Sig Sauer Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Doogs

Příspěvek od Doogs » 29 lis 2005 14:25

Zdravím,střelci.Nemáte někdo zkušenost s reklamováním zbraně?Jde mi o to, co mám dělat,když mi neuznaj to Mosquito.I když je to evidentně zmetek!


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 lis 2005 14:36

Doogs píše:Zdravím,střelci.Nemáte někdo zkušenost s reklamováním zbraně?Jde mi o to, co mám dělat,když mi neuznaj to Mosquito.I když je to evidentně zmetek!
Odborny posudek a znovu k prodejci. Pokud opet neuzna. Soud.
nespavec

Reklamace

Příspěvek od nespavec » 29 lis 2005 15:02

Nabídnout zajímavé téma o kvalitě zbraně redakci Střelecké revue.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 lis 2005 15:08

Zbraň jsem teda ještě nereklamoval, ale je to výrobek jako každý jiný.
Takže jim to zaneseš, oni ti to vezmou a vydají ti protokol. Slušný obchodník ti hned vrátí peníze (pokud je to opravdu zjevná závada), ale spíš se tě snaží přesvědčit ať si vezmeš jinou nebo ti bude nutit jiný výrobek - to je na tobě jak se rozhodneš. To je ten nejlepší případ.
Od převzetí jim začne běžet 30 dní na vyřízení. Pak ti v lepším případě reklamaci uznají a dají ti totožný výrobek. Na to si dej pozor, musí ti dát přesně ten typ co jsi měl, oni se ti však budou snažit vnutit něco jiného + malý doplatek nebo malé vrácení. No i to je na tobě.
Pokud nemají stejný výrobek a nepodaří se jim ti vnutit jiný, musí ti vrátit peníze.
Pokud by náhodou nestihli reklamaci vyřešit ve 30-ti dnech, tak si tam 31 den rovnou dojdi pro peníze, musí ti je vyplatit.
Hlavně nepřistupuj na prodloužení reklamační doby! Nemají na to žádný nárok. Začnou se zaklínat tím, že jejich dodavatel to musí posoudit, poslat na expertízu atd. Na to jim klidně odpověz, že sis nic nekoupil od jejich dodavatele, ale od nich, a jak to budou řešit s dodavatelem oni, tě nezajímá, prostě na to mají 30 dní a hotovo.

V nejhorším případě ti sdělí, že reklamaci neuznávají. No tak pak zkus vyhrožovat ČOI-kou a soudem, dost to na ně zabírá. A když budou moc tvrdí, o čemž pochybuji, tak to holt budeš muset dát k soudu.
Ale toho se neboj, soudy rozhodují v drtivé většině ve prospěch spotřebitele, takže rozumná firma do toho nepůjde. Samozřejmě ten kdo prohraje platí škodu, poplatky, soudní znalce, všelijaké náklady atd.

Jednej s nimi slušně, ale tvrdě. Jak říkám - hlavní zásada je těch 30 dní a výměna za totožný výrobek nebo vrácení peněz - od toho v žádném případě neustupuj.
Hodně štěstí :wink:
Doogs

Příspěvek od Doogs » 29 lis 2005 15:16

Děkuju za odpovědi.Určitě napíšu jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 lis 2005 17:11

Zkus sem hodit tu fotku jak to vypadá.
Jestli tedy můžeš.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 29 lis 2005 17:26

Já ho ještě nefotil,digitál mám u šváry.Zítra pro něj jedu fotku dodám až v neděli,dřív se na net nedostanu.
WX

rem WX

Příspěvek od WX » 30 lis 2005 00:06

Dilema TT kontra Mosquito jsem vyřešil koupí S+W 22A. Plná spokojenost. Cena 9.700,-. Vypadá dobře. Weawer po celé délce hlavně.
Hlaveň 5 1/2 . Opravdu slušná spoušť. Zatím jsem z ní vystřelil asi 500 ran. Hezky se drží. Díky za úvodní rady.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 30 lis 2005 09:24

To Mosquito jsi kupoval v Brymovy? nebo si to spatne pamatuju?
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 30 lis 2005 11:50

Tak tohle je mazec. Vzhledem k tomu, že tuhle pistoli si chci časem pořídit, uvítám pokračování debaty. Kéž by se zapojil i někdo s dalšími zkušenostmi.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 04 pro 2005 08:32

Jo,to Mosquito jsem kupoval u Brymový.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 04 pro 2005 08:37

Jen pro zajímavost,byl jsem tu pistolku reklamova.Tady je seznam závad.
1 / ve vývrtu hlavně je po celé jeho délce hloubková koroze,nebo výrobní vada.
2 / stržené hlavy šroubů díl č. 58,56
3 / skluzavka hlavně poškozená podavačem
4 / poškozený rám v zadní části u kohoutu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 pro 2005 10:35

Škoda, že nemáte fotodokumentaci. Stálo by za to napsat rovou k Sauerovi. Něco takového nezní jako prosté výrobní vady, ale spíš jako silně použitá zbraň.

Firma, jako je Sig/Sauer by něco takového neměla svým prodejcům trpět!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 pro 2005 13:23

Recenze Mosquita byla v SR č.8/2005, a zrovna moc ho tam nechválili...

Ono se asi fakt nevyplatí kupovat ty rádoby zmenšeniny velkých pistolí jako Mosquito, Walther P22 atd.

Lepší je koupit pistoli, která byla už od začátku konstruována jako malorážková jako Colt Woodsmann, Walther TT, Browning Buckmark, Ruger MK2 atd.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 pro 2005 13:45

No nechválili. Napsali, že to není zbraň na terčové střílení (což ani nemůže) a že je vhodná pro základní výcvik, ale že má slabý zpětný ráz.

Podívejte, to není zbraň na střílení do terče. Od toho jsou tu Margoliny, Walthery (myslím sportovní) a pod. Toto je spíš zbraň a postřílení pro radost...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět