Silvestr a strelba slepyma

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od sawyer » 22 pro 2009 23:51

Tak co ? Strilite si na silvestra slepyma doma na zahrade ? a co na to pani policajti ?


glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od glock1719 » 23 pro 2009 00:10

Aha kolega bude na Nový rok bez zbrojáku.
Štěstí přeje připraveným.
sawyer
Příspěvky: 169
Registrován: 29 srp 2009 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od sawyer » 23 pro 2009 01:05

ne, ne ja to zkouset nebudu :D me jen zajimaji zkusenosti ostatnich
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od pavel 54 » 23 pro 2009 06:13

Všeobecně platí, že zákon nehledí na to čím střílíš ale z čeho střílíš! Pokud se jedná o zbraň na ZP.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od ppeettrr » 23 pro 2009 08:16

Daj se z něčeho střílet světlice do plynovky kromě z plynovky? Na vojně měl jeden velitel něco, co připomínalo trubičku pr. cca 2-3cm tak 20cm dlouhou, do toho dal slepej a odpaloval s tim světlice do plynovek. Viděl to někde někdo? Nebo to bylo něco "samodomo" ?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Jim » 23 pro 2009 09:10

To není tak jednoduchý a docela se divím, že to tomu veliteli šlo. Já do plynovky dával jateční a nastřelovací devítky, který dělaly slušnej rámus, světlici vystřelily, ale nezapálily. Náboje pro odpalování světlic musí mít v prachový náplni určitou dávku magneziovýho prášku, jinak slož ve světlici zapálí spíš jen náhodně. Zjistil jsem to po delaboraci jednoho originál náboje. Takže až po otevření a dosypání bylo vše OK.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Dancek » 23 pro 2009 09:34

PPeettrr : Něco podobného jsem viděl v krámu, bohužel nerozbalené, moc toho tedy nevím. Střílet to mělo nábojkami 6 mm Start nebo snad i méně výkonnými nastřelovacími nábojkami a mělo to koncovku pro vystřelování světlic do plynovky. Celé to bylo dost podobné (až na koncovku pro světlice) "Zabíječi králíků", jehož popis vyšel v některé starší SR. Prodavač mi řekl, že to používají horolezci nebo podobní sportovci v případě nouze.
Jinak střílení o Štědrém večeru nebo na Silvestra nepovažuju za dobrý nápad, jestli střílíte akustickými nábojkami z flobertky nebo plynovky na místě nepřístupném veřejnosti (např. na vlastní oplocené zahradě), ze strany zákona postih nehrozí, ale když vidím co při střelbě sousedů vyvádí můj pes, raději si střílení odpustím.

Dancek
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Alfonss » 23 pro 2009 09:52

Já to celkově nějak nechápu, že tolik lidí má potřebu se nacamrat a pak o půlnoci v podroušeném stavu všude rozhazovat petardy a podobný kraviny. Já mám toho kraválu dost za celej rok, necítím potřebu rachotit ještě na novej rok... to se radši v klidu vožeru
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Radgost » 23 pro 2009 10:08

Baže
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Rampa » 23 pro 2009 10:13

to Alf..: idealni stav. nechat zamcenej trezor a chlastat :mrgreen: strilet muzem celej rok ne!? (teda na strelnici nebo v lese)
z5 k tematu. a co treba signalka? nekde jsem dokonce videl svetlice do brokovnice. k cemu teda jsou?
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Borec » 23 pro 2009 10:49

asi blbá otázka, ale expanzom sa už môže nie ?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Silvestr a strelba

Příspěvek od kayakero » 23 pro 2009 10:53

IMHO je zákonu lhostejno, zda výstřel na veřejnosti byl z poplašňáku-plynovky, perkusní ucpaný jen vatou, z registrovaný zbraně slepejma, světlicema ze signálky či brokovnice nebo ostrýma do vzduchu: jakákoliv palba mimo střelnici je povolena leda na odvrácení hrozby, každý výstřel povinno hlásit, jinak se jedná o přestupek. V době všudypřítomných kamer (jak u dozorových systémů, kolemjdoucích s kamerou na mobilu, tak levných digitálních 33-zoom home-video u babek-práskaček číhajících s kamerou za záclonou), může PČR dostat mailem dokumentující soubor *.avi ještě než dorazíte domů. A jelikož si to dnes nemohou dovolit hodit pod stůl, můžete mít ve schránce pozvání k podání vysvětlení na PČR ještě než vystřízlivíte.


Ono i nevinné házení petard z hypermarketu je zle pokutovatelné, zvláště v městské zástavbě. Jiná věc je, že na Mikuláše + Silvestra se to toleruje.

Jinak: já jsem sice taky pyrotechnikou zasycený, ale dorost po rodině ne, takže budu asi zase dělat doprovod nezletilým příbuzným v prvních minutách nového roku - římské svíce, kulové pumy z hmoždíře a pod. Každoročně potkáváme nejen problémové otravné÷bojovné přiožralé, ale i tlupy zjevně intoxikovaných rozdováděných etnických utlačovaných menšin co mají jinou mentalitu - jimž se jejich loupežné instinkty vymykají kontrole více nežli obvykle. Menší kluky co ohňostrojujou bez rodičů běžně oloupí o petardy + navíc zmlátí. Takže krom kufru čínských petard, záložních zapalovačů - beru s sebou i teleskop + makarova. Tedy zpestření ohňostroje palbou nelze vyloučit.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Rampa » 23 pro 2009 11:31

jj ty mensiny(vetsiny) jsou na... problem je, ze kdyz neco tak to stejne podle tech nasich poje.anych zakonu odneses ty :evil: +jeste to, ze kdyz mas u sebe kvera, tak si nemuzes dat ani pripitek. takze i kdyby to bylo povoleny, tak je dalsi problem s chlastem
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od harpplayer » 23 pro 2009 12:25

Připojuju se k těm, kteři na Silvestra nechávají mlčet hromové hole, zejména od doby, co máme doma domácí zvěřinec. Ta zvířata fakt hodně trpí. Kočka zaleze pod gauč nebo pod postel, kocour, kterej nesmí do bytu (anžtož je nekastrovanej), se na verandě snaží stát neviditelným. Tak si ty rány dokážu odpustit. Nicméně ve svým adolescentním věku, tedy ještě za bolševika, jsem se taky snažil bouchat vším možným už jen proto, že nic nebylo k sehnání. S věkem to ale považuju za infantilitu. Taky si raději dám vo panáka víc. Druhej den ale na střelnici pořádáme neoficiální Novoroční výstřel a tam se teda práská z kdečeho (samozřejmě legálního). Vzhledem k tomu, že s tím začínáme cca v 10,00, myslím, že tím nikoho příliš neomezujeme. :lol:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od vito » 23 pro 2009 12:38

Souhlas s Alfonss a ostatními. Na Silvestra pro zábavu střílí a házejí petardy IMO akorát pitomí amatéři. Pokud jsem se někoho dotkl, stejně na tom trvám. Je to nesmyslné, nelogické a nebezpečné.
Odpovědět