Sluzebni pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Pro jakou by jste se rozhodli vy?

CZ 75 SP-O1
47
23%
Grand Power K 100
18
9%
Heckler Koch USP
22
11%
Smith Wesson MP9
3
1%
Sig Sauer SP 2022
13
6%
Steyr M9-A1
10
5%
Glock 17
60
30%
Taurus P24/7
2
1%
Walther P99
10
5%
G19
16
8%
 
Celkem hlasů: 201
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 14 zář 2007 10:50

naví 19 ka my připadá taková jako nedomrdlá ani velká ani malá prostě nedomrdlá a blbě se mi drží stejně divně se drží P01ka .17 ka a SP01 se drží úplně nádherně (sp01 líp) Záleží ale na co to vlastně chceš ???????


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:19

golfkiller píše:a ted koukám Vyškov,tam budu na 14dní v listopadu bydlet :D
Tak se třeba uvidíme. Se ozvy a můžeme spolu si zajet zastřílet.
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:25

Alfonss píše:Jako první zbraň na nošení jsem si pořídil USPc a jsem spokojenej. Pak jsem se začal věnovat střílení trochu víc a zjistil jsem že compact na nějakou sportovní střelbu moc není. Tak jsem u jedné zbraně nezůstal. Pokud tě bude střelba bavit tak ani ty nezůstaneš :)
Já už jednu zbraň doma mám. V některým fóru jsem to psal. Mám CZ 110. Nejdříve jsem ji chtěl prodat a hned koupit neco jiného. Ale z želel jsem se ji a nechám si ji. Ona není zase tak špatná a byl to navíc dárek. Takže zatím šetřím na další. Jo a ještě mám brokovnici 12 Bajkala. :lol:
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 14 zář 2007 11:26

tak hoši ted pro něco jedu pak nahodim foto ,je to za hubičku :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Re: Služební pistole

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:31

Nikdo píše:Promiň, ale objektivní srovnání zbraní pro soukromou potřebu (tedy tvé subjektivní požadavky) je hloupost. Zbraň máš k nějakému účelu, na jeho základě si stanovíš priority.
Chceš levnou zbraň na kterou je spousta doplňků a výměnných dílů, každý výrobce na ni dělá pouzdro, každý puškař ti ji opraví? Nebo spíše technickou lahůdku, něco neobvyklého? Chceš zkoušet praktickou střelbu, IPSC, potřebuješ tedy velkou kapacitu zásobníků? Nebo chceš snesitelně malou zbraň i na denní nošení?
Píšeš, že se ti líbí tři konkrétní zbraně (čtyři s G17/G19), žádná asi není špatná. To není tak moc, myslím, že v Brně v Triggeru mají všechny, půjč si je současně a zkus, která ti při střelbě nejlíp sedí v ruce, podívej se, která má jaké fíčury, možnosti doplňků a úprav a co z toho bys chtěl.
Já už sem v Triggeru v Brně byl. A zapůjčil si tam právě toho Glocka 22, Norinco 1911 a Alfu Combata. Mají tam velký výběr, ale že by tam měli všechny zbraně co jsem tu vypsal to určitě ne. Spíše většina chybí. A co se týká tématu tak mě právě zajímá co by jste volili vy a né co si mám pořídit já. Mě to akorát rozšíří obzory při výběru zbraně. :lol:
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:36

Všiml jsem si že někdo špatně chápe název tohoto fóra. Asi jsem kokot já že jsem ho tak napsal :( ale myslel sem ( Služební pistole ) jako zařazení těchto pistolí co jsem vypsal kam spadají. Obrané a služební zbraně. Takže to není jako že bych já jí používal jako služební zbraň. Zato se omlouvám.Díky za odpovědi a pište, hlasujte dál. :D
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:37

golfkiller píše:tak hoši ted pro něco jedu pak nahodim foto ,je to za hubičku :lol:
Proco jedeš :?:
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 14 zář 2007 11:40

