SKS Simonov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 31 led 2017 15:30

Ahoj,
zítra se chystám jít si pro nákupní povolení na dlouhou samonabíjecí zbraň. Dlouho slídím kolem SKS a asi padne volba na ní. Mám ale už teď před nákupem plány dokoupit bullpup konverzi od SG Works. Je tu někdo kdo by s ní měl zkušenosti ? Zajímá mě bytelnost, jak to drží nástřel atd. Prostě cokoliv užitečného :) Díky


》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2016 00:37

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Sasa » 07 úno 2017 22:21

K sehnání jsou v podstatě jenom číňani v dost jetém stavu.

O bullpup konverzi jsem chvilku přemýšlel a nejdu do toho.
Představa, že mi u bullpup bude závěr přes 60 let staré čínské pušky bouchat těsně u ksichtu mi nedělá ze střelby příjemnou záležitost.
Asi jsem zbytečně pesimista, ale pořád bych myslel na to, že praskne ta unavená vratná pružina a vyrazí to ten zadní kryt, případně jak to někde od závěru ošklivě foukne.
Další věc je převážně horší kvalita střeliva které je k dispozici.

Naopak střelba z SKS v klasické konfiguraci je velmi fajn.

Radím nákup bullpup konverze neuspěchat a z pušky nejdříve pěkně zastřílet klasicky, případně přiložit obličej a ucho blízko závěru.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 08 úno 2017 21:56

V sobotu si jedu pro rusáka. Snad bude opravdu ve "výborném stavu" jak inzeroval majitel :) Budu k tomu mít i kryt vratného ústrojí s lištou na optiku s aretací a určitě si chci rozhodně se zbraní nejdřív zastřílet v origo stavu. Rovněž nemám v plánu řezat hlaveň a podobné šílenosti, které zabrání návratu zbraně do původního stavu. Ta by se mi časem líbila v renovovaném černém namoření původního pažbení spolu s ProMag 20´ zásobníkem. Jinak ta konverze od SG Works má podle mě docela dobře vyřešený ten sklopný deflektor na hylzny a na rozdíl od CBRPS konverze zachovává i ládování přes pásky. Na youtube jsou z ní v drtivé většině všichni amíci nadšení a chválí jak materiálové zpracování a napasování na původní zbraň, tak samotnou její vyváženost po kompletaci a s tím spojené pohodlí při střelbě. A hlavně v tom kitu ti myslím nehrozí ta tvá děsivá představa, že by ti něco vyletělo do ksichtu, protože kit celé to kování prakticky "balí" do sešroubovaného polymeru. To spíš "nahej" Simon by byl v tomhle případě, dle mého názoru, nebezpečnější.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Zajic » 10 úno 2017 19:10

Rejsek: Me osobne taky neprijde bullpup nejlepsi volba. Ono staci aby ti to bouchlo u ksichtu jen jednou a mas po srande :wink: Ty flinty jsou sice kvalitni, ale tak ci tak, do toho materialu nevidis a o nabojich ruznych kvalit a uskladneni taky vis houby :twisted:

Me treba SKS prijde pekne jak je v zakladu, a strilet se s tim da velice dobre a presne. Na lecos se da zvyknout.
Na kropeni se zasobnikama bych osobne volil jiny druh zbrane, nez bastrit nejake SKS co pak bude mit problemy se zasobnikama atp.
Ale ber to tak, ze je to jen a jen muj nazor.

Co jinak u vyberu zbrane bych urcite chtel, je aby zbran mela tvrdochrom v hlavni. Jinak samosebou koukat na celkovy stav zbrane je samozrejmosti :wink:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FTC » 11 úno 2017 17:12

2 Rejsek:
Proč se ptáš na názory ostatních střelců, když sám neakceptuješ jejich tvrzení?
Ta bull pup verze (už jsem to někde psal) je jen na oko, nic víc. Nerozumím tomu, proč předělávat starou klasiku do takový ohyzdnosti, jako je bullpup, naopak to vypadá směšně. Přesnost to nezlepší, naopak. Zdejší kolegové tady psali, že by byli nervózní, kdyby jim bouchal závěr vedle xichtu u takový stařenky, čemuž naprosto rozumím. Taky tvoje tvrzení, že je to celý obalený polymerem je úsměvný. Viděl jsi někdy proraženou zápalku při výstřelu, roztrženou nábojnici, anebo nedejbože KABOOM?

SKS je stařenka a nejlíp funguje tak jak jí vyrobili, maximálně by se dal poladit spoušťák, nebo říznout závit na ústí, ale to je fakt maximum. Jestli chceš BULLPup pušku, tak si nejlépe kup takovou, která tak byla navržena.

EDIT: Myslim, že to tady někdo na fóru měl, s velkou slávou to tady prezentoval jak je to unikátní kit a pak po nedlouhý době ten šrot nemohl prodat...
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Jim » 11 úno 2017 18:20

Inu, každý strůjcem štěstí svého jest. Zatímco klasická SKS je hezká flinta a vypadá jako zbraň,tak ta předělávka na bullpup je opravdu hnus o který se to říct nedá. Už jenom plast na zbrani mě přijde nepatřičný. Ale proti gustu žádný dišputát. On si každý musí kalich svý hořkosti vypít do dna.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 11 úno 2017 18:49

