Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 15 úno 2008 14:01

Pokud máš zbraně za několik set tisíc, tak máš asi na trezor za několik desítek tisíc kterej ti je zabezpečí (1% lidí), já znám dost lidí a jen jeden z nich má kulovnici Merkel za 150tis.. Bežnej čórkař co jde po cenostech a nebo penězích se nebude a trezorem zabejvat, už ho vidim jak si bere kladivo a snaží se do trezoru prokousat a udělá přitom takovej rámus , že přitom vzbudí všechny sousedy kolem.. Pokud člověk není blbej tak všude nevytrubuje co má za zbraně aby se to náhodou nějakej profík nedozvěděl. A profík těžko pude do trezoru pro malorážku za 5tis nebo pro kulovnici či pistoli za 20tis co by stim dělal bez papírů.. Taže můj názor je ten pokud mám pistole, kulovnice a pod. nad 100tis za kus a ješte k tomu nějakou unikátní za ,kterou si je nějakej zběratel ochotnej zaplatit profíka, tak to je potřeba něco nedobytnýho.. A hlavně se nikde nechlubit, to je víc než půlka cesty ke štěstí, jak nemít nečekanou návštěvu .. :wink:


-- Life is pain --
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 úno 2008 14:05

Možná byste se divili ale ono je dost lidí kteří mají ve zbraních víc jak 100 tisíc. A nemusí to být žádný sběratelský kousky, prostě těch zbraní mají hodně....
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 15 úno 2008 14:15

Jo ,co by ne ,ale kolik ti jich je ten maník schopnej odnýst, pistolí určite víc než kulovnic , ale vetšina (neříkám ,že všichni) z tech profíků ti nepude ukrást např. 15 ks CZ75 s krosnou, to už může jít vybílit obchod. Jo pokud tam máš speciál za 100tis tak ta šance je větší a pak je na místě nedobytnej trezor. A taky si vem jak moc se ty zbraně kradou, kolik znáš lidí co jim už nějakou zbraň z trezoru ukradli, ja se toho nebojim já zatim nemám kousky za 100tis a víc, tak to neřešim.. Až jednou budu mít tak určitě nějakej nedobynej pořídím, a nebudu a tom vykládat každýmu na potkání..
-- Life is pain --
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 15 úno 2008 14:20

jasne, cez 100 litrov ich ma urcite vela ludi, ved len nejaka kratka stoji aj 20, nejaka gulovnica atd.. to bude na 100 litrov... len tu sa jedna o nekolik set tisic... a kolko je pripadov ze niekoho vykradli koli zbraniam??? no ja som uz pekne davno nic nepocul... myslim teda nie ze ti cmorgnu malorazku alebo nejaku kratku... pri vetsich kradeziach sa ide urcite na 100% dopredu predom vsetko pripravene, na objednavku... ved myslis ze kolko by ti dali na niekde pod rukou za tu gulovnicu Merkel za 150 litrov??? myslim si ze ovela viac ako za staru CZ asi sotva... za nejake stare zberatelske zbrane, to hej, ale to je uz ine kafe... ale to vsetko ide podla mna uz na istotu, na objednavku...
tak to uzavrieme asi takto, cim viac v trezore, tym drahsi a bezpecnejsi trezor... houk...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 15 úno 2008 14:42

Myslim, ze je to tak trochu jinak.
Nevim z jakeho duvodu si nekteri drzitele zbrani kupuji cert. skrin na jednu ci dve kratke zbrane.
zabezpeceni zbrani vseobecne se neomezuje jen na trezor ci cert. skrin. Je to o zabezpeceni celeho objektu (byt, dum). V pripade ze mi jde opravdu o zabraneni zcizeni zbrane (cehokoli), tak je mi sebelepsi trezor slabou ochranou pokud zlodej ma moznost pracovat dost dlouho a nepozorovane. Zlodej neprijde vykrast byt ci dum (pokud nejde po koristi lehce zpenezitelnou - pocitac, foto pristroje apd, lezici bezne volne dostupne), kdyz jste doma, ale kdyz doma nejsme. Co je mi platny trezor, kdyz se mi do bytu zlodej dostane pres balkon, okno, nevhodne vchodove dvere a ma dost casu na to, aby ten trezor proste otevrel. Trezor (cert. skrin) je dobra jen na jednu vec, a to, ze v pripade kdy me nekdo vykrade, mam splnenou zakonou podminku o zabezpeceni zbrani.
Pokud mi jde o minimalizaci skod zlodejem, tak si zbrane pojistim a paradoxne pozadavky pojistoven na zabezpeceni nekolikanasobne prevysuji pozadavky ze zakona.
Kazdy by si mel polozit otazku, proc si kupuji skrin na zbrene?. Kdyz budu uvazovat tak jak tu nekdo jiz napsal, mam malorazku za 5.000kc a tak si chci koupit cert. skrin.
Jinymi slovy, asi to je to nejdrazsi co v byte mam. Nebo je mi jedno, ze mi ukradnou plazmu za 80.000kc ale nechci prijit o ZP a mit opletacky s policii, protoze jsem Suhlku proste nezabezpecil podle zakona.
Ja mam nekolik zbrani v celkove hodnete pres 1milion (nepocitam zbrane ktere jsou na prodej). Moje zabezpeceni prevysuje mnohonasobne pozadavky policie na zabezpeceni. Od trezorove mistnosti, pres zabezpeceni objektu EZS, kamerami a pripojenim na PCO. Tech par skrini co mam, je proste zanedbatelna cast celku.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 16 úno 2008 00:00