Dokonce jsem se někde dočetl že CZ SP-01 si chtějí nakupovat jako služební některé zásahové složky místo G-17. Nevíte někdo něco o tom? Nebo to je zase nějaká kachna.
Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 14 zář 2007 11:55

To je zas nějaká krochna :lol:
Vážně - považuji to za velmi pravděpoďobné. Víš jak takový výběrovky probíhají... a CZ potřebuje vylepšit jméno v ČR...
Výsledek výběrovky o kvalitě nabídky vypovídá jen velmi málo. Taky dodávám státním organizacím 8)
Nikdo

Re: Služební pistole

Příspěvek od Nikdo » 14 zář 2007 12:09

Já už sem v Triggeru v Brně byl. A zapůjčil si tam právě toho Glocka 22, Norinco 1911 a Alfu Combata. Mají tam velký výběr, ale že by tam měli všechny zbraně co jsem tu vypsal to určitě ne. Spíše většina chybí. A co se týká tématu tak mě právě zajímá co by jste volili vy a né co si mám pořídit já. Mě to akorát rozšíří obzory při výběru zbraně. :lol:
No vidíš, v září tam máš prezentaci CZ, v říjnu Glocka...
U mě vede G17, protože mi při střelbě dobře sedí v dlani (na rozdíl od CZ, mám velkou dlaň a poměrně krátké prsty), dobře se shání doplňky - pouzdra, světlovody, zásobníky a žere i laciný střelivo, spoušť lze poladit, miřidla vyměnit, za dobrý prachy koupím a když se mi přestane líbit, dá se slušně prodat. Zkrátka za sebe nevidím jediný důvod, proč si G17 nekoupit;-)
Na Triggeru se mi ještě dobře střílelo novou kompaktní Berettou 9000S (jediná malá pistole, která mi sedne do dlaně), Jerichem 941 (podobná CZ, ale prostě se mi líp drží), a pak Springfieldem Operatorem a DW PM7 (1911 v .45) - ale to nejsou moc běžné service...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 zář 2007 12:13

Tvé jméno je sice Nikdo, :) ale promiň, jak už jsem shora napsal, zadání tématu je služební pistole. Tedy se asi nebudeme bavit o výběru soukromé zbraně. Služební, pokud jsem pochopil dobře, by mělo znamenat zbraň, nošenou k uniformě. Tedy v každém případě full size. Možná se pletu a zadání se vztahovalo i na kompaktní verze pro neuniformované složky policie. Potom sorry, výběr by byl širší. Rozsoudit by to měl asi zadavatel tématu.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 14 zář 2007 12:19

to vito:vzdyt tazatel uz osvetlil,ze ji nechce nosit jako sluzebni,ale ze ho zajima spis srovnani aby si vytvoril obrazek. :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 zář 2007 12:24

vito: s těmi fullsize nemáš tak docela pravdu. Podívej se na naše uniformovaný policajty, taky nosí CZ 75 P-01 což je compact. V německu mají strážci zákona HK P10, což je vlastně USP Compact...
Nikdo

Re: Re.:

Příspěvek od Nikdo » 14 zář 2007 13:14

vito píše:Tvé jméno je sice Nikdo, :) ale promiň, jak už jsem shora napsal, zadání tématu je služební pistole. Tedy se asi nebudeme bavit o výběru soukromé zbraně. Služební, pokud jsem pochopil dobře, by mělo znamenat zbraň, nošenou k uniformě...
Chce to číst nejen nadpisy - autor výslovně píše, že chce zbraň kategorie "služební pistole" pro sebe soukromě :idea:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 zář 2007 13:20

Ale jo, sakra :D , tak mě netlučte, už jsem starý pán. Přesto si ale myslím, že klasická služební zbraň byla vždy full size. Ale svět se mění a já se s ním už moc něměním.
Nikdo: No jo, já vím. Ale služební pistole je furt služební, co do typu, velikosti a hmotnosti, i když ji nosím soukromně. Ale souhlasím, že mnou navozená diskuze je skoro o ničem. Prostě srovnáváme pistole. Tak sorry. :oops:
Odpovědět