2FTC:
Nevkládej mi prosím do úst něco co jsem neřekl. Nehádám se, proto jsem tam taky napsal "myslím" a "dle mého názoru" :wink: Buď v klidu, nejsem ten typ co slepě obhajuje něco, co se mu líbí. Kvůli tomu se ptám tady, protože si chci nechat poradit a zvažuju všechna "kdyby".
Měl jsem už rozjednanou objednávku kitu, ještě než jsem sem psal, ale stopnul jsem to, protože si tím nejsem jistý. Spíš mě to asi už přechází, protože když jsem ji dneska doma poprvé pořádně držel v rukách, už jsem si ji představoval s renovovaným černým pažbením, s úsťovou brzdou a optikou na liště, co jsem k tomu dostal :) Ještě jsem si objednal 20´ zásobníky.
Když už jsem zmínil to černé pažbení, tak bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenosti s renovací a mořením pažby, nebo jestli tu je někde vlákno, které se tomu věnuje. Nebo je lepší to dát rovnou nějakému profíkovi. Rád bych něco jako je na obrázku
DSC00508.jpg
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 11 úno 2017 22:52

Omlouvám se že to tu tak spamuju, ale je to můj první dlouhý kvér vůbec. Ještě jsem se zapomněl zeptat, co je do toho nejlepší ládovat. Bohužel, když zadám hledat 7,62x39, tak mi to tu na fóru vyjíždí jen věci ze sekce bazar. Proto se zeptám přímo tady zkušenějších. Přemýšlel jsem o Barnaulu. Cena je na netu příznivá. Dočetl jsem se, že staré kladiva typu AK/58/SKS s tvrdochromem je žerou v pohodě a co se týče přesnosti, taky to prý není špatné. Ale ty diskuze na fórech jsou všecky dost staré, tak nevím, jak je tom kvalita v současnosti. Díky za rady.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Pajik_CZ » 11 úno 2017 23:39

nedělat z toho zase vědu. Láduj tam náboje nepoškozené, pokud chceš být k hlavni něžný, hlídej jen, aby měla střela opravdu mosazný plášť a ne ocelový potažený mosazí. SKS schoupe všechno a není to odstřelovačka, aby se musela řešit kvalita náboje. Když se povedl den, měl jsem na 50m v nekrytě ležícím nekňubovi všechno v 10 a rozdíl v nábojích jsem necítil
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 12 úno 2017 10:45

No a co teda konkrétně ty Barnauly? Jak jsou na tom? V Beareka je maj, ale musel bych vzít 500ks (celé balení). Finančně to pro mě problém není, ale nerad bych měl 500ks nějakého shitu.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: SKS Simonov

Příspěvek od FTC » 12 úno 2017 10:59

Barnauly mají jednu výhodu a to, že nemají korozivní zápalku. Když střílíš a pak poctivě nečistíš pušku, tak to není moc velkej problém. Když používáš standartní sypačky z armádních zásob, tak musíš perfektně čistit a konzervovat zbraň, jinak ti ta rtuťová zápalka časem vyžere vývrt, nejdříve se to projeví na přechodovým kuželu do drážek u nábojovky a na ústí hlavně. Nejlepší mnou zkoušené střelivo je BXN - ostatně je to S&B Vlašim, ale původně pro vojenské účely s ocelovým jádrem a korozivní zápalkou.
Další věc, kterou tady zmiňují klucí je, že nejlepší pro životnost hlavně jsou mosazné pláště střel, ale za takový náboj zaplatíš od 22Kč a více, což je u SKS nesmysl. Nejrozumější je krmit pušku běžnýma sypačkama, když je koupíš za rozumný peníz a pak perfektně vyčistit bouchačku. Ta hlaveň by měla určitě vydržet 10000 ran, než to začneš nějak pozorovat na zhoršení přesnosti, pak jí prodat a koupit novou. U SA58 byla životnost laufu max 15000 ran, pak to chtělo novou.

Každopádně zcivilněný střelivo v SKS je pořád přesnější, než ruce běžného střelce, takže v tom bych problém neviděl. Akorát ty čínský poměděný náboje občas a někomu závadily při přebíjení, tak je před střelbou lehce mazali olejem a byl klid. Čus
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 12 úno 2017 11:43

To, že bych po střelbě nečistil zbraň u mě nehrozí, jsem pečlivý člověk :) Bohužel ty BXN jsou všude kolem nedostupné (Vých. Morava, a ani na Olomoucku, kam dojíždím za prací je nemají) takže půjdu do těch Barnaulů. Podle názorů to bude dobrý poměr cena/výkon. A jelikož budu rád, když vystřílím alespoň 500 za rok, tak mi bude asi sloužit dlouho :) Díky za radu.
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: SKS Simonov

Příspěvek od skagerak » 12 úno 2017 14:49

výhoda barnaulu oproti "cip" nábojům ? (krom té menší korozivnosti)
Rejsek
Příspěvky: 80
Registrován: 31 led 2017 15:13

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek » 12 úno 2017 15:53

No, jak jsem tady od kluků pochopil, tak je uplně jedno, co tam v téhle cenové relaci cpeš. Záleží jen na tom co máš za kvér a jak se o něj staráš. Jinak já konkrétně vidím největší výhodu v tom, že Barnauly jsou právě teď k sehnání, teda alespoň u nás. Cip jsou všude nedostupné :?
》》》》》FORTES FORTUNA ADIUVAT《《《《《
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Hanz Gruber » 13 úno 2017 03:05

Je to fakt buřt co tam cpeš. Já jsem začínal na poměděný číně a taky dobrý. Jen mě vadilo to štípání v očích a nose z toho smradlavého kouře. BXN lepší co se týče smradu, ale kosa snad ještě víc černě zasviněná jak od číny! Další typ Redukovaný BXN jí vůbec nejedou (nepřebije). Teď mám sovětský vodě odolné zalakováním kód 711 3000ks a zatím pro mě nejlepší. Nekouří, moc nešpiní a žádný plamen... Barnaul používá kamarád a velice si je pochvaluje. Do terče se trefíš se vším :-) :-) :-)
Odpovědět