Sig Sauer Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
WX

Sig Sauer Mosquito

Příspěvek od WX » 10 črc 2005 04:33

Omlouvám se ale nevím jestli koupit doporučené Norinco TT anebo Mosquito. U Brýmové je za 9. TT je určitě vpohodě. M vypadá jako Sig.


Návštěvník

Tak si nekupuj nic

Příspěvek od Návštěvník » 10 črc 2005 07:23

...když nevíš, co chceš. Nebo si kup oboje.
Mě jde určitě o funkci a přesnost, takže TT.
Sigy mám rád, Siga mám v 9 mm.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 črc 2005 13:52

Já nevím, mám Mosquito dovezené ze států a na postřílení neznám nic lepšího. Za pár peněz se s tím dá trénovat....

Walther TT alias Norinco TT - chmmmm, to je trochu jiná zbraň. To už raději Margolinu, nebo Margo.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 26 črc 2005 23:02

Uvazuji o koupi malorazkove pistole pro trenink a zabavu. Co z vlastnich zkusenosti doporucite? .. Margo, Sig Mosquito, Walther nebo neco jineho?

Me pozadavky jsou .. prijemna obsluha, spolehlivost a bezporuchovost. Presnost strelby neni nejdulezitejsi.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 27 črc 2005 02:08

Já pořídil Berettu 87 Target a jsem s ní velice spokojen. Zatím jsem s ní vystřílel cca 500 nábojů a ani jeden žádným způsobem neselhal. Mrkni se tady do Gunshopu za solidní cenu, (akorát tu mají chybu- zásobník je na 10 nábojů). Jediné, co bych této zbrani vytknul je složitější způsob rozdělávání zbraně před čištěním.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 črc 2005 12:28

Ono to máte tak:

Walther P22 - stačí se podívat do předchozích příspěvků - je ne moc kvalitní zbraň.

Margo (potažmo Margolina) je ověřená klasika, která ale je orientovaná spíš na tréning závodní střelby (je to vzdálený klon Walthera TT).

Mosquito je tak trochu trenzažér služební zbraně (takže to je na postřílení si jen tak dobré), ale není zas extra přesné.

Ta Beretta taky není špatná, k ní bych přidal některé Rugery, které jsou spíš odvozeny od Coltu Woodsman.

Záleží, co od té zbraně chcete.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Doogs

sig sauer mosquito

Příspěvek od Doogs » 28 lis 2005 16:49

Tak jsem si konečně koupil hračku,MOSQUITO.Vystřílel jsem 200 nábojů a šel jsem čistit lauf....a pak to přišlo.Hlaveň má po celé délce vady,vypadá to jako hloubková koroze,navíc na šroubu který drží hlaveń v rámu je jasně vidět,že s ním bylo manipulováno a né zrovna v rukavičkách,je stržená hlava.Kupoval jsem ho v Práglu u Brymový v pátek ho vezu REKLAMOVAT,jsem zvědav jak dopadnu.Nemusím říkat jak jsem nasr...Čekal bych to od spousty zbrojovek,ale od Siga to ne.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 lis 2005 16:51

Mohl bys sem hodit fotku jak to vypadá? Docela by mě to zajímalo.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 lis 2005 17:59

Hm, to mne překvapuje. Ještě jsem neslyšel o zbrani od Siga s takovými vadami.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Doogs

Příspěvek od Doogs » 28 lis 2005 18:27

Jo,jak to půjde dodám.Ve skutečnosti je to zmenšená kopie 226,je to na pohled hezká pistolka a přesná.Asi bude i spolehlivá na to se ještě nedá odpovědět / zatím má málo nastříleno,ale za těch 200 ran žádná závada v nabíjení a podávání SB Standard /
Návštěvník

