SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
martas_v
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2008 17:18
Bydliště: Blízko Pardubic :)
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od martas_v » 17 zář 2010 12:32

Já bych chtěl právě montáž, která se dá aretovat. Ta se dá sehnat u nás?


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex » 17 zář 2010 12:35

Poslal jsem Ti odkazy kde ji sehnat ze zahraničí, co víc chceš? Víc Tě za ručičku nebudu!
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
R. Louda
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2007 09:10

Re: SKS Simonov

Příspěvek od R. Louda » 17 zář 2010 15:51

moje zkušenost s optikou na SKSku je zatim tragická,boční montáž,vým. kryt závěru- obojí po nějaké době šlo do kytek.můj závěr:zbraň ,na kterou optika nebyla v plánu od počátku(od výrobce)nedávat.pokud bude zájem,můžu přiložit foto obou montáží,ať si uděláte představu a neuděláte stejnou chybu jako já. :?
Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jurgen » 18 zář 2010 11:18

R. Louda píše:moje zkušenost s optikou na SKSku je zatim tragická,boční montáž,vým. kryt závěru- obojí po nějaké době šlo do kytek.můj závěr:zbraň ,na kterou optika nebyla v plánu od počátku(od výrobce)nedávat.pokud bude zájem,můžu přiložit foto obou montáží,ať si uděláte představu a neuděláte stejnou chybu jako já. :?
To mě velice zajímá co píšete.Mám v plánu SKS osadit optikou a podle toho co jsem po několika dnech hledání na netu a pročítání různých fór zjistil tak montáž na víku závěru je prostě špatná a lidi nejvíce doporučovali tuhle: http://www.google.cz/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1 Jinak samotná montáž je tohle: http://milsurpstuff.com/prodimages/180802.jpg a je pevně připevněna čtyřmi šrouby na těle zbraně. Výrobce je firma Choate a já jsem docela rozhodnutý si ji objednat takže pokud někdo třeba poradíte lepší,nebo sdělíte důvod proč bych to neměl dělat tak budu rád. Jinak chtěl bych vás tedy porosil o ta fota montáží co jste používal vy.
Děkuji
martas_v
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2008 17:18
Bydliště: Blízko Pardubic :)
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od martas_v » 18 zář 2010 19:52

R. Louda píše:moje zkušenost s optikou na SKSku je zatim tragická,boční montáž,vým. kryt závěru- obojí po nějaké době šlo do kytek.můj závěr:zbraň ,na kterou optika nebyla v plánu od počátku(od výrobce)nedávat.pokud bude zájem,můžu přiložit foto obou montáží,ať si uděláte představu a neuděláte stejnou chybu jako já. :?
Napsal jsem Vám PM, ale asi to tady bude zajímat více lidí.

Jinak jsem se o možnosti optiky bavil s puškařem, spíše mě to neporučuje, citace jeho mailu: U SKS je problém v tom že vyhazuje nábojnice nahoru:1.rozbíjejí puškohled 2.vracejí se o puškohled zpět mezi závěr a hlaveň to znamená že se zbraň spolehlivě zasekává.Lepší řešení je kolimátor na nadpažbí nebo nad zadní kryt závěru

Tak po přečtení jeho mailu nevím :(.

Potom jsem se o tom bavil v jedné prodejně, tam mě doporučili boční montáž, ale tu musí udělat puškař.

Jinak SKS je velmi dobrá zbraň, osadit ji něčím podobným by jí jenom prospělo.
Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jurgen » 18 zář 2010 21:18

To vyhazování nábojnic se dá vyřešit velice jednoduchým způsobem.Dá se koupit takový kousek plechu který se namontuje nad závěr a odráží nábojnice do strany.Vypadá to asi takto: http://www.survival-gear-guide.com/imag ... ifle-4.jpg http://www.johnmasen.com/Merchant2/grap ... aksd01.jpg
Jinak pokud by optika nebyla nějak moc dlouhá tak by do toho nábojnice tlouct neměli,ale proč to riskovat že?
R. Louda
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2007 09:10

Re: SKS Simonov

Příspěvek od R. Louda » 19 zář 2010 12:04

přiznam se že fotky nemůžu najít :oops: ,ale já je najdu
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: SKS Simonov

Příspěvek od kralik » 23 zář 2010 11:52

na SKS maji montaz v nv-optics.cz
pouzivaji trochu predelanou universalni listu na sa58..... ktera se prisroubuje z boku a pak lze na ni uchytit "cokoliv".
Nabidli mi i pridelani na SKS...

s pozdravem

kralik
Karel K.
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2009 09:43

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Karel K. » 23 zář 2010 14:04

osazení sks je reálné, ALE...!!!

1. je potřeba použít optiku s max. délkou tubusu 20 cm (ideálně PU na Mosina) nebo udělat pro delší optiku deflektor nábojnic (viz. 2 foto).

