Sluchatka, sluchadla, spunty - ochrana sluchu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od tomasek » 17 kvě 2011 16:13

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s omyvatelnými ,,špunty do uší"? Už mě nebaví kupovat po cca 2 měsících nové a nové.
Koyote se rozpadávají, prostě je přetrhnu a a pak se drobí
Obrázek

Mám v merku tyto modely
E.A.R. ultrafit
Peltor 3lam
Venitex
Můžete nějaké doporučit? Jak dlouho vydrží?
Obrázek
Obrázek
Obrázek


josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od josse » 17 kvě 2011 16:52

ty předposlední používám už asi dva roky ... ale umyt jdou kterékoli špunty ... jen potom rychleji bobtnají, ale u špuntu za deset korun to nějak neřeším až jsou nepoužitelné putují do koše. Stačí je schovávat do plastové krabičky tak vydrží povalování v kufru déle než v sáčku.

jo a tady to jsou nejhorší špunty co jsem kdy měl .... jsou tak krátké, že jak je člověk dá do uši tak jak potřebuje, tak nejdou vytáhnout:D
Obrázek
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Bonanza » 17 kvě 2011 19:12

Já používám ty žluté s modrou šňúrou za 59,- z obchodu s prac. oděvy již 3. rok, cca 11 závodů ročně a naprosto bez problémů.
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od johny_r » 13 čer 2011 12:35

Uvažoval jsem taky o elektronikách, ale nakonec jsem se rozhodl pro klasiku od Peltoru. Vedlo mě k tomu zamyšlení nad tím, co vlastně elektronická sluchátka přináší a co já po sluchátkách chci. Chodím střílet většinou sám, a při soustředění na mířenku mě naopak všechny okolní zvuky ruší a chci je mít co nejvíc odtlumené. Myslím, že hodně lidí nepřemýšlí o tom, jestli vlastně chtějí slyšet, co je děje v okolí a koupí elektronická sluchátka prostě proto, že je to high-tech. Znám takové.
Walther SSP (.22 LR)
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Slavek0269 » 03 dub 2014 03:58

Možná to někoho bude zajímat.

http://www.ebay.co.uk/itm/251491176782

Už jsem si objednal.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Beran » 03 dub 2014 11:48

Používám kopie el. od Z-Tactikal a naprostá spokojenost.
Tlumí spolehlivě a používám je i ve vnitřní střelnici... faktem je že mám malé uši a se sluchem to není zrovna nejlepší už od mala.
Občas neuškodí jít si bouchnut i bez sluchátek a nebo špuntů, protože si tak člověk zvikne na hluk a není pak "přikovanej" když ji musí použít při NO - to asi sluchátka nebo špunty zrovna mít nebude... :D
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od dykmore » 05 dub 2014 23:23

Tak to je pěkná blbost, nezlob se. Poškození sluchu bývá ve většině případů trvalé a nevratné, a vtip je v tom, že se nemusí projevit hned. Sluchovou indispozici si ani nemusíš uvědomovat, než na ni přijdeš jinak a začne ti vadit. Něco o tom vím, na sluchu a akustice stojí a padá mé povolání...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
reddog
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2011 12:24

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od reddog » 06 dub 2014 08:34

Presne tak. To neustale opotrebovani se scita. Naopak je velmi dobre se chranit pred kazdym zbytecnym nadmernym hlukem. Na "trenink" bohate staci, kdyz si jednou za cas zapomenes nasadit sluchatka a nekdo vedle tebe bez upozorneni ve stavu praskne.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od blecha.z » 06 zář 2020 17:02

Ahoj chlapci. Mám dotaz. Existuje nějaká ochrana sluchu, když někdo vedle vás střílí s kompenzátorem (úsťovou brzdou). Jsem v tomhle naprostý neznalec. Byl jsem s předovkou na střelnici, vedle mě byl chlapík s útočnou puškou pískové barvy ráže 5,56NATO. Mám sluchátka PELTOR 2, když je někde poblíž "samopalník", dávám ještě špunty. Vždycky to stačilo. Ale tentokrát se mně podlomila kolena a chvíli jsem neslyšel. Posunul jsem si stůl až za něj, bylo to pak lepší. Našel jsem poznámky, že kompenzátor tohle způsobuje.
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od igorek » 06 zář 2020 17:42