Klasika

Příspěvek od Návštěvník » 29 lis 2005 04:36

Další příklad toho, že zbraň prodaná v USA je bez vad a zbraň dovezená chytrými obchodníky do ČR je třeba složenina nového rámu s hlavní, kterou 5 let střílel kamarád obchodníka. Já vím, čísla by neměla jít přerazit, jenže víme, že jde všechno. Nebo je ta koroze z toho, že to šlo přes moře do USA, tam to kvůli kosmetické vadě odmítli, šlo to zpět přes moře do Evropy, už bez dokonalého hermetického uzavření s desikantem pro námořní přepravu, a buch, tu máš čerte kropáč, šmejd je na světě. To, co popisuji se mi stalo z jednou puškou z ČZUB, až po roce jsem zjistil, že jsem nebyl sám, kdo měl totálně zmršenou povrchovku, zrezivělé černění v rybině pro puškohled (při nákupu bylo asi přetřeno černící vodičkou) a když se sundala pažba - no Mňam!! :-(
Prostě v ČR jsou obchodníci z větší části "chytří" hajzlíci, ten názor mi nikdo nevymluví. Je nutno zbraň rozebrat do mrtě, pod silným světlem prohlédnout, klidně použít i kalibry na komoru a hlaveň, pokud je máš, prostě v ČR koupíš často třetí jakost, která je jinde neprodejná, to je holý fakt. Proto tady píšu - kupovat jen to, co si můžeš před zaplacením vyzkoušet, jinak hrozně riskuješ.
Někdo namítne, že nová CZ75 od výrobce je v pohodě, ale nesouhlasil bych - když po necelém tisíci ran vyjede hledí z rybiny (protože ji CZUB neumí vyrobit a prasecky to zajišťuje důlčíkem) a po pár tisících ran jde přesnost do háje, tak prostě nebudu čekat, až praskne rozborkový čep, a zbraň se ztrátou (naštěstí u zbraní CZUB malou) prodám. A koupím si Siga a mám ho 7 let a nikdy nemám problém.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 lis 2005 06:04

Já mám Mosquito dovozené z USA (Jeden z prvních kusů). Musím přiznat, že jsem s ním převelice spokojený. Přesnost sice není na terčové úrovni, ale jako nácviková zbraň to je dobré.

Co se týče spolehlivosti - střílím všemožné střelivo (co je na střelnici a v obchodě k sehnání). Neměl jsem zatím žádný problém (po asi 3000 ranách), kromě dvou selhačů zaviněných s velkou pravděpodobností municí.

Je pravda, že zatím, co dříve jsem na obchod paní Brýmové slyšel jenom samou chválu, dnes už to je za krátkou dobu asi třetí, nebo čtvrtý stesk, který na ni slyším. Zdá se, že se nějak zhoršila.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SIG Sauer Mosquito

Příspěvek od vito » 29 lis 2005 07:52

Moje troška do všeobecné diskuze kvalita, spolehlivost atd. pistolí 22LR. Mám Walthera P 22, jednoho z prvních sem dovezených. Koupil jsem ho v Kentauru v Dejvicích. O zkušenostech s ním jsem před časem napsal článek do SM. Shrnuté zkušenosti: Pokud používáte střelivo HV /jak ostatně výrobce doporučuje/ nejsou problémy. Pistole je tak spolehlivá, výkonná a přesná, jak to lze očekávat od zbraně této ceny a tohoto určení. Náboje s okrajovým zápalem a zejména 22LR nebudou nikdy tak spolehlivé jako třeba 9 Luger. Je to dáno především málo pevnou konstrukcí spojení celku nábojnice - střela, přečnívajícím okrajem, velikostí náboje atd. Hovořím o použití do samonabíjecí zbraně. Tyto zbraně prostě užívejme pro to, k čemu jsou primárně určeny - základní tréning a zábavná střelba.
beng

Příspěvek od beng » 29 lis 2005 07:57

kup CZ 122 parada
beng

Příspěvek od beng » 29 lis 2005 08:01

beng píše:kup CZ 122 parada
Zozere vsecko strelivo aj to najshit nastavitelne mieridla velmi slusna presnost este sa mi nestalo ze by neobtiahlo zaver.
Odpovědět