Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 17 led 2017 09:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skříně na zbraně
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 18:27 

Dobrý den všem...řeším nákup skříně na zbraně, aby měla dušička klid a zároveň jsem splnil podmínku zákona o skladování zbraní a střeliva. Navštívil jsem dnes osobně výrobu bezpečnostních schránek v Řevničově na Rakovnicku a byl jsem velmi potěšen kvalitou a způsobem zpracování. Cena byla myslím také víc než slušná. Barevně buď bílé, či tmavě hnědé ve standartu, nebo vyrobí barvu na zakázku. Více na http://www.civiskovo.cz/. Co vy na to? :wink:

Takže pro případné zájemce o koupi mohu osobně doporučit.

Naposledy upravil jspalek dne 05 pro 2006 20:06, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 18:39 

Tomuhle říkáš trezor? bedna, která má stěny z 2mm plechu není trezor.
Sice vyhovuje liteře zákona, ale co se týče zabezpečení zbraní, tak tohle bych doma opravdu nechtěl. Tohle Ti každej lupič otevře flexkou za 5 minut.

Předmět příspěvku: zklidni se
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 20:04 

To co píšeš je sice pravda, ale každej běžnej zloděj s sebou nenosí flexu a autogen...Nevím proč bych měl mít doma dvoutunovej trezor, stačí mít domácnost pojištěnou proti krádeži a zbraně zabezpečené dle příslušného zákona. Takže ty si klidně můžeš zbraň zamknout třeba na 50 zámků za neprůstřelné pancéřové dveře, mě je to jedno.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 20:32 

Zloděj sice flexu nenosí, ale já mám příslušný nářadí doma, takže by mohl klidně použít to moje.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 21:13 

Optimální by bylo mít speciální místnost s tresorovými dveřmi, ale počítám, že jenom málo jedinců by si to mohlo dovolit. Když to bude fundovanej zloděj tak pro něj žádný tresor neznamená větší překážku, akorát se možná o trochu víc nadře.

Předmět příspěvku: je to pro nej práce
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 21:49 

Bydlím v obytném cihlovém domě, sousedka je pořád doma, takže rozbrusku by slyšela a navíc, já takové nářadí doma nemám, takže u mě by mohl použít tak maximálně šroubovák a malé kladívko :D

Předmět příspěvku: skříň
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 21:49 

A co atest ???

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 pro 2006 22:12 
Dle odkazu na stránky výrobce jsou certifikované

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 11:57 

jspalek: Vlez na střelectví, nedávno se tam probíralo jak jednoho chlapíka vykradli a šroubovákem mu otevřeli certifikovanou skříň na zbraně. Zbraň samozřejmě ukradli.
Co se týče sousedky.....nebuď naivní, spousta lidí nezajímá co se děje v jejich okolí, když bude průser tak radši nic nevidí a neslyší.

Nechci Tě od těch rádobytrezorů zrazovat, ale podle mýho názoru zabezpečená zbraň vypadá trochu jinak (A teď nemyslím 50 zámků a neprůstřelný dveře).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 12:37 
Alfonss: nebuď tajemnej a řekni jak,taky jsem o trezoru uvažoval. Docela by mě to tím pádem zajímalo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 12:46 

No třeba Kovona dělá docela solidní trezory. Mrkni se na jejich stránky, popř se dají občas sehnat z druhé ruky.
Já mám 400kg ohnivzdornou Kovonu, na dveřích je takovej profilovanej rantl, takže uzamčení nejde vypáčit, ze všech stran je to dvouplášťový, skrytý panty, 2 zámky. Koumal jsem nad tím jak to ryhcle otevřít a dospěl jsem k názoru, že by to asi chvíli trvalo než by se do toho lupič dostal.
Co jsem viděl ty certifikovaný skříně z 2mm plechu.....vůbec to ve mě nebudí důvěru.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 14:30 
Chce to do toho trezoru zamknout i tu flexu :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 14:32 
Moderátor

Trochu konkretnosti do toho. Vubec nejde o to zda je skrin z 2mm plechu. Jde o to jak je profilovana. Cili kam lze zastrcit pacidlo a co to snese. To co se ukazovalo na strelectvi byla skrin od safetronicsu. A ta ma za prve slabe profilovani krabice (futra) a za druhe umoznuje zasunout mezi dvere a futro skrine pacidlo :oops:

To skrin od Civise neumoznuje. Ma presah. Futra ma lepe profilovana a robustnejsi. Flexou jde lecos... ale primarne jde o paceni. A na to je to myslim oukej.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 15:19 

Andy: Mě o to jde jestli to je z 2mm plechu, protože pokud mám doma skříň na zbraně, kterou dokážu během okamžiku otevřít nářadím který se mě povaluje doma, tak je to dle mýho názoru k ničemu. to si radši pořídím něco odolnějšího. Pokud jde něco vypáčit jen páčidlem tak už je to úplná tragédie.
Já osobně prostě těmhle certifikovaným konzervám nevěřím, nehledě na to že jsou cenově přemrštěný.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 pro 2006 15:36 
Moderátor

Jo Alfonssi to mas tezky.... kdyz se zlodej muze dostat k naradi, kde je i flexa.... a jine... tezko ti neco doma odola. Jen to zabere vic casu. Cili je otazka na co ten cas vyuzit. Leda barak napojit na pult a vedet ze nez to rozreze ... jsou tam. Jinak je takovej cas uplne nanic.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina