Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 říj 2007 00:53

Ano, at to novinari maji jednodussi, shrnu do jednoho prispevku ty "ZADNE" silacke reci.

Ano - u jedineho desatera uznavam, ze mohlo byt mysleno "s humorem" - jen ten smajlik u toho nejak postradam... Vsechen zbytek je podle me zcela zrejmy - ani u nej nejsou nikde smajliky !!!
A: Já nic moc nemám, ale loni sem potkal v Bille borce s kozlicí přes rameno
B: Myslivec může....
Toliko ku znalosti zakona...
tak já mířím s okna (zavřeného za záclonou ) na určitý druh lidí
Ano, toto opravdu dela kazdy normalni strelec... Hmmm...
Možná to sem nepatří, vzduchovka podle mně nejde ani nosit ukryta na tele tedy myslim ta s dlouhym laufem, vzduchovky zbiram a onehdy jsem si šel pro jednu vzduchovku na Prahu 5, vzduchovku jsem mel jen tak v ruce a že si ji donesu k autu cca 150 metru - kracim si to po ulici a najednou komando --- bzzzz jedno auto bzzz druhy auto --- ODLOŽTE ZBRAŇ --- no neposral jsem se z nich --- panáčci od policie neznaj zbrojní zákon zbraň kategorie D jim nic nerikala, naopak se domne pustily ze chi vyloupit banku ---- zadna nebyla minimalne 2 stanice tramvaji O tom co jsem mel v ledvince se nezajimaly - sice mne na zem kdyz jsem jim daval obcanku vypadl prukaz zbrane ale ten mne s klidem vratili tot vse .... smeju se jim jeste dnes
Kdo se smeje naposled :-) - bylo to minimalne na pokutu za prestupek na useku zbrani a streliva, nicmene - je-li to k smichu - doporucuji delat to opakovane - bude o jeden zbrojak mezi lidmi mene
A: Myslím si, že správně se tu vyjádřil ten, kdo napsal, že když zloděj utíká s mým majetkem, útok trvá. Zejména pokud běží ještě po mé zahradě, nebo v mém domě. V tom případě bych střílel také. Protože nemám už žádnou jinou možnost, jak mu v tom zabránit. Otázka by zde spíš byla, zda nevystřelit pro výstrahu do vzduchu prvních pár ran.
B: Anebo pro výstrahu vystřelit do vzduchu druhých pár ran
Jasne, ani toto nejsou silacke reci... Hlavne tech smajliku tam :-)
Většina slušných lidí se řídí morálním kodexem, který je shrnut v "božím desateru". S ohledem na směr diskuse a situaci v naší společnosti dovolte, abych Vás seznámil s vlastním doplňkovým "paterem":
Pravidlo č. 1: Obranná zbraň se nečistí. Musí-li se však někdy vyčistit, je třeba z ní vystřelit dalších 10 ran, aby se zase zasvinila. Pak je jedno, která rána je první.
Pravidlo č. 2: Varovný výstřel se střílí vždy jako poslední a to jen v případě, že zbydou náboje.
Pravidlo č. 3: Na střelnici chodíš, aby ses naučil střílet. Když se netrefíš, tak se nediv.
Pravidlo č. 4: Je lépe být veden dvěma, než nesen čtyřmi, nebo-li je lépe být dobře zavřenej, než blbě zabitej.
Pravidlo č. 5: Pacifistů, pseudohumanistů, optimistů a hrdinů jsou plný hřbitovy. Jednej tak, abys tam ještě hodně dlouho neležel.
Hmm, toto se da rekneme pobrat jako sranda (podle me dost hloupa) - ale opet - chybi jediny smajlik :-(
Doopraveno a doplneno - tim nerikam, ze s tim nesouhlasim kompletne - s pravidly 3, 4 a 5 ve velke mire souhlasim.
Naposledy upravil(a) cmk dne 11 říj 2007 12:02, celkem upraveno 1 x.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 říj 2007 00:58

Pokud chce nekdo brat pripravu na pripadny ozbrojeny stret vazne, pak diskuze na nejakem foru sice neni na skodu, ale ani nijak zasadne nepomuze - opravdovi odbornici nemaji cas se diskuzema zatezovat...

