Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BETTER
Příspěvky: 204
Registrován: 07 zář 2007 14:49
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od BETTER » 04 říj 2007 00:06

bartus: Nejde o to že někdo zapomene na zbraň, ale o to že člověk zapomene že tu zbraň nemá ničím krytou. To je rozdíl.


Baikal IŽ 27 EM-1C, ČZ 110, GLOCK 17

Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 04 říj 2007 08:20

To ja som mal opačný problém,
Keď ešte moja polovička nevedela, akého mám koníčka, neplánovane som ju stretol v meste a vymyslela si, že pôjdeme spolu na obed. Bol som na ceste z banky, kde som vyberal väčší obnos a až v šatni som si spomenul, že Steyra mám na opasku. Podarilo sa mi to uhrať, že musím na záchod, len potom som musel počúvať narážky, že prečo som si nemohol najprv vyzliecť kabát ...
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 04 říj 2007 08:37

Pravdou je, že nošení zbraně představuje nejen určitý pocit bezpečí, ale i řadu problémů ať už s jejím případným použitím, tak i právě v souvislosti s jejím utajením před veřejností. Jak zajít do restaurace na oběd, když mám pod bundou podpažák s ostře nabitou pětačtyřicítkou? Svlékat se na wc, schovávat zbraň do baťohu?
Ono i vylézání z auta, kde si odložím bundu na zadní sedačku je problém, budu se snad oblékat a svlékat za volantem?
Do řady peněžních ústavů se zbraní také nesmíte, jdu si vybrat větší částku peněz, bojím se, že mě někdo obere na ulici, vezmu si zbraň. Jak ale se zbraní do spořitelny? A tak to prostě poruším a vezmu si ji.
V létě skryté nošení? Pod tričkem? Absolutní nesmysl, dejte si jí do ledvinky /pokud je to drobek/, nebo do baťohu a někde to necháte a nebo vám to chmaták strhne z ramene.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 04 říj 2007 10:38

já jsem se naučil v restauraci sundat bundu i s podpažním pouzdrem najednou (člověk jen trošku vypadá jak retardovanej) :D
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 04 říj 2007 11:02

Co se týče pojmu na veřejnosti nebo veřejné prostranství, tak to zákon definuje takto: Veřejné prostranství / na veřejnosti / je takové místo, kam může každý bez překážky vstoupit.
Jinak co se nošení týče, už dlouho nosím ven jenom Kevina v kožené dokladovce, takže to může být klidně vidět.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 04 říj 2007 11:08

Vito: to by znamenalo tedy, že můj pozemek není místo, kam může kdokoliv bez překážky vstoupit /neboť by překonával oplocení-což překážka je/ a tudíž si na svém pozemku mohu nosit bouchačku zcela viditelně, i když je na mě přes plot normálně vidět?
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 04 říj 2007 11:33

Ty zrejmne jo, ja ne :) posekana trava asi nebude prekazka, ale oplocovat to pfff....
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

To jspalek :-)

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 04 říj 2007 11:48

Ano, na svém pozemku či ve svém bytě, vile, u svého bazénu můžete zcela bezostyšně svůj Remington 870 Express nositi veřejně. Jako já, obvykle jsem k tomu nahý:-). Mimochodem zákon o zbraních a střelivu zcela nesmyslně vykládá Občanský zákoník:-) .R
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 04 říj 2007 12:12

Bobby s Lugerem: Tentokrát s tebou zcela souhlasím :D / promiň, opět legrace /.
Je třeba ovšem připomenout, že někdo vykládá tu " překážku " taky třeba jako tabulku Nevstupovat. Údajně i to je překážka, která ukončuje veřejné prostranství.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 04 říj 2007 12:22

Možná to sem nepatří, vzduchovka podle mně nejde ani nosit ukryta na tele tedy myslim ta s dlouhym laufem, vzduchovky zbiram a onehdy jsem si šel pro jednu vzduchovku na Prahu 5, vzduchovku jsem mel jen tak v ruce a že si ji donesu k autu cca 150 metru - kracim si to po ulici a najednou komando --- bzzzz jedno auto bzzz druhy auto --- ODLOŽTE ZBRAŇ --- no neposral jsem se z nich --- panáčci od policie neznaj zbrojní zákon zbraň kategorie D jim nic nerikala, naopak se domne pustily ze chi vyloupit banku ---- zadna nebyla minimalne 2 stanice tramvaji :) O tom co jsem mel v ledvince se nezajimaly - sice mne na zem kdyz jsem jim daval obcanku vypadl prukaz zbrane ale ten mne s klidem vratili :-) tot vse .... smeju se jim jeste dnes.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

To vito:-)))

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 04 říj 2007 12:31

Vidím, že se zde rodí pěkné netové přátelství:-))-. Hlavně bych viděl konec "míst, kde má veřejnost přístup" jen moje prosté prohlášení: "od toho záhonku s marihuanou jest tento pozemek můj." Zákon o zbraních a střelivu psali lidé s IQ 145-150. Všichni dohromady:-). R
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 04 říj 2007 12:53

jspalek píše:Do řady peněžních ústavů se zbraní také nesmíte, jdu si vybrat větší částku peněz, bojím se, že mě někdo obere na ulici, vezmu si zbraň. Jak ale se zbraní do spořitelny?
Nesmíš těm cedulkám s přeškrtnutou pistolí přikládat větší váhu než mají. Majitel banky pouze vyjádřil své přání, abys tam pistoli nepoužíval. Nic víc, nic míň. Ale to se tu už řešilo v jiném vláknu...
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 04 říj 2007 13:11

Kolik z vás vůbec tu zbraň nosíte - kromě na střelnici, myslim když jdete do města, se psem atd, prostě když ji nepotřebujete k výkonu povolání? Já sám zbroják nemám, ale neumím si představit, že bych ji nosil i jinak než jít si zastřílet na střelnici - viz muj strejda, vždycky už za komančů jsme o tom snili, pak to šlo legálně, okamžitě pořešil zbroják a čízu 75, řešil různý pouzdra, podpažáky a byla to euforie tak na rok a šmitec s nošením. Neberte to jako rejpání, jen mě to zajímᨠ:)
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 04 říj 2007 13:20

ppeettrr: mám zbraní několik, ale nosím téměř výhradně Kevina s prodlouženým zásobníkem. Když jdu do banky nebo jinak s velkou hotovostí, pak kašlu na pohodlí, G17 na opasku a vlevo pouzdro s náhradním zásobníkem. Zbraně zůstávají v trezoru když jdu pít, případně sportovat - nevěřím šatním skřínkám.
Co se týče vstupu do banky - vykládám si přeškrtnutou pistoli stejně, jako přeškrtnutý mobil na stejných dveřích - mobil před vstupem dovnitř neodkládám, jen ho uvnitř nepoužiju. Totéž aplikuju na zbraň ;)
A to neskyté nošení na vlastním pozemku:
zákon 119, par. 2 odst. 2:Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor
nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem
vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí

z toho vyplývá, že na vlastním (zřetelně označeném, nejlépe oploceném) pozemku si sám sobě udílím souhlas a zbraň držím, ne nosím. Tudíž se mě skryté nošení netýká.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 04 říj 2007 13:26

Abych řekl pravdu:
Kromě případů, že ji mám u sebe či prostě na sobě při cestě z či na střelnici ji nosím asi tak 3x do roka :D

Nosíval jsem jí, když jsem občas procházel cikánským lágrem pozdě v noci a báli se tam chodit i polišové, ale to už teď nemusím, neboť jsem se přestěhoval do jiných končin.

Takže občas si ji vezmu, když někdo potřebuje ochranu a nese větší balik prachů, někdy si ji vezmu také, když se dívám na hrůzostrašnej film a pak jdu večer ven :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Odpovědět