Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Gobey
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2011 22:14

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Gobey » 25 kvě 2012 20:01

Navážu na MFENCE s podobnou historkou.

Letos při Plzeňských slavnostech svobody v jedné Jihočeské obci na podnět nějakého aktivního občana kontrola celého konvoje (asi 50 vozů) historických vozidel US Army a západních spojenců členy oddělení zbraní PČR Domažlice. No a vzhledem k tomu, že to byla přehlídka v uniformách, tak téměř všichni u sebe něco měli. Většina lidí Dčkové plynovky, ale mnoho z nás i ostré zbraně. Já osobně Webley Mk. IV (mám SAS Jeep Willys a k tomu odpovídající výstroj a výzbroj). Webley připnutý správně na opasku v originál pouzdře. Na autě několik zbraní kategorie D - viz foto.

Dčkové zbraně jen kontrolovali, zda to je skutečně D (znehodnocenky), u ostrých prohlídka kompletních dokladů, čísel, značek atd., oprávnění k nakládání s bezpečnostním materiálem (lafetace Browningu M50) a další formality.

Viditelné nošení v pouzdře naštěstí neřešili a jen provedli kontrolu. Nicméně jeden kolega slíznul 500,-- Kč pokutu za to, že měl na opasku v US Army pouzdře plynovku 1911 a pil k tomu pivo.

No nic pání policajti museli nahnat nějaké plusové body u svých velitelů, nicméně takováto buzerace na slavnostní přehlídce dosti znechutí den.

H.
Přílohy
forum.JPG


Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od FTC » 25 kvě 2012 21:55

2 GOBEY + MFENCE
Chlapi, je vidno, že vám policejní práce nic neříká. Když přijde povel od vedení, aby byly provedeny kontroly a musí být výsledky, tak s tim policajt nic nenadělá a musí nějakou tu čárku přitáhnout! Mimo jiné, drtivá většina policajtů nemá ani ZP, natož soukromé zbraně a proto ani nemají žádné znalosti z.č.119/2002 Sb.! Nechci se nikoho zastávat, protože neznám okolnosti a přístup policajtů na místě, ale to už nepatří do této diskuze.
S pozdravem J.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od MFENCE » 25 kvě 2012 22:24

No ja myslim ze rika :D Ja primo nedelam ale mam to po celej zivot okolo jak Armada tak PČR :) .

A hlavne zapomel jsem ze to byla hlidka Mestske policie. A ty ja nepovazuji za rovnocene PČR.
Nechci hazet vsechyn do jednoho pytle to ne!!! Ale bohuzel zkusenosti mam jine. A to jsem clovek co nenadava pokud neco provede a nesu si sve nasledky.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od FTC » 25 kvě 2012 23:18

2:MFENCE
Nechci se hádat, ale když nesloužíš, tak opravdu ani na 60% nevíš co ta služba průměrnýho obvoďáka, nebo jinýho obchůzkáře obnáší... AČR a PČR, natož Městská Policie jsou úplně něco jinýho. Jinak u každýho bezpečnostního sboru se najde spousta blbů, kteří neumí rozlišovat důležitá fakta a jsou ještě arogantní... Nic nenaděláš, problémy začínají už u našich na hlavu postavených zákonů. Věř mi, že bude ještě mnohem hůř :( .
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od PB » 26 kvě 2012 14:03

troufám si tvrdit že kontrola x desitek lidí MP není z jejich hlavy, že by si jako z plezíru šli zabuzerovat. když vedení poručí nic s tím neuděláš. někdo dělá v práci tabulky v excelu, někdo dává dýchat řidičům, někdo kontroluje aby se nekouřilo v zastávkách MHD...
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od LukasJ » 26 kvě 2012 22:31

To Gobey: Víš, tomu blbci s pivem dej pár facek i za mě.
1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od LukasJ » 26 kvě 2012 22:48

prying píše:Ale jo je to možný. Kdysi jsem ho chtěl, protože tu hroznou váhu lze nosit jen na ramenou. Když jsem si ale představoval to tasení, tak jsem od toho upustil. Takže nosit se dá, ale je to opruz.
Na to je právě dokonalý. On Ti mazel vypadne do ruky. Hledisko praktičnosti, je jinde. Já ač jsem revolverovej, nosím pistoli. často hodně divnou (šest palců je akorát), v zásobníku se najde 7ks.
Jo, s podpažákem je jedinej problém, je na slabé straně.
1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od LukasJ » 26 kvě 2012 23:01

Mno jo, taky se mě stalo, že jsem se odmaskoval. Jako pouzdro na nošení mám blbou Dastu. Kromě vyjímek pojme všechno. Mno jen jsem do toho dal 1911ku, fullsize. Košile to kryje, žádný problém. Jen jsem se chytnul tyče pravou rukou. Za chvilku mě poklepal na ramenou senior, se slovy "mladíku, kouká Vám lauf od tý 1911ky, pojďte si radši sednout". No, měl pravdu.
1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od cover72 » 29 kvě 2012 22:17

Fajn chlap, že nebonzoval, nepanikařil a ještě se i vyznal...
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Lanius » 31 kvě 2012 04:18

No nic pání policajti museli nahnat nějaké plusové body u svých velitelů, nicméně takováto buzerace na slavnostní přehlídce dosti znechutí den.

