Skrine na zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 30 srp 2011 19:36

Pozdě... nicméně krátkých se tam 10 vejde, nějaké regálky nebo kapsář na pistole na výšku si dovnitř klidně ukutím. Pušku stejně nemám kde střílet (vyjma GC, jinak na venkovních v okolí jen pistole, .22, perkus a brokovnice). Nedávno jsem z jedním diskutoval, koupil levnou vz58 a nikde ho s tím nechtějí.

Z dlouhé vzduchny mám vstoje bez opory skoro stejný rozptyl jako z krátké vzduchny obouruč. Až se polepším (třetinový rozptyl proti krátké), pak si můžu koupit flintu... ať se mi na střelnici nesmějí ;-) I když posledně, co jsem viděl myslivce nastřelovat optiky, měli na 50m z bagu! ze stolu rozptyl velikosti malorážkového terče, "na komoru" to prý stačí...


Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od koudel » 11 zář 2011 17:23

Zaujala mě reklama na skříně v rádiu na firmu Bedimex tak sem to hodil do vyhledávače tak ceny tam maj přijatelné, panty ven mi taky nevadí a certifikáty by to mělo mít taky,ale raději se zeptám jestli to náhodou od nich nekupoval,jedná se mi o jednoplášťovku na 5ks zbraní.Do bytovky by se mi to líbilo ale nerad bych naletěl.Taky sem si vyslech radu že je lepší když má skříň takový plechový štítek s rokem výroby atd.Děkuji předem za názory.
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MFENCE » 12 zář 2011 16:55

Moc prosim o radu ohledne teto skrine na zbrane .
Hlavne me jde o ten certifikat jestli to opravdu splnuje co ma . Hlavne dle zakona a zabezpeceni priznam se ze uz v tom mam hokej. Nasel jsem i nejake skrine ktere cert maji ale nakonec jsem zjistil ze je to nedostacujici ohledne zakona.

Za rady moc dekuji

http://www.wico.cz/eshopwico/index.php? ... etail=2074
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MFENCE » 12 zář 2011 18:26

Jeste prosim o dotaz jak je to ohledne Kovony?? Koukam po tech velkych vaha cca 200kg ale nevim jestli to splnuje pozadavky na uschovu zbrani certifikat to asi nema jak to vubec tedy ohledne tohoto a naplneni prava je??

Dekuji
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 12 zář 2011 19:48

MFENCE - ad WICO: certifikát je tady:
http://www.wico.cz/UserFiles/Image/Cert ... 2_15RU.jpg
z opačné strany si pak najdi certifikát v seznamu Trezor testu:
http://www.trezortest.cz/certifikat/?cert=15&typ=3

Akorát ze seznamu zboží mají přímý link jen na S1, která nás nezajímá, je třeba jít přes jejich nabídku seznamu certifikátů.

Elektronický zámek na přání je Rotobolt EM 20-20 ... info k němu se dá vygooglit.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bradek džon » 12 zář 2011 21:56

To MFENCE - Opakování matka moudrosti.
Tahle skříň (je u zmiňována několikrát pár stránek dopředu) nesplňuje tu certifikaci, kterou potřebuješ na zabezpečení zbraní.
takže opět... i když je v ní 7 přihrádek tak dle zákona v ní můžeš mít pouze 2ks zbraní. Je mi líto, ale pokud chceš splňovat zákon bez chybičky (více jak 2 zbraně), tak nedoporučuji kupovat. Přečti si toto vlákno celé a pochopíš. Fígl je v těch normách !!! Všimni si že je to nazýváno pouze jako "skříň" a není ani slovíčko o zabezpečení zbraní. Když se výrobce zeptáš, tak ti takticky odpoví "že je to skříň na uložení 7 zbraní, kterou můžeš postavit do trezorové místnosti" takže jenom takovej zavíratelnej stojan na flinty
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MFENCE » 12 zář 2011 23:23

No parada tak to je hezke :( :)

Vim ze to tu asi bylo ale po predcteni par vlaken uz mam hokej co je co :)

Neni tu nejaka dobra duse co by me poradila kterou skrin pouzit?? Ktera opravu ale opravdu splnuje to co ma at mam uz konecne jistotu :)
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bradek džon » 12 zář 2011 23:41

zkus ještě projet toto http://www.strelectvi.cz/forum/nejlevne ... lit=trezor
Z hlavy už to nevím, je to už asi rok co jsem to studoval, ale vyčetl jsem tam to co jsem potřeboval o trezorech pochopit.
Je potřeba určitě rozlišovat ty normy (hlavně ČSN a EU) neplés třídy Z a S a taky se držet těch tříd odolnosti RU. Určitě se zorientuješ. Momentálně to nepotřebuji, ale kdybych kupoval trezor tak to určitě musím znovu nastudovat.

EDIT: Podívej se taky sem... tohle ti určitě pomůže http://www.trezortest.cz/certifikat/?cert=15&typ=3
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bradek džon » 13 zář 2011 00:52

Nedalo mi to podle toho seznamu na stránkách certifikačního úřadu jsem proklepl všechny ty firmy. Nejlevněji mi vyšla firma Justra http://www.justratrezory.cz/skrine_na_zbrane.php
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od frana » 13 zář 2011 10:29

A nenechat se zmást, spousta výrobců a prodejců říká skříni trezor, některé skříně nebo trezory sice mají certifikát, ale odkazují se na jiné normy než určuje zákon o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. a nařízení vlády č.338/2002 a č.347 / 2003 Sb.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od ladaj » 13 zář 2011 11:36

koudel: Bedimex = WICO (mrkni na stránky obou firem) Štítek samozřejmě bude přítomen, jinak by jaksi nešlo spárovat výrobek a k němu příslušný certifikát.

Ad normy - ty škatule mají různé certifikáty (Z?, S?), možná i z důvodu vývozu. Pokud nechcete studovat normy, jejich zaměnitelnost a mít jistotu splnění CZ legislativních požadavků pro skříně do 10ks, řiďte se seznamem: http://www.trezortest.cz/certifikat/?cert=15&typ=3 Tečka 8)
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MFENCE » 13 zář 2011 11:51

na ten seznam jsem koukal a maji tam i to co jsem daval jako odkaz je to v tom seznamu
Ale zase me tu nekdo psal ze je to nanic a ze je to jen jako skrn do trezoru a tak uz fakt nevim :(

V tom seznamu to je ale uzivatele rikaji ze to neodpovida a tedka babo rad
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od koudel » 13 zář 2011 11:56

ladaj:Dík za info tak certifikát ta almara WSA5 Variant splňuje a do Hronova to mám o mnoho blíže(Pardubický kraj) než do Děčína tak i ta doprava bude levnější.
Uživatelský avatar
bradek džon
Příspěvky: 145
Registrován: 10 bře 2011 21:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od bradek džon » 13 zář 2011 12:40

Takže hluboce se všem omlouvám za mylnou informaci. Sypu si popel na hlavu.
Samozřejmě trezor, který je uveden o několik řádků výše, je certifikovaný podle platných norem.
Svým způsobem si za to výrobce může sám, protože sami uvádějí jakousi zvláštní značku certifikace. Kdyby to označili jako všichni ostatní Z2 nemuselo k této pochybnosti dojít.
Každopádně doporučuji se řídit podle seznamu certifikovaných výrobců kde tento trezor figuruje také (přehlídl jsem to).
Ještě jednou se omlouvám :wink:
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Dalajláma
MFENCE
Příspěvky: 73
Registrován: 16 srp 2011 13:01

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od MFENCE » 13 zář 2011 13:03

Takze ta WSA7 je ok ?? :) Jen se ujistuji at neobjednam neco co si muzu leda dat do trezoru :)
Odpovědět