Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Milan Praha » 15 dub 2014 23:20

díky moc, ten větší se mi líbí velmi, z MDF si pak v OBI nechat nařezat poličky a hotovo ... díky moc za pomoc, asi už máme favorita


Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Enerccio » 25 úno 2016 13:57

Umi nekdo poradit nejakou "lehci" skrin, nejlepe pro normu do 10 zbrani (a idealne i pro male zbrane zaroven, nebo alespon nejako upravitelna). Duvod proc lehka je kuli tomu ze ziji v najmu a kdybych se nekdy stehoval tak by to byl nechutny vopruz...
bob69
Příspěvky: 21
Registrován: 17 pro 2010 17:31

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bob69 » 27 úno 2016 17:22

76 KG je OK ? já netuším jak nedělat reklamu a dostávat za to banány , tudíž nepřidávám přímý odkaz ,tak zkus pohledat něco jako Skříň na zbraně SPP 5 ....
Alacatazar
Příspěvky: 18
Registrován: 16 pro 2008 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Alacatazar » 27 úno 2016 18:14

SPP 5 jsem kupoval já. Váha uvedena 76kg. Ve dvou jsme měli problém vynést ji do prvního patra. Jaké bylo mé překvapení když jsem ji otevřel a na výrobním štítku bylo napsáno 103kg :lol: Jinak zatím maximální spokojenost. Prostorná, stojan na 5ks dlouhých, uzamykatelná schránka.
CZ-75 - 9mm Luger + KADET .22LR
TT33 - 7,62x25 Tokarev
PPsH-41 - 7,62x25 Tokarev
ZKM456 - .22LR
Walther Mod. 34 Leuchtpistole - 26,5mm
Uzkon AS -14 - Cal. 12
Sa 61 Scorpion-S - 7,65 Browning
CZ 200S, Slavia 630, Slavia 631,
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Enerccio » 27 úno 2016 19:58

Ja sem este nasel http://trezory.heureka.cz/rottner-montana-5/ coz je 44KG

Na techto skrynich me jen sere to ze sou jen na pusky... ale asi pistoli stejnak budu mit v supliku pri posteli...
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Din » 28 úno 2016 22:03

Svého času jsem vybíral cenově přijatelnou skříň na zbraně, abych dodržel literu zákona pro zabezpečení deseti kusů zbraní - tří dlouhých a zbytek krátkých a střeliva (max. 10000 ks) do nich s požadavkem, aby měl i police na zmíněné krátké. Dopracoval jsem se k docela hezké skříni Maxi 5 PM/K se zamykáním na klíč http://www.etrezory.cz/skrin-na-zbrane-maxi-5-pm-k . K němu jsem si zároveň za tři stovky navíc přikoupil čtvrtou poličku (doporučuji) na lepší využití úložného prostoru. Bytelnost při jeho ceně a provedení nedokážu posoudit, ale je praktický, má vnitřní samostatně uzamykatelnou schránku a při výšce vnitřního prostoru 130 cm pro dlouhé se tam vejde i Mosin v sniper verzi. Dělá se i o deset centimetrů nižší (a levnější) Maxi 5 m/k, ale u něho je výška vnitřního prostoru pro dlouhé 120 cm a zmíněný Mosin je delší... Trezor má certifikát na bezpečnostní třídu Z2, odolnost 15 RU a zámek třídy A, takže splňuje podmínky pro uložení deseti kusů zbraní..., váží metrák. Zda certifikát nekecá, opět netuším, ale pro případ vyloupení mám pro vyšetřovatele ,,krycí bumážku"... S jinými skříněmi na zbraně, nebo trezory, zkušenost nemám... Jestli jsem něco napsal špatně, někdo mě jistě opraví či doplní...
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od kentan » 28 úno 2016 22:27

Kompletní sortiment safetronicsu je tady
http://www.safes.cz/browse.php?sortby=cena&cat=32
http://www.safes.cz/34-Sejfy
Jen se zeptám, proč na začátku kupovat hned skříň na 10 zbraní? proč nekoupit kisnu na 3 a v případě potřeby přikoupit později další? A na krátké samostatnou, až když bude ta potřeba? Nikde se nepíše, že to musí být v JEDNÉ kisně. A s tou kisnou na 3 hejbneš sám. Já to tak mám, velká kisna se mi nikam nevejde tedy jich mám víc vhodně uspořádanejch, a na mašinkvér mám separátní.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Wdog
Příspěvky: 100
Registrován: 27 črc 2010 13:37

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Wdog » 28 úno 2016 22:55

Enerccio: Taky doporučuji Safetronics, mají výběr a skříně vypadají slušně. Myslím, že je třeba odrazit se od počtu a délky pušek, krátkou tam na bok strčíš vždycky a poličku si uděláš taky kdykoliv. Pokud máš spíše pušky, tak vzít typ bez bočních poliček, otázkou je ta zvláštní schránka nahoře. Na náboje se hodí, ale ubírá vnitřní prostor. Pokud chceš "lehčí" skříň, nezapomeň, že je potřeba ji vždy pořádně ukotvit do podlahy nebo do zdi. Jinak si ji loupežník hodí na rameno a odnese celou i s obsahem. No a taky mysli na budoucnost, teď máš dva tři kusy, a za pár let jich bude třeba dvacet :-)
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Enerccio » 29 úno 2016 09:45

no zakotvit ji urcite nezakotvim, protoze bydlim v najmu

plus me spis de o to aby kdyz me vykradnou tak neplatil jeste policii ze sem to nemel dobre ulozeny
SamuelColt1
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2013 20:49

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od SamuelColt1 » 29 úno 2016 16:35

ad Enerccio: Když není zakotveno, není ani řádně zabezpečeno :? Ale, nějak nechápu tyto starosti, když není ani zbraň a zřejmě ani ZP :shock:
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Enerccio » 29 úno 2016 19:17

protoze musim myslel dopredu kdyz bude zbran i zp?
Lastmen79
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2016 19:22

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Lastmen79 » 30 bře 2016 19:31

Tak ja to nakonec resil tak ze jsem si trezor vyrobil sam. Protoze kdybych mel koupit to co jsem si predstavoval tak vyplaznu 100000 a vice a to fakt ne :-) ... Skrin je na 5 kratkych, 5 dlouhych, 3 oddelene schranky na dokumenty a cennosti, plus samostatny prostor pro naboje a prislusenstvi. Celkem to vazi 320 kg :-)... Sice to nema certifikat, ale pripadny zlodej by musel projit pres dva psy a kamerove strezeny dum. A kdyby to zvladl otevrit driv nez by tam byly bezpecaci nebo ja tak mu dam jeste odmenu :-) .. Jo a pro zajimavost me to cele stalo zatim 19000 ... Ted mi truhlar dela kabat tak az to bude komplet dam foto
bob69
Příspěvky: 21
Registrován: 17 pro 2010 17:31

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bob69 » 01 dub 2016 18:18

Tím, že si vyrobíš daleko kvalitnější ,,trezor´´než koupíš i s certifikátem za poloviční cenu bohužel pořád nesplňuješ podmínky pro uložení zbraní a vystavuješ se jednoduše průseru... Na červenou na semaforu taky nejezdíš..když máš dvě flusačky ,je to ok , ale když jich máš více ,už je to problém.Policie toho času má právo vstoupit do obydlí jen když máš zbraně na vyjímku , tudíž pokud je máš takhle , a nemáš A-čkové , asi se na to asi nepříjde. Bohužel je to stejně nezodpovědné , jako když máš dvě děcka, a štve tě, že musíš pustit chlup a musíš jim koupit autodedačky za 2 litry....Po dopravní nehodě se pak můžeš jít oběsit, nebo stylověji zastřelit.... Mít zbraně za 70 klacků a šetřit cca 12 litrů na certifikované skříni do které narveš v pohodě 10 střílaček je něco podobného.Tyhle skříně na zbraně jsou i s certifikátem ,neztrácejí relativně na hodnotě , kotví se jednoduše do podlahy a zdí hmoždinama ,díry po nich se dají jednoduše přesádrovat,i když jsi v nájmu, když je dáš do kouta tak prakticky chráníš 2 strany zdí a k třetí přidrbneš kus nábytku jenž opět mužeš přišroubovat k sobě, z vrchu máš schránku na náboje , další překážka, no a dvérca jsou poměrně bytelné a loupat je třeba flexou je problém ... Koupit skříň na 3 a pak ji prodat a kupovat další na 10 je ztrátová investice , jelikož statisticky je většina kropičů fetišisty a během krátké chvíle si pořídí dalšího mazlíka a pořád to bude málo... :D nicméně když se na tu skříň podíváš a zhodnotíš laickým okem, je to prostě obyčejná plechová bedna a když zarveš pajcrem vyrveš ju z kotvení a ze zadu zrobiš ďuru , tak ju flahajzem otevřeš jak plechovku od sardinek....tož tak na tom světě
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Enerccio » 02 dub 2016 05:47

Premyslim nad http://www.komplexni-zabezpeceni.cz/cs/ ... rane-spp5m, ale teda prenest to pak bude prdel... 76kg :(
bob69
Příspěvky: 21
Registrován: 17 pro 2010 17:31

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bob69 » 02 dub 2016 08:27

Přesně tak !! Heuréka.. To je rozumný kompromis , cena slušná , na stojáka tam narveš pohodlně 5 dlouhých , event až 7 ks , krátké napereš do přihrádek, patron Ti tam vleze taky hromada , když si 2 chlapi hodí plechovku na popruhy tak s ní zajdou všude.. A přivezou Ti to zadara až domů. Teda když najdeš prodejce co to má v ceně.Certifikát má na 10 kusů , v nějakém hausumaxu koupíš dlouhé hmoždiny , zakotvíš a možeš klidně chrápat , má to navíc 2 sady klíčů kdybys jednu ztratil .Nejsem lobující prodejce , pouze spokojený uživatel.
Odpovědět