Takze doporucuji kvalitni kurz(y) obranne strelby, tam ziskat zaklady a naucit se co se ucit a nebat se tam zeptat.
Pak je tu jeste nejaka rozumna literatura vychazejici z modernich systemu boje se zbrani a to vcetne pravniho rozboru...
Pak spousta suseni, strileni a az pak mozna nejaky dotazy na foru...
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 11 říj 2007 01:19

cmk: Nech být, třeba právě tyto diskuze přivedou někoho k nějakému tomu kurzu. Co se mně týče jsem pro aby se o tom mluvilo a psalo co nejvíc. Prostě tlačit to do lidí ze všech stran. Myslím, že to nemůže uškodit. Samozřejmě pokud se nejadná o nabádání k TČ, o což myslím v tomto případě nejde. R
Si vis pacem, para bellum
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 11 říj 2007 07:18

Stejný názor jako rostar. Už jsem to psal. A názor cmk? Dobrá, nic jiného neříkám, jenom to pořadí bych u většiny otočil. Napřed diskuze a dotazy a potom literatura, kurz a vlastní zdokonalování. Protože tak v praxi ta posloupnost funguje.
A věřte tomu, že i " opravdoví odborníci " se diskuzemi o právní stránce své práce zatěžují. Na to rozhodně mají čas.
Nikdo

To CMK

Příspěvek od Nikdo » 11 říj 2007 08:46

Hele, CMK, všichni si tu vážíme tvých názorů a rad a děkujem ti za ně. Bez ironie.
A teď prosím něco veselého k tématu; nevěřim, že bys neměl :)
Arnie

Příspěvek od Arnie » 11 říj 2007 10:37

Taky napisu trochu OT, ale tyka se to diskuze. Probirat podobny veci na foru beru za prinosny. Pokud to srovnam napriklad s motorismem, kde ma take minimum lidi zkusenosti z krizovych situaci - tak probirani modelovych situaci na forech pomuze spouste lidi (rozmluvit myty typu: vtahnuti se do zatacky plynem u predniho nahonu a podobne muze zachranit nejen plechy, ale i zivot). Dokopat se k nejakemu kurzu napriklad na zavodnim okruhu, pripadne si zakoupit odbornou literaturu je pro vetsinu lidi nemyslitelne. Stejne tak to je u obranne strelby. A to v pripade motorizmu vidim realne ohrozeni dane neznalosti jako daleko vetsi nez u majitelu strelnych zbrani ...
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 říj 2007 11:57

Ale ja netvrdim, ze je to uplne na nic...
Ja jen tvrdim, ze jednak jsou "silacka prohlaseni", kterym je lepe se vyhnout a jednak samotna diskuze na foru toho moc neprinese, ze to chce zkombinovat s dalsima vecma.

Nikdo > nevim, jestli tomu dobre rozumim - kazdopadne - sebe za "odbornika skrz obranu se zbrani" nepovazuji... Paklize muzu neco neskromne prohlasit, tak bych se dovolil povazovat za stredne pouceneho laika :-)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 říj 2007 12:04

to jako když jsem dobrej ve střílení v práci ...
To znamená len to že tú zbraň budeš ovládať lepšie v krízových situáciách (ak trénuješ) ako ten čo má zbraň celý rok v trezore. To je ako zo šoférom - začiatočník rozmýšľa aj o tom akú a ako má zaradiť rýchlosť a nevenuje toľko pozornosti premávke a ak sa voľačo "zomele" tak nevie čo skorej.
bman

Příspěvek od bman » 11 říj 2007 13:09

Dal bych vam malou otazku:
Kdy pouzit zbran na ochranu majetku?

Dle zakona muzete zbran pouzit k ochrane zdravi a majetku.Ale kdyz to udelate kvuli majetku, mate problem. Takze tato pasaz by se mohla ze zakona odstranit.

Ja sem zatim dosel k zaveru, ze i kdybych mel u sebe zbran a byl svedkem
napr. utoku vuci zdravi ci zivotu jine osoby,nebudu na to reagovat. Ty tahanice a problemy opravdu nestoji za to! Po zbrani bych sahl v pripade utoku na mou osobu ci meho blizkeho.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 říj 2007 13:56

Ad majetek - majetek lze branit se zbrani v ruce - hrozbou apod... Jestli pak zlodej zautoci i na zdravi... To uz je pak jeho smula.

Co se tyce toho, kdyz uvidim, jak nekde nekdo do nekoho kope na zemi - v podstate je to podobny jako s ochanou majetku - hrozbou zbrani se pokusim zamezit tomu protipravnimu jednani, bude-li utok pokracovat nebo obrati-li se utok proti me - to uz je pak na dany situaci...
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 11 říj 2007 14:02

bman: je to fakt, zbraň je vlastně na ochranu majetku pouze za předpokladu, že s ní očekáváš útok na vlastní osobu, která majetek chrání. Nejprve musíš použít mírnějších, pro danou situaci úměrných prostředků.
Příklad: Někdo k tobě přistoupí a požádá tě slušně o šrajtofli, ty mu taktéž slušně sdělíš, že mu ji nedáš, on následně zintenzivní svůj nátlak a ty v zásadě můžeš být o jeden stupínek před ním, požádáš ho aby odešel...on se pokusí vyndat něco z kapsy ty tasíš a střelíš. Nemůžeš ale na slušné požádání o peněženku vyndat zbraň a začít střílet.
...jak říká cmk, můžeš hrozit, ale bacha ať ti tu pistol nečorne ;)

Reálně mohou majetek se zbraní chránit pouze ozbrojené složky při přepravě něčeho opravdu hodnotného.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 11 říj 2007 14:34

Tak jak koukám, tak se téma dostalo uplně někam jinam :roll:

No co se dá dělat
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 11 říj 2007 14:57

Tak já přestanu suplovat site admina a přidám jednu historku... veselou, jelikož se nestala mě.
Jeden technik mého bývalého zaměstnavatele chodil na pravidelnou údržbu do banky. Jednou takhle sehnutý k zařízení ukázal nevědomky okolí, co s sebou nosí. Někdo ho viděl, za minutu na něm leželi čtyři chlapi z ochranky, za pět minut byl před bankou na ulici a za půl hodiny to věděl náš generální ředitel, prakticky obratem byl nezaměstnaný. Průser jak mraky, generála to prý stálo pár litrů vizoura, aby se to ututlalo.
Tatáž pobočka banky byla o pár měsíců později ve všech televizích, kvůli takové větší loupeži...
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 11 říj 2007 15:33

Ovšem pokud by se chlapík právní cestou proti tomu vyhazovu bránil, dostal by svou práci fofrem zpátky a generální ředitel by mu s velkou omluvou musel říkat "pane".
I té "ochrance" by bylo horko. Bezdůvodné napadení jak vyšité.
No jen si představ, že v sámošce ukážeš nechtěně, že máš za pasem mobil a sesypou se na tebe 4 prodavačky od vedlejší pokladny.
Nebo je snad banka něco víc než sámoška na kraji sídliště? Nebo ti pánové z ochranky snad mají větší pravomoci, než prodavačky u pokladen?
Nebo ti snad nedovoluje nějaký zákon vstupovat se zbraní a mobilem do banky (jak se nás o tom mnohé snaži přesvědčovat už ode dveří)?
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 11 říj 2007 15:54

Jo, zaměstnanec by možná pár tisíc vysoudil na zaměstnavateli. Možná i prár stovek na ochrance. Nebo by se přišlo na to, co vše se servisní společnost zavázala dodržovat, a že s tím byl zaměstnanec seznámen. Hrubé porušení pracovních povinností.
Jedna věc je dosáhnout nějakého výsledku u soudu, druhá věc je mít jednu z nejbohatších bank jako zákazníka, co by pro tebe jako generálního ředitele bylo důležitější?
Odpovědět