SIG 210

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sam

SIG 210

Příspěvek od Sam » 14 srp 2005 22:44

Mam možnost koupit pistoli SIG 210. Majitel přišel o zbroják, chce 20 tisíc. Je stará asi 20 let, trochu poškrábaná, hlaveň se leskne jak psí koule a vše chodí hladce. Majitel ji vychvaluje do nebes. Líbí se mi a prý je to dobrá zbraň, jenže 20 je 20 a tak váhám. Máte někdo s touto zbraní zkušenosti? Vyplatí se za ty prachy? Dík za každý názor!


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 14 srp 2005 23:38

nevim ale za 20 000 litru seženeš neco lepšiho a mladšiho třeba CZ Taktikal sport
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 00:04

SIG 210 znám bohužel jen z doslechu, ale od spolehlivých lidí, kteří svorně tvrdí, že je to skutečně dobrá, mimořádně kvalitní zbraň, která už se navíc dneska jen tak nesežene. Dvacet hadrů za takhle starý kus je dost, ale jestli je v dobrém stavu, tak bych o tom vážně uvažoval, zvlášť jestli se vám líbí (ono taky ne všechno člověku padne do ruky). Má to jednu výhodu- nemusíte se bát, že byste se jí nezbavil- ta se určitě prodat dá, a dobře. Jestli těch dvacet tisíc můžete oželet, tak je to (snad) celkem korektní nabídka.
P.S. Jaká je to ráže? (9para, 7,65para, nebo obě?)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 09:38

Určitě bych dotoho šel, je to skvělá pistole, žádný polotovar, který musíš doma dodělat. Pokud je v dobrém stavu (a jiný jsem neviděl, jednalo se i o podstatně starší kusy po službě). pár šrámu na kapotě nestojí v tomto případě za řeč. Cena je skvělá, a pokud někdo neví za kolik se tyto pistole běžně prodávají, ať si dá trochu práce s vyhledáváním a bude se divit. Dodnes se vyrábějí a stojí asi 2.500,- Ojro. U nás doporučuji kouknout na www.bstarget.cz/Sigpis.htm.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 srp 2005 09:49

Neváhal bych ani chvíli.

Je to stará klasika od Siga, zamykání do žeber (ještě). Měl jsem jednu v ruce asi před pěti lety. Je trochu větší, ale přesnost a spolehlivost fenomenální.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Decoy

Příspěvek od Decoy » 15 srp 2005 12:02

Souhlasím z oběma předchozími! SIG 210 mám, koupil jsem ji asi před patnácti lety v Praze, firma Kalibra. Jde o model pro Dánsko. Je z roku 1971, byla ošoupaná. Cena cca 36.000,-Kč. Splácel jsem ji asi 3 roky, ale nikdy jsem nelitoval. Nejsem zběratel a tak jsem nechal udělat nový brynýr (vyšel krásně do hněda) a stavitelné hledí. Střílím tak 3500 ran ročně, přebíjím. Funguje spolehlivě i s náboji o 25% slabšími, než je tovární laborace! Přesně střílí se vším, nevybírá si. A přesně znamená na 25 metrů soustřel 3-4 cm! Za dvacet klacků je to skoro až podezřele málo, kdybys ji nechtěl, já ji beru!
sberatel

Příspěvek od sberatel » 19 srp 2005 17:33

jako sportovní strelec mám také SIG 210, co se týce presnosti a kvality
neznám zatím jinou pistoli která by byla lepsí.Radeji ale pridat a koupit
jí s nekým kdo se vyzná.Ve Svýcarsku je jich spousta.WWW.Waffenboerse.ch
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2005 21:38

Taky o ní uvažuju, ještě ale musím šetřit, chtěl bych 210-5. Obyčejnou SIG 210-4 jsem v pondělí viděl u Řeháka za asi 27.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SIG 210

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 14:30

Nikdy jsem ji nevlastnil, ale často jsem ji používal. Dokonalá kvalita, tak jako kvalitní švýcarské hodinky přečká tato pistole i vaše potomky. Pro zajímavost: pokud máte větší nebo baculatější dlaň tak pozor. Kohout velmi rád "kouše" do ruky mezi palcem a ukazovákem.
Odpovědět