IMO, organizátoři akce se měli dohodnout s policisty..
Gobey
Příspěvky: 27
Registrován: 06 zář 2011 22:14

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Gobey » 03 čer 2012 19:14

S policisty je to vždy domluvené, ovšem namátková kontrola ne :(
Uživatelský avatar
hurri76
Příspěvky: 82
Registrován: 17 kvě 2012 14:25

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od hurri76 » 04 čer 2012 16:58

FTC píše:2 GOBEY + MFENCE
Mimo jiné, drtivá většina policajtů nemá ani ZP, natož soukromé zbraně a proto ani nemají žádné znalosti z.č.119/2002 Sb.!
Já ti teda nevím, ale zbroják mít musí každej polda, ne? - minimálně sk.D
Táta dělal u PČR a kámoš dělá u MP a oba měli, resp.mají zbrojáky a oba dělali testy jak teorii, tak praxi.
Makarov r.v.1983, ČZ 27 r.v.1946, Tokarev r.v.1941, DUO r.v.1948, PPŠ-41 r.v.1944, SKS Simonov China r.v.1951
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od PB » 04 čer 2012 18:18

městská musí mít sk. D ale vojsko i PČR nemusí protože to mají ze zákona. (bude tam spadat i celní a vězeňská)
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
LukeKM
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2013 00:34

Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od LukeKM » 05 lis 2013 06:18

Jeli jsme z airsoft akce 4 plny auta na sobe poustni vystroj a po zuby ozbrojeni jsme zastavili na benzinove pumpe zaparkovali vsichni vyskakali z aut jeste v taktickych vestach a ozbrojeni, hrudni pouzdro na pistoli a steheni pro zalozni pistoli. Kdyz jsme se vydali do prodejny byla docela sranda sledovat lidi okolo a jejich reakce, nekdo se tvaril nastvane ale i se na nas usmivaly a hlavne zensky. Jelikoz mame vystroj poustni vzor uniformy ACR od obuvi az po taktickou vestu a vyzbrojeni jako ja, na hrudniku Beretta 92 a zalozni v stehenim pouzdre Walter P99 Compact. Vytahl jsem svoji airsoftovou odstrelovaci plynovou pusku Ch MB07D Sniper coz je verna replika zname odstrelovaci pusky MB07D s puskohledem zn. ''Walther 3-9x56'' se stinitkem a zabalenou v hejkalu ktery jsem si naschval obliknul a vytahnul dalekohled na trojnozce a dalsi maskovaci sit. Takhle jsem se predvadel a cekal ze za nami prijdou mlady holky a budou chtit vsechno videt z blizka a polozi otazku jestli jsou nase zbrane prave. Podle slov techto mladych devcat, ktere chteli videt zbliska pistoli jsem vsechno rad ukazal, vysypal jsem vsech 6 zasobniku do Beretty z hrudniho pouzdra a jeste 2 zasobniky ze zalozniho Walteru P99 se vsi paradou a par vystrelu z odstrelovacky MB07D. To uz zaujalo i par chlapu a chtel si zkusit moji upravenou M14 taky Berettu ale nejvic je lakala odstrelovacka proto jsem nabil 3 zasobniky strilel nechal jsem to zkusit chlapika i obsluhu benzinky a taky devcata u kterych to melo nejvetsi uspech. Vedel jsem ze zensky leti na uniformy a zbrane ale ze bude jedna slecna z milionu zrovna na stejne benzince jako ja to jsem opravdu netusil, navic projevila obrovsky zajem o zbrane. Slecna Tereza me prekvapila svou vseobecnou znalosti zbrani proto jsem ji dal svoji nejoblibenejsi a nejvic upravenou airsoft pistoli Walter P99 aby zkusila rozborku-sborku a ona to zvladla jako profesional a zacala me zajimat vic a vic. Vsiml jsem si velke zrucnosti a talentu pro zbrane to proto ze pracuje ve Zbrojovce Brno. S tou sikovnou slecnou jmenem Tereza jsem se dal dohromady a jsme zasnoubeni. Mame doma ''malinkaty plivatko'' jak s oblibou rika revolveru Smith & Wesson raze .357 Magnum.
No tohle je muj zazitek s odkrytou zbrani :D
lleass
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2013 19:13

