Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HOSTMAN
Příspěvky: 11
Registrován: 22 zář 2008 10:45

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od HOSTMAN » 01 pro 2009 22:14

Zdarec,
chtěl bych se zeptat jak zní přesná definice skrytého nošení ... protože pokud vím tak skrytým nošením se myslí skrytí zbraně tak aby nebylo poznat že se jedná o zbran ale poslední dobou vídám pány z bezpečnostní agentury Phoenix a ti nosí normální pouzdra u pasu kdy je vidět rukojet a mnohem více ... a přitom žádné povolení ani úprava zákonu pro b. agentury neexistuje a proto je na ně nahlíženo jako na civilní osoby .... Děkuji za odpovědi


Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od admix » 02 pro 2009 07:00

Nesmi byt videt zbran ani jeji cast. Holt bezpecaci to obcas berou po svym
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od dykmore » 02 pro 2009 07:57

ale pokud je zbraň oficiálně používána k výkonu povolání (nevím, jak to líp napsat - prostě pokud má dejme tomu ten majitel agentury vyřízeny všechny náležitosti k tomu, aby, jeho zaměstnanci mohli nosit v práci zbraň), tak se na ni skryté nošení nevztahuje, ne?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od selag » 02 pro 2009 09:08

Vztahuje. Na krátkou žádnou vyjímku nemají.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od kayakero » 02 pro 2009 10:14

Taky myslím, že na ulici s otevřeným pouzdrem proklatě nízko je jen otázka času, kdy je PČR předvolá k napomenutí za přestupek.

Při převozu peněz pochopím rychlé otevřené pouzdro na zbraň (bianchi, třeba), navíc by si na to mohli vyběhat vyjímku. Uvnitř budov by se mohli točit kolem toho, že se nejedná o místo volně přístupné veřejnosti, tedy tam mohou se zbraněmi manipulovat po libosti. I když ve skutečnosti tam vraty na fotobuňku vleze každý. Při šmajdání kolem závory či vrátnice je to od nich ale provokující diletantství.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od JirkaS » 02 pro 2009 10:25

kayakero píše:...Při šmajdání kolem závory či vrátnice je to od nich ale provokující diletantství.
Pokud mají souhlas majitele/pronajímatele pozemku nebo nemovitosti, pak nejde o nošení ale o držení a tedy mohou mít u sebe zbraň viditelně, neboť zákon nevyžaduje skryté držení zbraně ... :wink:
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od ppeettrr » 02 pro 2009 11:25

Cca dva dni zpátky v obchoďáku Tesco u Mc Donalda přišel maník v kanadách, černých kapsáčích, černym svetru, taktický vestě, která měla na hrudníku našikmo pouzdro, napůl otevřené s CZ 75..... nikdo se nedivil, asi to byl nějakej sekuriták - ASI , nikde to neměl napsaný, nikde nápis policie, prostě jen tak vypadal. Teoreticky se můžu taky tak vymódit a producírovat se "bez povšimnutí".... až mě to zarazilo.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od selag » 02 pro 2009 12:34

Obsáhle se to řešilo tady : http://forum.mujglock.com/bezpecnostni- ... t1112.html
Je tam i vyjádření z BA. :-)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od kayakero » 02 pro 2009 14:07

Mne osobně otevřené nošení zbraní nepobuřuje. Spíše mne jitří současný komický zákon, který je ukojen, když pistoli ukryju do papírového pytlíku - prst smím mít trvale na spoušti.

Je to zbytečné omezení, ghownu. Ale pokud jím angažovaní práskači začnou zneužívat PČR k šikanování psychoušů či cowboyíčků, kteří zbraněmi exhibují/otravují/zastrašují/ohrožují, taky mi to nevadí.
Přílohy
taška s tiskem nesené pistole.jpg
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od admix » 02 pro 2009 15:38

Mne neskryte noseni samozrejme taky nepoburuje, ale holt zakon to tak rika, a v dnesni napjate dobe je zbytecny ovcany provokovat blbostma ... Az si pred urad vlady budu moct vyjit s M4kou na zadech, tak budu spokojenej :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Alfonss » 02 pro 2009 17:36

Já jsem rád že zbraň je nutno nosit skrytě. Alespoň na vlastní oči nevidím, že zbraň může nosit opravdu kdejaký defo, tudíž mi to šetří zdraví, jelikož se nad tím nemusím rozčilovat...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od admix » 02 pro 2009 21:00

A neschopni ridici te nerozcilujou? Nebo nejezdis? :)
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od andrewl » 02 pro 2009 21:01

Když už jsme u toho skrytého nošení BA. Měl jsem vždycky za to, že v zákoně je něco jako, že policie může někomu povolit neskryté nošení nebo se mýlím? (podobně jako může udělit výjimku na zbraň A) Předpokládal jsem právě to, že BA je typický příklad, kde to policie povolí, aby byla zbraň vidět a případného pachatele odstrašila...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od Alfonss » 02 pro 2009 21:54

admix píše:A neschopni ridici te nerozcilujou? Nebo nejezdis? :)
Rozčilujou. Ale zbraň je něco jako Audi či BMW, či bojový plemeno psa... Tyto věci prostě přitahují ty retardy kteří si chtějí léčit svoje myšky....

Předem se omlouvám "normálním" řidičům Audi a BMW a chovatelům bojových plemen psů, kteří jsou v tom opravdu nevinně :wink:
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Re: Skryté nošení zbraně - aneb kdy jste to porušili

Příspěvek od pan_Y » 02 pro 2009 23:56

Zbran / jeji casti nemaji byt podle zakona videt, to je jasny. Ale co treba zasobniky v "bandoliru" - byt ustim dolu, takze naboje nejsou videt... Kdyz to clovek nese do auta z bytu tak to neschovam. :) Predpokladam ze kdyz zasobniky muzu koupit volne tak je to v pohode (ale i kdyz jsou videt naboje?).
[url=http://zbrane-zabijeji.mujglock.com][img]http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/userbar.gif[/img][/url]
Odpovědět