Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Fifo » 24 kvě 2007 16:53

Vsetko o puskach Sharps verzie na cierny prach a zapal kapslou cez perkusny zamok.
Fotky, skusenosti s vyrobou nabojov, jak papierovych tak nabojnicovych, strelba, zlepsovaky, upravy a pod. zabavky.
Nie modely na jednotny naboj!


Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps 1863 Cavalry Carbine

Příspěvek od Fifo » 24 kvě 2007 17:06

Pre zaciatok nieco pridam.
Přílohy
DSC03290.JPG
Bullets micro.JPG
Bullets micro.JPG (24 KiB) Zobrazeno 11961 x
Sharps vybava.jpg
kovák
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2007 12:28
Bydliště: někde u Mariánek

Sharps New model 1859 Berdan

Příspěvek od kovák » 24 kvě 2007 20:50

no to je krásný téma. Jsem z těch co jí mají, teda konkrétně New model 1859 Berdan .54

papírové náboje už nepoužívám, po pár ranách se nedal otevřít závěr a věčné čištění při střelbě mě přivedlo k mosazi. Mám udělaný hilzny z nábojnic .338 Lapua m. s odstraněným lůžkem pro zápalku.
dlouho už jsem si ale nevystřelil, pomalu nevím jak rána ze sharpsky chutná :D
Přílohy
.54 sharps.JPG
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps 1863 cal.45

Příspěvek od Fifo » 24 kvě 2007 21:41

No, trosku som to tu chcel ozivit a dat priestor aj pre fajnsmekrov.

Papierakmi som zacinal aj ja, ale po 30 nabojoch ma to preslo, dost pracne na vyrobu a zozralo to zbytocne vela prachu, lebo bolo treba nabojovu komoru vyplnit a nemal som ani org. ogivale do Sharpsky, tak som na skusku pouzival revolverove. Papier som pouzil stary dobry pauzak /tenky kancelarsky papier na preklepavanie v pisacom stroji/ vyhorel bezozbytku, nemusel som medzi ranami cistit komoru a ani uzaver, ale pri tom som zistil, ze som nemal uplne v strede preslahovu dierku voci osy hlavne. Bolo to tym, ze sa spocitali vsetky vyrobne vole a tym bol uzaver o 0,8mm nizsie ako mal byt.
Konecne som vychytal vsetky nedostatky, vole a utesnenie komory uzaveru, spravil som do nej aj redukciu na strelbu z mosadznych nabojnic. Kupil som si org. nabojnice Sharps, spravil som si kokilu do kliesti k tomu piecku na tavenie olova a robim si uz vlastne naboje vid.foto.
Napln vychadza 2,2g prachu a ogival ma 20g. v cal.45
Přílohy
DSC05376.JPG
Naposledy upravil(a) Fifo dne 29 kvě 2007 01:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps shooters

Příspěvek od Fifo » 25 kvě 2007 00:33

kovák
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2007 12:28
Bydliště: někde u Mariánek

Příspěvek od kovák » 25 kvě 2007 08:23

ty tvé střely vypadají moc pěkně. Taky jsem koupil nábojnice, jedna tenkrát stála kolem 200,- ale origoš střela od Pedersoliho mi tam nepasovala, dělají myslím dva typy střel a zřejmě i nábojnic.

Jediné co je na té mé odlišné od pěchotní je napínáček a dioptr což má připomínat „odstřelovačskou“ variantu. Beranův zásobník na zápalky tam samozřejmě není jako je na originále jelikož Pedersoli už takhle neví co by za své zbraně chtěl. S vyosením závěru mám stejný problém, zátravka nepasuje na střed nábojnice takže na nich mám jen náběh a stačí to
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 25 kvě 2007 10:31

Tieto moje nabojnice vysli 500,-HUF/kus, takze na skusku sa to neoplatilo vyrabat. Este zistim ich nedostatky a dalsie si uz vyrobim sam.

Ten problem, co mas aj Ty s vystredenim uzaveru sa da lahko opravit.
Mne to blblo tak, ze niekedy neodpalil na prvu ranu.

Napr. by ma zaujimalo, co to tam bol na org. Sharpske ten mechanizmus pri uderniku. http://www.snipersparadise.com/history/sharps.htm

To bolo nejaky zasobnik na kapsle?

