Skryte noseni zbrane - aneb kdy jste to porusili

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 06 dub 2009 16:23

Odborníku na zbraně, nejsi ty konfliktní? :lol: Za znalce se ani nevydávám; že byli kluci od naší uniformované policie vidět akce-schopní, z toho jsem měl leda radost.


Co by se jim stalo, kdyby jim ulovili někoho z té spousty VIP fakt nevím, ale jistě méně, nežli kdyby se krok od nich odpálil magor-funďák ve slušivé dynamitové vestičce s 20kg hřebíků. Že tu takoví byli a hledali skulinku nepochybuju, takový magor by asi nařízení našeho zákona dbal - a tuto zbraň by skryl co nejdůkladněji, navíc to bývají už nejen nápadní semiti, ale i konvertovaní mladiství světlovlasí světloocí narušení evropané, takže asi hlavně proto ta bdělost a důslednost.


Ale stejně se víc dívali kolemjdoucím našim holkám po zadkách v minisukních. Jen si hlídali, aby to nebylo moc okaté :wink: Bylo totiž nádherně - po zimě jeden z prvních dnů, kdy slunko vážně pálilo :wink:


Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 06 dub 2009 17:26

1)
Domnivam se, ze muze byt videt obrys zbrane pod oblecenim, popruhy od podpazniho pozdra, prazdne pouzdo, muzete mi tuto domnenku potvrdit ?
-Nejsem si tim uplne jisty

2)
Ale, jak by to bylo, pokud bych mel pouzdro, ktere by u hlavne bylo plne - tedy nebyla by videt hlaven ani jina cast zbrane, ale pokud bych mel v tom pouzdru zbran a spodni cast by zpod tricka vykoukla napr. pri ohnuti ?
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 06 dub 2009 17:51

To Avax:
zbraň bys měl nosit SKRYTĚ.

Pokud je tedy zbraň skrytá (popruhy od pouzdra nejsou zbraň, právě tak jakákoli jiná část pouzdra), povinnosti je učiněno zadost.

Ledvinku ve které máš zbraň taky není problém nosit odkrytou, popřípadě "dokladovku".
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 06 dub 2009 18:06

Přesně kdysi byl na LEXU seznam odpovědí MV na otázky ohledně nošení zbraní, pokud vím odpověď zněla: V klidu, při stoji spatném, nesmí být žádná ČÁST ZBRANĚ vidět....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 06 dub 2009 19:27

Docela těžko říci, pokud pouzdro může být vidět pak na pásku můžu nosit třeba toto:

Obrázek

Zbraň je zcela zakryta, není z ní vidět nic, podmínku to splňuje a přesto si myslím že první strážník nebo babka práskačka kteří by to viděli by nelenili...

Zákon mluví nejasně...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 06 dub 2009 21:10

Zákon mluví jasně. Nošením tohoto pouzdra by si nic neporušil, pokud by nekoukala nějaká část zbraně.Což z toho pouzdra nehrozí. Je to jako ledvinka. MP si může vylízat prd...
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 06 dub 2009 21:19

Xerxes: jestlize tedy nesmi byt videt zbran, tak tohle vyhovuje.
Sice by se to nemuselo PCR libit, ale byl ybs v pravu, asi bys to musel vysvetlit, ale nemel by za to byt vubec zadny postih, melo by to byt v poradku.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 06 dub 2009 21:51

Co by vysvětloval,zbraň je skrytá.Já ji nosim pod trikem.Je vidět že tam je,ale vidět neni tak co,přece nebudu v létě nosit bundu :lol:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 06 dub 2009 23:01

Pravne je to jasne. No problem.

Takticky je to samozrejme hloupost.
Nosit tak, aby okoli vedelo, ze mam u sebe zbran je tak akorat rikani si o ranu po hlave ze zadu, pripadne clovek minimalne ztraci taktickou vyhodu prekvapeni v pripadnem konfliktu, ve kterym jde o kejhak.

Nehlede na to, ze je neradno provokovat stado ovci. To se bude citi ohrozeno a az nejakej populista bude chtit vyhrat volby, zacne treba prave tim, ze vsechny ty hajzly, co maj u sebe tu zlou zbran necha zrusit - bojacne stado si na jednoho takovyho, co nosil "poloviditelne" vzpomene a hned vedej, ze ten populista je jedinej, kdo jim pomuze :-(
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 07 dub 2009 08:00

-> Ondísek, Xerxes Artifex: porušil by pravidla dobrého vkusu. :) Ale módní policie u nás zatím nemá pravomoce, takže bez postihu.

->Pajda: pistole pod trikem vyhoví jen pro hetero: gayové nosívají taková ta trika perforovaná dírkami, tam by zbraň vidět byla.
a už vůbec nemyslíš na holky, jež dle vzoru anorektických hvězd z MTV nosí odhalená břicha.

Ad ukrývání obecně:
to za nás vyřešili už američtí opilci.
jako my zbraně, oni jsou trestáni za neskryné nošení flašky na veřejnosti.
Jistěže proto nepřestanou na veřejnosti chlastat, jen (z úcty k zákonu) lahev ukryjí do papírového pytlíku.

Za tímto účelem by v obchodech se zbraněmi měli prodávat vhodně tvarované pytlíky na jedno použití (ze snadno roztrhnutelného papíru - aby v akci prošel prst lučíkem i přes papír bez zdržení). Jedna velikost na back-upy, větší na krochny, velké pytle (zdobené mysliveckými motivy) na brokovnice.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 08 dub 2009 00:02

Nedelam si iluze, ze mi pod trikem nikdy neni videt obrys (svetle obleceni) nebo z profilu boule (tmave obleceni), ale lidi jsou nevsimavi, tak bych to zas tak nedramatizoval :)
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 08 dub 2009 15:31

Souhlas s Admixem. To jenom vy víte, že tam máte zbraň a proto si myslíte, že to taky musí být všem jasný, ale není..Obyčejní lidé si toho nevšimnou. Policisté střelci atd..možná ano.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 dub 2009 08:42

jo.
ale platí to i opačně.

kamarád nosíval vzadu na řemenu běžnou kapsu na doklady z hrubé kůže. a opakovaně mu různí lidé z autobusu jímž dojížděli vnucovali, že musí pracovat u bezpečnostní agentury - zdálo se jim, že vláčí pouzdro s pistolí.

to za konjunktury černých šerifů, on na to měl figuru, těsně po éře masového výskytu erárních malých opaskových pouzder na vz.70, lidi z venkova víc k úsudku nepotřebovali.
Starwalker
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2009 12:54
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Starwalker » 09 dub 2009 13:06

Na nedávném MS v lyžování jsem se šel podívat na ženskou štafetu, návyk je návyk, a tak jsem při odchodu do pouzdra bez přemýšlení nacpal Berettu a šel. U vchodu ve mně hrklo, když jsem uviděl ty černé šerify s detektory jak na letišti - no, nechali mi vybalit z brašny foťák (i náhradní objektiv a USB kabel), z kapsy vytáhli plechovku s pitím (zapípalo jim to) ... a nechali mě projít s Berkou za pasem v oblasti ledvin...
Já vím § 60, ale já si to fakt neuvědomil...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 dub 2009 15:39

:lol: :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět