Slepaky do sapiku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Luke

Příspěvek od Luke » 16 led 2006 14:32

Kubajzz píše:OK, přesvědčili jste mě.

PS. Až se budu chtít zabít, tak jedině slepým nábojem z 58-ky. :lol:
Tak to delas chybu. Mozna se to povede, ale spis to bude dilem nahody. Rozhodne ne jista sebezrazda. To radsi ostry 7,62*39 a jeste upilovat spicku.
Pokud jste ten clanek v SR, tak vite, ze onen vojak, co ho strelilli slepakem do zadnice, byl sice nekolik tydnu hospitlizovan, ale hlavne z toho duvodu, ze ten kluk dostal do rany infekci se zbytku strelneho prachu.
Dal je tam pokus, kdy do bloku plasteliny strileji cvicnyma ze vzdalenosti 0cm, 2cm a 10 cm. Uz pri vzdalenosti 10 cm v plasteline nebyl hloubkovy zastrel, pouze cituji " očazení prachovými a byly zaznameny melke vrypy zpusobene neshorelymi zrny prachove naplne do hloiubky max. 2 mm." To v pripade prilozeni hlavne primok bloku plasteliny, to je jine kafe.
Takze se mi nezda ta orvana kura stromu na 1 m. Bud ten naboj byl jinak laborovan ( nevim, nevim ) a nebo kurovec.
Clanek mohu naskenovat na poslat, pokud ma nekdo zajem.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 led 2006 15:14

Mně se to celé zdá jako blbost už od začátku, ale když tady všichni tvrdí, že je to jistota, tisíce děkovných dopisů ...
Tak mě to zviklalo.

PS.Ten článek bys tady mohl připojit jako soubor.
Luke

Příspěvek od Luke » 16 led 2006 15:25

Jak se to dela? Nemusim byt nahodou registrovany?

P.S. Stale nikdo neodpovedel, zda a kde se daji sehnat slepy 7,62 x39. Taky by me to zajimalo.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 led 2006 15:50

Jo, musel by ses zaregistrovat, nevšim jsem si, že nejsi.

Sehnat v obchodě to asi nejde, protože nikdo nepředpokládá, že by chtěl někdo střílet ze samopalu slepými, tak to ani nikdo neprodává.
Podle mě se o střelivo kategorie A nejedná, akorát to nikdo neprodává z důvodu nulové (skoro) prodejnosti.

Zajímalo by mě jak by se policajti tvářili, kdybyste tam přišli žádat o výjimku na střílení slepých nábojů z 858-ky. :wink:
Luke

Příspěvek od Luke » 16 led 2006 16:53

Podle me se o kategorii A jedna, protoze jde o vojenskou strelivo. Pokud tedy nebyla schvalena k civilnimu pouziti. A o to jde. Pokud tedy zatim schvalena neni, staci, aby nejaky aktivista nebo firma, ktera je chce vyrabet, pozadala urad pro zkouseni zbr. a streliva o schvaleni. Neni duvod, prod by zadosti nemelo byt vyhoveno, slepych naboju jine raze se prodava fura.
Je fakt, ze kdo by to kupoval, kdyz si to kazdej, kdo to chce, sezene jinak.
buchar

Příspěvek od buchar » 16 led 2006 22:43

Na vojne každý z nás narobil blbostí až - až ... :twisted:
Jednou z mnohých bol môj exaktný vedecký pokus :idea: o prebitie Sa58 pri použití slepých nábojov bez plynového nástavca. Celá finta bola v tom, že ústie hlavne bolo opreté o drevenú dosku o hrúbke asi 5cm. (klasická fošňa). Doska bola vodorovne, samopal zvislo => úchop - chabý.
Dôsledky:
1) Ruky mám celé a prstov mám stále 10, aj keď veľa nechýbalo ... 8)
2) V doske ostal kráter o priemere asi 10cm, hĺbka asi 4cm :shock:
3) Samopal sa po pokuse nachádzal asi 3m od miesta pokusu :arrow:
4) Vystrelený náboj sa nachádzal v nábojovej komore :D
Záver:
1) Pokus o prebitie zlyhal :?
2) Slepý náboj 7,62x39 má sakra veľkú silu :!:
3) S vedou som skončil ... :evil:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 led 2006 09:44