2. zapomenout na nějakou montáž nabastlenou na pouzdru závěru (i ty skvělé US výrobky), protože to nikdy držet nemůže a navíc to toho zevnitř pere pružina, což rázově neustojí žádná optika

3.udělat boční montáž připevněnou na rám zbraně (jedno jesli pevnou nebo snímatelnou), ale problém je malá tlouštka rámu zbraně 1,6 mm pro připevnění montáže, hlavně na ruských SKS s odlehčením rámu, ale to realizovat na čínských a yugo SKSkách - na tomle jsem vyhořel

Závěr: ideálně boční montáž na rám s krátkou optikou

Hezky to vyřešili na Jugo SKS, ale ta má ten rám silnější
Přílohy
yuko sks 2.jpg
Karel K.
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2009 09:43

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Karel K. » 23 zář 2010 14:14

deflektor na SKS home-made vypadá takto a je na prodej, ale to bychom se potom domluvili v sekci "bazar"
Přílohy
def.jpg
Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jurgen » 23 zář 2010 21:02

Karel K. píše:osazení sks je reálné, ALE...!!!

1. je potřeba použít optiku s max. délkou tubusu 20 cm (ideálně PU na Mosina) nebo udělat pro delší optiku deflektor nábojnic (viz. 2 foto).

2. zapomenout na nějakou montáž nabastlenou na pouzdru závěru (i ty skvělé US výrobky), protože to nikdy držet nemůže a navíc to toho zevnitř pere pružina, což rázově neustojí žádná optika

3.udělat boční montáž připevněnou na rám zbraně (jedno jesli pevnou nebo snímatelnou), ale problém je malá tlouštka rámu zbraně 1,6 mm pro připevnění montáže, hlavně na ruských SKS s odlehčením rámu, ale to realizovat na čínských a yugo SKSkách - na tomle jsem vyhořel

Závěr: ideálně boční montáž na rám s krátkou optikou

Hezky to vyřešili na Jugo SKS, ale ta má ten rám silnější

Takže to na SSSR verzi nejde dát? Nebo jak jste na tom vyhořel? Nejsem odborník ale když se to uchytí čtyřmi šrouby tak to přece musí vydržet (tím myslím tu montáž co jsem navrhoval já) ....nebo co se s tím stane?
Karel K.
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2009 09:43

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Karel K. » 24 zář 2010 09:40

Rusácká verze má zrovna na tom ideálním místě pro přivrtání montáže profrézovaný rám ze cca 2,5mm na 1,5mm kvůli odlehčení, pokud tam udělám díry velikosti M4, bude mi šroub viset na 1,5 - 2 závitech, což je dost málo. Někdo montáž ještě lepil epoxidem k rámu, ale to je úplně k ničemu. Ještě jsem se pokoušel sehnat šrouby s jemným stoupáním, ale stejně byl problém se závitníkem. Osobně si myslím, že po pár stovkách ran by se šrouby stejně z materiálu 1,5mm silného vytrhly nebo se rám hezky zvlnil, a to vzhledem k hmotnosti montáže a optiky (cca 0,5 kg) a toho, že to působí na rám střihově a jako páka

ono stejně, 1 MOA SKS stejně nikdy střílet nebude, nejlíp tak 8cm podle kvality hlavně,
optika nějaké zázračné přesnosti nepřidá, spíše ulehčí míření
Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jurgen » 24 zář 2010 11:19

Dnes jsem se na to ptal člověka který u nás dělá už asi patnáct let kovovýrobu a je to opravdu machr a profesionál a ten mi řekl,že když se to přichytí na čtyři šrouby + to přilepí nějakým speciálním lepidlem co používá tak by to mělo být ok i když je tloušťka jen 1,6 mm. Každopádně díky za upozornění....možná se podívám třeba po té Jugoslávské verzi nebo Číně,ale u nás jsem viděl všude jen tu SSSR verzi tak nevím.
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re:

Příspěvek od gunlover » 24 zář 2010 15:25

[quote="Childeater"]Čekal jsem, kdo si toho všimne...:D Ano, jedná se samozřejmě o zcela legální munici, kterou jsem zabalil do zbylých krabiček od MA. Nějak se mi líbily.

Nevím, co by se komu (například Kremlovi) nemělo líbit na těch nábojích a na tom balení. Lakované ocelové nábojnice má například ruské i maďarské lovecké střelivo a ve stejných krabičkách jako jsou na obrázku jsem před dvěma lety koupil lovecké střelivo 7,62x39 Sellier a Bellot.
Naposledy upravil(a) gunlover dne 24 pro 2010 15:19, celkem upraveno 1 x.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jurgen » 23 pro 2010 22:54

Tak jsem konečně po asi dvou měsících dovedl svůj projekt SKS Simonov do konce.Výsledek posuďte sami mě se líbí moc.Jen bych ještě podotkl k montáži,že ačkoli jsem prosazoval že chci boční montáž nakonec jsem se nechal puškařem ukecat že bude lepší když tam dám tu na víku závěru a zaručil se že se při střelbě nepohne.Je fakt že ji napasoval hodně těsně a není tam absolutně žádná vůle.Optiku jsem zvolil tak akorát takže nábojnice které budou létat ven se jí ani nedotknou a půjde krásně nabíjet z pásku.Celková cena: zbraň + díly z USA + optika + práce puškaře = cca 14 000,-
Obrázek
Odpovědět