Silvestr a strelba slepyma

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Radgost » 23 pro 2009 12:50

Ale já bych nebyl až tak radikální.
Ať si zabouhaj a zaohňostrujou co hrdlo ráčí, když je to baví, proč ne.
Konečně je to jen jednou za rok tak ať se vyblbnou..
Mě to mě to prostě nebere a jak říkal Alf, raději si dám pár panáků slivovice a potom už se raději držím od bouchadel a ohňoraket dál, ne tak abych to ještě sám zapaloval.
Naposledy upravil(a) Radgost dne 23 pro 2009 14:02, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od ALKAJ » 23 pro 2009 13:41

Ako sa mi podarilo pred niekoľkými rokmi si streliť väčšieho "peona" tak zábavnú pyrotechniku už nekupujem - prestalo ma to baviť :) .
Samozrejme že zbraň je cez silvestra mimo dosah.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od golfkiller » 23 pro 2009 16:16

já až dodělám barák tak se na vesnici maj na co těšit , tu skálu dobouchnu celou :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Chotis » 23 pro 2009 16:26

Zdá se mi, že občas někteří lidé přispívají jen proto, aby naštvali jiné. Příspěvky jako: "Já to nedělám, podle mě je to blbost a kdo to dělá, tak ten je debil..." Zasluhují smazat... Je to asi stejná úroveň, jako když občan-ovce vidí ve zprávách jak někdo někoho zastřelil, rozčílí se volá po plošném zákazu zbraní a o každém majiteli zbrojáku začne tvrdit, že je to pitomý amatér, protože střílení je nesmyslné, nelogické a nebezpečné. Zrovna na fóru o zbraních mě tohle odsuzování šmahem fakt překvapuje. Znám např. pár lidí, které pyrotechnika baví natolik, že je to neopustilo po pubertě a věnují se tomu řekl bych skoro na profesionální úrovni. Je za tím dokonalá znalost chemie a kus řemeslné práce, věda s velkým V... O těchto lidech bych si nikdy nedovolil říct, že jsou amatéři. A nelogických a nebezpečných je spousta zábav, skoro bych řekl i střílení, ale všichni to děláme prostě proto, že nás to baví, ne?
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od pavel 54 » 23 pro 2009 16:39

Jeden reklamní poutač v obchodě s pyrotechnikou hlásal/ Po celý rok ani ránu, Na Silvestra dvě/.
Jelikoš patřím mezi ty co už nejsou nejmladší, přikláním se k tomu panáku navíc. Je to jistější a pohodlnější.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Alfonss » 23 pro 2009 16:42

Chotis píše: Znám např. pár lidí, které pyrotechnika baví natolik, že je to neopustilo po pubertě a věnují se tomu řekl bych skoro na profesionální úrovni. Je za tím dokonalá znalost chemie a kus řemeslné práce, věda s velkým V...
Ale o těchto lidech nepadlo ani slovo. Myslím že se tady mluví o sousedovic Frantovi, kterej si u rákosek nakoupí hromadu pyrotechniky a pak bohatě posilněn alkoholem začne odpalovat rachejtle, který mi lítají do stodoly...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Kubajzz » 23 pro 2009 17:16

Tak si ty vrata ve stodole zavři. :lol:
Každý Nový rok vybouchám pumy za pár litrů. Mě prostě dělat kravál baví. :wink: Od dětství, a ještě mě to nepřešlo. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Alfonss » 23 pro 2009 17:22

Jednodušší bude Frantovi přivřít mezi ty hořící vrata hlavu, aby se trochu vzpamatoval... :wink:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od PB » 23 pro 2009 18:36

alfons prudí za všech okoností, z tebe bude hroznej dědek!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Alfonss » 23 pro 2009 18:39

Já myslím že ve stáří budu hrozně veselej :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od golfkiller » 23 pro 2009 18:49

a já si pár ran slepejma klidně dám :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Artifex » 23 pro 2009 18:57

Souhlasím s Chotisem:
Občas a nejen na silvestra si bouchnu něco explosivního z vlastní laboratoře, na silvestra většinou ne, letos asi udělám pár výbušek stylu V-30, uvidíme jak bude čas a chuť, třeba udělám jen na odpoledne dokud bude světlo nějaké barevné dýmovnice, popřípadě když nebude do čeho píchnout tak na noc kulové pumy. Proč to dělám? Protože mne to baví občas si udělat v laboratoři něco výbušného a mám radost z toho že to vybuchne v moment kdy chci aby to vybuchlo a že to udělá nějaký pěkný efekt, buď zvukový nebo i vizuální, těší mne že se mi to podařilo udělat na srovnatelné úrovni jako komerční pyrotechnika. Neohrožuju tím nikoho jiného a dovolím si směle tvrdit že moje domácí pyrotechnika je na tom bezpečností mnohem výše než čínské prsto-trhací bouchačky, vše ještě navíc odpaluju drátem na dostatečnou vzdálenost kdyby něco selhalo.
Takže slušně prosím o to nenavážet se do lidí co používají bouchačky, já také třeba nechápu lidi co používají komerční pyrotechniku.

to golfkilla: Myslím si že máš pravdu pokud to nemyslíš jen jako provokaci, já bych si to sice nelajznul, navíc jedu na silvra do tater takže s sebou qér tahat nebudu. Každopádně se to mezi ostatními ránami ztratí, pokud nevylezeš přímo na ulici s ostrým kvérem v ruce, každopádně já asi trošku o silvestru popiji a to sice ne moc ale když mám v úmyslu pít tak přejdu z nošení do držení takže bych se zbraní nemanipuloval.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od Chotis » 23 pro 2009 20:31

Alfonss: já jen chytám za slovo, protože se tu hlásá, že kdokoliv bouchá, je pitomý amatér, což je kec. Jinak je to jako ve všech oblastech vyžití - existují pitomci ale i rozumní lidé.

Xerxes: zdravím kolegu pyrotechnika, domácí výrobu ale radši moc neprezentuj :wink:
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od vlkodlakus » 23 pro 2009 21:09

Já si takhle zašel jednou na silvestra do lesíka vedle sídliště a nemaje slepých vystřelil jsem si pár ostrých. Druhý den, jsem pak koukal na zprávy, jestli tam nenašli ňákou mrtvolku. Měl jsem kliku, nenašli.... Příště pro jistotu zakřičím "Pozór střílim!" :-) ..to jen tak na okraj, když mám dnes takovou předvánoční náladu...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Silvestr a strelba slepyma

Příspěvek od ALKAJ » 23 pro 2009 23:01

Chotis píše:Xerxes: zdravím kolegu pyrotechnika, domácí výrobu ale radši moc neprezentuj :wink:
Tu radšej nie, na to je iné fórum Obrázek
Obrázek
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět