Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Queeg 512 » 17 lis 2013 12:24

Říká ti něco pojem "zákonný důvod"? Ten je potřeba i k té prohlídce kufru, co zmiňuješ o pár příspěvků výš :roll:, a důvodné podezření si policajt nemůže jen tak vycucat z prstu úplně bez rizika, ještě by se pak ve finále kromě vyhotovení záznamu o podání vysvětlení a záznamu o prohlídce vozidla chudák musel zakládat i vyšetřovací spis kvůli podezření na křivé obvinění. Něco jiného samozřejmě je, pokud držitel zbraně poruší zákon, nebo jej někdo udá, to už si pak orgán s jeho zbraní i rektem může dělat prakticky cokoliv, viz výše citované paragrafy.

O tom, že je lustrovaná osoba oprávněna nosit zbraň, je pak PČR upozorněna už při lustraci čísla občanky. A ač tomu nebudeš věřit, ani toto samo o sobě nestačí ke kontrole či žádosti o podání vysvětlení, zda máš zbraň u sebe, strážníku!

Nechápu, proč pak kromě čísel paragrafů. podle kterých můžou orgáni nosit služební zbraně, nedodáš i čísla paragrafů, dle kterých podle tebe represivní složky můžou vážně zasahovat do práv jakéhokoli občana bez zákonného důvodu.


strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od strelec3751 » 17 lis 2013 18:04

Teda nedá mi to.

Takže policista je příslušník represivní složky. A jako takový pohlíží na všechny občany jako na potencionální pachatele a podle toho se k nim chová.

Tak to nás potěš pánbůh.
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od wariat.38 » 04 pro 2015 08:56

Trochu oživím... Když mě ženská při předjíždění vytlačila ze silnice do příkopy, lítal jsem kolem auta a zjišťoval škody... s bundou v autě... Paní byla nezvykle milá (ale to bude asi tím, že byla jednoznačně viník nehody). Celou situaci jsem si uvědomil chvíli před příjezdem policie a rychle uklízel z opasku do kapsy :)
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od COOK » 07 pro 2015 20:22

Pardon, ale ono "nechat se vytlačit" mi přijde dost srandovní a nepochopitelný :lol: Kdyby někdo takhle na mě najížděl bokem, logicky dupnu na brzdu a nepojedu přece do škarpy, kde plechohyb zdemoluju. Extrémní případ byla ta trubka se škodárnou jak "vytlačila" náklaďák :shock: , který se ještě převrátil na bok. Řidiča nechápu.
Nebo další, ten řidič dodávky s lidma v Práglu, jak prudce uhl do betonových svodidel, aby si cholerik Jaguára náhodou nepoškrabal. :roll: Iracionální reakce.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od strelec3751 » 07 pro 2015 22:41

Není iracionální. Je intuitivní. Aby se někdo zachoval jinak musí být natrénovaný nebo mimořádně chladnokrevný.
Shodou okolností se mi něco podobného stalo před několika dny. Borec měl asi pocit že jej na silnici II.třídy ráno za deště zdržuji. Takže po předjetí, které jsem mu ochotně umožnil to prudce vzal doprava. Když uvidíte před kapotou bok cizího auta tak není moc na výběr. Nejeli jsem moc rychle tak jsem si vybral ten jeho bok. Naštěstí pochopil, že to nevyšlo tak uhnul a hrdinsky ujel.
Ale musel jsem se hodně přemlouvat abych nezvolil ten pangejt.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od COOK » 11 pro 2015 19:14

Napálit s lidma do betonovýho svodidla, mi moc intuitivní nápad nepřijde :lol: Myslels spíš reflexivní. A i tak značně nelogický. V podstatě udělal to nejhorší co mohl.
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od wariat.38 » 19 pro 2015 18:04

Trochu "mimo téma", ale pokud si necháte v rychlosti cca 100 km/h vrazit do boku (dveří spolujezdce a opravdu nevím kam ta ženská čuměla) tak máte opravdu pevné nervy, já na to nemám... Brzdná dráha 20m na silnici a 15m v příkopě ;)
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od COOK » 22 pro 2015 18:14

20m na silnici - jako měls zahamovanoný brzdy? Gumový čáry? Když prudce zpomalím, tak si do mobilu čumící trubice může přece jet kam chce. Byla nakonec uznána jako viník?
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od wariat.38 » 27 pro 2015 08:00

Odpovídám formou soukromé zprávy, téma skryté nošení mi nepřipadá až tak společné s dopravními nehodami :)
Odpovědět