Ono se to dá težko zobecnit, těch faktorů je moc. Od zbraní přes zabezpečení domu až po lokalitu kde kdo bydlí. Můžu uvést svůj příklad proč mám "jen" certifikovanou skříň. 1) Zbraně - kromě Alfy a FSN mám de facto lovecké. Něco po tátovy a něco z druhé ruky, tzn. celková cena do 70 000kč 2) Bydlím na vesnici kde se už přes 30let nekradlo, a než mě, tak tu kulovnici může ukrást sousedovy ,krerej ji na doma na věšáku. 3) Umístění rodinej dům v podkroví 4) Splnění podmínky zabezpečení podle zákona ... Když to dám dohromady tak skříň pro mě byla jasná volba...
Ovšem bydlí-li někdo ve městě v paneláku kde už vybrali polovinu sousedů a má zabraně ,o krerý by nerad přišel tak hold zainvestuje a pořídí něco odpovídajícího.. Tady se nedá moc dobře poradit protože každej má svoje specifiký podmínky..
Pokud se budeme bavit o skříních tak Civiška mohu doporučit jen co se týká provedení.. Odolnost sem Bohu dík testovat ješte nemusel.. :)
-- Life is pain --
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 16 úno 2008 08:48

Shiva píše:Nevim z jakeho duvodu si nekteri drzitele zbrani kupuji cert. skrin na jednu ci dve kratke zbrane.
Jeden důvod mám: děti....
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 16 úno 2008 08:58

Na to nepotreujes cert. skrin.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 úno 2008 10:04

taky mam dítě a nechci aby běhalo před barákem s kvérama. No a taky kvulit omu abych splňoval zákon a ztížil to případnému lapkovy :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 16 úno 2008 10:21

Takze hlavni duvod je splnovat zakon.
jenze pokud mas zbran za ucelem ochrany zdravi, zivota a majetku, tak ji muzes mit pouze zabezpecenou proti zneuziti (navsteva, decko) a to staci zamcena zasuvka, nebo misto kam dite ane se stolickou nevleze a tam kam navsteva proste nema sanci chodit. V opacnem pripade je ti zbran za ucelem ochrany majetku.... na hovno.
protoze pokud ji maz zamcenou ve skrini, tak nez si pro ni dojdes, odemknes a nabijes, tak to mas za sebou.
cert. skrin (schranka) ma oduvodneni pouze v pripade cesty do zahranici, kam si zbran nemuzes brat s sebou (psal jsem o kratke zbrani a nekdo to citoval a odpovedel na to, takze mi nepisete ze mate kulovnici nebo kulomet). V tom pripade je levnejsi a bezpecnejsi odevzdat zbran na PCR a po ceste si ji vyzvednout.
Nemyslim, ze jsem napsal neco proti kupovani cert. strini na zbrane. Jen jsem uvedl, ze mohu mit sebelepsi trezor, ale pokud jsem pryc a nemam dostatecne dobre zabezpeceny objekt, tak je to uplne jedno.
A to ze nekde se XY let nic nevykradlo, je dost slaba utecha na kterou bych ja nesazel. Tam kde mam barak, se nikdy nekradlo. Ale jen co se delala plynofikace a pripravne vykopove prace delali nasi romsti spoluobcane, tak do 14 dnu po zahazeni vykopu, byla vykradena polovina obce a vsechny domy a chaty na samote.
Nejde jen o zbrane, ale o vybaveni bytu. Ztrata zbrane za nekolik tisic kc je nepodstatna (hmotne) ale cer. skrini se jistim proti neprijemnostem. Takze moje pinta byla, ze resit to jestli mam skrin takovou nebo makovou, nebo jestil ji mam prisroubovanou k podlaze nebo ke zdi nebo ke stropu je v tomto pripade irelevantni.
Pokud odjizdim na vic jak jednu noc, tak vsechny zbrane roztrkane po byte odnasim do trezorove mistnosti (k vuli zakonu) a zapinam cely zab. system na maximalni uroven bezpecnosti. Protoze nechci prijit o pocitace, audio a video zarizeni apd.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 16 úno 2008 10:27

Takze bych vas poprosil, abyste se venovali problematice skrine na zbrane. cela tahle diskuze je OT.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Příspěvek od Matěj » 11 bře 2008 18:55

No koukal jsem na ně a já bych do toho šel ( mám to k nim pár metrů ), ale není tam nikde psáno, jestli jdou přišroubovat.Pravděpodobně ano, ale jak se řeší, když to někdo utrhne ze zdi a odnese i s "terzůrkem" ?
Trezor vydržel, ale nevydržely hmožděnky a to certifikát neřeší.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 bře 2008 19:15

Pokud tam nacpeš moždinky, tak jsi blázen. Koupit kotvy do zdi. Jestli někdo urve 6 kotev z betonové zdi jen vlastní vahou, tak je buď sakra dobrý a nebo sakra těžký
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 bře 2008 19:17

Nevsiml jsem si ze zakon hovori o tom ze skrin ma byt upevnena do zdi ci podlahy.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Příspěvek od Matěj » 11 bře 2008 19:18

Beton je beton, ale co cihlovka ?
Odpovědět