Re: Skryté nošení zbraně - TRUMFNETE MOU PŘÍHODU ??? :-)

Příspěvek od lleass » 11 lis 2013 20:07

Podělím se o svůj příběh.
Povídám si s kolegou takhle podvečer na parkovišti v jedné vesničce, pušku vz 58 vzadu za sedačkou jelikož jsem jel ze střelnice, u sebe čerstvý průkaz zbraně a dobrou náladu.
Zbraň byla přikrytá bundou jelikož jsem si pouzdro teprve plánoval koupit, byla zima tak jsem bundu oblékl s tím, že ve tmě v autě u kterého jsem nonstop postával,bylo zamčené a vybavoval se, nikdo zbraň nezpozoruje.
Co čert nechtěl, šla se tam zašít hlídka policie čr. Následoval přijezd k nám a následný rozhovor....
PČR- "Dobrý den silniční kontrola předložte papíry potřebné k provozu vozidla" Já- "chlapi vždyť jsem v tom autě ani neseděl tak snad stačí občanka ne?" PČR- "my máme celej večer" (ironická poznámka) já-" nu dobrá ale musím si sednout do auta a rozsvítit si na ty doklady (měl jsem je ledabyle rozházené po ledvince-kapsičce)" hledám, hledám, v ledvince bordel a nemohl jsem vše najít, tu PČR začal obcházet auto, nejdříve klasicky spz, kolky, pak svícení do kufru a já tušil co bude následovat. Události nabraly od posvícení do zadní části mého auta na obrátkách! :-D PČR - nazveme je třeba Jardou a Tomášem (PČR) "Jardo ZBRAŇ,ZBRAŇ !... VYLEZ! ruce na střechu, ruce , ruce ! zbraň, kulomet!!! :-D Já -"mám ji legálně, v klidu,vše vám předložím, PČR "kulomet jo!!??? kulomet?!!!" Já- "puška upravená pro civilní trh na samonabijecí jednoranou opakovací pušku" PČR- "kulomet?! a legálně? jo, kulomet ?! ?!!" Já-"samonabijecí puška pro civilní trh" PČR- "nehýbejte se,ruce na kapotu (pistole u hlavy,nepříjemný pocit, nebudete věřit ale třásl jsem se jako bych byl celý večer zavřený v mrazáku) pane B. odstupte (B=kamarád)" Následovalo stání s rukama na střeše mý octavie a odnášení "kulometu" panem PČR do jejich automobilu a vypáskovávání střeliva zda nemám nějaké nedovolené. A já, druhému, na hlavu mi mířícímu stále opakoval,že spolupracuji a že mám od všeho doklady. Já -" mám doklady a vše legálnědržené. Jak vidíte tak spolupracuji a chci vám sdělit, že v levé kapse mám rovněž legálně drženou krátkou palnou zbraň :-D :-D :-D PČŘ- " kde,? :-O zbraň?! jakou, kde ? :-O, V levé?" Já-"ano v levé a dále vám chci říct, že u sebe nemám žádnou další zbraň a spolupracuji s vámi" PČR- "dobře nehýbejte se ,předal kolegovi a ten opět vypáskovával a obvolával vysílačkou" Já- jelikož mne i s ledvinkou plnou dokladů mrskli na střechu a ledvinka odlétla do půlky střechy povídám " S vaším svolení teď natáhnu pomalu levou ruku a podám vám z ledvinky uprostřed střechy doklady od zbraní, ,,, zdůraznil jsem MOHU?" to vše stále s pistolí u hlavy :-D vytřáslý jako osika !!!! PČR - chvíle váhání, zpracovávání informace kterou nečekal "......ano můžete! ale pomalu". jak jinak!? s životem v jeho rukou! :-P v tom rozrušení jsem tak učinil ale nenašel v tom bordelu nic víc než jen techničák k autu, a oba dva průkazy zbraní. Sklonil zbraň a převzal si odemne ony doklady. Byli tak rádi, že k tomu mám doklady zbraní tak v tom zápalu nechtěli ani občanku ani zbroják který jsem v té chvíli nemohl pln emocí vyštrachat. :-D Takže absolutně neměli žádný doklad mé totožnosti ale byli tak rádi, že ty zbraně jsou legální, že na zbroják ani občanku ani řidičák nenaléhali :-) omluvil jsem to tím, že tam mám baglajz a že jsem hooodně rozrušený. PČR " buďte v klidu, už je to v pohodě, bude to dobrý, když by vás ale zastavili měšťáci a viděli to u vás tak vás nejdřív zastřelí,ještě že jste potkal nás" :-D uklidňující informace ! Pak jsme pokecali, jak to měl na vojně a že byl u profi armády a jak je to dokonalá puška atd....další už je nepodstatné. Tak co, trumfne někdo mou příhodu ? :-)
Odpovědět