jen určité druhy těchto zvuků. Laicky řečeno.
Proto sluchátka pro střelbu budou zkonstruována jinak(pro jiný typ zvuku) než sluchátka ke kotoučové pile a pod.

Bavme se teď ještě o sluchátkách pro práci(NE pro střílení).
Na krabici k pracovním sluchátkám(k cirgule, zbíječce...) je zezadu uvedený štítek, kolik decibel to tlumí a při jaké frekvenci. Tj: zřejmě můžete mít pracovní sluchátka a i přesto si poškodit při práci sluch, protože při dané frekvenci to nebude tlumit dostatečně. Tedy správný postup by měl být ten, že podle informačního štítku na přístroji(stroji) a nebo jeho manuálu, zjistíte na jaké frekvenci daný pracovní nástroj vydává největší hluk a podíváte se, jestli daný útlum je dostatečný. Také s ohledem na povahu zvuku.

Na druhou stranu, pokud si někdo myslí že je chytřejší a jak ušetří, ať si klidně dá na hlavu kastról vycpanej vatou :lol:
Každý, svého štěstí strojvůdce :wink:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 11 lis 2007 12:04, celkem upraveno 3 x.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 lis 2007 08:25

Teorie hezká, akorát nevím, kde na svým Mosinu nebo v jeho manuálu najdu štítek, z něhož vyčtu, na který frekvenci vydává největší hluk.... :D Obávám se, že tohle se nedodává k žádný zbrani.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2007 12:09

2 harpplayer a já si celou dobu myslel že máš zbraň a né pracovní nástroj :lol: :lol: :lol:

Pokud máš motorovou pilu značky Mosin, pak by to mělo být uvedeno v manuálu. Pak už stačí jen porovnat tento údaj s údajem na sluchátkách.

Pokud máš zbraň značky Mosin, pak to chce sluchátka odsouhlasená pro použití při střelbě.
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 11 lis 2007 12:14

Já normálně 3M pracovní sluchátka používal a bez problémů, několik let.Něco jiného je denně střílet, to by měl člověk používat opravdu origo sluchadla.Kolegové z klubu používají ještě větší braky...

Ale vidím ,že pan EPETR si evidentně libuje v korespondenci s Lověnou apod.Navíc porušuje pravidla tohohle fóra a třeba zrovna mě píše do inzerátu své rozumy, což se mi dost nelíbí a také mne to poškozuje.Lidé jsou mystifikováni.Běžte na střelnici a vyzkoušejte to!

pro pana EPETR: DURAZNĚ VÁM DOPORUČUJI TRÉNOVAT NA STŘELNICI A NESEDĚT U POČÍTAČE, POTOM TO JDE I NA HLAVU.

ZDAR!
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 lis 2007 16:59

Ad alex-78

To je pravda, alex-78 prodává v inzerátu něco, co podle výrobce není určeno pro střelce(informace z obchodu) a zřejmě může poškodit sluch. Jeho inzerát jsem nahlásil moderátorovi a je na moderátorovi, aby to rozhodnul.

Ad Alex-78: Sorry, ale mám pocit, že jste si ty sluchátka koupil a zjistil že tluměj prd, takže je chcete někomu střelil.

Střelit dvoje sluchátka za cenu, že si někdo ublíží snad nestojí za to.

Ad porušení pravidel, není pokus někoho (možná) nevědomě podvést větší porušení pravidel? Pokud se mýlím, pak se Vám velice omlouvám.

Doložte proto k těm sluchátkům certifikát, že jsou bezpečná a určená na střelnici a do jaké ráže. Pokud jste v právu, jistě to pro vás nebude problém.
Odpovědět