A dalsie co ma zaujima, kedy a na co pouzivali poistku na paku uzaveru, co je ma mojej verzii.
Ja si myslim, ze asi vtedy, ked isli na koni, aby sa im uzaver neotvoril.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 26 kvě 2007 11:55

Do jaké kategorie tento typ zbraní spadá? Je to vlastně zadovka s perkusní zápalkou, je na to potřeba zbrojní průkaz? Dál by mě zajímalo, jak vyjímáte ty mosazné nábojnice, když to nemá žádný rantl. A na co je ta postranní páčka, pokud se závěr vysouvá sklopením lučíku.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps

Příspěvek od Fifo » 27 kvě 2007 00:01

Sharps 1859 a 1863 patri do skupiny predovky nabijane zo zadu s perkusnym zapalom, bud na papierovu nabojnicu, ale pouzitelna po uprave aj na mosadznu nabojnicu /podla pouziteho systemu utesnenia uzaveru/ s oddelenou zapalkou, teda sa nejedna o jednotny naboj, cize je volne predajna od 18r. tak ako klasicka predovka, alebo vzduchovka do 15J v SK, 16J v CZ a flobert do 7,5J.
Nabojnica po vystrele a otvoreni uzaveru vypadne sama, lebo je o 0,5mm mensia ako nabojova komora. Ak je vsak uz komora po par vystreloch dost zanesena, staci ak sa cez ustie hlavne vyrazi bud tyckou, alebo ako ja pouzivam kusok 10mm gulatiny, ktoru vpustim do hlavne a ta nabojnocu svojou vahou vyrazi.
Ta mala packa je len poistka uzaveru. Po jej vybrati sa da vysunut cely uzaver zosponu von pri cisteni pretlakovej komory tesniacej plochy.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 27 kvě 2007 10:15

Fifo: díky za odpověď, to vyrážení tyčkou bych bral, řekl bych však, že se menší nábojnice v komoře zrekalibruje na větší průměr. Předpokládám, že není čistě válcová. Nákres co jsi poslal je fajn, nemáš toho o principu této zbraně víc? Např. způsob zatěsnění zadní části nábojnice proti unikání zplodin při výstřelu do obličeje, to by asi musely být vůle závěru minimální, to zase naráží na problém zanášení pohyblivých ploch. Není problém po několika výstřelech závěr otevřít? Všechny odkazy na typ této zbraně jsou v angličtině, kterou neovládám ani náhodou. Takže pokud budeš ochoten poskytnout nějaké informace, byl bych rád. Alespoň víc fotek detailů závěru.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Sharps

Příspěvek od MartinNR » 25 čer 2007 10:50

Ahojte, mám Sharps sporting cal.54. Ako narážate strelu do mosadznej nábijnice, lebo tá moja tam ide dosť ťažko. Mám originál nábojnicu aj strelu. Ešte som z nej nestrielal, chcem najskôr čo najviac info "preistotu".
Mám sa až moc rád aby sa mi niečo stalo :lol:
Ďakujem
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 25 čer 2007 11:17

Nazdar kolego, konecne sa ozval niekto zo Sharpskou z SK.
Ja mam nabojnice org. a strely si vyrabam, tiez mi to tam ige tazsie, lebo som dal vacsi presah, ako som povodne chcel, budem robit novu formu, ale ide to tam nalisovat. Narazat to nemozes, lebo zdeformujes strelu, musi sa to lisovat v pripravku pod rucnym lisom. Ak nemas, tak skus spravit nabeh na spodku strely a rucne to tam natlacit.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Příspěvek od MartinNR » 25 čer 2007 11:44

Zle som sa vyjadril, narážať určite nie. Skúsim ten lis. Nevadí ak nebude strela presne v strede nábojnice? Aký prach používaš. Máš IAB ?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 25 čer 2007 12:04

No, to dost vadi, dokonca aj ked by nebola kolmo, lebo sa krivo zareze do vrutu a ked vyleti z hlavne, tak sa bude spiralovito otacat a tym padom ziadna presnost. Pouzival som aj Vesuvit, ale to je strasny prach, pouzivam velkozrnny napr. Schweiz No.2, ale ked nemas iny ako Vesuvit, tak mozes aj ten, len ked budes cistit pusku, tak si na sudruhov z Explosie zanadavas, ze naco kazde zrnko grafitovali.
Ale musis pusku este v ten den vycistit, na druhy den mozes zabudnut, ze rozhybes tesniaci valcek, ak mas Pedersoli.
Ja mam IAB hl. preto, lebo ako jediny vyrobca ponuka cal.45. Kvalita je "dorob doma" ale uz funguje super.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Příspěvek od MartinNR » 25 čer 2007 12:15

Mám Pedersoli a prach som zohnal SWISS č.3. Čo sa týka čistenia to základne poznám mám perkusnú pušku cal.45. Je niečo špeciálne na Sharps oproti klasickej perkuske.
Odpovědět