Kubajzz píše:...Až se budu chtít zabít, tak jedině slepým nábojem z 58-ky. :lol:
Spolehlivější je opakovačka, nabitá ostrým nábojem s delabrovanou střelou, do jejíž hlavně je nalitá rtuť (asi tak 50 g). To je nejspolehlivější (kdysi jsem viděl fotky takového sebevražedného pokusu. Ten člověk vážně vypadal jak trefený PT kanónem).
Tomu násadci rozstřelenému do lilie bych docela věřil- ta kulka má na konci hlavně už docela rozběh- možná ji to ani nezbrzdí.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 led 2006 09:58

Ale zásadně se nestřílet pod bradu!
Kdo to má potom z toho stropu seškrabávat...? :roll:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 17 led 2006 10:01

Kubajzz píše:Ale zásadně se nestřílet pod bradu!
Kdo to má potom z toho stropu seškrabávat...? :roll:
On myslel, picnout se venku :) .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 led 2006 10:40

xlibor píše:...On myslel, picnout se venku :) .
Samozřejmě že venku! Nadělat takovýhle bordel někde v místnosti- to byste přece neudělali ani nejhoršímu nepříteli!
P.S. Ten nápad s vyčistěním hlavně prometením ostrou je skutečně zajímavý. Pokud si vzpomínám, tak po těch slepácích bylo v hlavni vždycky nasráno tak, že vpálit do toho ostrou bych se až bál...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 17 led 2006 10:47

Slim Jim píše: Samozřejmě že venku! Nadělat takovýhle bordel někde v místnosti- to byste přece neudělali ani nejhoršímu nepříteli!
P.S. Ten nápad s vyčistěním hlavně prometením ostrou je skutečně zajímavý. Pokud si vzpomínám, tak po těch slepácích bylo v hlavni vždycky nasráno tak, že vpálit do toho ostrou bych se až bál...
Zadne prometeni ostrou, ale pekne projet lauf vyterakem :) , navic pist, zaver a ostatni ti to stejne nevycisti. :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 led 2006 10:56

Samozřejmě, vždyť i po tom ostrém to musíš vyčistit, a to poměrně důkladně. Ten ostrý z toho vymyte jen ten nejhorší sajrajt, a to je tak jako tak to, co se z toho laufu odstraňuje nejlíp. Poblém je to, co se "napeče" v tenké vrstvě na stěny hlavně- a to je něco, co ostrá možná ještě zhorší, protže na stěny hlavně "nalisuje" i to, co by se původně dalo málem vyklepat na stůl...
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 17 led 2006 12:35

No jasný,to bylo na vojně,tam bylo všechno na palici postavený.Píst jsem čistil v písku,párkrát jsem s nim zavrtěl a byl čistý.Se svýma mazlíkama bych to nedělal.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 17 led 2006 14:06

Vojenské zbraně mají tu výbornou vlastnost, že jsou zpravidla z principu konstruované jako totálně blbuvzdorné, a s tím souvisí i to, že mají dost součástí provedených v tvrdochromu. To se týká i plynového pístku u Sa. 58. Takže poškrábat ho je naštěstí poměrně těžké. Totéž se týká vývrtu. Nicméně souhlasím- svého miláčka bych takhle rozhodně nečistil, i kdybych si byl tisíckrát jist, že je stavěný na ještě mnohem horší věci... (že je něco označeno jako "nerozbitné" totiž ještě neznamená, že to můžu upustit z desátého patra :wink: ).
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 17 led 2006 14:17

Slim Jim píše:Vojenské zbraně mají tu výbornou vlastnost, že jsou zpravidla z principu konstruované jako totálně blbuvzdorné, a s tím souvisí i to, že mají dost součástí provedených v tvrdochromu.
jj, nejen blbuvzdorne, ale take vyrobene z poctiveho a kvalitniho materialu...nejspis jsou pryc ty casy, kdy by z me zbrane strileli i mi vnuci :(
Odpovědět