Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 24 kvě 2018 07:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Slavia 620
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2018 10:41 

Ahoj, otec si na starou Slávii 630 udělal drážku svépomocí podomácku s minimem nástrojů.
Postupoval tak, že vzal železnou trubku s vnitřním průměrem stejným jako je vnější průměr válce. Z trubky odřezal kroužek cca 1cm a ten rozpůlil, čímž vznikly dva půloblouky. Do horní částí oblouku pomocí flexky a pilníku vybrousil drážku 11mm. Oblouky pak mírně opracoval a přilepil lepidlem na kov přímo na válec vzduchovky.
Nutno říct, že to bylo na stařičké Slávii (odhaduji tak r.v. 1990), která už měla hodně za sebou, takže tento drastický postup nám nevadil. Navíc ta vzduchovka má odhadem tak 5-7 J maximálně. Na pušku šla nějaká levná a bezejmenná optika z Číny cca za 400kč. Už to má za sebou několik set ran a drží. Nechápu, co dneska lepidlo na kov dokáže vydržet!
Přesnou značku lepidla neznám, jen vím, že bylo dvousložkové, v případě zájmu můžu zjistit.
Ale popsaný způsob je fakt bastl, nad kterým se strojařovi bude obracet žaludek :-)

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2018 19:32 

Zítra Ti nafotím, jak jsem to udělal já na vzduchovce Vostok, průměr válce je stejný jako na Slavii. Nechal jsem si z duralu vyfrézovat weaver dle rozměrů z googlu, tu jsem přilepil na válec dvousložkovým epoxidovým lepidlem + přišrouboval dvěma šroubky M3, zatím drží jako čert :) Ta lišta má dole samozřejmě rádius dle vnějšího povrchu válce, napřed se do čtyřhranu vysoustružila ta díra, pak se dělal ten vršek s weaver lištou a nakonec se to rozřízlo. Montáže jsou samozřejmě 22 mm.

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2018 20:39 

Děkuji všem , kdybych neměl brýle, tak to neřeším.. :-) díky, jdu hledat někoho s frézou :-)

PříspěvekNapsal: 09 kvě 2018 19:42 

Tak zasílám slíbené foto, třeba někoho inspiruje:
Obrázek
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina