SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 14 kvě 2017 18:48

Borci, dotaz bokem. Nosíte tu někdo Simonova na naháňky? Až budu mít více času, chtěl bych se dát na myslivost a zajímalo by mě, jak se na to na naháňkách tváří. Četl jsem o tom nějaké příspěvky na jiných fórech a psali, že někde to nevadí, jinde nad tím ohrnují nos. Ale ty příspěvky byly už dost staré. Zajímal by mě současný trend. Co se týče zákona, tak pokud má schránka omezovač na 2 náboje, neměl by být problém. Zajímalo by mě, jak takový omezovač vypadá, nebo kde se dá sehnat. (Pokud to teda není u SKS nevratná úprava s nutností koupě celé nové upravené schránky)


》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od skagerak » 14 kvě 2017 23:36

omezíš kapacitu tak že "tam" něco vrazíš ,,,,,,
(kus dřeva např ....) tedy vyrob , nekupuj
ale je tu taky otázka proč to omezovat ?????

co se týče tváření či netváření, to ti nikdo neřekne, to bude kus od kusu různé, a taky je otázka jak moc se Ty musíš znepokojovat něčím tvářením ....
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 15 kvě 2017 08:17

No, omezovat to musíš, protože pokud na lov vyrazíš s poloautomatem, který má zásobník schopný pojmout více než dva náboje (SKS má sice "schránku" a o té se zákon výslovně nezmiňuje), tak porušuješ zákon o myslivosti, jelikož se v tu chvíli jedná o zakázaný způsob lovu. Já vím, že na to spousta lidí se*e, na naháňky chodí dokonce prý i blázni s kosama, ale chci mít čisté svědomí. Klidně bych si něco na omezení schránky vyrobil, ale nechci žádný bastl, kterým si to zk****m tak, že tam při tlačení nábojů něco ohnu, nebo zlomím. Proto mě zajímá něco konkrétnějšího, vzor, třeba foto od někoho, kdo tam něco takového už má.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od skagerak » 15 kvě 2017 11:06

jak jsi napsal: "zásobník" -SKS má schránku, tak bych na to kašlal, nikdo neříká, že to musíš nabíjet do plna prostě tam dáš 2-3, pokud chceš jít nad rámec zákona .....
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 15 kvě 2017 12:54

Tak tu schránku na dva náboje jsem vlastnil. A bylo to udělaný tak, že na ten bazmek, na který tlačí pružina, byl navařený kus železa. A tím pádem jsi tam nedostal 5 nábojů. Dostal jsem tu schránku od myslivce.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 15 kvě 2017 15:39

Tak víc jak dva bych tam samozřejmě pro čisté svědomí nedával, ale to by mohlo být myslivecké stráži jedno, že jo. Protože prostě můžu dát víc :) Já vím, jsou to jen spekulace. Uvidím stejně, až opravdu začnu "nimrodit", co na to místní sdružení. Přinejhorším se pokusím sehnat náhradní schránku a nechám ji upravit u puškaře. Nebo objednám plastový zásobník na 5ran a nechám upravit ten, to bude možná jednodušší.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 13 čer 2017 11:36

Tak už jsou doma
Obrázek
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 13 čer 2017 13:05

Takže jsi je nakonec objednal z toho rajchu? Proč jsi bral jen na 10 ran? To už je lepší origo schránka ne?
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 13 čer 2017 16:11

Rejsek píše:Takže jsi je nakonec objednal z toho rajchu? Proč jsi bral jen na 10 ran? To už je lepší origo schránka ne?

Bral jsem to od https://www.brownells-cesko.cz, a vzhledem k tomu, že tam mám pažbení Tapco, tak jsem tam nechtěl schránku. A kupovat zásobník na dvacet? Když to ti naši chlebodárci zakázali, tak si myslím, že na střelnici bych to asi tahat nemohl.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 13 čer 2017 17:06

Ještě nikdo nic nezakázal ani nepřijal. Ta směrnice je zatím závazná pouze pro stát. Pro občany bude závazná, až ji stát implementuje do zákona. Což nebude dle mě dřív jak za rok. Jestli vůbec. Takže během té doby můžeš na střelnici solit z čeho chceš, třeba z bubnu ( kdybys ho na SKS sehnal
:-) ) Doba implementace je nejpozději 15 měsíců zrovna ode dneška. A navíc není ani upřesněno, jakým stylem se ty zásobníky omezí - je to můj majetek, a to už je v rozporu s ústavou ČR. Vemou mi je = musí je zaplatit. Nemůžu je jen tak vyhodit, jelikož jsou zalázané atd. Bude tam hodně právních rozporů. Nezávidím tomu, kdo to bude dávat dokupy. A vůbec, asi ti je težko někdo dokáže, když si je schováš na horší časy. Shrnuto podtrženo nám zatím EU může akorát tak políbit prdel.
A co se týče té kapacity. Jasně na střelnici je to jedno. Ale čistě teoreticky :-).....pokud k něčemu ve světě dojde a kvér budeš používat na obranu, tak takhle vysolíš 2x10 ran a končíš. Pokud nemáš na tom plastovém zásobníku nahoře výřez na pásek, jak má origo schránka, tak tam natlačíš max 4-5 nábojů a zasekneš se-odzkoušeno. S tím výřezem to asi půjde, ale je otázka, jak dloubo se to tomu plastu bude líbit. Kov je kov. To samé, pokud máš k tomu i delší optiku - nenapáskuješ. Pokud budu muset jednou skutečně pak chodit s 10r magem na střelnici, tak se rozhodně vrátím k origo schránce. Je mi ale jasné, že pokud máš tu "AR" pažbu, tak to nevypadá tak pěkně, jak u mého laminátu.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Voss69 » 13 čer 2017 20:16

Omyl,ani na střelnici to není jedno,pokud máš čas strávený na střelnici poctivě zaplacen ze svých peněz nebo chceš opravdu sypat,každopádně ten čas a peníze prostě využít,tak ládovat furt dokola malé usmrkané zásobníčky je opravdu o ničem.V konečném ročním součtu by to mohlo hodit nezanedbatelnou sumu zbytečně zaplaceného času,který stát rozhodně neproplatí a to je tak na žalobu.I na střelnici se ban na rohlíky mnoha citelně dotkne :roll: :D
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Piggy » 14 čer 2017 07:31

Rejsek píše:Takže během té doby můžeš na střelnici solit z čeho chceš, třeba z bubnu (kdybys ho na SKS sehnal)
http://www.starshooter.de/Magazine/Lang ... -SGMT.html
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Biggles » 14 čer 2017 23:17

Koukám samej právní znalec. Jistěže na lov musíš mít omezenou kapacitu, ostatně by tě jinak nejspíš ani k lovu nepustili (a s chutí by si smlsli posléze orgáni, pokud by byli přítomní) a v dost sdruženích budou mít SKS ("morální") problém jako s takovou, stejně tak jako třeba s kosou... Zásobníky zatím omezený nejsou (tedy pro prodej a střelnici), stejně tak schránky, až tak nastane, je na chuti každého, jak se k tomu postaví, jistojistě ale stát nikomu nic za zásobníky proplácet nebude, na to klidně vsadím svojí čepici s Mickey mousem :-D
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 15 čer 2017 19:12

Ty spekulace o dopadech a způsobech řešení směrnice, ve které nemají pořádně jasno ani zodpovědné osoby, ponechme stranou. Nicméně to, co jsem napsal je holý fakt. Jen malá oprava, není to ústava, ale Listina zákl. práv a svobod. Moc nechápu smysl tvého příspěvku. Znovu shrnout všechno, co se napsalo na této stránce vlákna? Protože jsi fakt nic nesdělil. Nebo ti šlo jen o to ,,chytré" rýpnutí?
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: SKS Simonov

Příspěvek od vasek666 » 20 čer 2017 13:39

Ahoj, tak jsem se rozhodl shodit bodák, a dát místo něj dvojnožku. Našel jsem ji na ebay, jenže tam odsud mi ji nepošlou. Nemáte někdo nějaký typ, kde ji sehnat?
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Odpovědět