Tak toho jsem si nevšimnul. Hluk výstřelu SA - 58 bez kompenzátoru a s ním je stejný. Akorát to sousedovi sfoukne z hlavy čepici a mně učeše dozadu. Ani na jiných zbraních s kompenzátorem jsem si toho nevšiml. Je ale možné, že předovkáři nejsou na hluk moderních zbraní adaptováni. :(
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od skagerak » 06 zář 2020 20:51

U kompu mimo jine zalezi na tom kde se nachazis casto pro strelce ok pro ty vedle uz ne ok.... (spunty,sluchatka vetsi vzdalennost, prekazka mezi ...
Kratka zbran s dobrym kompikem na 223/5,45 je pro vedle stojici moc prijemna vec ... (jo mam mmj taky neco takoveho )
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Igrlik » 06 zář 2020 21:37

blecha.z píše:
06 zář 2020 17:02
Ahoj chlapci. Mám dotaz. Existuje nějaká ochrana sluchu, když někdo vedle vás střílí s kompenzátorem (úsťovou brzdou).
...
Dobrou ochranou v tom okamihu je nebyť VEDĽA toho dotyčného strelca - lepšie je byť ZA NÍM, ešte lepšie MIMO STRELNICE!!! :lol:
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od al.taylor » 07 zář 2020 09:53

Příště si naopak přisuň stůl blíž a vrať mu to odfukem ze zátravky :D
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od blecha.z » 07 zář 2020 12:55

To je dobrej nápad, seberu manželce nerezovej šufánek (v překladu naběračka) a našroubuju místo pánvičky.
No, hoši, nebyla to sranda. Na střelnici jsou jen asi dvě mezistěny a lačnejch chlapů po střílení je spousta. Takže se tam dají stoly.
Sehnal jsem nové Peltory 2, koupil nové špunty. A pořádně se rozhlídnu, než zaparkuju zadek vedle samopalníka s nástavcem. A když to nepůjde, pojedu pryč. Zdraví je jen jedno, jedno ucho mám díky hloupostem v mládí už jetý.
Pavelsakal1955
Příspěvky: 258
Registrován: 25 pro 2016 17:19

Re: Sluchátka, sluchadla, špunty - ochrana sluchu

Příspěvek od Pavelsakal1955 » 07 zář 2020 13:51

Asi mě bude někdo kamenovat, ale na věc se sluchátky mám svůj názor.
Když jdete na automobilové závody, tak musíte počítat s tím, že tam bude hluk. Nebo chcete po pořadatelích, aby hlasitá auta nepustili na start a vyhnali je?
Úsťová brzda je běžný doplněk moderní zbraně a kdo ji má, tak ji používá. Každý střelec by měl vědět, jak tato brzda funguje. Takže když vidím, že je na střelišti někdo s úsťákem, tak nelezu vedle něj. A rozhodně jej nezatracuji.
Když vidím, že střílí někdo z předovky křesadlovky, taky nelezu vpravo vedle něj, protože vím, co zátravka při výstřelu "umí". A taky by se mně nelíbilo, kdybych střílel s křesadlovkou, někdo přišel na střeliště a řekl mi, ať vypadnu, protože ho plyny ze zátravky obtěžují.
Na naší střelnici v Hradci Králové jsou hodiny pro věřejnost v neděli. Protože mi vadí hluk ze sapíků a automatických pušek a nemám při něm klid na trenink,tak tam prostě v neděli nechodím. Domluvím si se správcem střelnice jiný termín.
Co ale nesnáším, to jsou v drtivé většině mladí střelci, kteří mají kosu, na stole vyrovnáno minimálně 10 plných
30ti raných zásobníků a střílí jednotlivé rány stylem zásobník za 10 vteřin, až se střecha klepe, A při každé výměně zásobníků, aniž by se podívali dalekohledem na terč, ve kterém většinou moc děr není, se provokativně rozhlíží po okolních nasraných střelcích na palebné čáře s výrazem "já na to mám, vy volové!" Efekt střelby na ho........., jediné pozitivum je podpora státního rozpočtu při nákupu tisíců kusů střeliva.
Šakal
Odpovědět